اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

ایجاد جریان لحظه ای در سلف

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : ایجاد جریان لحظه ای در سلف

نوشته اصلی توسط amin tal نمایش پست ها
    سلف فقط نمیتونه تغییر انی جریان داشته باشه ولی سرعت تخله جریانش میتونه بالاتر بره.
    بله سرعت تخلیه جریان (صفر شدن جریان) به میزان توانی که داریم ازش میگیریم وابسته س.

دلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپم

لطف کنید یه شبیه سازی انجام بدید در هر دو مورد و نتیجه رو اعلام بکنید. ممنون میشم.
    در هر صورت (چه مقاومت و چه نیمه هادی) رابطه تخلیه توان رابطه ای ثابته. یعنی اگر مقاومت طوری انتخاب بشه که ولتاژ روش به اندازه همون برش دهنده زنری بشه (با توجه به ولتاژ حفاظت سوییچ باید محدود باشیم) توی حالت مقاومتی زمان تخلیه بیشتر طول میکشه. هر دو مقایسه در حالتی انجام میشه که سوییچهای یکسانی انتخاب بشن. (مقایسه برابر و صحیح) یعنی اگر ولتاژ وییچ 100 ولتی و ولتاژ تغذیه 12 ولتی باشه با در نظر گرفتن 10 ولت احتیاط ما میتونیم حدود 78 ولت ولتاژ روی بار بندازیم. زنر 78 ولتی و مقاومتی که در 10 امپر 78 ولت افت داشته باشه. یعنی 7.8 اهم. لحظه اول روی هر دو 78 ولت 10 امپر یعنی 780 وات توان. زمانی که به 5 امپر برسه توان مقاومت 178 واته. و توان برش دهنده زنری 390 وات. (توان گیری زنری بالاتره.) در زمانی که به 2 امپر رسیده مقاومت توانش به 32 وات رسیده. ترانزیستوری 156 وات.
    در نظر داشته باشید که هر چه توانگیری بیشتر باشه شیب پایین اومدن جریان بیشتر خواهد بود.
    و اینکه فرمودید باید مربعی باشه. هیچوقت نمیتونید در یک سلف جریان مربعی جاری بکنید. ما فقط میتونیم شیب تغییرات جریان رو زیاد بکنیم.
    و نکته بعد اینکه مقاومت داخلی سلف همونطور که تو ارسال قبل عرض کردم ثابته (چه در حالت زنری و چه در حالت مقاومتی) و در هیچ کدوم از دو مورد حذف شدنی نیست. پس قابل بحث نیست. ما دنبال بهترین راه حالم که اون مقاومت هیچ اثری در انتخاب این دو راه حل نداره.
    حیف از من خسته- حیف از همین چن خط
    به اصل و به ذات و- به باعثت لعنت

