اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

آداپتور 3 ولت

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

آداپتور 3 ولت

باسلام
    میخواستم یه آداپتور 3ولت و جریان 500میلی آمپر بسازم، که به جای دو باتری قلمی استفاده بشه،نمونه آمادش توی بازار هست و میخواستم خودم با هزینه کمتر درستش کنم، دوستان راههایی که به نظرشون میرسه اعم از سوییچینگ یا منبع خطی رو بیان کنن
    باتشکر

پاسخ : آداپتور 3 ولت

نوشته اصلی توسط Shiono
    باسلام
    میخواستم یه آداپتور 3ولت و جریان 500میلی آمپر بسازم، که به جای دو باتری قلمی استفاده بشه،نمونه آمادش توی بازار هست و میخواستم خودم با هزینه کمتر درستش کنم، دوستان راههایی که به نظرشون میرسه اعم از سوییچینگ یا منبع خطی رو بیان کنن
    باتشکر
    سلام
    یه شارژر موبایل بگیر داخلش یا فیدبکش رو دستکاری کن یا این که با یه رگولاتور خطی مثل lm317 , lf33 ولتاژ رو به 3 ولت برسون

دیدگاه

تو انجمن پر از این مدارات کافیه یه جست وجو کنی
      [img width=176 height=100]http://s6.picofile.com/file/8219555100/y1n8mde2ggfr.gif[/img]

http://s6.picofile.com/file/8249184400/yas_and_aligator.mp3.html
      -----------------------------------------------------------------------

دیدگاه

درسته توی انجمن زیاد مباحث آداپتور و منبع تغذیه هست ولی بیشتر متغییر هستن و من ثابت میخوام در ضمن باید از قطعاتی استفاده بشه که زود داغ نشن یعنی نیاز به هیت سینگ نداشته باشن

دیدگاه

من یه ترانس کاهنده ی 17ولت یک آمپر دارم که بعد از تبدیل به dc حدود 23 ولت میشه، راهی برای تبدیلش به 3 ولت 500 میلی آمپر، lm317 به نظرم زود داغ میشه، جایگزینجایگزینی براش دارید؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Shiono
            من یه ترانس کاهنده ی 17ولت یک آمپر دارم که بعد از تبدیل به dc حدود 23 ولت میشه، راهی برای تبدیلش به 3 ولت 500 میلی آمپر، lm317 به نظرم زود داغ میشه، جایگزینجایگزینی براش دارید؟
            http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=47318.0
            [center]یه شب خواب دیدم اون دنیا خدا ازم پرسید:وقتی همسایه ات گرسنه بود کجابودی؟
            منم گفتم: خدا جون خودت کجا بودی؟
            خیلی حال داد
            ولی بعدش رو یادم نیست ، فکر کنم سرب داغ رو با قیف ریختن تو حلقم

دیدگاه

ببخشید این لینک چیه که قرار دادید؟!!
              چه ربطی به سوال من داره؟!
              من قراره سه ولت داشته باشم نه 5ولت
              در ضمن قرار نیست ازش توی آزمایشگاه استفاده کنم
              اینطور که شما نوشتید به اندازه سه چهار تا آداپتور آماده هزینه میبره
              فرض کنید من یه شارژر 5 ولت یک آمپر گرفتم، چطور به سه ولت تبدیلش کنم که جریانش کم نشه؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Shiono
                چه ربطی به سوال من داره؟!
                قبل از اینکه این پست بیخود رو بزنید
                یکم تا پیکو بخونید بعد بیایید بگید
                خیلی هم ربط داره
                چه بخوای 33 ولتو با هر امپری تبدیل به 3 تبدیل کنی و چه بخوای یا اداپتور بسازی ، بهش نیاز داری !

نوشته اصلی توسط Shiono
                من قراره سه ولت داشته باشم نه 5ولت
                کی گفته 5 ولت؟؟؟؟
                نوشته اصلی توسط Shiono
                در ضمن قرار نیست ازش توی آزمایشگاه استفاده کنم
                خب ؟ چه ربطی داره؟ چون مدارای کاملی بهت میگه اینجور میگی؟
                نوشته اصلی توسط Shiono
                اینطور که شما نوشتید به اندازه سه چهار تا آداپتور آماده هزینه میبره
                کی گفته؟
                مگه مقاومت چنده؟ ای سیش چنده؟
                شما هم اینو با اداپتور های اشغال چینی اینو مقایسه نکن
                نوشته اصلی توسط Shiono
                فرض کنید من یه شارژر 5 ولت یک آمپر گرفتم، چطور به سه ولت تبدیلش کنم که جریانش کم نشه؟
                اینکه یه سواله دیگست :eek:

این قدر هم زود قاطی نکنید
                من میخواستم بهتون ماهی گیری یاد بدم
                [center]یه شب خواب دیدم اون دنیا خدا ازم پرسید:وقتی همسایه ات گرسنه بود کجابودی؟
                خیلی حال داد

دیدگاه

بیا همینو بساز ، خودتو و مارو راحت کن
                  ایزوله شده هست
                  عالی و خفن
                  فقط با امپر 2.5 برات شبیه سازی کردم ، چون تو واقعیت کمی کمتر میشه
                  افت ولتاژ هم نداری
                  لذت ببر

مدار:

قطعات:

منتها، منتها ترانسشو باید خودت بپیچی:

چیزیو بلد نبودی بپرس
                  خیلی حال داد

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Shiono
                    Lm317داغ میکنه چون رگولاتور خطی هست این مدار هم که دوستمون زحمت اش رو کشیدن 220رو به سه تبدیل میکنه ایشون متوجه موضوع شما نشدند شما باید از رگولاتور های استفاده کنید LM2575 ,LM2576 پیشنهاد میکنم دیتاشیت رو بخوانید و مدار داخل دیتا شیت رو ببندید البته با کمی دستکاری

موفق باشید
                    [img width=176 height=100]http://s6.picofile.com/file/8219555100/y1n8mde2ggfr.gif[/img]

دیدگاه

پاسخ : پاسخ : آداپتور 3 ولت

نوشته اصلی توسط Milad Rasuli
                      ایشون متوجه موضوع شما نشدن
                      نه اتفاقا" فهمیدم
                      اولش یه اداپتور خواست
                      بعد یه dc-dc کانورتر

بهش اون نرم افازرو معرفی کردم که خیلی عالیه و تو هر دو مورد به دردش میخوره
                      بعد هم مدار اداپتور رو بهش دادم که با این نرم افازر شبیه سازی کرده بودم چون راحت تر
                      و بهینه تر از خطی ها و ترانس است!!
                      خیلی حال داد

دیدگاه

من دنبال نرم افزاری میگردم مثل همین ولی بتونه تا توان 300وات طراحی کنه دربارش نظری ندارید

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                        X