اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

جلوگیری ازجریان کشی بیش از حد از منبع تغذیه

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : جلوگیری ازجریان کشی بیش از حد از منبع تغذیه

نوشته اصلی توسط Nima200
    فکر میکنم ایشون میخان بتونن تنظیم کنن در چه جریانی خروجی قطع شه و زنر متغیر هم وجودنداره
    فک کنم بشه از ترکیب زنر و مقاومت استفاده کرد، البته الان زیاد مطمئن نیستم.
    رفقا مهم نیست چطوری بازی می کنید؛ اگه شروع نکنید، قطعا بازنده هستید.

دیدگاه

با تشکر از همه دوستان
      فکر میکنم همون راه ماسفت بهترین گزینه باشه چون مدار باید بتونه به صورت نرم افزاری خروجی رو قطع کنه.با فرمان کاربر.ولی با خاموش کردن مستقیم ترانزیستور قدرت حتی اگه موفق هم بشیم،خروجی رو مولتی متر 0 رو نشون میده.درحالی که باید ولتاژ تنظیم شده رو نشون بده.مثلا من پراب ها رو گذاشتم رو برد برد.میخوام از 5 ولت سوییچ کنم به 3.3
      حالا اگه ترانزستور رو قطع کنم دیگه رو lcd ولتاژ خروجی رو 0 نشون میده و در اون صورت چطوری بخوام بیارمش رو 3.3
      گیرم گلاب ناب شما اصل قمصر است/اما چه سود، حاصل گلآ‌های پرپر است!-از آن زمان که آیینهآ‌گردان شب شُدید*آیینه دل از دَم دوران مکدر است-وقتی بهار، وصله ناجور فصلآ‌هاست*وقتی تبر، مدافع حق صنوبر است-وقتی به دادگاه عدالت، طناب دار*بر صدر میآ‌نشیند و قاضی و داور است-از من مخواه شعرِ تر، ای بیآ‌خبر ز درد!*شعری که خون از آن نچکد ننگ دفتر است!-ای از تبار هرچه سیاهی، سرشتآ‌تان*رنگ جهنم است تمام بهشتآ‌تان
      "گزیده ابیاتی چند از بیداد خراسانی"

دیدگاه

مشکل این مدارو نگفتی ها
        ................Fx7SAM................

دیدگاه

ماسفت 460 رو تهیه کردم.ولی نحوه روشن کردنش فکر کنم شبیه به ترانزیستور نیست.و واسه تحریکش باید از ولتاژ سینوسی استفاده کرد.درسته ایا؟
          من ازمایشی تستش کردم و رو پایه گین ولتاژ 6 ولت گذاشتم ولی خروجی به اشباع نمیره وتلفات داریم که به صورت حرارت ظاهر میشه.دوستانی که با ماسفت کار کردن توضیح بدین لطفا
          گیرم گلاب ناب شما اصل قمصر است/اما چه سود، حاصل گلآ‌های پرپر است!-از آن زمان که آیینهآ‌گردان شب شُدید*آیینه دل از دَم دوران مکدر است-وقتی بهار، وصله ناجور فصلآ‌هاست*وقتی تبر، مدافع حق صنوبر است-وقتی به دادگاه عدالت، طناب دار*بر صدر میآ‌نشیند و قاضی و داور است-از من مخواه شعرِ تر، ای بیآ‌خبر ز درد!*شعری که خون از آن نچکد ننگ دفتر است!-ای از تبار هرچه سیاهی، سرشتآ‌تان*رنگ جهنم است تمام بهشتآ‌تان
          "گزیده ابیاتی چند از بیداد خراسانی"

دیدگاه

نوشته اصلی توسط heidarali
            ماسفت 460 رو تهیه کردم.ولی نحوه روشن کردنش فکر کنم شبیه به ترانزیستور نیست.و واسه تحریکش باید از ولتاژ سینوسی استفاده کرد.درسته ایا؟
            من ازمایشی تستش کردم و رو پایه گین ولتاژ 6 ولت گذاشتم ولی خروجی به اشباع نمیره وتلفات داریم که به صورت حرارت ظاهر میشه.دوستانی که با ماسفت کار کردن توضیح بدین لطفا
            فکر می کنم بهترین کار اینه که از آسی های راه انداز استفاده کنید.
            رفقا مهم نیست چطوری بازی می کنید؛ اگه شروع نکنید، قطعا بازنده هستید.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
            X