اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

فیلتر هوا

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : فیلتر هوا

کپی از بالاترین

گلهای برتر تصفیه کننده هوا بنابر تحقیقات ناسا اغلب مردم نمی دانند که چرا آنها احساس کسالت و بی حالی می کنند در منزلشان.ما به سختی می دانیم که در داخل خانه ما سموم مختلفی وجود دارند. این سموم عبارتند از: تولوئن،ایتل استات،متیلن،استون و کلروفرم که هیچ یک از آنها سالم نیستند. از دیگر مواد سمی که در حال حاضر باعث نگرانی هستند عبارتند از:بنزن،تری کلرواتیلن و فرمالدئید که می تواند مشکلات جدی برای سلامتی ما مثل آسم،سرطان و آلرژیهای مختلف به وجود آورد. -سه مورد یافت شده در منزل عبارتنداز: -فرمالدئید:در فرش،اثاثیه یا لوازم داخلی،چسب،رنگ و... -بنزن: در پلاستیک-الیاف مصنوعی-لاستیک-آفت کشها-و... -تری کلرواتیلن: پاک کننده رنگ،فرش، و مایع های شستشو و ... در سالهای اخیر دانشمندان در ناسا کشف کرده اند که گیاهان مختلفی که می توانند هوای خانه را پاک کنند و سبب تعادل رطوبت در داخل ساختمان شوند وجود دارد .این گیاهان نه تنها سبب جذب آلاینده های می شوند بلکه از طریق اصطکاک با گازهای مضر با هوای آلوده مبارزه نیز می کنند.

این گیاهان عبارتنداز:

1-گندمی یا سجافی این گیاه در از بین بردن گازهای سمی مثل فرمالدئید و زایلن بسیار آلی است.شما می توانید آنرا در آشپزخانه یا نزدیک بخاری نگه دارید.
    2-سرخس با انتشار رطوبت در هوا باعث حذف آلاینده هایی مثل بنزن، فرمالدئید و زایلن می شود و خانه را تمیز می کند
    3-پاپیتال یا عشقه بسیار محبوب است و بهترین راه حل برای افراد مبتلا به آسم و آلژیک است. این گیاه دارای توانایی شگفت انگیزی برای حذف بنزن و فرمالدئید و همچنین مواد گازهایی که از مواد مصنوعی تولید می شود دارد.
    4-پتوس ابلق بسیار موثر در از بین بردن آلاینده های داخلی مانند فرمالدئید،بنزن و زایلن می باشد
    5-آلوئه ورا همه ما می دانیم که در حال حاضر آلوئه ورا بسیار مفید است در مراقبت از پوست. نه تنها برای سوختگی پوست بلکه در فیلتر کردن هوا از گازهای سمی خطرناک کمک می کند.
    6-گلونما این گیاه توانایی فیلتر کردن مواد سمی موجود در هوا مانند بنزن و فرمالدئید را دارد
    7-سانسیوریا این گیاه توانایی شگفت انگیزی برای جذب فرمالدئید-اکسیدهای نیتروژن و انواع دیگر مواد شیمیایی موجود در هوا دارد
    8-دراسنا این گیاه نیز کمک می کند به حذف بنزن و فرمالئید و همچنین دیگر سموم موجود
    9-اسپاتی فیلو
    10-اریکا

اون موقعه ها که میخوندم بامبو هم بود

--------------------------- --------------------------

دیدگاه

ایرواشر همونه که (گلاب به روتون :icon_razz مثل قلیون هوا رو از تو آب رد میکنه؟
      بله همونه

یکی دیگه هم برای یه محیطی شبیه کارخانه ریسندگی نخ که پره از پرز و گرد و غبار های معلق
      به نظر من برای اینجا بهترین همون ایرواشر است

این تحقیقات ناسا در مورد گیاهان و تصفیه 5نوع ماده سمی است

http://en.wikipedia.org/wiki/NASA_Clean_Air_Study

همون داوودی Florist's chrysanthemum
      کسی که به کشورش به درستی خدمت کند،نیازمند تکیه به خاطره ی گذشتگانش نخواهد بود
      ولتر

دیدگاه

خب من شیمیم افتضاحه. (مثل باقی چیزا ) پس دستگاههایی که گرونقیمت تر هستن و هوا رو تصفیه میکنن هم بر خلاف حرف تولیدکنندگانشون که میگن اوزون تولید نمیکنن اونها هم اوزون تولید میکنن. سونیزاتور های های ولتاژ که یونیزه میکنن ولی به دلیل تولید اوزون رد میشن. اگر یو وی هم اوزون تولید میکنه پس تولید این هم مثل خیلی از چیزهای دیگه تنها هدفش سود بیشتره. نه سالم تر بودن.

