اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

اموزش تعمیر لامپ کم مصرف

Collapse
این موضوع برجسته شده است.
X
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : اموزش تعمیر لامپ کم مصرف

نوشته اصلی توسط Ghasede del

سلام
    اگه فاصله هواییت یک دهم میلیمتر بود چقدر میخوای کمش کنی ؟
    مراقب باش هسته را به اشباع نبری.
    همون یک دهم رو ؟؟؟
    خب اگه اشباع بشه چی می شه ؟ اصلا اشباع شدن رو میشه برام توضیح بدید یعنی چی ؟ مخصوصا اینجا تو این مدار؟

دیدگاه

چرا از خازن سری استفاده نمیشه؟
      در مدار خازن سری هم وجود داره . منظورت چیه؟
      مگه پست های قبلی رو نخوندی؟
      طرز کار مدار لامپ کم مصرف کلآ تشریح شده. :smile:

اگر شاد بودی آرام بخند تا غم بیدار نشود

دیدگاه

همون یک دهم رو ؟؟؟
        خب اگه اشباع بشه چی می شه ؟ اصلا اشباع شدن رو میشه برام توضیح بدید یعنی چی ؟ مخصوصا اینجا تو این مدار؟
        وقتی که همه دایپل های مغناطیسی هسته در یک راستا قرار بگیرند میگن هسته اشباع شده.
        سلف تا زمانی که هسته اشباع نشده خاصیت سلفی داره ولی وقتی هسته اشباع شد میشه اونو اتصال کوتاه فرض کرد
        بعد جریان شدیدآ افزایش پیدا میکنه. لامپت میسوزه.
        چرا یه سلف با سلف مدارت سری نمی کنی تا نتیجه شو ببینی بعد بری دنبال جواب های تئوریش؟
        با پرسش زیاد خودتو گیج می کنی. :rolleyes:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط B2
          Ghasede del مثل اینکه شما دستی تو سوییچینگ داری اگه پروژه عملی هم داری بزار ما هم از علمتون استفاده کنیم :job:
          سلام
          دوست عزیز شما شاهد هستید که برای روشن شدن یک مسئله کوچیک توی فرم چقدر باید وقت گذاشت و باید سئوال های مختلف را که گاهی
          ربطی به موضوع نداره پاسخ داد.حالا یه پروژه با این اوضاع آیا به سرانجام می رسه ؟
          تجربه توی فرم ها نشون میده اکثر پروژه ها تو نیمه راه فراموش شدن .
          پس بهتره دوستان روی علایق خود کار کنند و اگه مشکلی داشتند توی فرم مطرح کنند. :agree:

دیدگاه

Ghasede del
            اقا تا حدودی با حرفات موافقم ... ولی میخواستم ببینم کار عملی انجام دادی؟
            البت اون فراموشکاری که گفتی بیشتر از جانب استادهایی مثل شماست وگرنه کسی از یاد گرفتن بدش نمیاد . مثلا تو انجمن اگه بگردید ده تا موضوع درباره ساخت منبع تغذیه سوئیچینگ از ابتدا و مرحله به مرحله هست ولی دریغ که یهکیشون هم به نتیجه نرسیدن :cry2: چرا؟؟؟ چون استادا وقت کافی نداشتند....

دیدگاه

نوشته اصلی توسط B2
              Ghasede del
              اقا تا حدودی با حرفات موافقم ... ولی میخواستم ببینم کار عملی انجام دادی؟
              البت اون فراموشکاری که گفتی بیشتر از جانب استادهایی مثل شماست وگرنه کسی از یاد گرفتن بدش نمیاد . مثلا تو انجمن اگه بگردید ده تا موضوع درباره ساخت منبع تغذیه سوئیچینگ از ابتدا و مرحله به مرحله هست ولی دریغ که یهکیشون هم به نتیجه نرسیدن :cry2: چرا؟؟؟ چون استادا وقت کافی نداشتند....
              سلام
              البته استاد که چه عرض کنم ما هم مثل شما به این موضوعات علاقه مندیم تجربیاتی در این زمینه داشتم .
              و به خاطر اینکه در زمینه تعمیرات فعالیت می کنم مدار های سوئیچینگ زیادی تعمیر کردم. در مدل ها و توپولوژی های
              مختلف از فلایبک بگیر تا پوش پول و نیم پل و ..... به همین خاطر مطالعه هم می کنم. برای تعمیر یک برد فهم دقیق کار کرد اون
              مهمه. بعضی وقتها ساخت یک برد از تعمیرش راحت تره .
              بله حق با شماست. به علت مسئولیت هایی که وجود داره پیگیری مطالب توی فرم یه کم سخته.در هر صورت شما بفرمایید در چه زمینه ای
              علاقه دارید تا در همون مسیر حرکت کنیم .و با هم یاد بگیریم.

