اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

تئوری ساخت فلزیاب های pi (پروژه فلزیاب clone pi اضافه شد) :yes:

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : سوال درمورد پ امپ

نوشته اصلی توسط hamedtaran
    اونطور که من فهمیدم انتگرال گیر به این صورت بسته میشه:

من جایی دیدم که توی مدار فلزیاب بعد از انتگرال گیر یه فیلتر rc گذاشته بود و بعد خروجی فیلترو به adc میکرو داده بود. به نظرتون چجوری کار میکنه؟ البته فک کنم باید یه مقاومت بزرگ باید با خازن فیدبک موازی بشه تا مدار از نقطه نظر dc برقرار باشه
    اون مقاومت برای اینه که ولتاژ افست باعث اشباع خازن نشه اگه نزارینش و خروجی رو هم زمین کنید شاهد افزایش یا کاهش خروجی هستید
    فیلتر خروجی برای حذف نویز های خارج پهنای باند هستش چون خروجی یک انتگرال گیر فرکانس بالایی ندارد....
    التماس دعا

دیدگاه

پاسخ : تئوری ساخت فلزیاب های pi

ممنونم علی جان.
      مگه فرکانس خروجی انتگرال گیر با فرکانس ورودی انتگرال گیر مساوی نیست؟ مثلا در تبدیل موج مربعی به مثلثی اینطوره.درمورد آی سی هایی مثل بافر که آنالوگ هستند اطلاعی دارید؟ مثلا اگه بخوام در زمان معینی ولتاژ خروجی پ امپ ها به انتگرال گیر بره باید با چه قطعه ای این مسیرو باز و بسته کنم. حتی الامکان میخوام که آی سی باشه و ترانزیستور استفاده نکنم
      انسانها 10 دسته اند: دسته اي که باينري ميدانند و دسته اي که باينري نميدانند!

دیدگاه

انالوگ سوییچ ای سی اش موجود هستش
        مگه فرکانس خروجی انتگرال گیر با فرکانس ورودی انتگرال گیر مساوی نیست؟
        فرض کنید سیگنال ورودی
        sin(wt) باشه ازش انتگرال بگیریم
        دامنه بر w تقسیم می شه پس فرکانس های بالا رو تضعیف می کنه
        یک مثال دیگه پله رو در نظر بگبرید دارای فرکانس های بالاست اما بدینش به انتگرال گیر رمپ می بینید که دیگه فرکانس بالا ( تغییرات شدید ) رو نداره
        التماس دعا

دیدگاه

ممنونم. یه سوال: آیا میشه از ماژول آمپلی فایر 3 واتی کوچیک(که توی شکل عکسشو گذاشتم) بجای طبقات تقویت استفاده کرد؟ چون توی توضیحاتش نوشته کاملا بدون نویزه:

دیدگاه

اولا هیچ تقویت کننده نیست که بدون نویز باشه

ماژول آمپلی فایر PAM8403 یک برد دیجیتال مینیاتوری فوق العاده کوچک است که می تواند بطور عالی نویز را حذف کرده و حتی زمانی که هیچ وسیله ای به ورودی صدا آن وصل نیست، هیچ گونه نویزی از نزدیکی اسپیکر متصل به آن شنیده نمی شود.

این رو خوندین اینها یه مقایسه گر دارند که از یک حدی کمتر بشه ورودی کلا در نظرش نمی گیرند اما تقویت کننده های معمولی رو ببینید وقتی هم که سیم ورودی ازاد هست یک صدایی از اسپیکر می شنوید

و اما جواب اصلی خیر هست این ها برای تقویت کننده های صوتی هستند و بهره ولتاژ زیادی ندارند چیزی که شما نیازش دارید و برای درایو کردن بلندگو که امپدانس کوچکی داره استفاده می شند (بهره جریان دارند)

واسه انالوگ سوییچ هم ازین مورد ها من استفاده کردم مناسب هم هستند ...

http://javanelec.com/productsDetails.aspx?id=19025

http://javanelec.com/productsDetails.aspx?id=4558
            التماس دعا

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ali.ra
              واسه انالوگ سوییچ هم ازین مورد ها من استفاده کردم مناسب هم هستند ...

