اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

کمک برای راه اندازی های ولتاژ تلویزیون با مدار لامپ کم مصرف

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : کمک برای راه اندازی های ولتاژ تلویزیون با مدار لامپ کم مصرف

با مدار 30 وات و 40 وات امتحان کردم و نتیجه داد فقط نمیدونم چرا 50 وات این مشکل رو داره ضمناً ولتاژ خروجیش فرقی نداشت مثل همون مدار 20 واتی بود!!!
    نظرت چیه panamm جان.؟؟؟!!!!

دیدگاه

سلام جواد عزیز
      راستش الان از دوستم آقا آیدین خبر دادم بیاد به اینجا یه راهنماییت بکنه

احتمال زیاد بتونه کمکمون بکنه

بهش پیام زدم ببینم کی میاد
      یه امشب رو وایسا

خودمم اگه به ذهنم چیزی خورد حتما میام میگم

دیدگاه

راستی جوادجان یادمه شما گفتی تاکیدا برای اینکه قدرت خروجی بالا باشه ترانس 20 کیلوولت خریدین درسته؟؟

من الان که دوباره عکس آرک زدن ترانستون رو دیدم ؛متوجه شدم که طول آرک شما به 3 سانتیمتری میرسه!
        و از اونجایی که به ازای هر 1 کیلوولت 1 میلی متر ارک میزنه!پس 20 کیولت میشه همون 20 میلی متر یا همون 2 سانتیمتر!خب در عمل هم همینو میبینیم!یعنی قدرت ترانست دیگه همینه و فکر نکنم بیشتر از این بشه!مگه اینکه قدرت ترانست بالا باشه!

من از اونجایی شک کردم که گفتی جواب 20 وات با 40 وات هردوتاش یکیه و تغییری در قدرت خروجی ترانس نیدیدی!!!!!

و چون طول آرکت هم 2 سانته پس نتیجه این میتونه باشه که قدرت ترانست دیگه بیشتر از این نیست !

دیدگاه

نوشته اصلی توسط panamm
          راستی جوادجان یادمه شما گفتی تاکیدا برای اینکه قدرت خروجی بالا باشه ترانس 20 کیلوولت خریدین درسته؟؟

من الان که دوباره عکس آرک زدن ترانستون رو دیدم ؛متوجه شدم که طول آرک شما به 3 سانتیمتری میرسه!
          و از اونجایی که به ازای هر 1 کیلوولت 1 میلی متر ارک میزنه!پس 20 کیولت میشه همون 20 میلی متر یا همون 2 سانتیمتر!خب در عمل هم همینو میبینیم!یعنی قدرت ترانست دیگه همینه و فکر نکنم بیشتر از این بشه!مگه اینکه قدرت ترانست بالا باشه!

من از اونجایی شک کردم که گفتی جواب 20 وات با 40 وات هردوتاش یکیه و تغییری در قدرت خروجی ترانس نیدیدی!!!!!

و چون طول آرکت هم 2 سانته پس نتیجه این میتونه باشه که قدرت ترانست دیگه بیشتر از این نیست !
          دو سانت که نه 1 سانت هم به زور میرسه!!! راستی فرکانس خروجی پایینه درسته؟؟؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط javad9899
            دو سانت که نه 1 سانت هم به زور میرسه!!! راستی فرکانس خروجی پایینه درسته؟؟؟
            منظورت رو از فرکانس حروجی پایینه درسته رو نفهمیدم؟!
            اگه منظورت اینکه که فرکانس بالاست چنده اونو نمیدونم وولی اگه توی نت بگردی میتونی پیدا بکنی :read:
            ولی اگه منظورت این باشه که ترانس محدودیت فرکانس داره باید بگم که نه این ترانس ها تا 130کیلو هرتز خوب کار میکنن :agree:

دیدگاه

خروجی ترانس رو وصل کردم به یه خازن 15 کیلو که خودم درست کردم فک نکنم قوسش زیاد شده باشه اما صدای زیادی تولید میکنه!!
              http://www.aparat.com/v/rlZAp