دیدگاه

اقا ایول پس همکار در اومدیم . من میخوام یه اینورتر جوشکاری بسازم و دارم یه مطالعه اولیه میکنم تا یه تاپیک جدید وا کنم و با کمک شما ودوستان انجامش بدیم انشاا.... نظر شما چیه؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط B2
                  اقا ایول پس همکار در اومدیم . من میخوام یه اینورتر جوشکاری بسازم و دارم یه مطالعه اولیه میکنم تا یه تاپیک جدید وا کنم و با کمک شما ودوستان انجامش بدیم انشاا.... نظر شما چیه؟
                  سلام
                  اتفاقآ دوستان محبت کردن و نقشه هایی از اینورتر جوشکاری که مربوط به بروبچه های روس میشه رو توی فرم گذاشتند.
                  که خیلی هم گویاست. برای ساخت اینورتر جوشکاری دو مسئله را باید در ذهن داشته باشی :
                  یکی توان مورد نیازه - یکی هم محدود بودنه توان اتصال کوتاه-
                  در نگاه اول یه منبع تغذیه 50,60 ولت 100 آمپر میبینی پس برای جوشکاری عالیه .
                  ولی ریزه کاری های وجود داره که توی نقشه دیده نمی شه.
                  به همین خاطر اونا خیالشون راحته کسی به راحتی نمی تونه مدار رو بسازه .مثلآ بارها پیش میاد که الکترود به قطعه
                  می چسبه.جریان اتصال کوتاه بسیار شدید خواهد بود.و 100% قطعات آسیب می بینند.
                  حالا اگه دوست داشتی و آماده هزینه کردن هستی و کار عملی رو بر عهده می گیری (یا علی) همون نقشه رو بزار
                  توی فرم تا تحلیل بشه و با هم دل و روده اش رو در بیاریم.البته اون از توپولوژی فوروارد دو ترانزیستوری استفاده کرده
                  میشه از توپولوژی نیم پل یا پل استفاده کرد.

دیدگاه

سلام

دوستان اومدم هسته ترانس رو در بیارم تا تعداد دورش رو اضافه کنم متاسفانه شکستمش!!!! :cry2: ؟ فقط بهم نخندید!!!!
                    حالا اگه فقط همون قسمت مغزی هسته که توش مونده است رو بذارم و ببندم مشگلی پیش نمی یاد؟؟
                    یا بایستی حتما هسته رو کامل عوض کنم؟ شرمنده اینقدر مزاحمتون می شم؟

دیدگاه

سلام
                      بجای فیوز چه قطعه ای(مقاومت 5 اهم) قرار بدم(لامپ 60 وات)
                      اگر جای دو تا سیم ها عوض بشه چه اتفاقی می افته؟
                      با تشکر

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mus
                        سلام

دوستان اومدم هسته ترانس رو در بیارم تا تعداد دورش رو اضافه کنم متاسفانه شکستمش!!!! :cry2: ؟ فقط بهم نخندید!!!!
                        حالا اگه فقط همون قسمت مغزی هسته که توش مونده است رو بذارم و ببندم مشگلی پیش نمی یاد؟؟
                        یا بایستی حتما هسته رو کامل عوض کنم؟ شرمنده اینقدر مزاحمتون می شم؟
                        باید هسته رو با چسب قطره ایی درست کنی. اگه نشد عوضش کن.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Ghasede del

باید هسته رو با چسب قطره ایی درست کنی. اگه نشد عوضش کن.
                          همینطور که تو عکس می بینید مشکل از چسبیه که دورتادور فریت ریخته شده. فکر می کردم که با یه خورده تکون دادن از جاش ول بشه
                          ولی خیلی محکم بود و فریت شکست. حالا برای اینکه مغزی تو فریت رو راحت در بیارم حلالی ؛ چیزی سراغ
                          دارید تا مغزی رو باش بشورم و درش بیارم؟ آخه می خوام هسته داخل فریت رو چک کنم ببینم فاصله هوائی داره یا نه؟
                          راهی به نظر تون می رسه؟ چسبش فکر کنم از همین چسبهای لاکیه؟

دیدگاه

در ضمن یه سوال دیگه؟ آیا تعداد دورهائی که اضافه می کنم بایستی منظم پیچیده بشند یا خیر ( مهم نیست)؟

دیدگاه

من معمولاً گرمش میکنم. یکم که داغ میشه راحت تر جدا میشه. البته با یه تیغی چیزی....
                              خنده بر لب میزنم تا کس نداند راز من ورنه این دنیا که ما دیدیم خندیدن نداشت

با عرض پوزش از دوستان عزیزم به علت پاره ای از مشکلات کمتر در خدمتتون هستم. التماس دعا

دیدگاه

یه هسته و قرقره بگیر .
                                تعداد دور قدیمی رو بشمار .
                                تا جایی که میتونی منظم بپیچ. :smile:

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                                X