اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

میشه 12.8 ولتاز گرفت؟

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

میشه 12.8 ولتاز گرفت؟

با سلام
    من دنبال اینم که خروجی مدار رو روی ولتاز 12.8 ولت ثابت نگه دارم . جریان مدارم هم خونه پرش نیم امپره.
    خب رگولاتور 12 ولت که هس و +12 ولت رو میده. حالا میشه تو قسمت پایه خوجیش یه 4007 بزارم یا هر روش دیگه ای؟؟
    برو شیر درنده باش ای دغل میانداز خود را چو روباه شل
    راهنمایی در مورد ساخت فلزی اب

پاسخ : میشه 12.8 ولتاز گرفت؟

نوشته اصلی توسط Detector68
    با سلام
    من دنبال اینم که خروجی مدار رو روی ولتاز 12.8 ولت ثابت نگه دارم . جریان مدارم هم خونه پرش نیم امپره.
    خب رگولاتور 12 ولت که هس و +12 ولت رو میده. حالا میشه تو قسمت پایه خوجیش یه 4007 بزارم یا هر روش دیگه ای؟؟
    از آی سی های voltage Regulator مانند Lm317/LM338/LM350 و ... استفاده بکنید.
    - تو همانی که می اندیشی، هرگاه به این اندیشیدی که تو یک عقابی؟ پس به دنبال رویاهایت برو و به یاوه های مرغ و خروس های اطرافت فکر نکن.

- یک تصمیم می تواند دریچه های زندگی ما را به روی اندوه یا شادی ، سعادت یا تنگدستی ، مصاحبت یا تنهایی ، و عمری طولانی یا مرگی زودرس باز کند

دیدگاه

نوشته اصلی توسط jim Gary
      از آی سی های voltage Regulator مانند Lm317/LM338/LM350 و ... استفاده بکنید.
      lممنون
      مداری میخوم که ورودیش 14 ولت باشه
      مداری چیزی هس

دیدگاه

سلام
        دوستان عزیز . من با پروتئوس نظرم رو اجرا کردم .فرض رو بر باتری 3.7ولت گذاشتم و 2.2امپر.اومدم گفتم باتری رو مینیمم باشه که بشه 14 ولت و حد اخر برای رگولاتوره،اونوقت با دو بار مختلف یک بار جریان 200 میلی و یه بار جریان 500 میلی کشیدم .درحالت اول خروجی شد 12.5 ولت و در حالت دوم شد 12.2 ولت.البته من با قرار دادن دیود در خروجی ها این نتیجه رسیدم.دیود رو هم 5408 گذاشتم.اصلا این مدار خوب هس به نظرتون.
        ممنون

دیدگاه

با سلام
          lm2576 مدل adj رو استفاده کنید، ورودی بزرگی رو میتونه بپذیره و ولتاژ رو هم خودتون میگین چند باشه تو خروجی
          The healthy human mind doesn't wake up in the morning thinking this is his last day on earth.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط hessam2013
            با سلام
            lm2576 مدل adj رو استفاده کنید، ورودی بزرگی رو میتونه بپذیره و ولتاژ رو هم خودتون میگین چند باشه تو خروجی
            اره.مدارشم دارم.نمیدونم با این جریان کشی کم میاره یا نه؟باتری همینقد مقدوره برام

دیدگاه

[img]http://bayan******/id/6604591252868698647?view[/img] :nerd:

دیدگاه

lممنون
                مداری میخوم که ورودیش 14 ولت باشه
                مداری چیزی هس
                بفرمائید:

- تو همانی که می اندیشی، هرگاه به این اندیشیدی که تو یک عقابی؟ پس به دنبال رویاهایت برو و به یاوه های مرغ و خروس های اطرافت فکر نکن.