بله uvc همون قیمت از uv هستش که توسط لایه اوزون و اتمسفر فیلتر میشه و به زمین نمیرسه و از قضا یکی از خطرناک ترین محدوده های uv هم هست. البته خطرناک تر از این uva بود فکر کنم. که بهش نور سیاه هم میگن و از اجسام هم عبور میکنه.
        اقا مسعود ما هم یه اقا مسعود میشناسیم که با بیمارستانا زیاد کار میکنه.
        خیر نظر بنده نیست. به نظر بنده اینه که اگر اوزون تولید میکنه این هم استفادش توجیه نداره. فکر میکنم خطر گرد و غبار یا یون های مثبت هوا خیلی کمتر از اوزون باشه. اونها مضر هستن ولی سم نیستن. اوزون رسما سمیه. عوارض خیلی زیادی داره. تو دوز خیلی کم مشکلات ریوی.
        حیف از من خسته- حیف از همین چن خط
        به اصل و به ذات و- به باعثت لعنت

K.Show

دیدگاه

سلام دوستان
          این لینک رو نگاه کنید:
          http://www.kitsrus.com/kits.html
          کیت ۵۷
          چجوریاس؟ میشه ساختش ؟ کاراییش چطور میتونه باشه؟

دیدگاه

سلام.
            بنظرم بهتره این تایپیک رو ادامه بدیم.چون خیلی بحث مفیدی خواهد بود و یه جورایی به سلامتی مربوطه و چه چیزی بهتر از سلامتی.
            البته خودم خوشبختانه جایی زندگی میکنم که به قول دوستان پر از یون منفیه و من نمیدونم چیکار کنم با این همه یون منفی.اما میدونم اونایی که در شهرهای الوده مخصوصا در تهران زندگی میکنن چی میکشن.
            1.اون سیستم هایولتاز گویا کارایی نداشت.
            2.استفاده از گلها و گیاهان هم که بنظر بنده خیلی خوبه ولی برای همه مقدور نیست.چون نگهداری و فضای زیاد میخواد.
            3.اون سیستم ایروواشر هم دوستان نفرمودند به چه صورته.چون اگه مثل قلیون کار کنه صدای زیادی تولید میکنه.
            4.یه راه دیگه هم بنظرم باشه و اون استفاده از فیلتر های تصفیه هواست.چون اگه مطلع باشید مولکول اکسیزن در مقایسه با مولکول بسیاری از الاینده کننده ها و نیز میکروبها بسیار اندازه کوچکتری داره و میشه بر این اساس فیلترهایی ساخت.البته فک کنم نمونه امادش باشه.برای تصفیه اب که از زغال فعال استفاده میشه اما نمیدونم برای فیلتر هوا هم میشه یا نه؟
            بهر حال ساخت چنین دستگاهی شاید بغیر از مدارها یا دستکاه های اموزشی یا سرگرمکننده باشه.چون حتما مفید خواهد بود و به بحث سلامتی مربوطه و اگه هزینه زیادی براش خرج بشه بز هم بصرفه خواهد بود.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط amin tal
              سلام.
              بنظرم بهتره این تایپیک رو ادامه بدیم.چون خیلی بحث مفیدی خواهد بود و یه جورایی به سلامتی مربوطه و چه چیزی بهتر از سلامتی.
              البته خودم خوشبختانه جایی زندگی میکنم که به قول دوستان پر از یون منفیه و من نمیدونم چیکار کنم با این همه یون منفی.اما میدونم اونایی که در شهرهای الوده مخصوصا در تهران زندگی میکنن چی میکشن.
              1.اون سیستم هایولتاز گویا کارایی نداشت.
              2.استفاده از گلها و گیاهان هم که بنظر بنده خیلی خوبه ولی برای همه مقدور نیست.چون نگهداری و فضای زیاد میخواد.
              3.اون سیستم ایروواشر هم دوستان نفرمودند به چه صورته.چون اگه مثل قلیون کار کنه صدای زیادی تولید میکنه.
              4.یه راه دیگه هم بنظرم باشه و اون استفاده از فیلتر های تصفیه هواست.چون اگه مطلع باشید مولکول اکسیزن در مقایسه با مولکول بسیاری از الاینده کننده ها و نیز میکروبها بسیار اندازه کوچکتری داره و میشه بر این اساس فیلترهایی ساخت.البته فک کنم نمونه امادش باشه.برای تصفیه اب که از زغال فعال استفاده میشه اما نمیدونم برای فیلتر هوا هم میشه یا نه؟
              بهر حال ساخت چنین دستگاهی شاید بغیر از مدارها یا دستکاه های اموزشی یا سرگرمکننده باشه.چون حتما مفید خواهد بود و به بحث سلامتی مربوطه و اگه هزینه زیادی براش خرج بشه بز هم بصرفه خواهد بود.
              آقا یه دبه از یونهای منفی بفرست واسه من هر وقت حالم گرفتست یه نفس توش بکشم =))

