اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

حذف نویز با فیلتر پایین گذر و مشکلات آن

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : حذف نویز با فیلتر پایین گذر و مشکلات آن

رگولاتور های خطی low noise هست تا چند امپر ولی منفی دو امپر در بازار ایران نمیشناسم
    دو امپر منفی برای چی هست اون هم در این حد نویز!!
    من به ندرت همچین چیزی دیدم حتی در تجهیزات و ابزار دقیق های با کیفیت
    رگولاتور مثبت 3 امپر اجاستبل lt1764 هست که پایا هم داره و قیمت 13-14 تومن هست نویز پایینی هم داره یه رگولاتور 5 امپر هم فروشگاه داره نوشته ژاپنیه که اونم خوبه
    ولی برای منفی بیشتر از چند صد میلی امپر نیازم نشده و در واقع هم نیست!

اضافه شده در تاریخ :
    علی الحساب در حد فاصل بین رگولاتور سوئیچینگ و رگولاتور های خطی و همچنین گراند اونها از فرییت بید استفاده کنید و زمین قسمت انالوگ رو کلا از زمین قسمت سوئیچینگ و دیجیتال در صورت وجود کاملا جدا کنید و اتصال اونها فقط در یک نقطه از طریق فریت بید باشه
    برای خطوط انالوگ گارد گراند قرار بدید در پی سی بی

اضافه شده در تاریخ :
    برای تست هم که شده مستقیم ورودی رگولاتور های خطی رو از اداپتور یا منبع تغذیه ی ازمایشگاهی یا ترانس بگیرید و مقایسه کنید

دیدگاه

نوشته اصلی توسط voyager2020

اضافه شده در تاریخ :

برای تست هم که شده مستقیم ورودی رگولاتور های خطی رو از اداپتور یا منبع تغذیه ی ازمایشگاهی یا ترانس بگیرید و مقایسه کنید
      سپاس
      این کار رو می کنم ولی متاسفانه به دوبل نیاز دام منبع تغذیه من هم ولتاژ متقارن نمیده
      هرچی مشکل پیش اومده سر این نیاز به متفارن داشتن هست اونم نزدیک دو آمپر
      راه کاری به نظرتون نمیرسه که این تستی که فرمودید انجام بدم
      معجزه پس از معجزه می آید و شگفتی ها از تجلی باز نمی مانند.

دیدگاه

یه ترانس سه سر تهیه کنید 12 ولت دو امپر و از اون استفاده کنید موقتا یا اینکه دو تا منبع تغذیه استفاده کنید
        میتونید از یه رگولاتور مجزا برای ad620 استفاده کنید و باقی تغذیه رو از همون رگولاتور های معمولی

دیدگاه

مگه قراره تحت لود قرار بگیره که دو امپر نیاز دارید؟
          اون شکلایی که فرستادید رو بدون فیلتر هم تست کنید.
          شاید نویزه فقط بخاطر همون سوییچینگست.

قبل از همه اسکوپ رو در حالت AC قرار بدید و خروجی منبع رو ببینید. قبل از رگولاتور و بعد از رگولاتور. ببینید چقد نویز داره.

دیدگاه

درود
            به یه تاخیر چند روزه ( به علت اینکه همه وسایل اتاقم رو ریخته بودن بیرون تا یه جایی دو باره دست و پا کردم تو خونه )
            یه ترانس سه سر تهیه کنید 12 ولت دو امپر و از اون استفاده کنید موقتا یا اینکه دو تا منبع تغذیه استفاده کنید
            میتونید از یه رگولاتور مجزا برای ad620 استفاده کنید و باقی تغذیه رو از همون رگولاتور های معمولی
            دقیقا این کار رو کردم نویز 50 هرتز روی موج سوار میشد
            به این نتیجه رسیدم که نویز منبع هست همه مشکلات
            چون توی سویچینگ هم همین مشکل رو داشتم یعنی فرکانس سویچینگ کلا می افتاد روی موجم
            یه مساله دیگه وقتی نویز روی موج اصلی هست چه اهمیتی داره که تقویت مننده رگولاتور جدا داشته باشه نویز از اونجا میاد راهی هست که جلوی اون نویز رو گرفت ؟

نوشته اصلی توسط naser1363
            مگه قراره تحت لود قرار بگیره که دو امپر نیاز دارید؟
            اون شکلایی که فرستادید رو بدون فیلتر هم تست کنید.
            شاید نویزه فقط بخاطر همون سوییچینگست.

قبل از همه اسکوپ رو در حالت AC قرار بدید و خروجی منبع رو ببینید. قبل از رگولاتور و بعد از رگولاتور. ببینید چقد نویز داره.
            بله تحت لود قرار میگیره و تا نزدیک 1 آمپر جریان میکشه
            دقیقا نویز برای سویچینگ هست
            هم قبل از رگولاتور نویز داشت هم بعدش

خوب الان بهم کمک کنید به فهمم چه طوری نویز سوچینگ رو میگیرند
            خیلی برام جالب شد من هر منبعی میزارم بلاخره یه نویزی داره چه طوری توی این همه ابزار دقیق از سویچینگ استفاده می کنند و محسبات فوق دقیق انجام میدن ؟
            اصلا امکان پذیر هست این کار ؟ یا کلا دارم آب در هاون می کوبم

دیدگاه

نوشته اصلی توسط john locke
              یه مساله دیگه وقتی نویز روی موج اصلی هست چه اهمیتی داره که تقویت مننده رگولاتور جدا داشته باشه نویز از اونجا میاد راهی هست که جلوی اون نویز رو گرفت ؟
              ...
              خیلی برام جالب شد من هر منبعی میزارم بلاخره یه نویزی داره چه طوری توی این همه ابزار دقیق از سویچینگ استفاده می کنند و محسبات فوق دقیق انجام میدن ؟
              اصلا امکان پذیر هست این کار ؟ یا کلا دارم آب در هاون می کوبم
              در پاسخ های قبلی هم عرض شد برای این کار از رگولاتور های لو نویز و فیلتر در ورودی و خروجی رگولاتور ها با خازنهای سرامیک استفاده میشه
              در تمامی ابزار های اندازه گیری امروزی از یک منبع سوئیچینگ که درست طراحی شده!!! و نویز و ریپل حداقل یک منبع سوئیچینگ رو داره و در ادامه برای هر قسمت از یک یا دو رگولاتور low noise مجزا استفاده شده!
              مشکل شما اینه که جریان بالایی در خط منفی نیاز دارید وگرنه رگولاتور های بهتر منفی و مثبت وجود دارند فقط جریان مورد نیاز شما تامین نمیشه!

دیدگاه

مشکل شما اینه که جریان بالایی در خط منفی نیاز دارید وگرنه رگولاتور های بهتر منفی و مثبت وجود دارند فقط جریان مورد نیاز شما تامین نمیشه!
                به نظرتون الان راه کار چیه ؟

دیدگاه

هیچی استفاده از چند عدد رگولاتور لو نویز منفی(موازی کردن خروجی برای تامین جریان) :biggrin:

دیدگاه

هیچی استفاده از چند عدد رگولاتور لو نویز منفی(موازی کردن خروجی برای تامین جریان) :biggrin:
                    پارت نامبر خاصی مد نظرتون هست ؟

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                    X