اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

افت ولتاژ و رابطه آن با توان

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : افت ولتاژ و رابطه آن با توان

نوشته اصلی توسط Ebrahim988
    خیلی خیلی ممنون که وقتتون رو گذاشتید،یه سوال دیگه دارم ممنون میشم جواب بدین آیا لزوما وقتی که بر روی خروجی اینورتر باری قرار نداره باید مدار جریانی مصرف نکنه؟(منظورم از 12 ولت هست)البته صرف نظر از جریان میلی امپری ای سی سوییچینگ.
    در حالت بی باری هم بخاطر تلفات سوییچینگ ترانزیستورها (زمان خاموش و روشن شدن ترانزیستورها) مصرف داریم.
    روی مدارهای اسنابر (شامل مقاومت و خازن هم اگر داشته باشه که معمولن دارند) تلفات داریم چه در حالت بی باری و چه در حالت فول لود.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Davood Kheradmand
      در حالت بی باری هم بخاطر تلفات سوییچینگ ترانزیستورها (زمان خاموش و روشن شدن ترانزیستورها) مصرف داریم.
      روی مدارهای اسنابر (شامل مقاومت و خازن هم اگر داشته باشه که معمولن دارند) تلفات داریم چه در حالت بی باری و چه در حالت فول لود.
      اگه یک آمپر بدون بار مصرف کنه طبیعیه؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط em_eca
        نه اصلا طبیعی نیست چون 1 امپر 12 ولت میشه 12 وات !

دیدگاه

نوشته اصلی توسط em_eca
          برای اینورتری که ماکزیمم 30 تا 40 وات تولید میکنه فاجعه ست!
          یک آمپر 12 ولت میشه 12 وات اون هم بدون بار.
          اگر در حالت فول لود باشه باز هم زیاده.
          راندمان یک اینورتر معمولی بین 85 تا 95 درصده

دیدگاه

فکر میکنم ایراد از ترانسم باشه،این ترانس رو گیر آوردم ،دوباره پیچیدم،این اولیشه ،سیم 0.55 صدوچهل دور پیچیدم برای اولیه،ولی هنوز فضای خالی زیاد داره،به نظرتون بهتر نیست بیشتر بپیچم در ازاش تعداد دور اولیش رو بیشتر کنم،یا همین طور باشه بهتره،برای 140 دور اولیه رو چند دور باید بپیچم برای خروجی 350 ولت البته؟

دیدگاه

درود و سلام به تمامی دوستان

دوست عزیز عنوان تاپیک رو درست انتخاب نکردی شما میخای بدونی چرا ولتاژ بی باری 410 ولت هست وقتی یه بار 40 واتی مثلا به خروجی متصل کردی
              ولتاژ افت زیادی داره

این رابطه ایی که شما عنوان کردی برمیگرده به طراحی مدار شما و ترانسی که استفاده کردی

اولین بحث فیدبک خروجی هست اصلا مدارات فیدبک داره ؟؟؟؟؟

ببین وقتی شما از ترانس هسته اهنی استفاده میکنی مثلا 12 به 220 ولت مدار سوئیچینگ شما چیه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

من فرض رو بر موج مربعی با آیسی سوئیچینگ مثل SG3525 یا TL494 میزارم

دیوتی سایکل یا همون پهنای باند رو بدونی دیگه باید منظورم رو متوجه شده باشی
              مداری که شما استفاده کردی دیوتی سایکل هر سیکل ش 45% هست بدون فیدبک فرکانسش رو هم افزایش دادی
              پس افرایش ولتاژ یه چیز غریبی نیست
              و مهمترین عامل اینکه ترانس شما توانایی ساپورت کردن اون بار رو نداره مثال بزنم شما لامپ 40 واتی زدی ولتاژ افت کرد شد 210 ولت
              اگه یه بار 10 واتی وصل کنی به خروجی بازم ولتاژش میشه 210 ولت

نه 100% مثلا میشه 350 ولت پس متوجه اون سوالی که کردی شدی
              اما در مورد عکس ترانس فریتی که گذاشتی ابعادش باید مشخص بشه و اگر بدون گپ هست و مهمتر توپولوژی پوش پول
              در بقیه توپولوژی ها هم همینطور
              من ندیدم کسی عشقی تعداد دور سیم رو کم یا زیاد کنه فرمول داره محاسبات میشه حالا میخاد هسته شما کلی فضا داشته باشه
              مربوط نمیشه جا داری اضافه بپیچی

