اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

افزایش ولتاژ و آمپر ترانس

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : افزایش ولتاژ و آمپر ترانس

نوشته اصلی توسط teevoo نمایش پست ها
    سلام یک ترانس 220 به ولتاژ های مختلف دارم . مثل 13ولت 14 ولت که آمپر بالا دارد و یک 18 ولت دوبل و یک 4.2 ولت دوبل

میخوام با این ترانس یک ترانسی بسازم که نهایت 30 ولت 3تا 4 آمپر DC بدهد

لطفا راهنمایی کنید
    با سلام:
    شما به ولتاژها اشاره کردید اما به جریان ها اشاره نکردید. برای تبدیل به ترانس با خروجی 30 ولت 3 الی 4 آمپر خروجی شما حد اقل باید 90 الی 120 ولت آمپر ( وات ) باشد.
    علم را در آزمایشگاه باید یاد گرفت نه در دانشگاه
    نابغه بودن 99 درصد با پشتکار و یک درصد با الهام است. (ادیسون)

دیدگاه

ببین دوست عزیز! طبق قانون اهم؛ افزایش ولتاژ یعنی افزایش جریان؛ تو یک ترانس 12 ولتی 2 آمپری نیاز داری ولی اگه دو تا ترانس یکسانو باهم سری کنی ولتاژ میشه 24 ولت 2 آمپر اونوقت اگه مصرف کننده ت 12 ولت باشه وقتی بهش 24 ولت وصل کنی خوب میسوزه؛ پس باید دنبال راه حل و مداری بگردی که آمپر ترانس 12 ولتتو ببری بالا نه اینکه ولتاژو زیاد کنی؛

دلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپم

البته میتونی سر راه ترانس 24 ولت 2 آمپری که ساختی یه مقاومت مناسب وصل کنی و سر راه مصرف کننده ت قرار بدی تا نسوزه؛ چون وقتی مقاومت زیاد بشه جریان کم میشه و وسیله ت نمیسوزه

دیدگاه

مقادیر خازنها چجوری تعیین میشه ؟

نوشته اصلی توسط Namvar14 نمایش پست ها
        یه راه دیگه اینه که تعداد دور ثانویه همون ترانست سیم نازک بپیچی.شاید خنده دار به نظر برسه ولی من اینکارو کردم و ترانس 6 ولت رو به 12 ولت رسوندم.
        راه دیگه هم اینه که شما از خازن و دیود استفاده کنید.و مقدار ولتاژ رو زیاد کنید.
        مقادیر خازنها چجوری تعیین میشه ؟

دیدگاه

[QUOTE=علی تحیری;690597]با سلام:
          دوست عزیز، وقتی که شما ولتاژ را با این مدار ولتاژ مولتی پلایر 3 برابر می کند، درست است اما جریان را 3 برابر نمی کنید.!!!

جناب تحیری مقادیر خازنها در مدار مولتی پلیر چجوری تعیین میشه و اینکه از یک ترانس ۱۲ پلت ۳ آمپر میتونیم با این روش ولتاژ ۳۶ و یک آمپر رو بگیریم و استفاده بکنیم ؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Yaghoubjam نمایش پست ها
            مقادیر خازنها در مدار مولتی پلیر چجوری تعیین میشه و اینکه از یک ترانس ۱۲ پلت ۳ آمپر میتونیم با این روش ولتاژ ۳۶ و یک آمپر رو بگیریم و استفاده بکنیم ؟
            امکانش هست البته اگر تلفات را ندیده بگیریم!
            ضمنا از ماژولهای افزاینده هم می شود استفاده کرد مثل این:
            خرید ماژول تغذیه dc-dc مبدل تبدیل کننده رگولاتور DC به DC بوست BOOST افزاینده ولتاژ 35 ولت جریان خروجی 2.5 آمپر دیتاشیت مشخصات فنی با قیمت مناسب در فروشگاه ECA

