اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

فرکانس موج ماهواره و موبایل

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : فرکانس موج ماهواره و موبایل

نوشته اصلی توسط محمد.ح
    ببینید ، شاید راه اصولیش این باشه که با موشک ضد ماهواره ، بزنیم ماهواره رو بندازیم پایین !! همیشه باید دید با امکانات ساده و اختیاراتی که داریم چه کاری میتونیم بکنیم ، نه حالت ایده آل

در ضمن در پستهای قبلی هم گفتم ، توانی که به دیش میرسه خیلی کمه ، در حد میکرو یا پیکو وات ، برای همین هم از LNA استفاده میشه..بنابرین با توان در حد میلی وات یا چند وات ، که در مخابرات اختلال گرها ، انچنان زیاد هم نیست ، میشه به راحتی اختلال ایجاد کرد. یه نکته که باید اضافه کنم اینه که اینها راه روشی است که پیاده سازی شده.
    شما فرض کن ایران ماکزیمم با 1 ملیون میتونه کل تهران رو "جم" کنه. اون وقت به نظر شما این عاقلانه هست که بیان صد ها ملیون برای ساخت و پرتاب ماهواره ایجاد پارازیت هذینه کنند ؟!

اگر در زمینه جنگ الکترونیک بیشتر تحقیق کنید ، متوجه منظورم خواهید شد. اکثر ایستگاه های جنگ الکترونیک ، در زمین مستقر می شوند. علتش هم کاملا مشخصه.

ببینید نمیخواهم از این بحث ها بکنم ، ولی در همین اطراف ما ، کم خانواده هایی ندیدم که همین ماهواره زندگیشون رو خراب کرده. البته نمیگم در همه موارد اینطوریه.
    بنابرین کلا این وسیله ، وسیله جالبی نیست ، مطمئن باشید اگر لازم باشه میتونن کاری کنند که فقط برفک تماشا کنید ! ولی همیشه که نباید از راه زور وارد شد ، وقتی چند نفر خانواده شون از هم پاشید ، شاید بقیه عبرت بگیرند .
    با سلام : عزیزم ما که با هم دعوا نداریم که

همانطور که میدونید اینجا فقط من و شما نیستیم و همچنین یه انجمن تخصصی هست منم مخالف ماهواره هستم و از این دستگا ها هم ندارم و منتقد وجود این دستگاه ها هم هستم

به نظر در الکترونیک باید اول راه پرهزینه و کلاسیکش گفته بشه و بعد بگیم چون در مواردی محدودیت داریم از راه های میانبر استفاده می کنیم

ایران العان داره پارازیت را میفرسته و عملا روی بعضی کانالا هماطور که گفته میشه اخلال انجام میده حالا برای اینکه بگیم چه جوری این کار را انجام میده باید از ابتدایی ترین و کلاسیک ترین راه ها توضیح بدیم تا کم کم به راهی که داره اخلال صورت میگیره برسیم و به نظرم این یک روند خوب برای یک موضوع علمی هست که به نتیجه میرسه

اینکه گفتید درباره جنگ الکترونیک یا EW کمی تحقیق کنید به نظرم در حد اندازه خودم از این تکنولوژی بهره بردم

اینم که گفتید شاید را ه اصولیش زدن ماهواره با موشک

به نظرم باید در مقابل جنگ نرم باید - دفاع نرم داشت یعنی همون پارازیت !!
    --------------------------- --------------------------

دیدگاه

با سلام

تاریخ تاپیک گذشته میدونم ولی گفتم ارسالم رو بکنم

آیا راهی وجود داره که پارازیت حذف بشه ؟اینطور که از صحبت شما دست گیرم شد

گیرنده کلا کور میشه .در یکی از تاپیک ها خوندم میشه با سرب 2 سانتیمتر از ورود نویرز به داخل ال ان بی جلوگیری کرد.ولی موج موجه اگه قراره موج فرستاده شده از ماهواره بتونه از سرب بگذره پس موج پارازیت که قوی تره بهتر میتونه وارد بشه

میتونیم بگیم این کار عملی نیست نظر شما چیه؟
      معلوليت محدوديت نيست

آنکس که عاجز از خلق لحظه هاست، معلول است. نه من...روح بلند آدمیت فراتر از هر معلولیتی است.

دیدگاه

اگر دیش در مناطق شلوغ شهری باشه کاریش نمیشه کرد چون امواج shf به شدت منعکس میشن ساختمانهای بزرگ به امواج اخلالگر کمک میکنند
        تا به جهت های مختلف انعکاس داشته باشن و با زاویه وارد LNB بشن و به دلیل اینکه از قدرت بیشتری از موج اصلی بر خوردارن گیرنده با مشکل
        روبه رو میشه این اخلالگر ها در مناطق باز شهری خوب عمل نمی کنن.

اگر شاد بودی آرام بخند تا غم بیدار نشود

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
        X