من از تنگی چشم فیل دانستم

آنان که غنی ترند ... محتاج ترند

دیدگاه

نوشته اصلی توسط AliEbi1
                درود و سلام به تمامی دوستان

دوست عزیز عنوان تاپیک رو درست انتخاب نکردی شما میخای بدونی چرا ولتاژ بی باری 410 ولت هست وقتی یه بار 40 واتی مثلا به خروجی متصل کردی
                ولتاژ افت زیادی داره

این رابطه ایی که شما عنوان کردی برمیگرده به طراحی مدار شما و ترانسی که استفاده کردی

اولین بحث فیدبک خروجی هست اصلا مدارات فیدبک داره ؟؟؟؟؟

ببین وقتی شما از ترانس هسته اهنی استفاده میکنی مثلا 12 به 220 ولت مدار سوئیچینگ شما چیه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

من فرض رو بر موج مربعی با آیسی سوئیچینگ مثل SG3525 یا TL494 میزارم

دیوتی سایکل یا همون پهنای باند رو بدونی دیگه باید منظورم رو متوجه شده باشی
                مداری که شما استفاده کردی دیوتی سایکل هر سیکل ش 45% هست بدون فیدبک فرکانسش رو هم افزایش دادی
                پس افرایش ولتاژ یه چیز غریبی نیست
                و مهمترین عامل اینکه ترانس شما توانایی ساپورت کردن اون بار رو نداره مثال بزنم شما لامپ 40 واتی زدی ولتاژ افت کرد شد 210 ولت
                اگه یه بار 10 واتی وصل کنی به خروجی بازم ولتاژش میشه 210 ولت

نه 100% مثلا میشه 350 ولت پس متوجه اون سوالی که کردی شدی
                اما در مورد عکس ترانس فریتی که گذاشتی ابعادش باید مشخص بشه و اگر بدون گپ هست و مهمتر توپولوژی پوش پول
                در بقیه توپولوژی ها هم همینطور
                من ندیدم کسی عشقی تعداد دور سیم رو کم یا زیاد کنه فرمول داره محاسبات میشه حالا میخاد هسته شما کلی فضا داشته باشه
                مربوط نمیشه جا داری اضافه بپیچی
                ممنون دوست عزیز من از مطالب شما در قسمت طراحی اینورتر خیلی استفاده کردم؛راستش بنده منطق این پایه شماره یک و فیدبک رو نفهمیدم ،میشه یکم در موردش توضیح بدید و بگید چوری میشه با استفاده از اون ولتاژ خروجی رو ثابت نگه داشت،قسمت فیدبک رو دقیقا مثل مدار شما بستم ولی باز هم ولتاژ با اعمال بار افت میکنه،فرکانس که برای شما حدود 26 کیلو هست اگه تعداد دور سیم پیچ ها تغییر کنه اگه اشتباه نکنم باید اون هم تغییر کنه ،میشه بفرمایید مدارتون در حالت بیباری چقدر جریان میکشه

دیدگاه

نوشته اصلی توسط em_eca
                  ممنون دوست عزیز من از مطالب شما در قسمت طراحی اینورتر خیلی استفاده کردم؛راستش بنده منطق این پایه شماره یک و فیدبک رو نفهمیدم ،میشه یکم در موردش توضیح بدید و بگید چوری میشه با استفاده از اون ولتاژ خروجی رو ثابت نگه داشت،قسمت فیدبک رو دقیقا مثل مدار شما بستم ولی باز هم ولتاژ با اعمال بار افت میکنه،فرکانس که برای شما حدود 26 کیلو هست اگه تعداد دور سیم پیچ ها تغییر کنه اگه اشتباه نکنم باید اون هم تغییر کنه ،میشه بفرمایید مدارتون در حالت بیباری چقدر جریان میکشه
                  درود بر شما
                  منطق پایه شماره 1 از آیسی SG3525 مربوط به ERROR AMP ایسی هست دقیقا یه OP-AMP هست و وظیفه مقایسه کنندگی رو داره
                  بازم بستگی داره چجوری ببندی OP-AMP رو
                  در کل تو حالت عادی پهنای باند همون دیوتی سایکل برای SG3525 در هر سیکل ماکزیمم 49% هست قبول

