اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

سوختن پل دیود بعد از موازی کردن خازن 10 نانو فاراد

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : سوختن پل دیود بعد از موازی کردن خازن 10 نانو فاراد

نوشته اصلی توسط mehran100 نمایش پست ها
    سلام
    یک جای مدار مبهم است.بنظر میاد با یک NTC مناسب بعداز دیود مشکل حله.دیود هرز گرد بر اساس ولتاژ شکست و جریان عبوری مشخص میشه.چون در کسری از ثانیه جریان معکوس را تخلیه میکنه طبق دیتاشیت چند برابر جریان نامی را میتونه تحمل کنه.
    من یک مگنت دارم که با یک پل دیودی ولتاژ 220 ولت ac رو بهش میدم که میشه 310 dc و 16 آمپر جریان دستگاه به نظرتون چه دیودی معکوسی مناسبه؟
    جدیدترین ویرایش توسط Keyvan76; ۱۹:۱۸ ۱۳۹۸/۰۴/۲۶.

دیدگاه

باو ترکیب سلف و خان یه فرکانس ژنراتور میسازه که قطبا دائم عوض میشه و در نتیجه باعث سوختن پل شده . با دیود هرزگرد بعد از خازن مشکل حل میشه

این دلیلیه که باعث شده بعد از اضافه کردن خازن پل شما بسوزه / مصرف کننده شما سلفه در بقیه وسایل اینطور نیست
      جدیدترین ویرایش توسط Reza Azimy_RW; ۱۹:۱۴ ۱۳۹۸/۰۴/۲۶.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Reza Azimy_RW نمایش پست ها
        باو ترکیب سلف و خان یه فرکانس ژنراتور میسازه که قطبا دائم عوض میشه و در نتیجه باعث سوختن پل شده . با دیود هرزگرد بعد از خازن مشکل حل میشه
        آیا دیود uf4007 مناب میباشد؟

دلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپم

نوشته اصلی توسط nimdar نمایش پست ها
        با سلام
        دوست عزیز شما باید در خروجی پل دیود ایتدا یک خازن مثلا 470 میکرو قرار دهید و بعد از آن خازن 10 نانو را ، همچنین یک دیود (دیود هرزگرد) معکوس و بصورت موازی دوسر مدار فیلد تحریک رله متصل نمایید.
        آیا احتیاجی به قرار دادن مقاومت نداریم؟
        جدیدترین ویرایش توسط Keyvan76; ۲۰:۴۴ ۱۳۹۸/۰۴/۲۶.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Keyvan76 نمایش پست ها
          آیا دیود uf4007 مناب میباشد؟

دلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپم

آیا احتیاجی به قرار دادن مقاومت نداریم؟
          با سلام
          خیر احتیاجی به مقاومت نیست در عمل خود مقاومت سیم پیچ رله باعث خنثی شدن ولتاژ ذخیره شده در سیم پیچ میگردد .

دیدگاه

سلام
            معمولا جریان تخلیه ولتاژ معکوس مگنت زمانی مورد توجه است که مگنت از ولتاژ تغذیه جدا بشه با هر سوییچی ماسفت ترانزیستور تریاک و .... وقتی دایم به ولتاژ تغذیه وصل باشه نیازی به دیود هرز گرد نداره

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mehran100 نمایش پست ها
              سلام
              معمولا جریان تخلیه ولتاژ معکوس مگنت زمانی مورد توجه است که مگنت از ولتاژ تغذیه جدا بشه با هر سوییچی ماسفت ترانزیستور تریاک و .... وقتی دایم به ولتاژ تغذیه وصل باشه نیازی به دیود هرز گرد نداره
              ,وقتی ولتاژی که به سلف داده میشه دائما در حال تغییر باشه ولتاژ معکوس داریم
              شما یک پل دیود رو بعد ترانس بزار و فقط یک خازن 10 نانو عدسی بعدش بزار و با اسیلسکوپ خروجی رو نگاه کن
              خروجی دارای ریپل شدید هست
              خازن الکترولیت ظرفیت پایین هم بزاری باز همین مشکل هست اما خیلی کمتر
              چاره کار خازن الکترولیت ظرفیت بالاست
              این مشکل رو تجربه کردم
              یا اینکه از نزدیک دیدم و دارم نظر میدم
              بعضی ها به اشتباه فکر میکنن من تعمیر کارم و دارم راه حل میگم