دیدگاه

نوشته اصلی توسط مهندس ربانی نمایش پست ها
              امکانش هست البته اگر تلفات را ندیده بگیریم!
              ضمنا از ماژولهای افزاینده هم می شود استفاده کرد مثل این:
              https://eshop.eca.ir/ماژول-های-تغذیه...lm2577-4a.html
              ۳۶ ولت رو برای یک سیستم صوتی نیاز دارم ماژولها چون سوئیچینگ هستند به کار من نیومدند چون تست کردم.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط jafar0023 نمایش پست ها
                ببین دوست عزیز! طبق قانون اهم؛ افزایش ولتاژ یعنی افزایش جریان؛ تو یک ترانس 12 ولتی 2 آمپری نیاز داری ولی اگه دو تا ترانس یکسانو باهم سری کنی ولتاژ میشه 24 ولت 2 آمپر اونوقت اگه مصرف کننده ت 12 ولت باشه وقتی بهش 24 ولت وصل کنی خوب میسوزه؛ پس باید دنبال راه حل و مداری بگردی که آمپر ترانس 12 ولتتو ببری بالا نه اینکه ولتاژو زیاد کنی؛

البته میتونی سر راه ترانس 24 ولت 2 آمپری که ساختی یه مقاومت مناسب وصل کنی و سر راه مصرف کننده ت قرار بدی تا نسوزه؛ چون وقتی مقاومت زیاد بشه جریان کم میشه و وسیله ت نمیسوزه
                عزیز بهتر نیست به جای دادن اطلاعات کاملا غلط سطح معلوماتتون رو افزایش بدین و دیگران رو هم به اشتباه نیندازین ؟؟؟ طبق قانون اهم افزایش ولتاژ باعث کاهش جریان میشه نه افزایش جریان . بعد شما از کجا پی بردین که دوستمون به ولتاژ ۱۲ و جریان ۲ آمپر احتیاج داره ؟؟
                بعدم خیلی احمقانه نیست که دو تا ترانس ۱۲ ولت ۲ آمپر رو سری کنیم بشه ۲۴ ولت ۲ آمپر و بعد برای اینکه دستگاه نسوزه ولتاژ رو بیاریم رو ۱۲ دوباره . حماقت یعنی عین چیزی که فرمودی .
                و در نهایت باید عرض کنم هرجایی نباید بری بالا منبر.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Damon.j نمایش پست ها
                  عزیز بهتر نیست به جای دادن اطلاعات کاملا غلط سطح معلوماتتون رو افزایش بدین و دیگران رو هم به اشتباه نیندازین ؟؟؟ طبق قانون اهم افزایش ولتاژ باعث کاهش جریان میشه نه افزایش جریان . بعد شما از کجا پی بردین که دوستمون به ولتاژ ۱۲ و جریان ۲ آمپر احتیاج داره ؟؟
                  بعدم خیلی احمقانه نیست که دو تا ترانس ۱۲ ولت ۲ آمپر رو سری کنیم بشه ۲۴ ولت ۲ آمپر و بعد برای اینکه دستگاه نسوزه ولتاژ رو بیاریم رو ۱۲ دوباره . حماقت یعنی عین چیزی که فرمودی .
                  و در نهایت باید عرض کنم هرجایی نباید بری بالا منبر.
                  سلام
                  دوست عزیز، این شکل حرف زدن توی یه جایی که مباحث علمی رد و بدل میشه، اصلا درست نیست!
                  متاسفانه باید بگم در مورد قانون اهم هم اشتباه میکنید! طبق قانون اهم در یک مقاومت معین، افزایش ولتاژ باعث افزایش جریان میشه. طبق رابطه V=R*I، با فرض ثابت بودن مقاومت، تغییرات ولتاژ و جریان با هم رابطه مستقیم دارن. به عبارت دیگه طبق رابطه R=V/I، با افزایش ولتاژ، چون مقاومت تغییر نمیکنه، ناچار جریان هم افزایش پیدا میکنه تا معادله به هم نخوره. برای کاهش ولتاژ یا جریان هم دقیقا به همین شکله.
                  از اونجایی که از باقی مطالب این تاپیک اطلاعی ندارم، نظری در مورد سایر مطالب نمیدم.
                  موفق باشید