یه سری فیلتر های بهداشتی هم هست اگه اشتباه نکنم تو یخچالهای LG کار شده(سرچ کنید: hygiene fresh LG)

طبق گفته سازنده از مواد طبیعی ساخته میشه
              ولی کاراییش رو میگن فوق العادست
              آموزش ساخت جعبه برای مدار با نرم افزار Corel Draw - آموزش طراحی تابلو ثابت با Corel Draw و LED Tool - آموزش کرک LED Tool

116 کتابخانه مورد نیاز برای Altium Designer

از دروغ متنفرم؛ هرچند در این مملکت به جرم صداقت، کودن نامیده شوم.

دیدگاه

آقا یه دبه از یونهای منفی بفرست واسه من هر وقت حالم گرفتست یه نفس توش بکشم =))
                فقط یه دبه!!!کم نباشه ...ادرستونو بدید براتون بفرستم.

یه سری فیلتر های بهداشتی هم هست اگه اشتباه نکنم تو یخچالهای LG کار شده(سرچ کنید: hygiene fresh LG)
                بله.دقیقا همینه. این فیلتر ها بوی بد یخچال رو میگیرن و از همون زغال فعال درست شدن.اما در مقیاس بزگ و برای تصفیه هوای یک اتاق کافی نیستند و باید سیستم بهتر و بزرگتر و همراه با فن ساخته بشه و همچنین سطح تماس فیلتر ها با هوا هم زیاد یاشه (مثل فیلتر ماشین ).البته در نمونه های تولید شده فکر کنم از فیلترهای دیگری استفاده بشه .ولی ساختن چنین دستگاهی بنظرم خیلی مشکل نیست.

راستی این سسیستمی که دوستان در مورد یونیزاسیون هوا گفتن از اشعه uv استفاده میشه؟
                منظورم اینه که حتما باید از اشعه uv استفاده بشه؟ چون من یه جا دیدم که از لامپهای نور مرئی برای یونیزه کردن هوا استفاده میشد...حالا واقعا نور مرئی بود یا نه خدا میدونه.
                یه راه دیگه هم برای تصفیه هوا هست.استفاده از دستگاه بخور سرد باعث کاهش الاینده های سنگین میشه. یه موادی رو هم که نمیدونم چیه به اب اضافه میکنند و عمل تصفیه رو بهتر میکنه.

دیدگاه

با سلام
                  همونطور که دوستان اشاره کردند عمل یونیزاسیون با تولید ازون همراهه اما گمون نمیکنم که با ولتاژ های کم مثل 9 کیلو ولت ازون انچنانی تولید بشه این اتفاق زمانی شدیده که کرونا حول سوزنهاتون ایجاد بشه که اگه بشه هم کرونا هم نمک وهم اسید وهم.... تولید میشه.
                  یه زمانی با کویل تسلا کار میکردم بوی بدی تولید میشد بعدا فهمیدم بوی ازون بوده و بعدترش فهمیدم رفیقمون سمی هم بوده

دیدگاه

با سلام

در این پست ویدئویی قرار میدم که تبلیغه شرکت هایی هست که در باره محصولشون توضیح میده (تصفیه هوا ) که در پست های قبلی گفتیم که این سیستم برای تنفس مشکل ایجاد میکنه و این نوع تصفیه هوا در دراز مدت برای شش ها مشکل جدی ایجاد میکنه

