اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

چگونگی دادن ولتاژ بالا ب تقویت کننده تافضلی؟!

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : چگونگی دادن ولتاژ بالا ب تقویت کننده تافضلی؟!

نمی دونم درست متوجه شدم یانه، اما به نظر مشکل شما خیلی ساده میاد و راه حلش استفاده از یک عدد زنر در زمین آپ امپ هست تا سطح ولتاژ در آپ امپ نسبت به زمین به بالای 50 برسه یا راه دوم اینکه بیاید با دوتا زنر یه مقداری از ورودی کم کنید و بدید به آپ امپ که این روش خطای فوق العاده بالایی داره. همون روش اول بهتره
    رفقا مهم نیست چطوری بازی می کنید؛ اگه شروع نکنید، قطعا بازنده هستید.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mohammadne نمایش پست ها
      یعنی چی نمیتونین یک طرف رو گراند کنین ؟! اگر راه داره ولتاژ 49 و 50 زمینشون رو به هم وصل کنین و اختلاف ولتاژ سمت مثبت دو ورودی رو اندازه بگیرین که مشکل حله اگر نمیشه پس باید دو ولتاژ رو به صورت جداگونه با شماتیک اپ امپ که کشیدم به ولتاژ بین 0 تا 3.3 تبدیل کنین بعد با یک اپ امپ دیگه اختلاف این دو ولتاژ رو تقویت کنین و به ورودی ADC بدین یعنی به 3 اپ امپ نیاز دارین.
      متوجه این قسمت نشدم "اگر راه داره ولتاژ 49 و 50 زمینشون رو به هم وصل کنین و اختلاف ولتاژ سمت مثبت دو ورودی رو اندازه بگیرین که مشکل حله" من میخوام افت ولتاژ دور سر شنتی ک روی ریل + قرار داده شده رو بخونم مثلا ی طرف شنت 50 ولت میوفته ی طرفش 49.99 گراندا هم ک یکی هستن
      استفاده از 3 اپمپ هم میتونه کارساز باشه ولی اگه بخوام 3 تا اپمپ بزارم همون شنتو ببرم رو ریل گراند و افت ولتاژشو بخونم بهتره ولی فعلا نمیخوام جای شنتو عوض کنم

دلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپم

نوشته اصلی توسط pencil نمایش پست ها
      نمی دونم درست متوجه شدم یانه، اما به نظر مشکل شما خیلی ساده میاد و راه حلش استفاده از یک عدد زنر در زمین آپ امپ هست تا سطح ولتاژ در آپ امپ نسبت به زمین به بالای 50 برسه یا راه دوم اینکه بیاید با دوتا زنر یه مقداری از ورودی کم کنید و بدید به آپ امپ که این روش خطای فوق العاده بالایی داره. همون روش اول بهتره
      چون ولتاژی ک قراره خونده شه در حد میلی ولته نباید خطا داشته باشیم
      متوجه زنر نشدم یعنی زنرو بین گراند و تغذیه - ایسی بزارم؟فقط قسمت + تغذیه اپمپو نمیتونم از 30 بالاتر ببرما
      عزیزان دقت کنید پسورد تمامی فایلها و پروژه های من، در تاپیکشون موجوده(صفحات آخر) لطفا برای رمز فایلا پیام ندید!! چون خیلی دیر ب دیر میام انجمن و پیام چک نمیکنم
      مخترع برتر شمال غرب سال 96
      مدیر سابق منابع تغذیه انجمن ECA

دیدگاه

ارایش تفاضلی اپ امپ تقریبا مثل ولت متر عمل میکنه، شما با مولتی متر ولتاژ سمت مثبت شنتها رو اندازه گیری کنین اگر همون چیزی بود که میخاستین اونو به ورودی اپ امپ بدین.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
        X