اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

انتخاب باتری مناسب

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : انتخاب باتری مناسب

نوشته اصلی توسط Charger
    سلام
    http://eshop.eca.ir/%D8%A8%D8%A7%D8%AA%D8%B1%DB%8C-%D9%87%D8%A7/3588-%D8%A8%D8%A7%D8%AA%D8%B1%DB%8C-%D9%84%DB%8C%D8%AA%DB%8C%D9%88%D9%85-%DB%8C%D9%88%D9%86-%D9%85%D8%B1%D8%BA%D9%88%D8%A8-37v-sony-%D8%B3%D8%A7%DB%8C%D8%B2-18650.html
    از همون گیتا باتری هم میتونی بخری.
    کیفیت هردو خوبه و جواب کار شما رو میده. ولی نمیتونم بگم کدوم بهتره.گیتا مدار محافظ(bms) و شارژر هم داره که میتونی تماس بگیری.
    ولی اگر خودت بسازی در تیراژ ارزونتره.
    سلامی دباره
    اطلاعات بیشتر میدی منم بیشتر میپرسم شرمنده.
    شارزر تک سلشو تو نت هس دانلود کنم بسازم ؟مدار محافظ چی هس ؟شماتیک داره ؟
    برو شیر درنده باش ای دغل میانداز خود را چو روباه شل
    راهنمایی در مورد ساخت فلزی اب

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Detector68
      اطلاعات بیشتر میدی
      شارزر تک سلشو تو نت هس دانلود کنم بسازم ؟مدار محافظ چی هس ؟شماتیک داره ؟
      سلام
      مدار محافظ بین شارژر 4.2v و باتری قرار میگیره و کارش جلوگیری از بیش از حد شارژ شدن باتری و داغ شدن و خرابی اونه.
      کافیه یه ولتاژ 4.2v با جریان واقعی حداکثر نصف جریان نامی باتری سوییچینگ یا خطی با تلرانس زیر 2% بسازی و به مدار محافظ بدی تا باتری رو شارژ کنه.
      یا آماده اش رو بخری.
      فکر کنم شارژر 4.2v/2a حدود بیست تومن باشه.برد محافظ رو نمیدونم.
      مدار محافظ همونیه که داخل باتری موبایلا بود.
      http://gbcell.ir/page.php?17
      http://www.gbcell.com/gbcell-products/BMS%20Board/1S4AC.JPG
      http://www.gbcell.com/gbcell-products/Charger/GB16E%204.2V%202A.pdf
      http://gbcell.ir/page.php?16
      امام حسين(عليه السلام) فرمودند: کسي که از تو انتقاد ميکند تو را دوست دارد و کسي که با تو دشمني دارد، از تو تعريف و تمجيد ميکند.
      از پاسخ به سوالات انجمن به صورت خصوصی معذورم.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Charger
        سلام
        http://eshop.eca.ir/%D8%A8%D8%A7%D8%AA%D8%B1%DB%8C-%D9%87%D8%A7/3588-%D8%A8%D8%A7%D8%AA%D8%B1%DB%8C-%D9%84%DB%8C%D8%AA%DB%8C%D9%88%D9%85-%DB%8C%D9%88%D9%86-%D9%85%D8%B1%D8%BA%D9%88%D8%A8-37v-sony-%D8%B3%D8%A7%DB%8C%D8%B2-18650.html
        از همون گیتا باتری هم میتونی بخری.
        کیفیت هردو خوبه و جواب کار شما رو میده. ولی نمیتونم بگم کدوم بهتره.گیتا مدار محافظ(bms) و شارژر هم داره که میتونی تماس بگیری.
        ولی اگر خودت بسازی در تیراژ ارزونتره.
        سلام و با اجازه صاحب تاپیک...
        من قیمت از گیتاباطری گرفتم ظرفیت 2200را گفت دونه ای 7500ت!!
        این تفاوت قیمت توی میزان واردات و سود هست، یا اینکه کیفیت ها متفاوت هست اینقدر؟!
        من در اصفهان باطری های صورتی رنگی که روشون خورده jps ساخت چین و 2200 میلی را 13ت میگیرم که در مداری که استفاده میکنم حدود 24ساعت شارژ به من میده... یک بار از اون باطری ultra fire سایت استفاده کردم فقط 4ساعت جواب داد!!!!! حالا این باطری های gb cell تو چه وضعیتی هستند؟!

