اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

سوال درمورد سری کردن ترانس

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

سوال درمورد سری کردن ترانس

باسلام.بنده یک ترانس 30 ولت نیاز دارم ولی ترانسهای موجود ۲۴ ولت هستند. سوالم اینه که آیا میشه ترانس ۲۴ ولت ۴ آمپرو با یک ترانس ۶ولت یک آمپر سری ببندم؟ اگه آره٬به چه شکلی ببندم که خروجی ۳۰ ولت بده. جریان خروجی کل چقدر میشه؟
    انسانها 10 دسته اند: دسته اي که باينري ميدانند و دسته اي که باينري نميدانند!

پاسخ : سوال درمورد سری کردن ترانس

کسی نظری نداره؟ میدونم موضوع خیلی سادست ولی من بلد نیستم. دوستان کمک کنید.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط hamedtaran
      کسی نظری نداره؟ میدونم موضوع خیلی سادست ولی من بلد نیستم. دوستان کمک کنید.
      به نظر من از ترانس با ولتاژ بالا مثلا 50یا 100ولت پیدا کن با منبع سویچینگ به 30 ولت تبدیل کنی بهتره.من نظری در مورد سری کردن ترانس ندارم.
      Just God

دیدگاه

منظورم ۳۰ ولت یا بیشتر بود. ۵۰ ولت باشه چه بهتر. همونطور که گفتم مشکل من پیدا کردن این ترانسه. شما ۵۰ ولت ۴آمپر سراغ دارین؟

دیدگاه

منظورم ۳۰ ولت یا بیشتر بود. ۵۰ ولت باشه چه بهتر. همونطور که گفتم مشکل من پیدا کردن این ترانسه. شما ۵۰ ولت ۴آمپر سراغ دارین؟
          میشه بگید کاربردتون چیه؟
          Just God

دیدگاه

باسلام.بنده یک ترانس 30 ولت نیاز دارم ولی ترانسهای موجود ۲۴ ولت هستند. سوالم اینه که آیا میشه ترانس ۲۴ ولت ۴ آمپرو با یک ترانس ۶ولت یک آمپر سری ببندم؟ اگه آره٬به چه شکلی ببندم که خروجی ۳۰ ولت بده. جریان خروجی کل چقدر میشه؟
            قاعدتا جریان خروجی کل نباید بتونه از 1 آمپر تجاوز کنه چون ترانس یک آمپریتون به صورت سری با کل شبکه قرار داره و یا میسوزه یا داغ میکنه

نحوه بسن ترانس به این صورت هست سر های هم پلاریته رو پیدا میکنید و اون ها رو سری میبندین در غیر این صورت ترانس میسوزه

نحوه پیدا کردن سرهای هم پلاریته هم با ی مولتی متر هست

به این صورت که مولتی مترو به اولیه میزنین ولتاژ رو میخونید و بدون فراموش کردن اینکه پراپ ها رو به چه شکل به اولیه متصل کردین مستقیما سرهای ثانویه رو هم میخونید

حال ولتاژ بین یکی از سرهای اولیه و سیم متناظر با اون در ثانویه رو اندازه میگیرید اگه ولتاژ اندازه گیری شده برابر با اختلاف اولیه و ثانویه بود سر ثانویه انتخاب شده هم پلاریته هست ترانس دیگه هم به همین صورت و بعد سرهای هم پلاریته رو سری میکنید
            اشک هایی که پس از هر شکست ریخته میشوند همان عرق هاییست که برای پیروزی ریخته نشده است

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mehran901
              قاعدتا جریان خروجی کل نباید بتونه از 1 آمپر تجاوز کنه چون ترانس یک آمپریتون به صورت سری با کل شبکه قرار داره و یا میسوزه یا داغ میکنه

نحوه بسن ترانس به این صورت هست سر های هم پلاریته رو پیدا میکنید و اون ها رو سری میبندین در غیر این صورت ترانس میسوزه

نحوه پیدا کردن سرهای هم پلاریته هم با ی مولتی متر هست

به این صورت که مولتی مترو به اولیه میزنین ولتاژ رو میخونید و بدون فراموش کردن اینکه پراپ ها رو به چه شکل به اولیه متصل کردین مستقیما سرهای ثانویه رو هم میخونید

حال ولتاژ بین یکی از سرهای اولیه و سیم متناظر با اون در ثانویه رو اندازه میگیرید اگه ولتاژ اندازه گیری شده برابر با اختلاف اولیه و ثانویه بود سر ثانویه انتخاب شده هم پلاریته هست ترانس دیگه هم به همین صورت و بعد سرهای هم پلاریته رو سری میکنید
              خروجی ترانس مگه AC نیست :eek: پس پلاریته نداره
              این قضیه ای که شما میگید رو تست کردید ؟ :question:
              خداوند بی نهایت است اما به قدر نیاز تو فرود می آید ، به قدر آرزوی تو گسترده می شود و به قدر ایمان تو کارگشاست.
              [hr]