دیدگاه

خروجی ترانس رو وصل کردم به یه خازن 15 کیلو که خودم درست کردم فک نکنم قوسش زیاد شده باشه اما صدای زیادی تولید میکنه!!
                http://www.aparat.com/v/rlZAp
                سلاااااام خشته نباشی داداش جواد پرتلاش
                ببین من الان به عکسهایی که از ارک زدن ترانس های ولتاژ نگاه کردم و چکشون کردم که چندتا نکته بهش رسیدم
                اول اینکه خروجی ترانست دیگه همینقدره و از این بیشتر نیست!چون خروجی ترانس های ولتاژ همین ارکش نهایتا2سانت میشه
                و اگه بخوای خروجیت بالا تر بره باید از مدارهای چند برابر کننده استفاده بکنی!مثلا از یک دو برابر کننده.با خازن 10 نانوی 2کیولت به بالا و دیود های ولتاژ!به فروشگاها بگی دیود های ولتاژ خودشون راهنماییت میکنن.فقط های ولتاژ باشه همین!
                یه مورد دیگه ای هم هست که ممکنه از اون باشه که ترانست نیم سوز شده!
                و یه پیشنهاد دیگه اینکه بری فروشگاه قطعات یدکی خودرو کویل 206 رو یه لحظه بگیری وبا اهم متر مقاومت وردیش رو نگاه بکنی ببینی اگه 1 اهم باشه میتونی از اون هم استفاده بکنی!قیمتش هم 15 تومنه

دیدگاه

نوشته اصلی توسط panamm
                  سلاااااام خشته نباشی داداش جواد پرتلاش
                  ببین من الان به عکسهایی که از ارک زدن ترانس های ولتاژ نگاه کردم و چکشون کردم که چندتا نکته بهش رسیدم
                  اول اینکه خروجی ترانست دیگه همینقدره و از این بیشتر نیست!چون خروجی ترانس های ولتاژ همین ارکش نهایتا2سانت میشه
                  و اگه بخوای خروجیت بالا تر بره باید از مدارهای چند برابر کننده استفاده بکنی!مثلا از یک دو برابر کننده.با خازن 10 نانوی 2کیولت به بالا و دیود های ولتاژ!به فروشگاها بگی دیود های ولتاژ خودشون راهنماییت میکنن.فقط های ولتاژ باشه همین!
                  یه مورد دیگه ای هم هست که ممکنه از اون باشه که ترانست نیم سوز شده!
                  و یه پیشنهاد دیگه اینکه بری فروشگاه قطعات یدکی خودرو کویل 206 رو یه لحظه بگیری وبا اهم متر مقاومت وردیش رو نگاه بکنی ببینی اگه 1 اهم باشه میتونی از اون هم استفاده بکنی!قیمتش هم 15 تومنه
                  این کلیپ رو یه نگاه کن panamm جان من همچین ولتاژی میخوام تقریبا ترانسش مث ترانس خودمه با درایور لامپ هم راش میندازه!! https://www.youtube.com/watch?v=LlE3lYXfNMo

دیدگاه

این کلیپ رو یه نگاه کن panamm جان من همچین ولتاژی میخوام تقریبا ترانسش مث ترانس خودمه با درایور لامپ هم راش میندازه!! https://www.youtube.com/watch?v=LlE3lYXfNMo
                    نگاه کردم
                    آره آرک های خییییلی قویی میداد
                    از مدار بالاست معلوم بود که وات بالا بود ...فکر کنم همون 50 وات بود
                    اما اینکه چرا اینقدر ارک خروجی تو اییینقدر کمه واقعا موندم
                    شاید ترانست نیم سوز یا خرابه
                    میخوای مدار رو ببر به یک تعمیراتی تلوزیون کهترانستو از اونجا خریدی ازش بخواه همین مدار رو همونجا روی یه ترانس دیگه امتحان بکنی شاید ترانس تو مشکل داره ترانس دیگه ای خوب باشه!

راستی همین الان یه چیزی به هنم رسید
                    یادمه آقای های ولتاژ یه مطلبی رو گفته بودن و اون اینکه توی سیم پیچ ورودیه این ترانس ها داخل ترانس یه دیودی گذاشتن که فقط از یک حهت راه میده!
                    میخوای جای سیم هاتو که به اولیه وصل کردی عوض بکن ببین تغییری میکنه!
                    من فقط تو کار شوکرم و تو اینطور مدارها کار نکردم
                    به دوستایی که بهشون دسترسی داشتمم اس زدم و آدرس این صفحه رو فرستادم که بیان و کمکت بکنن ولی فعلا نمیدونم چرا خبری ازشون نیست :angry: :sad:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط panamm
                      نگاه کردم
                      آره آرک های خییییلی قویی میداد
                      از مدار بالاست معلوم بود که وات بالا بود ...فکر کنم همون 50 وات بود
                      اما اینکه چرا اینقدر ارک خروجی تو اییینقدر کمه واقعا موندم
                      شاید ترانست نیم سوز یا خرابه
                      میخوای مدار رو ببر به یک تعمیراتی تلوزیون کهترانستو از اونجا خریدی ازش بخواه همین مدار رو همونجا روی یه ترانس دیگه امتحان بکنی شاید ترانس تو مشکل داره ترانس دیگه ای خوب باشه!

