اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

روشن کردن رله با تاخیر 1 ثانیه

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : روشن کردن رله با تاخیر 1 ثانیه

نوشته اصلی توسط کرگ سنتر نمایش پست ها
    با سلام.
    من مداری ساده میخوام که با فشردن و نگه داشتن میکرو سویچ بعد دو سه ثانیه رله رو وصل کنه و وقتی میکرو سویچ رو دوباره فشار دادم رله خاموش بشه.ممنون میشم اگه بهم کمک کنید.
    سلام برای این نوع مدار ها اگر میکرو کار کردین بهتر هست از یک
    میکروی کوچک استفاده کنید
    قصه زندگی همیشه با مدادی که ما دوست داریم نوشته نمی شه .....

دیدگاه

نوشته اصلی توسط rasoul20 نمایش پست ها
      اون دو تا رو ول کن
      اینو بچسب!!
      البته اون قبلیا هر دو تاشون جواب میدن. ولی این یکی هم ساده تره و هم مشکلات قبلیا را نداره.
      به صورت عملی هم تستش کردم به خوبی جواب میده.

در مدار بالا خازن C از طریق تقسیم مقاومتی R7 و R شارژ میشه. تا اینکه ولتاژش به 0.7 میرسه و BJT را روشن میکنه. و وقتی ورودی را قطع کنیم (یا صفر بدیم) خازن از طریق مقاومت های R7 و R تخلیه میشه و BJT را خاموش میکنه.
      من با مقادیر زیر با پالس ورودی 12 ولتی 3 ثانیه تاخیر برای روشن شدن و کمتر از 0.3 ثانیه تاخیر برای خاموش شدن به دست آوردم.
      C=1000uf
      R=2.2k
      R7=22k
      سلام دوست عزیز
      دیود D1 کارش چیه ؟
      اون سر مقاومت R7 به کجا وصل میشه ؟
      و آیا میشه مدار با 200 ولت تغذیه بشه و بجای ترانزیستور از تریاک یا ماسفت استفاده کنیم ؟
      جدیدترین ویرایش توسط hashemys; ۱۶:۲۵ ۱۳۹۹/۱۲/۲۱. دلیل: تکمیل
      خدایا شکرت

دیدگاه

سلام وقت بخیر ،من یه سنسور مغناطیسی دارم که هر وقت فعال میشه بوبین رله رو فعال میکنه و یه موتور دی سی که به همین رله و منبع تغذیه وصله رو روشن میکنه، سنسور توسط حرکت رفت و برگشتی یک میز تحریک میشه و هر بار موتور رو یکم روشن می*کنه ، اما وقتی سرعت حرکت میز رو کم میکنم چون سنسور مدت زیادی تحریک میشه برق موتور هم*چنان وصل میمونه و قطع تمیشه،و* دردسر ساز شده، امکانش هست راهنمایی کنید که چطور من بتونم با تحریک سنسور ولتاژ تغذیه بوبین چه قطع شه چه همونطور وصل بمونه موتور بعد فرضا یک ثانیه خاموش بشه و دیگه وصل نشه تا زمانی که سنسور حرکت کنه و یکبار دیگه تحریک بشه، ممنون میشم، دستگاه سنگ مغناطیس هست که میز هیدرولیک (حرکت محور ایکس)یه سنسور داره و هربار تحریک میشه برق محور وای رو وصل میکنه که یمقداحرکت کنه

دلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپم

سلام وقت بخیر ،من یه سنسور مغناطیسی دارم که هر وقت فعال میشه بوبین رله رو فعال میکنه و یه موتور دی سی که به همین رله و منبع تغذیه وصله رو روشن میکنه، سنسور توسط حرکت رفت و برگشتی یک میز تحریک میشه و هر بار موتور رو یکم روشن می*کنه ، اما وقتی سرعت حرکت میز رو کم میکنم چون سنسور مدت زیادی تحریک میشه برق موتور هم*چنان وصل میمونه و قطع تمیشه،و* دردسر ساز شده، امکانش هست راهنمایی کنید که چطور من بتونم با تحریک سنسور ولتاژ تغذیه بوبین چه قطع شه چه همونطور وصل بمونه موتور بعد فرضا یک ثانیه خاموش بشه و دیگه وصل نشه تا زمانی که سنسور حرکت کنه و یکبار دیگه تحریک بشه، ممنون میشم، دستگاه سنگ مغناطیس هست که میز هیدرولیک (حرکت محور ایکس)یه سنسور داره و هربار تحریک میشه برق محور وای رو وصل میکنه که یمقداحرکت کنه

دیدگاه

با اضافه کردن یک عدد دیود 1n4007 به دوسر مقاومت R7 ( کاتد به ورودی و آند به بیس ترانزیستور ) خاموشی بلافاصله و روشن شدن با تاخیر انجام میشود

دیدگاه

این زمانگیر هم جالب است:

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
            X