دیدگاه

سلام به اقای غفاری
                فکر کنم اخوی تو دنیای دیگه ای با قوانین فیزیک دیگه ای زندگی میکند خخخ
                [img width=176 height=100]http://s6.picofile.com/file/8219555100/y1n8mde2ggfr.gif[/img]

http://s6.picofile.com/file/8249184400/yas_and_aligator.mp3.html
                -----------------------------------------------------------------------

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Milad Rasuli
                  سلام به اقای غفاری
                  فکر کنم اخوی تو دنیای دیگه ای با قوانین فیزیک دیگه ای زندگی میکند خخخ
                  برادر میشه بیشتر توضیح بدی و ما رو از این دنیا بیاری بیرون :-?
                  خداوند بی نهایت است اما به قدر نیاز تو فرود می آید ، به قدر آرزوی تو گسترده می شود و به قدر ایمان تو کارگشاست.
                  [hr]

دیدگاه

نوشته اصلی توسط امین غفاری
                    برادر میشه بیشتر توضیح بدی و ما رو از این دنیا بیاری بیرون :-?
                    =)) =))
                    برادر غفاری منظور رو بد متوجه شدی من به شما خطاب نکردم منطور من او مهندس بود که dcرو به ac اشتباه گرفته بود با این کارش نیکولا تسلا و توماس ادیسون رو تو گور لرزوند خخخ
                    [img width=176 height=100]http://s6.picofile.com/file/8219555100/y1n8mde2ggfr.gif[/img]

دیدگاه

=)) =))
                      برادر غفاری منظور رو بد متوجه شدی من به شما خطاب نکردم منطور من او مهندس بود که dcرو به ac اشتباه گرفته بود با این کارش نیکولا تسلا و توماس ادیسون رو تو گور لرزوند خخخ
                      :mrgreen:
                      [hr]

دیدگاه

=)) =))
                        مهندس شما رشتت چیه ؟ بهتره مطالعتون رو به ی حداقلی برسونین

آقای غفاری :

دوست عزیز این روش پیدا کردن سرهای هم پلاریته بخشی از درس ماشین های الکتریکی هست و تو آزمایشگاه ماشین همه دانشجو ها اتصال سری و موازی ترانسو به عنوان ی کار پایه انجام میدن

منجمله خود بنده زمانی ک این درس شیرینو داشتم از نزدیک این کارو انجام دادم سری و موازی کردن ترانس با توجه به دقت در اتصال سرهای هم فاز باید صورت بگیره ، فقط کافی بود اون عزیزی ک قضیه رو به تمسخر میگرفتن ی kvl بین ورودی و خروجی ترانس بنویسن تا رابطه ای ک عرض کردم براشون حاصل بشه
                        اشک هایی که پس از هر شکست ریخته میشوند همان عرق هاییست که برای پیروزی ریخته نشده است

دیدگاه

من الکترونیک میخونم
                          میشه با یک kvl برام بگی که چطور جمع میشن باهم چون باور کردنش برام سخته اخه ماکه در سیگنال ac پلاریته ای نداریم شاید منطور شما فاز نول هست درسته

دیدگاه

من الکترونیک میخونم
                            میشه با یک kvl برام بگی که چطور جمع میشن باهم چون باور کردنش برام سخته اخه ماکه در سیگنال ac پلاریته ای نداریم شاید منطور شما فاز نول هست درسته
                            انشاا... 3 4 ترم دیگه در درس ماشین 2 یا آز ماشین باهاش روبرو میشین
                            با فرض کردن اینکه ورودی ترانس قطب داره و خروجیشم هم قطب داره در صورتی که ورودی V1 و خروجی v2 و اختلاف این دو v3 باشه داریم v1 - v2 = v3
                            از اونجایی ک تک فاز منظورشون بوده و ی اختلاف 180 درجه وجود داره در صورت رعایت نکردن سرهم پلاریته سرهای با اختلاف فاز بهم متصل میشن و ترانس میسوزه

من تو ی تاپیک دیگه توضیح داده بودم

ما در لحظه داریم رابطه رو مینویسیم

دیدگاه

به عبارت دیگه در شماتیک بالا در صورتی رابطه برقرار هست که سرهای متناظر هم پلاریته باشن و در صورتی که v1 و v2 حاصل جمعشون با v3 برابر باشه یعنی سر دیگه رو باید انتخاب کرد ! سر های هم پلاریته هم فاز میشن و با سری کردن یا موازی کردن مشکلی به وجود نمیاد

منظور از + گذاشتن dc نیست !

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X