با این ERROR AMP شما یه مدار مقایسه کننده میبندی که ولتاژ پایه 1 ایسی مثلا از مقدار مرجع که بهش دادی مثلا 2.5 یا 5 ولت
                  پایه 2 این مقدار رو داره 2.5 ولت یا 5 ولت (پایه 1 رو نسبت به 2 میسنجه )

ولتاژ خروجی رو با پتانسیومتر تنظیم میکنم اگه ولتاژ خروجی که ازش فیدبک گرفتیم((مقدار گرفتیم)) مثلا از 200 ولت بیشتر شد
                  دیوتی سایکل رو محدود کن تا جایی که ولتاژ به 200 محدود بشه اگه ولتاژ کم تر شد دیوتی سایکل رو افزایش بده

دیگه از این ساده تر نمی تونستم توضیح بدم

کدوم مدار بنده رو عرض میکنید
                  دفعه قبل هم گفتم اگه باز هم ولتاژ افت داره مال ترانس هست چجوری پیچیدی چه ترانسی هست ابعاد
                  تعداد دور + تعداد لا سیم

کدوم مدار بنده 26 کیلو هرتز بود یادم نمیاد شما زحمت بکش حرفم رو گوش کن فرکانس رو بکن 80 کیلو هرتز
                  من از تنگی چشم فیل دانستم

آنان که غنی ترند ... محتاج ترند

دیدگاه

نوشته اصلی توسط AliEbi1
                    درود بر شما
                    منطق پایه شماره 1 از آیسی SG3525 مربوط به ERROR AMP ایسی هست دقیقا یه OP-AMP هست و وظیفه مقایسه کنندگی رو داره
                    بازم بستگی داره چجوری ببندی OP-AMP رو
                    در کل تو حالت عادی پهنای باند همون دیوتی سایکل برای SG3525 در هر سیکل ماکزیمم 49% هست قبول

با این ERROR AMP شما یه مدار مقایسه کننده میبندی که ولتاژ پایه 1 ایسی مثلا از مقدار مرجع که بهش دادی مثلا 2.5 یا 5 ولت
                    پایه 2 این مقدار رو داره 2.5 ولت یا 5 ولت (پایه 1 رو نسبت به 2 میسنجه )

ولتاژ خروجی رو با پتانسیومتر تنظیم میکنم اگه ولتاژ خروجی که ازش فیدبک گرفتیم((مقدار گرفتیم)) مثلا از 200 ولت بیشتر شد
                    دیوتی سایکل رو محدود کن تا جایی که ولتاژ به 200 محدود بشه اگه ولتاژ کم تر شد دیوتی سایکل رو افزایش بده

دیگه از این ساده تر نمی تونستم توضیح بدم

کدوم مدار بنده رو عرض میکنید
                    دفعه قبل هم گفتم اگه باز هم ولتاژ افت داره مال ترانس هست چجوری پیچیدی چه ترانسی هست ابعاد
                    تعداد دور + تعداد لا سیم

کدوم مدار بنده 26 کیلو هرتز بود یادم نمیاد شما زحمت بکش حرفم رو گوش کن فرکانس رو بکن 80 کیلو هرتز
                    منظورم این مداره دیگه:
                    راستش من دیروز یه فریت EI به ابعاد 35*29 گیر اوردم و اولیه رو دوتا چهار دور با سه تا سیم نیم که خودتون گفته بودید و ثانویه رو هم 110 دور سیم 0.5 بستم و با این ترانس نتیجه خیلی بهتر شد ولی باز هم تو این فرکانسی که شما گفتید حدود 300 ولت بیشتر نمیشه اگه فرکانس رو به 30 کیلو برسونم ولتاژ 350 میشه ولی در حالت بی باری هم مدار جریان بیشتری نسبت به فرکانس بالاتر میکشه،فکر کنم علتش تعداد سیم پیچ ها هست که باید همون طور که گفتید دو تا سه دور در اولیه و 96 دور در ثانویه باشه،درسته؟البته من به این دلیل سیم پیچی رو چهار دور بجای سه دور پیچیدم که تو یه ترانس یه اینورتر دیدم بیشتر از دو تا سه دور برای اولیه گذاشته .فرکانس 80 کیلو که فرمودید یعنی اهمتر رو روی هر خروجی (11 و 14)که میذارم 40 کیلو هرتز رو نشون بده درسته؟من تو اینترنت فریت مورد نظر تو این مدار رو گیر نیاوردم،میشه یه سایت معرفی بفرمایید که این فریت رو داشته باشه؟

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                    X