اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

چطوری با 7805 و دو تا باتری سکه ای خروجی 5 ولت بگیرم؟؟؟ لطفا راهنمایی کنید...

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

چطوری با 7805 و دو تا باتری سکه ای خروجی 5 ولت بگیرم؟؟؟ لطفا راهنمایی کنید...

سلام دوستان عزیز . من یه مدار درست کردم که برای قسمت تغذیه میکرو نیاز به 5 ولت خروجی دارم و برای تغذیه دو تا باتری سکه ای 2032 خریدم و یه 7805 ولی وقتی ورودی 6.5 ولتی رو به رگولاتور میدم خروجیم 2 ولت میشه !!!!!!!
    ممنون میشم راهنمایی کنید چکار کنم . اگر مدار خاصی داره لطفا برام بذارید
    تا به حال به این مورد بر نخورده بودم .

پاسخ : چطوری با 7805 و دو تا باتری سکه ای خروجی 5 ولت بگیرم؟؟؟ لطفا راهنمایی کنید...

سلام
    دوست عزیز ورودی 78XXها طبق گفته دیتاشیت هاشون باید 3ولت بیشتر از خروجیش باشه.
    شما از سه عدد باتری استفاده کن.

نتیجه رو هم اطلاع بده
    Yes You Can...!!!
    re20za22@
    re20za@yahoo.com

دیدگاه

پاسخ : چطوری با 7805 و دو تا باتری سکه ای خروجی 5 ولت بگیرم؟؟؟ لطفا راهنمایی کنید...

با تشکر از لطف شما. حتما اینکار رو انجام میدم .

ولی برام جای سواله که توو این سایت چطوری با دو تا باتری 7805 رو روشن کرده !!!! در مدار رگولاتور از دو تا خازن تانتال 100 میکرو فاراد هم استفاده کرده . منم دقیقا مشابه همین رو انجام دادم ولی خروجیم بیشتر از 2 ولت نبود .

http://www.instructables.com/id/DIY-LED-heart/?ALLSTEPS

دیدگاه

مطمعنی که اون قطعه سیاه رنگ اون وسط 7805ه؟؟ :-?? :-??
        Yes You Can...!!!
        re20za22@
        re20za@yahoo.com

دیدگاه

نوشته اصلی توسط re20za
          مطمعنی که اون قطعه سیاه رنگ اون وسط 7805ه؟؟ :-?? :-??
          بله دوست عزیز . داخل سایتش نوشته 7805 ولی برای منم جالبه که چطوری اینکارو انجام داده !!!! خیلی داخل اینترنت گشتم ولی همچین چیزی ندیدم به خدا . فقط یک مدار پیدا کردم مشابه این که تستش نکردم . عکسش : http://www.electroschematics.com/wp-content/uploads/2013/06/12V-to-6V-converter.png

دیدگاه

بچه رگولاتوره!!
            حالا چرا میخوای حتما با 7805 درست کنی.
            یه مقاومت - یه دیود زنر5.1 ولت و یه ترانزیستور مشکلت رو حل میکنه . مقاومت برای محدود کردن جریان - زنر برای تثبیت و ترانزیستور برای درایو کردن و افزایش جریان خروجی.

دیدگاه

بله رگلاتور 7805 smd هستش . ایده ی شما خیلی بهتر از رگلاتوره ولی الان pcb هم طراحی کردم و اگر امکانش باشه میخوام اینو درست کنم . اگر هیچ راهی نداشتم با زنر درستش میکنم . فقط برای من جای سواله که چرا با باتری سکه ای 2032 به 7805 ولتاژ میدیم خروجی ضعیف میده ولی وقتی با منبع تغذیه 6 ولت به 7805 دادم خیلی راحت خروجی 5 رو داشتم .

کلا دو روزه با این مدار درگیرم و برام جالبه که این آقا چطور با این مداری که بسته 5 ولت خروجی داره ولی من ندارم !!!! حتی فیلمشم گذاشته .

دیدگاه

نوشته اصلی توسط arash2005
                فقط برای من جای سواله که چرا با باتری سکه ای 2032 به 7805 ولتاژ میدیم خروجی ضعیف میده ولی وقتی با منبع تغذیه 6 ولت به 7805 دادم خیلی راحت خروجی 5 رو داشتم .
                شاید بخاطر محدودیت جریان باتری باشه.چندتا باتری موازی کن یا از باتری جریان بالا استفاده کن تا مطمئن بشی که ایراد از جریان باتری نباشه. شاید باتری خراب باشه

دیدگاه

بله رگلاتور 7805 smd هستش . ایده ی شما خیلی بهتر از رگلاتوره ولی الان pcb هم طراحی کردم و اگر امکانش باشه میخوام اینو درست کنم . اگر هیچ راهی نداشتم با زنر درستش میکنم . فقط برای من جای سواله که چرا با باتری سکه ای 2032 به 7805 ولتاژ میدیم خروجی ضعیف میده ولی وقتی با منبع تغذیه 6 ولت به 7805 دادم خیلی راحت خروجی 5 رو داشتم .

