اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

تحلیل مدار گیرنده مادون قرمز با آپ امپ

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : تحلیل مدار گیرنده مادون قرمز با آپ امپ

نوشته اصلی توسط rezamajdi نمایش پست ها
    من فکر میکنم این مقاومت 22 کیلو اهم رو گذاشته برای یک تقسیم ولتاژ
    یعنی ولتاژ 1.9 به پایه - آپ آمپ داده میشه برای مقایسه اما شما میفرمایید برای تغذیه ورودی . . .
    آیا درست میگم . . . ؟
    هر دو! واسه هر دو هدفی که گفتی هستش مهندس جان.

دیدگاه

شما نمیتونید از این مدار برای انتقال دیتای 4 مگ استفاده کنید دلیلش هم ماهیت فرکانس مادون قرمز هست که طول ئوج بلندی داره. هر چه فرکانس شما بیشتر باشه دیتای بیشتری رو میتونید انتقال بدید. به عنوان مثال برای ذنتقال صوت در مدولاسیون fmفرکانس 88 تا 108 مگاترتز رووارید و برای انتقال تصویر باید به700 مگ به بالا برید. هرچقدر فرکانس شما پایین بیاد حجم دیتای ارسالی هم کمتر خواهد شد

دیدگاه

؟

Free space optical communication using infrared lasers can be a relatively inexpensive way to install a communications link in an urban area operating at up to 4 gigabit/s, compared to the cost of burying fiber optic cable, except for the radiation damage. "Since the eye cannot detect IR, blinking or closing the eyes to help prevent or reduce damage may not happen."

یا

I am curious about the possibilities offered by LEDs to transmit data over a short range (2 or 3 meters), and what maximum data transmission rate can be expected from carefully chosen, but consumer...

دیدگاه

حق با شماست. شما درست گفتید

دیدگاه

نوشته اصلی توسط sorena01 نمایش پست ها
            حق با شماست. شما درست گفتید
            توی مبحث انتقال داده ها با IR کاری با موج ندارند. شما مثل یه نور عادی فرضش کن. حتی اگه دوربین عادی داشته باشی و فیلتر IR لنزش رو برداری می تونی این نور رو ببینی. الان جت های خصوصی و برخی وسایل نظامی دارند. خیلی عالی هستند. عین روز همه چیز رو توی مه یا شب یا... نشون میده:

این تصویر مال شرکت البیت سیستمز اسرائیل هستش که پهپاد هم میزنه(خیلی مشهوره):

و اون چیزی که در مورد جت های گلف استریم زدم:

دیدگاه

خیلی ممنون از همه دوستان که مشارکت کردن. چیزهای خوبی یاد گرفتم
              ببخشید چند وقتی سر نزدم درگیر پیدا کردن خونه و اسباب کشی و ... بودم
              حالا به نظرتون من با این مدار و با تغییر آپ امپ ها میتونم تا 4M جواب بگیرم؟ و یه سوال دیگه، اون آپ امپ MCP601 ، تو دیتاشیتش نوشته : PIN photodiode preamp
              من تو اینترنت جستجو میکردم ظاهرا یکسری آپ امپ ها مخصوص Pin photodiode ساخته شده اند. به نظرتون نوع آپ امپ اول، به جز اینکه باید به فرکانسش دقت کنم، نکته مهم دیگری داره؟ مثلا من آپ امپ هایی پیدا کردم مانند LTC6244 که ظاهرا مخصوص این کار است و در صفحه 19 یک مدار پیشنهاد داده ولی از تغذیه منفی هم استفاده کرده
              یا مثلا mc2007 و امثالهم. بهترین آپ امپی که به جای آپ امپ اول میتونم استفاده کنم، میتونین پیشنهاد بدین؟ و اینکه چه مداری برای این کار بهتر است؟ چون مدارات متنوعی در اینترنت وجود داره و من نمیدونم که کدوم مدار بهترین جواب رو میده
              ممنون میشم راهنماییم کنین

دیدگاه

سلام به شما

اینم چند تا آپ آمپ پر سرعت :
                آی سی LF357N فرکانس 5 مگاهرتز
                آی سی LF411CN فرکانس 4 مگاهرتز
                آی سی OP27GP فرکانس 8 مگاهرتز که
                من بهت پیشنهاد میکنم همین رو بگیری چون آفستش 0.1 میلی ولت هست بنابر این دقتش بالاست
                قیمتش هم حدود 3500 تومن هست

نکته : شما تو هر فرکانسی رو که میخوای کار کنی باید یه قطعه بگیری که ماکزیمم فرکانس کاریش از فرکانسی که میخوای بالاتر باشه
                آرزوی سرافرازی برای ایران عزیز . . .

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                X