با تشکر
        نکته اخلاقي :
        همه چيز و همه کس را دوست داشته باش اما به هيچ چيز و هيچ کس دل مبند

دیدگاه

سوال خوبیه دوسته من
          کلا جنس اصلشو از کجا تشخیص بدیم

دیدگاه

سوال خوبیه دوسته من
            کلا جنس اصلشو از کجا تشخیص بدیم
            سلام
            (شاید مربوط به این موضوع نباشه ولی من نظر شخصیم اینه)
            گیتاباتری خودش سفارش ساخت میده و تماما تا بدست مشتری برسونه بدون واسطه است پس طبیعیه که با جنسای با واسطه تفاوت قیمت داشته باشه.
            از نظر کیفیت من ازش راضیم ولی در مقایسه با سایر مدلها بجز ultrafire تقلبی نمیتونم نظر بدم چون تست نکردم و کار من هم نیست.در کل فقط برای کار های خیلی حساس نیاز به این حساسیت ها پیش میاد که اون هم مصرف کننده باید خودش با تست کردن چندین مدل در شرایط یکسان بهترین رو انتخاب کنه.
            در کل رییس شرکت آدم با سوادیه و پروژه های جالبی هم انجام دادن.
            امام حسين(عليه السلام) فرمودند: کسي که از تو انتقاد ميکند تو را دوست دارد و کسي که با تو دشمني دارد، از تو تعريف و تمجيد ميکند.

دیدگاه

مثل اقای شارزر منم نطرم در رابطه با این موضوع نباشه
              من باتری های زیادی رو تست کردم از جمله مارک سونی پاناسونیک اولترا فایر و باتری چینی هر کدومشون اگر درست شارز بشن عمر خوبی دارن اولترافایر و باتری های چینی که توی شوکر ها و اسپیکر و .. دیدم عمرشون به یه سال نمیکشه اونم بخاطر اینه که از روش شارز خازنی استفاده میکنن شارز خازنی باعث افت ولتاز بالا روی باتری میشه و ایجاد و جرقه در باتری و سوختگی صفحات رو به دنبال خودش داره هر وقتم خراب باشه درست شدنی نیست کلا مدار باز میشه الانم یه مطلب دیدم که نوشته بود باتری هارو 12 روز تو فریزر بزاری احیا میشه این کارو با 30 تا باتری لیتیوم یون 5 روز پیش انجام دادم و 1 هفته دیگه میخام ببینم واقعا جواب میده یا نه الان تو فریزرن :cry2:

دیدگاه

شارزر جان سلامی 2باره
                من میخواستم برای اطمینان بیشتر بازم بپرسم
                اگه مدار من بر فرض خونه پر 0.5امپر بکشه و من 4تا باتری 3.6 2200 ریل بدم یه کنورتر دی سی و ولتازشو رو 12.8 فیکس کنم . حالا میخوام بدونم این کانورتورا کم نمیرن.یا بهتره بگم بدلیل ضعیف بودن باتری ها احتمالا ، کم نمیاره و وقتی م تو بی باری رو 12.8 ادجاستکنیم و بزنم به مدار نیاد زیر 12 ولت؟؟؟
                خدایی گرونم هس ادم زورش میاد.
                ممنون بازم
                :job:

دیدگاه

اگه مدار من بر فرض خونه پر 0.5امپر بکشه و من 4تا باتری 3.6 2200 ریل بدم یه کنورتر دی سی و ولتازشو رو 12.8 فیکس کنم . حالا میخوام بدونم این کانورتورا کم نمیرن.یا بهتره بگم بدلیل ضعیف بودن باتری ها احتمالا ، کم نمیاره و وقتی م تو بی باری رو 12.8 ادجاستکنیم و بزنم به مدار نیاد زیر 12 ولت؟؟؟
                  سلام
                  مجموع توان چهارتا باتری میشه حدود 32w منهای 15% تلفات مبدل و با مصرف 12.8v/0.5a حدود 255 دقیق جواب میده.
                  اگر فقط روی 70% توان باتری حساب کنیم میشه 2 ساعت برای مصرف 0.5A و 5 ساعت برای مصرف 300mA.
                  البته باید از مبدل مناسب و با تلفات کم استفاده کنی.درصورتی که جریان مصرفی متوسط بیش از 300ma هست از 5 تا باتری استفاده کن.
                  نکته: بالاتر بردن بازدهی مبدل و پایین آوردن توان مصرف کننده راحتتر و ارزانتر از اضافه کردن باتریه.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Charger
                    سلام
                    مجموع توان چهارتا باتری میشه حدود 32w منهای 15% تلفات مبدل و با مصرف 12.8v/0.5a حدود 255 دقیق جواب میده.
                    اگر فقط روی 70% توان باتری حساب کنیم میشه 2 ساعت برای مصرف 0.5A و 5 ساعت برای مصرف 300mA.
                    البته باید از مبدل مناسب و با تلفات کم استفاده کنی.درصورتی که جریان مصرفی متوسط بیش از 300ma هست از 5 تا باتری استفاده کن.
                    نکته: بالاتر بردن بازدهی مبدل و پایین آوردن توان مصرف کننده راحتتر و ارزانتر از اضافه کردن باتریه.
                    ممنون
                    من یه مبدل امادشو دارم.وقتی به مدار میزنم با اینکه خروجی تنظیمه ولی متاسفه افت ولتاز زیادی دارم در هنگام استفاده از کانورتر دیسی.نظرت چیهدر مورد پاسخ سه:
                    http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=105067.new#new

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                    X