اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

کمک برای تکمیل پروژه ساخت پاور بانک حرفه ای!طراحی شماتیک کامل شد

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : کمک برای تکمیل پروژه ساخت پاور بانک حرفه ای!طراحی شماتیک کامل شد

خب چکاری هست استپ اپ
    استپ اپ هم مدار پیچیده تر میشه هم جریان کم میشه و هم دقت میره پایین،
    موضوع وات هست. مثلا وقتی 7.4 ولت میشه 5 ولت جریانی که موبایل میگیره 5/7.4 میشه، ولی وقتی مثلا 3.7 ولت بشه 5 ولت حریان 5/3.7 ولت میشه یعنی در نهایت تهش یکی هستن، فقط چجوری نبدیل شدن فرق میکنه،
    حالا اینا مهم نیست
    کسی بلده میکرو رو به اندروید ارتباط بده واسم این موضوع مهم هست.
    از این لحاظ واسم ساخت این پاور بانک اهمیت داره چون هیچ پاور بانکی با این قابلیت ها با کیفیت عالی تو بازار نیست. همکاری کنیم بد نیست.

ممنون
    http://image.kocholo.ir/user/Sana/tazin/khat_gher.gif

دیدگاه

نوشته اصلی توسط erfan.astinhost
      خب چکاری هست استپ اپ
      استپ اپ هم مدار پیچیده تر میشه هم جریان کم میشه و هم دقت میره پایین،
      موضوع وات هست. مثلا وقتی 7.4 ولت میشه 5 ولت جریانی که موبایل میگیره 5/7.4 میشه، ولی وقتی مثلا 3.7 ولت بشه 5 ولت حریان 5/3.7 ولت میشه یعنی در نهایت تهش یکی هستن، فقط چجوری نبدیل شدن فرق میکنه،
      مدار ساده تر میشه جون بالانسر نمیخاد و هیچ وفت هم با سوختن مدار مشکلی برای موبایلتون پیش نمیاد. جریان کمی بیشتر مصرف میشه و لازمه محاسبات بهتری برای سیمکشی و انتخاب سویچه وگرنه بوست تا 96% بازده داریم.

توی نمونه های تجاریش هم همین نکات رعایت شده و دارن کار میکنن. ولی شما خود دانی

دیدگاه

اره دلیل اینکه منم با بوست موافقم حذف بالانسره!
        عزیزان دقت کنید پسورد تمامی فایلها و پروژه های من، در تاپیکشون موجوده(صفحات آخر) لطفا برای رمز فایلا پیام ندید!! چون خیلی دیر ب دیر میام انجمن و پیام چک نمیکنم
        مخترع برتر شمال غرب سال 96
        مدیر سابق منابع تغذیه انجمن ECA

دیدگاه

نوشته اصلی توسط armin_gera
          اره دلیل اینکه منم با بوست موافقم حذف بالانسره!
          خب این مدار های بوست چن امپر میدن؟ واسه 2 امپر باید خازن بزرگی گذاشت! بعد تا جایی که میدونم این مدارا به voltage dubler معروفن که از اسمش پیداست ولتاژ رو دو برابر میکنه خب 3.7 رو دوبرابر کنه میشه 7.4 ولت!!!!
          دوباره باید یه استپ دان ساخت؟

دیدگاه

بابا دوبلر چیه بیخیال!! سرچ کن 2577 ماژولشو میاره , استپ دان کاهنده ولتاژه و استپ اپ یا بوست افزاینده ولتاژ جریان هم بستگی به ماسفتی داره که اسنفاده میکنی , ماژول استپ اپ 2577 فک کنم 5 امپره
            همه اینا به کنار چه باک چه بوست هر نوع مدار سویچینگ مشکل اساسیش افت ولتاژ خروجیش هست که باید اونو رفع کنید و الا بقیه چیزا سادست
            عزیزان دقت کنید پسورد تمامی فایلها و پروژه های من، در تاپیکشون موجوده(صفحات آخر) لطفا برای رمز فایلا پیام ندید!! چون خیلی دیر ب دیر میام انجمن و پیام چک نمیکنم

دیدگاه

نوشته اصلی توسط armin_gera
              بابا دوبلر چیه بیخیال!! سرچ کن 2577 ماژولشو میاره , استپ دان کاهنده ولتاژه و استپ اپ یا بوست افزاینده ولتاژ جریان هم بستگی به ماسفتی داره که اسنفاده میکنی , ماژول استپ اپ 2577 فک کنم 5 امپره
              همه اینا به کنار چه باک چه بوست هر نوع مدار سویچینگ مشکل اساسیش افت ولتاژ خروجیش هست که باید اونو رفع کنید و الا بقیه چیزا سادست
              خب چجوری با میکرو استپ اپ بسازیم که نخوایم از 2577 استفاده کنیم؟چون باید دقتش بالا باشه

دیدگاه

نوشته اصلی توسط erfan.astinhost
                خب چجوری با میکرو استپ اپ بسازیم که نخوایم از 2577 استفاده کنیم؟چون باید دقتش بالا باشه
                من خودم دقیق نمیدونم چون با pwm کار نکردم ولی اگه سرچ بزنی میاره برات, یه دونه هم مدار تو انجمن هست که منبع تغذیه 0 تا 30 با میکرو ساخته که هم بوست رو استفاده کرده هم باک بگر اونم پیدا کن یه الگویی ازش وردار

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                X