راستی همین الان یه چیزی به هنم رسید
                      یادمه آقای های ولتاژ یه مطلبی رو گفته بودن و اون اینکه توی سیم پیچ ورودیه این ترانس ها داخل ترانس یه دیودی گذاشتن که فقط از یک حهت راه میده!
                      میخوای جای سیم هاتو که به اولیه وصل کردی عوض بکن ببین تغییری میکنه!
                      من فقط تو کار شوکرم و تو اینطور مدارها کار نکردم
                      به دوستایی که بهشون دسترسی داشتمم اس زدم و آدرس این صفحه رو فرستادم که بیان و کمکت بکنن ولی فعلا نمیدونم چرا خبری ازشون نیست :angry: :sad:
                      قبلا اینکارو کردم(جای سیم ها رو) فرقی نداشتن!!! :-S

دیدگاه

بلاخره بعد از تست همه پایه ها از دو تا پایه دیگه به عنوان ورودی استفاده کردم و حدود 3 4 سانت آرک تولید شد فقط حواسم به حرارت ترانزیستور مدار نبود یکیش ترکید!!!! :biggrin: آخه با اون دو پایه قبلی اصلا ترانزیستور ها داغ نمیشدن فک نمیکردم داغ بشن!!!! حالا چه کنیم panamm با یه هیت سینگ به نظرت مشکل حرارت حل میشه؟؟!!!

دیدگاه

پاسخ : کمک برای راه اندازی های ولتاژ تلویزیو&

:wow: :wow: :wow: :wow:
                          :applause: :applause: :applause: :applause:
                          ای ولللللللل داداش جواااااد بلاخره موفق شدی
                          وااااااقعا از تلاشهات و پیگیریهات ممنونم
                          تبررررررررررریک میگم
                          :cry2: :cry2: :cry2: :cry2: :cry2:
                          نگران نباش اینا اشکه شوقه :mrgreen:

خب مقاومت اون پایه ی ترانسی که به عنوان ورودی جدید استفاده کردی اهمش رو اندازه بگیر ببینم چند اهمه!!!!!؟؟؟؟؟ :agree: :read:

اول باید اهم اون مشخص بشه ببینیم مقاومت چنده و آیا با مقاومت میشه حل کرد یا با هیتسینگ یا هر دو باهم

مقاومت اون پایه هات رو اندازه بگیر لطفا بهم بگو مقدارشو بی زحمت :read:

دیدگاه

پاسخ : پاسخ : کمک برای راه اندازی های ولتاژ تلویزیو&

نوشته اصلی توسط panamm
                            :wow: :wow: :wow: :wow:
                            :applause: :applause: :applause: :applause:
                            ای ولللللللل داداش جواااااد بلاخره موفق شدی
                            وااااااقعا از تلاشهات و پیگیریهات ممنونم
                            تبررررررررررریک میگم
                            :cry2: :cry2: :cry2: :cry2: :cry2:
                            نگران نباش اینا اشکه شوقه :mrgreen:

خب مقاومت اون پایه ی ترانسی که به عنوان ورودی جدید استفاده کردی اهمش رو اندازه بگیر ببینم چند اهمه!!!!!؟؟؟؟؟ :agree: :read:
                            دو پایه جدید بین 0.9 و 1 اهم هست

اول باید اهم اون مشخص بشه ببینیم مقاومت چنده و آیا با مقاومت میشه حل کرد یا با هیتسینگ یا هر دو باهم

مقاومت اون پایه هات رو اندازه بگیر لطفا بهم بگو مقدارشو بی زحمت :read:
                            دو پایه جدید بین 0.9 و 1 اهم هست!!

