اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مشکل افت ولتاژ با LM317

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : مشکل افت ولتاژ با LM317

دقیقا اون مدار رو روی برد بورد سرهم کردم نتیجه این شد
    بی باری 4.20
    با بار 47 اهم 4.02
    با بار 27 اهم 3.92
    (پتانسیومتر روی 579 اهم بود)
    با 4 تا آیسی lm317 تست کردم همشون همینقدر افت ولتاژ دارن
    غیر از آیسی همه قطعات رو با مولتی متر تست کردم مقدارشون در حد نرمال بود

خود منبع ولتاژ در حالت بی باری 8.93 و با بار 20 اهم 8.62 .. که بیشتر از 3 وات میتونه تامین کنه
    زندگی پر ز وجود است ولی ..
    ما چه را می خواهیم چه را می جوییم که لب چشمه ی امید اینچنین نا امیدانه به سرابی تلخ مینگریم...

دیدگاه

نوشته اصلی توسط afceaglee2013 نمایش پست ها

دقیقا اون مدار رو روی برد بورد سرهم کردم نتیجه این شد
      بی باری 4.20
      با بار 47 اهم 4.02
      با بار 27 اهم 3.92
      (پتانسیومتر روی 579 اهم بود)
      با 4 تا آیسی lm317 تست کردم همشون همینقدر افت ولتاژ دارن
      غیر از آیسی همه قطعات رو با مولتی متر تست کردم مقدارشون در حد نرمال بود

خود منبع ولتاژ در حالت بی باری 8.93 و با بار 20 اهم 8.62 .. که بیشتر از 3 وات میتونه تامین کنه
      مقدار پتانسیومتر رو بیشتر بذارید 500 اهم کمه
      5 کیلو بزارید هرچی مقاومت بیشتر بشه ولتاژ خروجی هم بیشتر میشه تست کنید نتیجه رو بگین
      منتظرم موفق باشید
      Proudly @real_ahmadi
      #real_ahmadi

واسه اسمت بجنگ

دیدگاه

نوشته اصلی توسط مهندس احمدی نمایش پست ها
        مقدار پتانسیومتر رو بیشتر بذارید 500 اهم کمه
        5 کیلو بزارید هرچی مقاومت بیشتر بشه ولتاژ خروجی هم بیشتر میشه تست کنید نتیجه رو بگین
        منتظرم موفق باشید
        خود پتانسیومتر 10 کیلوئه منظورم مقدارش موقعی ک ولتاژ روی 4.2 تنظیم شده بود
        با 12 ولت پاور کامپیوتر هم تست کردم با 27 اهم 0.3 افت ولتاژ داشت
        کجا رو دارم اشتباه میبندم نمیدونم .. امکان داره همه آیسی هام مشکل داشته باشن ؟
        ما چه را می خواهیم چه را می جوییم که لب چشمه ی امید اینچنین نا امیدانه به سرابی تلخ مینگریم...

دیدگاه

بزارید من یه تست کنم نتیجه رو اعلام کنم

شمارش معکوس . . .
          آرزوی سرافرازی برای ایران عزیز . . .

دیدگاه

خود پتانسیومتر 10 کیلوئه منظورم مقدارش موقعی ک ولتاژ روی 4.2 تنظیم شده بود
            با 12 ولت پاور کامپیوتر هم تست کردم با 27 اهم 0.3 افت ولتاژ داشت
            کجا رو دارم اشتباه میبندم نمیدونم .. امکان داره همه آیسی هام مشکل داشته باشن ؟
            چطور که اینجوری میشه؟خیلی عجیبه مقدار پتانسیومتر رو بیشترش کنید امکان مشکل ای سی هارو نمیدونم چی باید بگم چون نمیده مشکل از کجاست واقعا من خودم اون مداری که دادم رو می بندم مقاومت r2 هم 470 میزارم 16 به بالا میدم ورودیش حدودا 14.5 ولت میده ایسی
            حالا مشکل از کجاست نمیدونم
            Proudly @real_ahmadi
            #real_ahmadi

واسه اسمت بجنگ

دیدگاه

پتانسیومتر هم کمو زیاد کردم رو هر ولتاژی که باشه (با 47 اهم) افت ولتاژ داره روی 1.25 ولت 0.05 ولت و روی 6 و 7 ولت هم تقریبا 0.3 افت داره

دیدگاه

پتانسیومتر هم کمو زیاد کردم رو هر ولتاژی که باشه (با 47 اهم) افت ولتاژ داره روی 1.25 ولت 0.05 ولت و روی 6 و 7 ولت هم تقریبا 0.3 افت داره
                الان مشکل دقیقا چیه؟؟مشکل افت ولتاژه؟؟خوب جریان زیاد بکشی زیاد افت می کنه موردی نداره
                در تایپیک های قبلی خوندم مثل این که ولتاژ از 7 ولت شروع میشد
                Proudly @real_ahmadi
                #real_ahmadi

واسه اسمت بجنگ

دیدگاه

درود
                  تغذیه 9 ولت 600 میلی هستش ..

