اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

[پروژه]دزدگیر ساده با ای سی 555 + سنسور PIR + ریموت کنترل

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : [پروژه]دزدگیر ساده با ای سی 555 + سنسور PIR + ریموت کنترل

خیلی ممنون مهندس جان :various_035
    جدیدترین ویرایش توسط Omidsm; ۱۰:۱۱ ۱۳۹۸/۱۰/۰۲.

دیدگاه

سلام
      مهندس احمدی با تشکر از مطلبتون، چند تا سوال دارم:.
      1- از اونجایی که باطری های شارژی 12 ولتی در ابعاد کوچیک موجود نیست و قیمتشون هم بالاست. منطقی اینه که یک باطری داشته باشیم برای هر تعداد سنسور و اسپیکر که داریم. در این حالت چطور میتونیم منبع تغذیه رو مشترک کنیم . آیا همین که نیمه سمت چپ شماتیک ( تا دیودD2) رو جدا کنیم و به همه سنسور ها ازش خروجی بدیم کافیه؟
      2- اصلا چه باطری ای رو پیشنهاد میکنید؟
      3- مگه نه این که برای شارژ باطری باید ولتاژی بیشتر از ولتاژ نامی بهش بدیم؟ پس چرا این موضوع تو این مدار رعایت نشده؟
      4- اگر بخواهیم با تشخیص وجود فرد توسط یک سنسور همه اسپیکر ها به صدا دربیان چی، میشه همه اسپیکر ها رو با هم موازی کرد؟
      5- دیود مشکی رنگ سمت راست چیه؟
      6- اگر بخواهیم قطع و وصل دزدگیر رو از طریق قطع و وصل تغذیه اون کنترل کنیم میتونیم قسمت ریموت کنترل رو همینطور باز رها کنیم؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط aciforce نمایش پست ها
        سلام
        مهندس احمدی با تشکر از مطلبتون، چند تا سوال دارم:.
        1- از اونجایی که باطری های شارژی 12 ولتی در ابعاد کوچیک موجود نیست و قیمتشون هم بالاست. منطقی اینه که یک باطری داشته باشیم برای هر تعداد سنسور و اسپیکر که داریم. در این حالت چطور میتونیم منبع تغذیه رو مشترک کنیم . آیا همین که نیمه سمت چپ شماتیک ( تا دیودD2) رو جدا کنیم و به همه سنسور ها ازش خروجی بدیم کافیه؟
        2- اصلا چه باطری ای رو پیشنهاد میکنید؟
        3- مگه نه این که برای شارژ باطری باید ولتاژی بیشتر از ولتاژ نامی بهش بدیم؟ پس چرا این موضوع تو این مدار رعایت نشده؟
        4- اگر بخواهیم با تشخیص وجود فرد توسط یک سنسور همه اسپیکر ها به صدا دربیان چی، میشه همه اسپیکر ها رو با هم موازی کرد؟
        5- دیود مشکی رنگ سمت راست چیه؟
        6- اگر بخواهیم قطع و وصل دزدگیر رو از طریق قطع و وصل تغذیه اون کنترل کنیم میتونیم قسمت ریموت کنترل رو همینطور باز رها کنیم؟
        سلام
        اون خروجی سنسور که نوشته شده همه سنسور ها وصل میشن بهش و از تذیه مدار استفاده میکنن نیازی به استفاده باتری جداگونه واسه سنسور نیست
        باتری سیلد اسیدی
        این مدار سادست با مقاومت جریان محدود میشه و وقتی باتری پر شد جریان نزدیک به صفر میشه
        همه اژیر ها باید باهم موازی باشن(میتونی ترانزیستور tip41رو حذف کنی و یه رله به خروجی ای سی 555 ببندی فقط دیود هرگزردش یادت نره . . . )
        اون دیود ال ای دی هست
        بله میشه قیمت ریموت ک نوشته nc رو به هم وصل میکنی و از تغذیه قطع و وصل میکنی
        موفق باشی
        Proudly @real_ahmadi
        #real_ahmadi