- یک تصمیم می تواند دریچه های زندگی ما را به روی اندوه یا شادی ، سعادت یا تنگدستی ، مصاحبت یا تنهایی ، و عمری طولانی یا مرگی زودرس باز کند

دیدگاه

سلام
                  چند مدار مختلف رگولاتور براتون میگذارم اگر توضیحی هم لازم داشتید درخدمتم

در این مدار ولتاژ زنر هر چقدر باشه خروجی همونه

در این مدار جریان خروجی 5 امپر هست

این مدار هم خروجیش 12 ولت 1 امپر هست

[img width=176 height=100]http://s6.picofile.com/file/8219555100/y1n8mde2ggfr.gif[/img]

http://s6.picofile.com/file/8249184400/yas_and_aligator.mp3.html
                  -----------------------------------------------------------------------

دیدگاه

اره.مدارشم دارم.نمیدونم با این جریان کشی کم میاره یا نه؟باتری همینقد مقدوره برام
                    متوجه نشدم، برای چی باید کم بیاره؟
                    The healthy human mind doesn't wake up in the morning thinking this is his last day on earth.

دیدگاه

سلام و ممنون از همه
                      باید بگم ورودی مدار 14.4 یا 14.8 ولته.و خروجی 12.8 ولته تامین کنه
                      ممنون بازم

دیدگاه

سلام
                        هیچ دلیل علمی نمیبینم که شما با یه مبدل کاهنده یا افزاینده جواب نگیری.مگر در انتخاب مبدل یا اجرای کار اشتباه کرده باشی .
                        در ضمن در مورد استفاده از مدارات غیر از سوچینگ و شبیه سازی مدار در پروتوس اصلا صحبت نکنید که ارزش باتریا بیشتر از اونیه که روی مبدل هدر بره و فقط عملی ببندید.
                        باتریا رو دوتا دوتا باهم موازی کن تا ولتاژ بشه 8.4V بعد بده به این ماژول http://eshop.eca.ir/%D9%85%D8%A7%DA%98%D9%88%D9%84-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%AA%D8%BA%D8%B0%DB%8C%D9%87-%D9%88%D9%84%D8%AA%D8%A7%DA%98/2378-%D9%85%D8%A8%D8%AF%D9%84-dc-dc-%D8%A7%D9%81%D8%B2%D8%A7%DB%8C%D9%86%D8%AF%D9%87-xl6009lm2577-4a.html
                        ببینم چطوری میخواد کار نکنه؟!!
                        سیمهای ارتباطی رو هم تا حد امکان کوتاه و ضخیم بگیر تا تلفات کم باشه.
                        راستی دیود روی خروجی واسه چیه؟طبیعیه که حدود 0.5V-1V افت ایجاد میکنه.
                        امام حسين(عليه السلام) فرمودند: کسي که از تو انتقاد ميکند تو را دوست دارد و کسي که با تو دشمني دارد، از تو تعريف و تمجيد ميکند.
                        از پاسخ به سوالات انجمن به صورت خصوصی معذورم.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Charger
                          سلام
                          هیچ دلیل علمی نمیبینم که شما با یه مبدل کاهنده یا افزاینده جواب نگیری.مگر در انتخاب مبدل یا اجرای کار اشتباه کرده باشی .
                          در ضمن در مورد استفاده از مدارات غیر از سوچینگ و شبیه سازی مدار در پروتوس اصلا صحبت نکنید که ارزش باتریا بیشتر از اونیه که روی مبدل هدر بره و فقط عملی ببندید.
                          باتریا رو دوتا دوتا باهم موازی کن تا ولتاژ بشه 8.4V بعد بده به این ماژول http://eshop.eca.ir/%D9%85%D8%A7%DA%98%D9%88%D9%84-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%AA%D8%BA%D8%B0%DB%8C%D9%87-%D9%88%D9%84%D8%AA%D8%A7%DA%98/2378-%D9%85%D8%A8%D8%AF%D9%84-dc-dc-%D8%A7%D9%81%D8%B2%D8%A7%DB%8C%D9%86%D8%AF%D9%87-xl6009lm2577-4a.html
                          ببینم چطوری میخواد کار نکنه؟!!
                          سیمهای ارتباطی رو هم تا حد امکان کوتاه و ضخیم بگیر تا تلفات کم باشه.
                          راستی دیود روی خروجی واسه چیه؟طبیعیه که حدود 0.5V-1V افت ایجاد میکنه.
                          شارزر جان شرمنده خیلی سوال الکی هی میپرسم
                          صبح با یه سیم کلفتر تست میکنم نتیجشو میزارم اینجا

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                          X