اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مدار یا قطعه با تاخیر در وصل جریان

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : مدار یا قطعه با تاخیر در وصل جریان

واللا ما یه محافظ برق داریم حدود 5-6 سالش هست توشم همون 555 هست تازه امسال واز کردم توی ولوم تنظیم تاخیرش خاک رفته بود با اسپری شستمش خرابی چیه ؟ :mrgreen:
    در مدار تاخیری با سوختن قطعات یا شما همیشه وصل هستید که میشه مثل سوییچ معمولی ماشین (همین جوری که الان هست)و به راحتی میشه فهمیدش
    یا همیشه قطع هست که اونم ظبط روشن نمیشه و میشه به راحتی فهمیدش !!!
    داستان خاصی نداره
    خازن : شما استارت میزنی ماشین استارت نمیخوره و خازن هم خالی شده !
    شما سیستمت قدرتش بالاست و خازن نمیکشه و وسط کار خاموش میشه
    شما خازنت نشتی پیدا میکنه یا خراب میشه یا میترکه حتی میتونه رو کیفیت صدا هم تاثیر بزاره و پارازیت بندازه
    شما خازنت همیشه زیر فشار نیست و ولتاژش ممکنه بالا پایین بشه (تثبیتی ولتاژ وجود نداره)
    فراموش نشه که خازن اینجا وضیفش تحویل ولتاژ و جریانه پس همه مسولییت گردن اون میفته

باقی مدارات چون کاری با ولتاژ ندارن و فقط تو حالت قطع و وصل دارن کار میکنن این مشکلاتو ندارن
    من دوست ندارم خودم را درگير مسئله بهشت يا جهنم بکنم ، چون در هر دو قسمت دوستان خوبي دارم !

دیدگاه

اقا من قانع شدم الان سرچ زدم تو گوگل چند تا مدار تایمر بودن با ای سی 555 ولی به کارم نیومد...فقط اینجا چند تا هست نمیدونم کار منو را میندازه یا نه:
      http://www.behnamkit.com/index.php?p...&Itemid=67

دیدگاه

احتمالا مشکل از اینترنت منه که باز نشد لینکه
        ولی تایمر با 555 چیز خاصی نداره اون مدارات که گفتید به کارتون نیومد علتش چی بود ؟
        بعضی وقتا اگه رو برد بورد ببندید زودتر کارتون راه میفته :mrgreen: تا اینکه منتظر باشید کسی براتون تایید بکنه یا نظر بده (البته کمک بر بیاد هستیم در خدمتتون)
        من دوست ندارم خودم را درگير مسئله بهشت يا جهنم بکنم ، چون در هر دو قسمت دوستان خوبي دارم !

دیدگاه

سلام
          وقتتون بخیر
          من هم مثل دوستمون که تاپیک رو ایجاد کردن نیاز به چنین مداری دارم، منتها من برای چراغ روز لازمش دارم و میخوام مثلأ با تاخیر 10 ثانیه بعد از استارت زدن جریان وصل بشه
          متاسفانه نتونستم سایتی که کیت آماده برای این موضوع داشته باشند رو پیدا کنم، چندتایی هم دیدم که گویا مدار رو قطع و وصل میکردن و حالت تاخیر نداشتن
          یکجا هم دیدم همچین چیزی داشتن ولی ولتاژ کارش 12 بود اما ولتاژ ماشین حدود 13-14 هست فکر کنم
          اگه امکانش هست ممنون میشم دوستان کمک کنن اگه جایی چنین مداری برای برق ماشین وجود داره معرفی کنن و یا راهنمایی کنن که خودم قطعات رو بگیرم و بسازمش
          البته سررشته زیادی از الکترونیک ندارم
          خیلی ممنونم
          <> @};- @};-

دیدگاه

نوشته اصلی توسط alipencia
            سلام دوستان...راستش من در الکترونیک در حد مبتدی اطلاعات دارم لطفا راهنمایی بفرمایید...راستش من برای پخش ماشین یک مدار یا قطعه میخوام که برق اصلی پخش رو با تاخیر مثلا ده ثانیه(یا متغیر) وصل کنه تا موقع استارت زدن از اسیب به پخش جلوگیری بشه و بلافاصله بعد از باز کردن روشن نشه..اگر امکانش هست راهنمایی کنید

