اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

یکسو کننده

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

یکسو کننده

سلام
    مبدل ac به dc می خواستم که در ان هیچگونه خازنی بکار برده نشده باشد چون تغیرات سریع ولتاژ خیلی مهم می باشد خازن در سرعت ان تآ ثیر می گذارد

یکسو کننده

میشه بهتر توضیح بدی چه جور تغییر سریع ولتاژ میخوای :?:
    خواندن کلمات قصار برای یک آدم تحصیلآ‌نکرده چیز خوبی است
    چرچیل

تنها معجزه بزرگ و نابودنشدنی، اعتقاد بشر به معجزه است.
    ژان پل سارتر
    [color=red][size=14pt]جادوی دست یک انسان، در دست دیگری، توانایی "مهندسیآ‌کردن" است. "ماوراءالطبیعه" واژهآ‌ای پوچ است. رابرت آنسون هاینآ‌لاین

دیدگاه

یکسو ساز سریع

من می خواهم با کم شدن ولتاژ در ac میکرو avr انرا حس کند وسریعا دستگاه ups را روشن کند و وارد مدار کند متاسفانه در یکسوساز های ac به dc چون از خازن استفاده می شود تا خازن دشارژ شود مدت زمانی طول می کشد واین مشکل ساز شده است و این زمان باعث می شود میکرو انرا دیرتر حس کند

دیدگاه

یکسو کننده

اینجا ریپل برای شما خیلی مهممه؟؟؟؟؟
        چرچیل

ژان پل سارتر
        [color=red][size=14pt]جادوی دست یک انسان، در دست دیگری، توانایی "مهندسیآ‌کردن" است. "ماوراءالطبیعه" واژهآ‌ای پوچ است. رابرت آنسون هاینآ‌لاین

دیدگاه

یکسو کننده

خوب اینی که من میگم ببین چطوره.
          ولتاژ AC رو میدی به یک ترانس کاهنده که خروجی پیک AC مثلا 5 ولت باشه. (می تونی از یک دیود پل تنها هم ردش کنی که یک سیگنال تمام موج داشته باشی). بعد این سیگنال رو میدی بک یک مقایسه کننده که با یک ولتاژ مرجع حداقلی که خودت میخوای مقایسش بکنه. اگر ولتاژ AC به اون حدی که میخوای رسید خروجی این مقایسه کننده تغییر وضعیت میده. این خروجی به بیس یک ترانزیستور (در حالت سوییچ) اعمال میشه. وظیفه این ترانزیستور اینه که یک خازن رو که همیشه می خواد از طریق یک مقاومت شارژ بشه رو تخلیه بکنه. حالا فرض بکنیم که ولتاژ ac افت بکنه. در نتیجه خروجی مقایسه گر تغییر وضعیت نمیده و به تبع اون ترانزیستور خاموش می مونه. درنتیجه خازن به شارژ شدن خودش ادامه میده و به یک ولتاژ معینی که رسید میکرو افت ولتاژ رو متوجه میشه. البته برای اطمینان بیشتر ولتاژ خازن رو میتونی به یک اشمیت تریگر هم بدی و خروجی اشمیت تریگر رو به میکرو...

البته اینا که گفتم طراحی الان خود من هست. من فکر میکنم که UPS های تو بازار همچین سیستمی رو تو خودشون دارن شما میتونی شماتیک یکیشون رو دانلود بکنی و نگاه کنی چه کلکی زدن. احتمالا باید یک چیزی تو همین مایه ها باشه.

HTH - Shahriar
          Circuit Designers Choose Different Horses For Different Courses!

دیدگاه

یکسو کننده

دوست عزیز اگه توجه کنید با تغییر 10 ولت در ثانویه ترانس فقط .2 ولت تغییر میکنه که کمی
            طراحی رو مشکل میکنه بهترین راه استفاده از مدارات سویچیگ با ایزولاسیون اپتو کوپلریه
            چرچیل

ژان پل سارتر

دیدگاه

یکسو کننده

البته 0.2 ولت هم خودش کلی هست. خیلی از مقایسه گر ها برای مقایسه ولتاژ های کمتر از این استفاده میشن.
              البته من نمی گم این یک روش استاندارد و عملی هست، شاید وقتی در عمل بخوای اینو پیاده بکنی خیلی مشکل های دیگه هم بوجود بیاد. :?

در مورد سویچینگی که گفتین میشه یکمی توضیح بدین :!: چطوری؟

شهریار

دیدگاه

یکسو کننده

خروجی باید کاملا صاف باشد طرحی که مدیر بخش مخابرات گفتن را قبلا امتحان کردم سرعت خوبی دارد ولی جوابگو نیست چون اگر ups به کامپیوتر وصل شده باشد کامپیوتر ریست
                می شود در رابطه با یکسو کننده های سوئیچینگ بیشتر توضیح بدهید اگر نقشه ای به عنوان نمونه دارید انرا برایم ارسال نمائید

البته مثل اینکه golenarges139 جوابشون رو در یک تاپیک دیگه نوشتن. من الان دیدمش.
                پس قضیه اونایی که من گفتم منتفیه!

شهریار

دیدگاه

یکسو کننده

خروجی باید کاملا صاف باشد طرحی که مدیر بخش مخابرات گفتن را قبلا امتحان کردم سرعت خوبی دارد ولی جوابگو نیست چون اگر ups به کامپیوتر وصل شده باشد کامپیوتر ریست
                  می شود در رابطه با یکسو کننده های سوئیچینگ بیشتر توضیح بدهید اگر نقشه ای به عنوان نمونه دارید انرا برایم ارسال نمائید

دیدگاه

یکسو کننده

نوشته اصلی توسط golenarges139
                    دوست عزیز منظور من از مدار سوئیچینگ مار تشخیس سطح آنالوگه برای این منظور یک تریستور یا ترانزیستور یا.... رو جوری بایاس کنین که در لحظه رسیدن ولتاژ به سطح معیینی دستگاه رو روشن کنه
                    چرچیل

ژان پل سارتر

دیدگاه

یکسو کننده

با سلام
                      بهتره که شما ups رو بصورت آن لاین طراحی کنین تا این مشکل رو نداشته باشین
                      یعنی یه انورتر طراحی کنین با یک شارژر باتر که زمانی که برق هست باتری ups رو شارژ کنه حالا تو انورتر تو قسمت dc link دو تا ولتاژ dc رو که یکی از باتری و دومی از پل دیود انورتر میاترو با استفاده از پل دیوی به هم وصل کنید حالا اگه برق قطع بشه یا افت ولتاژ داشته باشیم پل دیود بصورت خودکار باتری رو وارد مدار میکنه
                      این روش بسیار سری هست علبته کمی پیچیدس

دیدگاه

یکسو کننده

من می خواهم به صورت off line کار کنم مدل online را قبلا طراحی کردم

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                        X