دیدگاه

درود بنده یک آداپتور ۲۴ ولت ۳ آمپر دارم قصد دارم از این آداپتور ۶ خروجی برای ۶ دستگاه که مصرف هرکدام ۵۰۰ میلی آمپر هست بگیرم آیا باید برای هر کدام از خروجی ها یک رگولاتور قرار بدم؟ و این کار از نظر فنی مشکلی ندارد؟ بسیار سپاسگزارم

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Gameking نمایش پست ها
                      درود بنده یک آداپتور ۲۴ ولت ۳ آمپر دارم قصد دارم از این آداپتور ۶ خروجی برای ۶ دستگاه که مصرف هرکدام ۵۰۰ میلی آمپر هست بگیرم آیا باید برای هر کدام از خروجی ها یک رگولاتور قرار بدم؟ و این کار از نظر فنی مشکلی ندارد؟ بسیار سپاسگزارم
                      معمولا اون جریانی که روی آداپتورها نوشته میشه واقعی نیست! شما اول مطمئن بشید که واقعا 3 آمپر خروجی بهتون میده یا نه.
                      با فرض این که مشکل جریان نباشه، اگر مصرف کننده هاتون 24 ولتی باشن، احتیاجی به رگولاتور هم نیست و هر مصرف کننده بسته به نیازش جریان میکشه.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط علی تحیری نمایش پست ها
                        با سلام:
                        بله با استفاده ازسیم نازک تر در سیم پیچ خروجی ولتاژترانس به 36 ولت می رسد اما آمپر آن متناسب با توان خروجی کاهش می یابد.
                        سلام جناب تحریری عذر خواهی میکنم میشه بیشتر توضیح بدین چکار کنم دقیقا میخوام یه ترانس ۱۲ ولت دارم اونو برسونم تقریبا به ۱۳خورده ای یا ۱۴ تقریبا که باطری ۱۲ ولت بسه باهاش شارژش کرد سیم با چه شماره ای و به چه صورت باید پیچیده شود؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط essi71 نمایش پست ها
                          سلام جناب تحریری عذر خواهی میکنم میشه بیشتر توضیح بدین چکار کنم دقیقا میخوام یه ترانس ۱۲ ولت دارم اونو برسونم تقریبا به ۱۳خورده ای یا ۱۴ تقریبا که باطری ۱۲ ولت بسه باهاش شارژش کرد سیم با چه شماره ای و به چه صورت باید پیچیده شود؟
                          با درود
                          ایشون در قید حیات نیستن
                          روحش شاد و یادش همیشه گرامی

دیدگاه

نوشته اصلی توسط essi71 نمایش پست ها
                            درود
                            ابعادقرقره ei هسته را بدست آورید ...
                            دور بر ولت را سرچ بکنید!!!

دیدگاه

با سلام .هر چه سعی میکنم نقشه شما را (در مورد افزایش جریان) باز کنم و ببینم نمیشه .عضو هم هستم .میشه راهنمایی کنید .

دیدگاه

نوشته اصلی توسط hotamir نمایش پست ها
                                با سلام .هر چه سعی میکنم نقشه شما را (در مورد افزایش جریان) باز کنم و ببینم نمیشه .عضو هم هستم .میشه راهنمایی کنید .
                                سلام جناب هات امیر
                                خیلی خوش اومدی
                                هدفت افزایش ولتاژه یا افزایش جریان
                                زمین تا آمسمون با هم فرق داره

اگه مردم می دونستن زمان چقدر با ارزشه دیگه هیچ وقت کفش بند دار نمی خریدن البرت انیشتن

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                                X