اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

درخواست راهنمایی جهت فعال کردن فن دوم هنگام از کار افتادن فن اول

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : درخواست راهنمایی جهت فعال کردن فن دوم هنگام از کار افتادن فن اول

نوشته اصلی توسط kamy007 نمایش پست ها
    پست طرح معمای منو را پاک کردید چرا؟ معمای خوبی بود . خودم فردا جوابش را میگفتم.
    دلیل پاک کردن را بگید ممنون میشوم
    سلام
    بله داشتم میخوندم یه هو صفحه ریفرش شد نوشتتون پاک شد البته خوندمش . ببینم نکنه منظورتون از رله خاص رید رله هستش ؟
    راستی . آیا میشه تا قبل مقاومت که سوکت سر فن هستش . کاری کرد ؟ . هر چی فکر میکنم فقط باید در حالت جریان بشه کاری کرد
    ارائه سرویسهای اینترنت WiFi , ADSL ویژه مجتمع های مسکونی و اداری

دیدگاه

نوشته اصلی توسط hamed-pc نمایش پست ها
      سلام
      بله داشتم میخوندم یه هو صفحه ریفرش شد نوشتتون پاک شد البته خوندمش . ببینم نکنه منظورتون از رله خاص رید رله هستش ؟
      راستی . آیا میشه تا قبل مقاومت که سوکت سر فن هستش . کاری کرد ؟ . هر چی فکر میکنم فقط باید در حالت جریان بشه کاری کرد
      افرین شما برنده معما شدی. بزن قدش:various_024:

دیدگاه

افرین شما برنده معما شدی. بزن قدش:various_024:
        سلام . حالا این رو چطوری باید متصل کنم ؟ این رید رله ها آمپر خیلی کمی دارند . چطوری باید متصل بشه ؟ ضمن اینکه آیا اطمینانی بهشون هست؟ گویا عمرشون کمه

دیدگاه

سلام . حالا این رو چطوری باید متصل کنم ؟ این رید رله ها آمپر خیلی کمی دارند . چطوری باید متصل بشه ؟ ضمن اینکه آیا اطمینانی بهشون هست؟ گویا عمرشون کمه
          کی به شما گفته عمر رید رله کمه؟
          خوب معما دوم : 1-اگر یک مگنت ( اهنربا سابق) را به رید رله نزدیک کنیم پلاتین ان باز یا بسته میشود. 2- اگر از یک سیم جریان عبور کند اطراف ان میدان مغناطیسی به وجود میاید.
          3-حالا شما یک رید رله داری و بیشتر از ده امپر جریان دی سی در سیم . به نظرت باید چه کار کرد؟

دیدگاه

کی به شما گفته عمر رید رله کمه؟
            خوب معما دوم : 1-اگر یک مگنت ( اهنربا سابق) را به رید رله نزدیک کنیم پلاتین ان باز یا بسته میشود. 2- اگر از یک سیم جریان عبور کند اطراف ان میدان مغناطیسی به وجود میاید.
            3-حالا شما یک رید رله داری و بیشتر از ده امپر جریان دی سی در سیم . به نظرت باید چه کار کرد؟
            سلام
            1: توی یکی از همین تاپیکها خوندم . نمیدونم صحبت از 1000 بار کنتاکت شنیدم فکر کنم
            2: دو سر ریر رله که باید وصل بشه به یک رله با آمپر قوی . اون به کنار . فکر کنم اینطوری باشه دیگه . اما دیگه نمیدونم آیا این ریر رله را دقیقا کنار سیم مثلا مثبت فن بگذارم . میتونه باعث جریان مغناطیسی بشه یا اینکه سیم فن رو بپیچم دورش ( شوخی ) . نمیدونم شما بگید لطفا
            3: اما ا

دیدگاه

سلام
              سیم فن رو بپیچم دورش( شوخی )
              همین شوخی درست بود 10 امپر جریان خوبیه شاید یه رید رله تیغه بلند بگیری تحریک بشه .
              چند دوری بپیچ دور یه پیچ یا میخ و رید رله رو بچسبون به کله میخ. اوخ اوخ کم کم داریم سنسور درست میکنیم . این رید رله ها جهت مغناطیسی داره با یه اهن ربا جهت رو پیدا کن .
              نکته : اگر از رید رله جریان کم بکشی و بین پلاتینش جرقه نزنه از فن بیشتر کار میکنه. پس باید رید رله را به چی وصل کرد ؟ مدار فرمان . مدار فرمان هم میشه یک ترانزیستور یه دیود دو مقاومت و یه خارن . اگر مستقیم باهاش رله را تحریک کنی میمیره.