K.Show

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Mahdi_Vaziri نمایش پست ها
      و اینکه فرمودید باید مربعی باشه. هیچوقت نمیتونید در یک سلف جریان مربعی جاری بکنید. ما فقط میتونیم شیب تغییرات جریان رو زیاد بکنیم.
      و نکته بعد اینکه مقاومت داخلی سلف همونطور که تو ارسال قبل عرض کردم ثابته (چه در حالت زنری و چه در حالت مقاومتی) و در هیچ کدوم از دو مورد حذف شدنی نیست. پس قابل بحث نیست. ما دنبال بهترین راه حالم که اون مقاومت هیچ اثری در انتخاب این دو راه حل نداره
      بله.بنده هم اینا رو میدونم.قبلا هم اشاره کردم که منظورم موجی تقریبا مربعی هست.یعنی به قول شما شیب زیادی داشته باشه.
      در مورد مقاومت داخلی سلف هم منظورم اینه که در صورتی که از دیود زنر استفاده بشه بهتره مقاومت داخلی سلف کمتر در نظر گرفته بشه تا نمودار از حالت نمایی بیشتر به حالت خطی در بیاد...
      ببینید شما کاملا درست میفرمایید.در شرایط برابر عملکرد دیود زنر بهتر خواهد بود.اما منظور من چنین شرایط یکسانی نیست.در واقع منظور بنده استفاده از مقاومتی بزرگتر و با توانی بالاتر از اونچه که در نظر گرفتید هست.چون ولتاژ ترانزیستور ها خیلی زیاد نیست.در حالی که در انتخاب مقاومت دستمون بازتر هست.
      ولی در هر حال چون جریان بالایی داریم باید بصورت عملی ازمایش بشن.من واقعا نمیدونم که با مقاومت شکل موج ناخاسته پیش نمیاد.یا اینکه ایا واقعا ترانزیستور میتونه به این سرعت به حالت اشباع در بیاد.در این صورت سرعت سوئیچ ترانزیستور هم یک عامل محدودکننده هستش.
      جدیدترین ویرایش توسط amin tal; ۱۹:۳۰ ۱۳۹۶/۰۳/۳۱.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط amin tal نمایش پست ها
        بله.بنده هم اینا رو میدونم.قبلا هم اشاره کردم که منظورم موجی تقریبا مربعی هست.یعنی به قول شما شیب زیادی داشته باشه.
        در مورد مقاومت داخلی سلف هم منظورم اینه که در صورتی که از دیود زنر استفاده بشه بهتره مقاومت داخلی سلف کمتر در نظر گرفته بشه تا نمودار از حالت نمایی بیشتر به حالت خطی در بیاد...
        ببینید شما کاملا درست میفرمایید.در شرایط برابر عملکرد دیود زنر بهتر خواهد بود.اما منظور من چنین شرایط یکسانی نیست.در واقع منظور بنده استفاده از مقاومتی بزرگتر و با توانی بالاتر از اونچه که در نظر گرفتید هست.چون ولتاژ ترانزیستور ها خیلی زیاد نیست.در حالی که در انتخاب مقاومت دستمون بازتر هست.
        ولی در هر حال چون جریان بالایی داریم باید بصورت عملی ازمایش بشن.من واقعا نمیدونم که با مقاومت شکل موج ناخاسته پیش نمیاد.یا اینکه ایا واقعا ترانزیستور میتونه به این سرعت به حالت اشباع در بیاد.در این صورت سرعت سوئیچ ترانزیستور هم یک عامل محدودکننده هستش.
        خب برادر شرایط غیر یکسان که اصلا مقایسه درستی نیست. مقاومت بزرگتر یعنی ولتاژ بالاتر اگر قرار باشه ولتاژ تحمل سوییچ بالاتر باشه خب از یک زنر ولتاژ بالاتر استفاده میکنیم. که به اندازه ولتاژ مقاومت بالا بره. در هر صورت بهترین انتخاب چه برای مقاومت و چه برش دهنده ولتاژ تحمل سوییچ اصلی هستش. اگر مجاز باشیم 80 ولت (یا هر ولتاژ دیگه ای) داشته باشیم هشتاد ولتی برش دهنده تخلیه سریعتری نسبت به هشتاد ولتی مقاومتی خواهد داشت.
        وگرنه اگر طرح گرانقیمت نباشه و ارزش زحمت کشیدن و ... رو نداشته باشه کمی از کیفیت کار میزنیم و شیب جریان رو کند میکنیم و با یک مقاومت تخلیه رو انجام میدیم. ارزونقیمت و سریع. ولی گویا اینجا خواسته ایجاد کننده تاپیک این نیست و تاکید زیادی روی کیفیت سیگنالش داره.
        حیف از من خسته- حیف از همین چن خط
        به اصل و به ذات و- به باعثت لعنت

K.Show

دیدگاه

نوشته اصلی توسط saeedhk نمایش پست ها
          دیود هرزگرد هم گذاشتم..اما فایده نداره
          دیود هرز گرد رو با یه مقاومت سری کن تا سریع تر سلف دشارژ بشه

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
          X