اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

ساخت آمپر متر از 0.01 آمپر تا 20 آمپر

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

ساخت آمپر متر از 0.01 آمپر تا 20 آمپر

سلام بر مهندسین گرامی
    بنده برای یک مدار وات متر نیاز دارم که از 0.01 آمپر تا 20 آمپر اندازه گیری کنم اما در انتخاب سنسور جریان ، مقاومت شنت ، ترانس CT و... موندم .
    مقاومت شنت برای جریان های پایین خوب عمل میکنه اما جریان بالا خیلی خوب نیست و برعکس ترانس و سنسور در جریان های بالا خوب عمل میکنه و در جریان پایین نه .
    لطفا راهنمایی بفرمایید باید از چه روش یا وسیله ای استفاده کنم ؟ تمام سایت ها مطالب مرتبط رو خوندم اما ...

با تشکر :smile:

پاسخ : ساخت آمپر متر از 0.01 آمپر تا 20 آمپر

سلام
    بسته به این داره که مدارتون چه میزان نویز داره. شما می تونید از شانت استفاده کنید اما با گین متغییر یا اینکه دو مدل شانت ببندید یکی برای زیر 1 آمپر و یکی تا 10 آمپر.

دیدگاه

ممنون میشه کمی بیشتر توضیح بدید .
      1. من متوجه فرمایش شما نمیشم چه جوری دو نوع شانت ببندم ؟ مدار باید مانند یک کنتور برق عمل کنه .(از یک لامپ شب خواب تا کولر گازی و ... اتومات اندازه بگیره )
      2. معمولا شانت روش جالبی نیست (به دلیل ایزوله نبودن وگرم شدن مقاومت ها در آمپر بالا) من میخواستم از سنسور استفاده کنم که acs 758-050b نتوانست خوب جواب بده .
      اگر میشه این ویدیو رو تماشا کنید این مدار مد نظرم هستش 3.2MB

http://uplod.ir/vsvxsy8s9aj0/v_&_a.mp4.htm

دیدگاه

سلام،
        رنج کاری شما رنج خیلی وسیعی هست و تشخیصش خیلی ساده نیست. تو این ویدیو که من دیدم ولتاژ دی سی بود. اما اینطور که شما گفتید ولتاژ شما ای سی و تونم 220 هستش! در این صورت منم شانت رو پیشنهاد نمی کنم.
        اما در باره دو نوع شانت بستن ولتاز دو سر مقاومت رو به دو نوع تقویتت کننده میدید یکی گین بالا و یکی هم پایین.

دیدگاه

ایسی سنسور جریان دقت خوبی داره
          میتونید 2 یا 3 تا سنسور به کار ببرید هر کردوم برا بازه خاصی و با میکرو سویچ کنید
          عزیزان دقت کنید پسورد تمامی فایلها و پروژه های من، در تاپیکشون موجوده(صفحات آخر) لطفا برای رمز فایلا پیام ندید!! چون خیلی دیر ب دیر میام انجمن و پیام چک نمیکنم
          مخترع برتر شمال غرب سال 96
          مدیر سابق منابع تغذیه انجمن ECA

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
          X