جدیدترین ویرایش توسط kamy007; ۲۱:۵۶ ۱۳۹۶/۰۶/۰۷.

دیدگاه

همین شوخی درست بود 10 امپر جریان خوبیه شاید یه رید رله تیغه بلند بگیری تحریک بشه .
                چند دوری بپیچ دور یه پیچ یا میخ و رید رله رو بچسبون به کله میخ. اوخ اوخ کم کم داریم سنسور درست میکنیم . این رید رله ها جهت مغناطیسی داره با یه اهن ربا جهت رو پیدا کن .
                نکته : اگر از رید رله جریان کم بکشی و بین پلاتینش جرقه نزنه از فن بیشتر کار میکنه. پس باید رید رله را به چی وصل کرد ؟ مدار فرمان . مدار فرمان هم میشه یک ترانزیستور یه دیود دو مقاومت و یه خارن . اگر مستقیم باهاش رله را تحریک کنی میمیره.

سلام دستت درد نکنه . البته فکر نمیکردم شوخیم بگیره . اما راستش فکر کنم کار با کیفیتی نباشه . سیم فن ضخیمه پیچیدنش دور میخ یه کوچولو اذیت میکنه .
                ببینم یه سئوال . فرض کنید ما اگه بخواهیم از قسمت فیش فن موتور جدا کنم و از اونجا بتونم ارتباط بدم سر راهش که سری بشه . چه مدار و چه چیزی میتونم کار بزارم که باعث هیچ تعغیری توی کارکرد فن نشه ؟ . یعنی چون برای سنجش جریان باید سرراهش مدار قرار بگیره چه مداری و چه قطعه ای میشه قرار داد که باعث کمدور شدن فن نشه .و باعث خرابی مدار هم نشه که بخواد هی بازی در بیاره . منظورمو که گرفتید . فکر کنید سیم مثبت رو بچینم همونی که نمیخواستم انجام بدم

دیدگاه

سنسور هال میماند
                  ولی میدونی مشکل محیط ماشینه . هم زیر صفر میره هم بالای 70. آب و نم و خاک و روغن و ارتعاش . خلاصه داستانهای خودشو داره اگر بخوای ماژول بزاری باید مراقبش باشی. او ماژول هال که روش ای سی داره در حالت صفر امپر بهت 2.5 ولت میده و نسبت به جهت جریان ولتاژ کمتر یا بیشتر میشه . ما سنسور هال سویچ هم داریم قد ترانزیستور کوچیکاست که من تو این مورد امتحان نکردم
                  من عکس فرستادم نمیدونم واسه خودم دیده میشه یا همه میبینن

دیدگاه

سنسور هال میماند
                    ولی میدونی مشکل محیط ماشینه . هم زیر صفر میره هم بالای 70. آب و نم و خاک و روغن و ارتعاش . خلاصه داستانهای خودشو داره اگر بخوای ماژول بزاری باید مراقبش باشی. او ماژول هال که روش ای سی داره در حالت صفر امپر بهت 2.5 ولت میده و نسبت به جهت جریان ولتاژ کمتر یا بیشتر میشه . ما سنسور هال سویچ هم داریم قد ترانزیستور کوچیکاست که من تو این مورد امتحان نکردم
                    من عکس فرستادم نمیدونم واسه خودم دیده میشه یا همه میبینن
                    سلام
                    ممنون . عکسیکه گفتید گذاشتید اصلا دیده نمیشه .

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                    X