دیدگاه

پاسخ : کمک برای راه اندازی های ولتاژ تلویزیو&

خب پسره خوووووب منکه همون روز اول گفتم که پایه ای که اندازه ی مقاومتش نزدیکترین عدد به عدد 1 اهم پایه ی اولیه هست!
                              چرا دقت نکردی اینهمه کارتو پیچیده کرد

شوخیدم بابا :mrgreen:

خب این نشون میده که اولیه رو پیدا کردی

خب پس از این نتیجه میگیریم که حرف داداش نادر عزیز که همون روز اول فرمودن مقاومت فیلیمان لامپ کم مصرف 8 اهمه و اگه بخواد مقاومت سیم پیچ اولیه ترانس 1 اهم باشه به ترانزیستور ها فشار میاد حرفشون درسه و درست پیش بینی کرده بودن!

شما اول با اهم متر مقاومت دو سره فیلیمان لامپ کم مصرف رو اندازه بگیر ببین چند اهمه!؟
                              بعد از مقدار اهم بدست اومده 1 اهم کم بکن تا مابتفاوت اهم مورد نیازت مشخص بشه!
                              بعد تشریف میبرین فروشگاه قطعات الکترونیکی یک مقاومت آجری 5 وات با اون مقدار اهم که بدست آوردی میخری و با سیم پیچ اولیه ی ترانست سری میکنی
                              بعد در ضمت دوتا هیتسینگ کوچیک با خمیر سیلیکون هم میخری بی زحمت
                              بعد پشت ترانزیستورهاتو قسمت فلزیشو خوب از خمیر سیلیکون بزن و به هیتسینگ ببند و مقاومت رو هم با سیم پیچ اولیه ترانست سری بکن
                              بهتره برد بالاست رو باخودت ببری تا هیتسینگی بخری که توی اون بالاست بشه جا بکنی!
                              خمیر سیلیکون هم خواستی بگیری سعی کن اگه موجود بود از ان رنگ طوسی ها بخری کیفیتشون بهترتره
                              ان شاء الله مشکل حل میشه :agree: :nice:

دیدگاه

پاسخ : پاسخ : کمک برای راه اندازی های ولتاژ تلویزیو&

نوشته اصلی توسط panamm

خب پسره خوووووب منکه همون روز اول گفتم که پایه ای که اندازه ی مقاومتش نزدیکترین عدد به عدد 1 اهم پایه ی اولیه هست!
                                چرا دقت نکردی اینهمه کارتو پیچیده کرد

شوخیدم بابا :mrgreen:

خب این نشون میده که اولیه رو پیدا کردی

خب پس از این نتیجه میگیریم که حرف داداش نادر عزیز که همون روز اول فرمودن مقاومت فیلیمان لامپ کم مصرف 8 اهمه و اگه بخواد مقاومت سیم پیچ اولیه ترانس 1 اهم باشه به ترانزیستور ها فشار میاد حرفشون درسه و درست پیش بینی کرده بودن!

شما اول با اهم متر مقاومت دو سره فیلیمان لامپ کم مصرف رو اندازه بگیر ببین چند اهمه!؟
                                بعد از مقدار اهم بدست اومده 1 اهم کم بکن تا مابتفاوت اهم مورد نیازت مشخص بشه!
                                بعد تشریف میبرین فروشگاه قطعات الکترونیکی یک مقاومت آجری 5 وات با اون مقدار اهم که بدست آوردی میخری و با سیم پیچ اولیه ی ترانست سری میکنی
                                بعد در ضمت دوتا هیتسینگ کوچیک با خمیر سیلیکون هم میخری بی زحمت
                                بعد پشت ترانزیستورهاتو قسمت فلزیشو خوب از خمیر سیلیکون بزن و به هیتسینگ ببند و مقاومت رو هم با سیم پیچ اولیه ترانست سری بکن
                                بهتره برد بالاست رو باخودت ببری تا هیتسینگی بخری که توی اون بالاست بشه جا بکنی!
                                خمیر سیلیکون هم خواستی بگیری سعی کن اگه موجود بود از ان رنگ طوسی ها بخری کیفیتشون بهترتره
                                ان شاء الله مشکل حل میشه :agree: :nice:
                                الان کل اینایی که گفتی یعنی چه؟؟!!!! :mrgreen:شوخی کردم اما خیلی تخصصی حرف زدی فک نکنم بتونم کارایی که گفتی رو انجام بدم!!! کدوم مقاومت اینجا کلی مقاومت هست نمیدونم من تخصص زیادی به الکترونیک ندارم!

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                                X