واسه اسمت بجنگ

دیدگاه

سلام دوستان

من یک مدار مشابه همین مداری که دوستمون قرار دادن ساختم (تصویر پایین) و البته با سنسور D204B.
          مشکلی که با این مدار دارم اینه که به محض اینکه تغذیه رو برقرار میکنم خروجی مدار فعال میشه و رله رو میبنده و تایمر هیچ وقت خروجی رو قطع نمیکنه!
          برای اینکه مطمئن بشم که مشکل از مدار نیست، سنسور رو از مدار جدا کردم و تغذیه رو برقرار کردم، رله فعال نشد. سنسور رو یک لحظه متصل کردم که مدار فعال بشه و مجدد اون رو جدا کردم و مدار تایمر به درستی در زمانی که تنظیم کرده بودم رله رو غیر فعال کرد. تا اینجا متوجه شدم مشکل از سنسور هست که خروجیش دائما فعاله!

و اما در مورد خود سنسور D204B ...
          من یک تغذیه 6 ولت رو به پایه 1 وصل کردم و پایه 3 رو هم به گراند متصل کردم. طبق دیتاشیت، خروجی سیگنال پایه 2 این سنسور باید 3.3 ولت باشه اما من عدد 0.9 ولت رو اندازه گیری کردم. و مجدد طبق مطالب بعضی از سایت ها یک مقاومت 100 کیلواهم بین Output و GND قرار دادم و خروجی شد 0.5 ولت!
          من دو عدد از این سنسور دارم که هر دو دقیقا به همین صورت خروجی میدن.
          ممنون میشم اگر دوستان در مورد اینکه چطور میتونم این سنسور رو به درستی تست کنم و چطور باید خروجی درست ازش بگیرم بنده رو راهنمایی بفرمایند.
          با سپاس
          >>> نقشه مدار <<<
          جدیدترین ویرایش توسط BraveKnight; ۱۹:۱۸ ۱۳۹۹/۰۱/۱۹.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط BraveKnight نمایش پست ها
            سلام دوستان

من یک مدار مشابه همین مداری که دوستمون قرار دادن ساختم (تصویر پایین) و البته با سنسور D204B.
            مشکلی که با این مدار دارم اینه که به محض اینکه تغذیه رو برقرار میکنم خروجی مدار فعال میشه و رله رو میبنده و تایمر هیچ وقت خروجی رو قطع نمیکنه!
            برای اینکه مطمئن بشم که مشکل از مدار نیست، سنسور رو از مدار جدا کردم و تغذیه رو برقرار کردم، رله فعال نشد. سنسور رو یک لحظه متصل کردم که مدار فعال بشه و مجدد اون رو جدا کردم و مدار تایمر به درستی در زمانی که تنظیم کرده بودم رله رو غیر فعال کرد. تا اینجا متوجه شدم مشکل از سنسور هست که خروجیش دائما فعاله!

و اما در مورد خود سنسور D204B ...
            من یک تغذیه 6 ولت رو به پایه 1 وصل کردم و پایه 3 رو هم به گراند متصل کردم. طبق دیتاشیت، خروجی سیگنال پایه 2 این سنسور باید 3.3 ولت باشه اما من عدد 0.9 ولت رو اندازه گیری کردم. و مجدد طبق مطالب بعضی از سایت ها یک مقاومت 100 کیلواهم بین Output و GND قرار دادم و خروجی شد 0.5 ولت!
            من دو عدد از این سنسور دارم که هر دو دقیقا به همین صورت خروجی میدن.
            ممنون میشم اگر دوستان در مورد اینکه چطور میتونم این سنسور رو به درستی تست کنم و چطور باید خروجی درست ازش بگیرم بنده رو راهنمایی بفرمایند.
            با سپاس
            >>> نقشه مدار <<<
            سلام
            سنسور های تشخیص حرکت وقتی تغذیه شون رو وصل کنید یک لحظه خروجیشون فعال میشه و دوباره قطع میشه همیشه اول باید سنسور روشن بشه بعدش تایمر بهش متصل بشه این راه حلش هست
            موفق باشی
            Proudly @real_ahmadi
            #real_ahmadi

واسه اسمت بجنگ

دیدگاه

سلام ازشمابخاطراین طرح تشکرمیکنم.

دیدگاه

بسیار عالی و زیبا

دلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپم

متشکرم

متشکرم

متشکرم

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                X