کلا دو روزه با این مدار درگیرم و برام جالبه که این آقا چطور با این مداری که بسته 5 ولت خروجی داره ولی من ندارم !!!! حتی فیلمشم گذاشته .
                  خب این نشون میده که وقتی ولتاژ خروجی 2 ولت شده ورودی دیگه 6.5 ولت نیست
                  ولتاژ ورودی رو در این حالت اندازه گرفتی؟
                  جریان مصرفیت چقدره؟
                  از کدوم مدل 7805 استفاده کردی؟

دیدگاه

سلام. از 78L05 استفاده کن مشکلت ایشالا حل میشه. تو اون عکس هم از 78L05 استفاده کرده که نمونه ضعیف تر 7805 هستش
                    سُبُّوحٌ قُدُّوسٌ رَبُّ الْمَلَائِکَةِ وَ الرُّوحِ

(SMART DESIGN....(POWERFUL & QUICK

موفقیت اتفاقی نیست......بابای پولدار میخواد

دیدگاه

سلام دوستان عزیز . من یه مدار درست کردم که برای قسمت تغذیه میکرو نیاز به 5 ولت خروجی دارم و برای تغذیه دو تا باتری سکه ای 2032 خریدم و یه 7805 ولی وقتی ورودی 6.5 ولتی رو به رگولاتور میدم خروجیم 2 ولت میشه !!!!!!!
                      ممنون میشم راهنمایی کنید چکار کنم . اگر مدار خاصی داره لطفا برام بذارید
                      تا به حال به این مورد بر نخورده بودم .
                      با سلام :
                      اگر مدار شما مشکل جا ندارد، شما می توانید از یک باتری کتابی 9 ولت ( اکثر باتری های 9 ولت مورد استفاده در مولتی میتر ها) استفاده نموده، سپس آن را به ورودی یک 7805 متصل کنید، ولتاژ خروجی شما همان 5 ولت می شود. استفاده از باتری های سکه ای بعلت توان کم مناسب این کار نمی باشد.
                      علم را در آزمایشگاه باید یاد گرفت نه در دانشگاه
                      نابغه بودن 99 درصد با پشتکار و یک درصد با الهام است. (ادیسون)

دیدگاه

ولی الان pcb هم طراحی کردم و اگر امکانش باشه میخوام اینو درست کنم
                        PCB طراحی کرده و قابل تغییر نیست فقط دنبال راه حل مناسبه که ولتاژ 5ولت داشته باشه.

دیدگاه

با 78L05 امتحان کردی؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط saeiddiod
                            شاید بخاطر محدودیت جریان باتری باشه.چندتا باتری موازی کن یا از باتری جریان بالا استفاده کن تا مطمئن بشی که ایراد از جریان باتری نباشه. شاید باتری خراب باشه
                            بله دوست عزیز . دقیقا حدسم همینه . چون هر کاری که میشد رو انجام دادم ولی درست نشد . البته وقتی در قسمت ولتاژ منفی رگلاتور دو تا دیود 4007 سری میکنم ولتاژ خروجی بالاتر میاد ولی بازم به 5 نمیرسه .

نوشته اصلی توسط Davood Kheradmand
                            خب این نشون میده که وقتی ولتاژ خروجی 2 ولت شده ورودی دیگه 6.5 ولت نیست
                            ولتاژ ورودی رو در این حالت اندازه گرفتی؟
                            جریان مصرفیت چقدره؟
                            از کدوم مدل 7805 استفاده کردی؟
                            سلام
                            ورودی رو در این حالت اندازه گرفتم 6 ولت بود . ولی جریان رو نگرفتم . من از 7805C استفاده کردم . مدلای دیگش اصلا توو بازار گیر نیاوردم . :sad:

نوشته اصلی توسط seyyed mohammad Razavi
                            سلام. از 78L05 استفاده کن مشکلت ایشالا حل میشه. تو اون عکس هم از 78L05 استفاده کرده که نمونه ضعیف تر 7805 هستش
                            سلام . بله به احتمال زیاد همینطوره . شاید صد بار مدارمو چک کردم ولی بازم درست نشد . متاسفانه 7805L در فروشگاه های نت اصلا گیر نمیاد . باید تا جمهوری برم . ولی نمیدونم دلیل استفاده از خازن تانتال 100 میکرو چی بوده !!!آ‌بدون تانتال و با دو تا 100 نانو هم به نظرم میتونست این مدارو ببنده .
                            به نظرم کلا طراحی قسمت تغذیه مشکل داره .

نوشته اصلی توسط علی تحیری
                            با سلام :
                            اگر مدار شما مشکل جا ندارد، شما می توانید از یک باتری کتابی 9 ولت ( اکثر باتری های 9 ولت مورد استفاده در مولتی میتر ها) استفاده نموده، سپس آن را به ورودی یک 7805 متصل کنید، ولتاژ خروجی شما همان 5 ولت می شود. استفاده از باتری های سکه ای بعلت توان کم مناسب این کار نمی باشد.
                            سلام . خیلی خیلی ممنونم . به خدا اینقدر با باتری سکه ای ها درگیر بودم نا امید شدم ازشون . به نظرم بهترین راه استفاده از کتابیه یا اینکه همونطور که یکی از دوستان عزیزم گفتن به جای روگلاتور از زنر استفاده کنم . چون 7805L رو گیر نیاوردم .

نوشته اصلی توسط saeiddiod
                            PCB طراحی کرده و قابل تغییر نیست فقط دنبال راه حل مناسبه که ولتاژ 5ولت داشته باشه.
                            متاسفانه نمیدونستم مدارش مشکل داره . وگرنه اول تستش میکردم با برد بورد بعد pCB میزدم :sad:

نوشته اصلی توسط seyyed mohammad Razavi
                            با 78L05 امتحان کردی؟
                            نه متاسفانه دوست عزیز . داخل فروشگاه ها فقط مدل معمولیشو دارن . از نظر عمر مفید باتری ٫ کتابی بیشتر عمر میکنه یا سکه ای؟؟؟؟

دیدگاه

خوب معلومه کتابی جریان بیشتری داره و طول عمر بالاتری

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X