دیدگاه

نوشته اصلی توسط maziar ashouri نمایش پست ها
                ,وقتی ولتاژی که به سلف داده میشه دائما در حال تغییر باشه ولتاژ معکوس داریم
                شما یک پل دیود رو بعد ترانس بزار و فقط یک خازن 10 نانو عدسی بعدش بزار و با اسیلسکوپ خروجی رو نگاه کن
                خروجی دارای ریپل شدید هست
                خازن الکترولیت ظرفیت پایین هم بزاری باز همین مشکل هست اما خیلی کمتر
                چاره کار خازن الکترولیت ظرفیت بالاست
                باسلام
                در خروجی پل دیود خازن 470میکرو 450 ولت قراردادم و بعد از آن خازن 10 نانو 600 ولت و الان فقط مشکلم انتخاب دیود معکوس مناسب می باشد لطفا در این مورد راهنمایی فرمایید

دیدگاه

دیود معکوس مناسب می باشد لطفا در این مورد راهنمایی فرمایید
                  یک دیود شاتکی با تحمل بار و ولتاژی که داری . البته ولتاژ شما چون زیاده و دیود شاتکی ها واسه ولتاژ پایین تولید شدن از دیود فست باید استفاده کنی
                  تو دیودای شاتکی سایت بگرد نمومه منسبو پیدا میکنی

دیدگاه

با سلام دوستان میدونم که دیره جواب دادن به این پرسش و اینکه من رشته*ام برق نیست و دامپزشکیه ولی خب علاقه به الکترونیک هم دارم برای همین تو اتاقم انواع ابزار برقی و مدار و ... هست ولی خب سواد الکترونیکیم خیلی کمه. ولی در این مورد به زبان ساده تر فکر کنم این اتفاق افتاده که وقتی شما خازن رو وصل مدار کردی، وقتی مدارت قطع میشه خازن پر هست به صورت برعکس از یکی از دیود هات رد شده، حالا شاید بخاطر جریان بالایی که داشت اون دیودت نتونسته تحمل کنه و با صورت معکوس جریان رو از خودش عبور داده و باعث سوختنش شده، از اساتید اگر تفسیر بنده رو اشکال دار میدونن یا برای تکمیل کردن عرض بنده بفرمایند. با تشکر

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ASMikael نمایش پست ها
                      با سلام دوستان میدونم که دیره جواب دادن به این پرسش و اینکه من رشته*ام برق نیست و دامپزشکیه ولی خب علاقه به الکترونیک هم دارم برای همین تو اتاقم انواع ابزار برقی و مدار و ... هست ولی خب سواد الکترونیکیم خیلی کمه. ولی در این مورد به زبان ساده تر فکر کنم این اتفاق افتاده که وقتی شما خازن رو وصل مدار کردی، وقتی مدارت قطع میشه خازن پر هست به صورت برعکس از یکی از دیود هات رد شده، حالا شاید بخاطر جریان بالایی که داشت اون دیودت نتونسته تحمل کنه و با صورت معکوس جریان رو از خودش عبور داده و باعث سوختنش شده، از اساتید اگر تفسیر بنده رو اشکال دار میدونن یا برای تکمیل کردن عرض بنده بفرمایند. با تشکر
                      با سلام به شما دوست عزیز ...
                      بنظرم*علت اصلی سوختن دیود می*تواند..ضعیف بودن دیود ها از نظر جریان باشد یا بالا بودن ولتاژ مدار ..وگرنه حتی اگر خازن ۱۰۰*نانو
                      شارژ هم*که باشد باید دیودها تحمل جریان بالا را در نیم سیکل داشته باشد ...به هر حال اگر نقشه ای از مدار بود
                      بهتر می*توانستیم راهنمایی کنیم .....موفق باشید ..

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                      X