و انتقاد کردیم از سازمان استاندارد که چرا مجوز تولید این دستگاه ها را صادر کرده و تنیجه گرفتیم که چقدر مملکت بی درو پیکره

فایل حدود 40 مگابایت هست و فرمتش ts هست و از شبکه بازار دیروز ضبط کردم

بهترین پلیر برای پخش پلیر K-lite هست

دیدگاه

نوشته اصلی توسط aswhu600
                      با سلام

در این پست ویدئویی قرار میدم که تبلیغه شرکت هایی هست که در باره محصولشون توضیح میده (تصفیه هوا ) که در پست های قبلی گفتیم که این سیستم برای تنفس مشکل ایجاد میکنه و این نوع تصفیه هوا در دراز مدت برای شش ها مشکل جدی ایجاد میکنه

و انتقاد کردیم از سازمان استاندارد که چرا مجوز تولید این دستگاه ها را صادر کرده و تنیجه گرفتیم که چقدر مملکت بی درو پیکره

فایل حدود 40 مگابایت هست و فرمتش ts هست و از شبکه بازار دیروز ضبط کردم

بهترین پلیر برای پخش پلیر K-lite هست

دیروز اینو دیدم شبکه رو عوض کردم
                      دانلود میکنم ببینم چی میگن!

یه سوال
                      نمیشه این مساله ازون تولیدی رو تو یه طبقه دیگه از تصفیه هوا برطرف کرد؟
                      مثلا با ترکیب کردن با یه ماده دیگه؛ یا شکستن پیوندش یا همیچین چیزی(من اصلا از شیمی سر در نمیارم!)

اضافه شده در تاریخ :

اگه برای دیدن این ویدیو مشکل داشتید میتونید از این کدک استفاده کنید: http://tarfandha.blog.ir/post/161
                      آموزش ساخت جعبه برای مدار با نرم افزار Corel Draw - آموزش طراحی تابلو ثابت با Corel Draw و LED Tool - آموزش کرک LED Tool

دیدگاه

نوشته اصلی توسط masoud_m_bf
                        دیروز اینو دیدم شبکه رو عوض کردم
                        دانلود میکنم ببینم چی میگن!

یه سوال
                        نمیشه این مساله ازون تولیدی رو تو یه طبقه دیگه از تصفیه هوا برطرف کرد؟
                        مثلا با ترکیب کردن با یه ماده دیگه؛ یا شکستن پیوندش یا همیچین چیزی(من اصلا از شیمی سر در نمیارم!)

اضافه شده در تاریخ :

اگه برای دیدن این ویدیو مشکل داشتید میتونید از این کدک استفاده کنید: http://tarfandha.blog.ir/post/161
                        راستش منم از شیمی چیز زیادی نمیدونم

ولی در هر صورت باید مکانیزمی باشه که اوزون را با ترکیب چیزی تبدیل به گاز بی خطری کنه که فکر نکنم همچین مداری بسته شده باشه

نکته دوم در این ویدئو فراری دهنده موش سوسکو سگ گربه کته پشه و ....

که این کارم با یه مدار التراسونیک ساده قابل راه اندازیه اونوقت قیمتی گفته شده بالای 100 هزار تومانه

واقعا آدم چی بگه به اینا ..... یه دستگاه ساده و یه قیمت نجومی واقعا که ....

دیدگاه

نوشته اصلی توسط aswhu600
                          راستش منم از شیمی چیز زیادی نمیدونم

ولی در هر صورت باید مکانیزمی باشه که اوزون را با ترکیب چیزی تبدیل به گاز بی خطری کنه که فکر نکنم همچین مداری بسته شده باشه

نکته دوم در این ویدئو فراری دهنده موش سوسکو سگ گربه کته پشه و ....

که این کارم با یه مدار التراسونیک ساده قابل راه اندازیه اونوقت قیمتی گفته شده بالای 100 هزار تومانه

واقعا آدم چی بگه به اینا ..... یه دستگاه ساده و یه قیمت نجومی واقعا که ....
                          رفیقام هستن که شیمی خوندن
                          ببینم ازشون حتما میپرسم

پولش به هر جهت
                          مشکلاتی که ایجاد میکنه خیلی بدتره
                          مثل سردرد های وحشتناکی که میاره
                          و...

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                          X