درود بر شما،

بهترین مدار برای کار شما در اینجا دیده می شود:

http://etesalkootah.blog.ir/1394/04/03/Off_Dalay_Timer

به نکات زیر دقت کنید:

1- این قطعات در کاربرد شما از مدار داده شده حذف می شوند: هر دو ترانس، پل دیود، C1, C2, IC1 و کنتاکتور RLY2.

2- برای تاخیر زمانی 10 ثانیه ای، ظرفیت خازن C6 به 100 میکروفاراد افزایش داده شود.

پیروز باشید

دیدگاه

نوشته اصلی توسط مته به خشخاش

درود بر شما،

بهترین مدار برای کار شما در اینجا دیده می شود:

http://etesalkootah.blog.ir/1394/04/03/Off_Dalay_Timer

به نکات زیر دقت کنید:

1- این قطعات در کاربرد شما از مدار داده شده حذف می شوند: هر دو ترانس، پل دیود، C1, C2, IC1 و کنتاکتور RLY2.

2- برای تاخیر زمانی 10 ثانیه ای، ظرفیت خازن C6 به 100 میکروفاراد افزایش داده شود.

پیروز باشید
              ممنون از جوابتون
              متاسفانه خودم از پس این نقشه بر نمیام، میدم مغازه های الکترونیکی بسازنش.

مدارهایی مثل لینک زیر که نوشتن برای ولتاژ 9 تا 12 ولت مناسب هستن رو نمیشه تغییر داد تا با ولتاژ 13-14 ولتی باطری ماشین کار کنن؟
              جایی خوندم که آی سی این مدارها خیلی حساسه و اگه ولتاژ بالاتر بره سریع میسوزه

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Binava
                ممنون از جوابتون
                متاسفانه خودم از پس این نقشه بر نمیام، میدم مغازه های الکترونیکی بسازنش.

مدارهایی مثل لینک زیر که نوشتن برای ولتاژ 9 تا 12 ولت مناسب هستن رو نمیشه تغییر داد تا با ولتاژ 13-14 ولتی باطری ماشین کار کنن؟
                جایی خوندم که آی سی این مدارها خیلی حساسه و اگه ولتاژ بالاتر بره سریع میسوزه

درود بر شما،

این کیت را می توانید با ولتاژ تا 15 ولت به کار ببرید و مشکلی پیش نخواهد آمد.

یا اگر خواستید از مداری که پیشنهاد کردم استفاده کنید و در صورتی که ولتاژ ورودی بیش از 15 ولت است، قطعات شامل C1, C2, IC1 را حذف نکنید.

پیروز باشید

دیدگاه

نوشته اصلی توسط مته به خشخاش
                  درود بر شما،

این کیت را می توانید با ولتاژ تا 15 ولت به کار ببرید و مشکلی پیش نخواهد آمد.

یا اگر خواستید از مداری که پیشنهاد کردم استفاده کنید و در صورتی که ولتاژ ورودی بیش از 15 ولت است، قطعات شامل C1, C2, IC1 را حذف نکنید.

پیروز باشید
                  خدا خیرتون بده
                  خیلی لطف کردید
                  هر دو رو امتحان میکنم

موفق باشید

دیدگاه

به نظر من شما کمی تو این زمینه افراط دارید!
                    اون کاری که دوستتون کرده بوده خیلی خوبه چون من هم همین کارو کردم تازه پخش من تصویریه و به مراتب حساس تره!
                    یک خازن با میکروفاراد بالا رو بزار سر راه برق پخش و یک دیود شاتکی هم بزار سر راهش تا برق خازن برنگرده تو ماشین
                    ولی حتما دیود شاتکی استفاده کن
                    من سه سال هست که این کارو کردم فقط محض احتیاط تو شبا قبل از استارت زدن چراغ ها رو روشن نمیکنم

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                    X