http://javanelec.com/productsDetails.aspx?id=19025

http://javanelec.com/productsDetails.aspx?id=4558
              ممنون علی جان. لینکها خرابه.نظرت درمورد سویچ cd4066 چیه؟ میتونه کارمو راه بندازه؟ ماژولی وجود داره که مثل ماژول آمپلی فایر باشه با این تفاوت که ولتاژو تقویت کنه. البته با نویز کمتر؟

دیدگاه

در مورد لینک ها خراب نیستن ولی قبلش باید در سایت ثبت نام کنید ...
                مدل هاشون رو من می گم
                ADG442BRZ
                TL604CP
                در مورد مدلی هم که فرمودید اگه تو بازار ایران وجود داره که من اطلاعی ندارم دیتاشیت رو باید مطالعه کنید برای چک کردن پارامتر های مهم

در مورد ماژول که می فرمایید هم من ندیدم چون ساختن گین بسیار سادست و با 2 تا مقاومت و یک اپ امپ می شه گین رو ساخت ...
                التماس دعا

دیدگاه

علی جان ممنونم.
                  راهی هست که توی پروتئوس بشه سلفو شبیه سازی کرد؟ من هر جور میبندم خروجی کاملا مربعی درمیاد. اصلا میشه سلف نبندم و با موجهای خود پرتئوس تست کنم؟ از کجا میشه تنظیمش کرد؟

دیدگاه

مدار های انالوگ رو تو pspice بهتره شبیه سازی کنید پروتئوس مشکلات زیادی داره
                    در مورد سلف و هسته تو pspice به طور کامل قابل پیاده سازی هستش این انالوگ سوییچ اولی که گفتم رو هم داره و خیلی ار اپ امپ های دیگه رو
                    اینکه خروجی چی باشه بستگی به مداری که بستین و ورودی که دادین داره که چون من از هیچ کدوم اطلاعی ندارم نمی تونم نظری داشته باشم
                    التماس دعا

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ali.ra
                      مدار های انالوگ رو تو pspice بهتره شبیه سازی کنید پروتئوس مشکلات زیادی داره
                      در مورد سلف و هسته تو pspice به طور کامل قابل پیاده سازی هستش این انالوگ سوییچ اولی که گفتم رو هم داره و خیلی ار اپ امپ های دیگه رو
                      اینکه خروجی چی باشه بستگی به مداری که بستین و ورودی که دادین داره که چون من از هیچ کدوم اطلاعی ندارم نمی تونم نظری داشته باشم
                      این نرم افزاری که گفتین میکرو کنترولر هم ساپورت میکنه؟

دیدگاه

نه
                        عرض کردم برای قسمت انالوگ شما تقویت کننده مناسب رو داخلش طراحی کنید خروجی اون رو مشابهش رو تو پرتیوس قرار بدید و میکرو رو شبیه سازی کنید
                        التماس دعا

دیدگاه

فرمایش شما درسته ولی وقتی توی پروتئوس قسمت آنالوگ شبیه سازی نشه چه فایده یی داره؟
                          اگه بشه توی پروتئوس شکل موجو شبیه سازی کرد خیلی خوب میشه.

دیدگاه

معادلش رو قرار می دید هرچند از یک جایی به بعد بهتره وارد مرحله عملیاتی و ساخت بشین
                            التماس دعا

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ali.ra
                              معادلش رو قرار می دید هرچند از یک جایی به بعد بهتره وارد مرحله عملیاتی و ساخت بشین
                              منظورم اینه که اگه معادلشم قرار بدم توی پروتئوس هیچ موج شیب داری دیده نمیشه. چون ناقصه کلا. اتفاقا تو فکرشم که عملی کار کنم ولی اوسکوپ لازمه. اگه یکی پیدا کنم خیلی عالی میشه

دیدگاه

یه سوال:
                                آیا میشه از این ماژول برای تقویت کردن موج استفاده کرد؟ ظاهرا ولتاژ رو تقویت میکنه:

توی توضیحاتشم نوشته ماژول آمپلی فایر میکروفون MAX9812L
                                یا از این ماژول چطور؟

توی توضیحات نوشته ماژول بلندگو/میکروفن با قابلیتIntercom
                                این ماژول چطور؟

توی توضیحات نوشته ماژول تقویت کننده 6 وات. (ننوشته آمپلی فایر)

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                                X