یه قسمت کوچیک بورد موقع چاپ کنده شده بود ک لحیم زدم و تست کردم اتصال ندارن

قبلا روی برد بورد با همین 317 باطری تکی و سه تایی رو شارژ کردم و تا 4.2 ولت هم شارژ شدن ولی یادم نمیاد تست کرده باشم ک زیر بار افت ولتاژ داشتن یا نه شما مدارایی ک با این رگلاتور ساختید همینقدر افت ولتاژ دارن؟
                  درود
                  آیا ic احتیاج به هیتسینگ ندارد؟؟؟ شاید افت ولتاژ به همین خاطر باشد!!!

دیدگاه

همین مقاومت ها رو گذاشتم خروجی شد 4.3
                    زیر بار 47 اهمی ولتاژ رفت روی 4.14
                    آقا یه مشکل وجود داره

شما اگه مقاومت های 100 = R1 اهم و 270 = R2 اهم رو بزاری ولتاژ خروجی در بی باری هم در عمل ( من گذاشتم شد 4.7 ) هم از نظر تئوری باید بشه 4.62 اما شما که میگی ولتاژت تو بی باری 4.3 بوده ! ! ! . . . !

ضمنا با مقاومت 47 اهم و ولتاژ ورودی 9 ولت من گذاشتم ولتاژ خروجی شد 4.62
                    در ولتاژ ورودی 16 ولت که باعث اعمال توان و داغ شدن رگولاتور میشه هم ولتاژ خروجی چند صدم ولت افزایش پیدا کرد و به 4.65 رسید
                    نمیدونم شما چیکار کردی که این طوری شده !!!!

خودتون الان حساب کنید این فرمول

VO = 1.25V (1+ R 2/ R1)+IadjR2
                    جدیدترین ویرایش توسط rezamajdi; ۲۰:۳۹ ۱۳۹۷/۰۱/۲۵.

دیدگاه

اون موقع روی فیبر داشتم کار میکردم ترکیبی بود مقاومت 270

الان رو برد بورد با مقاومت 100 و 270 ولتاژ 4.49 رو میده و همچنان افت ولتاژ زیادی داره (0.35 ولت) .. با چند تا آیسی تست شد..
                      Cadj که تو دیتاشیت بود رو هم بستم (گفتم شاید بخاطر کم کردن ریپل بوده باشه) ولی بیشتر از چند صدم ولت اصلاح نکرد

کجای کارو اشتباه انجام میدم .. شما ک شرایط مشابه رو انجام دادی میگی بیشتر از چند صدم افت نداره چرا برای من 3 دهم افت میکنه
                      !!!!!!!!
                      جدیدترین ویرایش توسط afceaglee2013; ۲۱:۳۵ ۱۳۹۷/۰۱/۲۵.

دیدگاه

من نتیجه آزمایش خودم رو که برای شما انجام داده بودم عرض کردم
                        بهتره که روی فیبر مدار چاپی ببندی و هییییچ احتیاجی به هیتسینگ برای رگولاتور نیست
                        همون مقادیری که من آزمایش کردم رو فیبر ببندی خیلی بهتره تا مدار چاپی ( به دلیل امکان عدم اتصال مناسب پایه های قطعات که بار ها خودم مشاهده کردم )

دیدگاه

اون موقع روی فیبر داشتم کار میکردم ترکیبی بود مقاومت 270

الان رو برد بورد با مقاومت 100 و 270 ولتاژ 4.49 رو میده و همچنان افت ولتاژ زیادی داره (0.35 ولت) .. با چند تا آیسی تست شد..
                          Cadj که تو دیتاشیت بود رو هم بستم (گفتم شاید بخاطر کم کردن ریپل بوده باشه) ولی بیشتر از چند صدم ولت اصلاح نکرد

کجای کارو اشتباه انجام میدم .. شما ک شرایط مشابه رو انجام دادی میگی بیشتر از چند صدم افت نداره چرا برای من 3 دهم افت میکنه
                          !!!!!!!!
                          داداش 3 دهم که چیزی نیست طبیعیه مشکلی نداره که بعدشم وقتی به باتری وصل می کنی ولتاژ میاد پایین وقتی شارژ شد ولتاژ میاد بالا و به ولتاژ تنظیم شده می رسه به نظر من که مشکلی نیست بالا خره تلفات هم یکم داریم
                          موفق باشید
                          Proudly @real_ahmadi
                          #real_ahmadi

واسه اسمت بجنگ

دیدگاه

سلام.ببخشید منم مشکلی شبیح به این دارم.نتونستم ی پست جدید ارسال کنم اینجا گفتم
                            ی منبع تغذیه ساختم وقتی رو پنج ولت میزارمش و ی ماژول رو بهظ وصل میکنم میبینم ک ولتاژ اومذه رو۲ یا ۳ دوباره باید وقتی وماژولم و وصل کردم ولتاژو تنظیم کنم

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                            X