اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

آموزش ساخت شوکر دوترانسه (جدید)

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : آموزش ساخت شوکر دوترانسه (جدید)

سلام بر همه اساتید محترممن ثانویه ترانس اول رو با سیم 0.3 حدود 500 دور پیچیدم و اولیه رو دوتا 3 دور پیچیدم و از ترانزیستور bdx53c استفاده کردمتوسط 20 عدد دیود 1n4007 تمام موج رو یک سو کردم ب این صورت ک چهار شاخه ساختم ک هرکدومش از 5 عدد دیود سری ساخته شده بود3 عدد خازن 2kv 10n رو سری کردم و خروجی پل دیود رو ب خازن ها دارمتوسط یک اسپارک ک از استارت مهتابی باز کرده بودم ولتاژ رو به یک ترانس پالس 10:100 با هسته فریت دست ساز دادم(ساخت هسته فریت برای این گونه پروژه ها اسونه ولی هسته دست ساز برای پروژه های حساس کارایی لازم را ندارد)یک لوله کاغذی ب طول 3 سانت و قطر0.5 نیم ساتت درست کردم و یک لایه 100 دور پیچیدم بعد روی اون رو با زحمت فراوان با روغن پخت و پز حسابی پوشش دادم و عایق کردم و یک لایه 100 دور دیگر هم ب همون صورت با رغایت جهت پیچش و... پیچیدم و موازی کردم دوباره روغن کاری و عایق و یک اولیه 10 دور مجدد با همون سیم 0.3 پیچیدمخروجی تقریبا 3 سانتیمتر آرک داشت و هر پالس با صدای مهیبی مثل انفجار خروجی میداد سرعت پالس بسیار بالا بود دور های اولیه ترانس اول رو از 3 ب 1 تغییر دادم و با یک باتری لیتیمومی ک مال ماشین کنترلی بود بستم مدارو داخل قاب چراغ قوه کاراییش فوق العاده بود در عین سادگیشدر ضمن داخل انجمن هم تاپیکی راجب ساخت فریت در خانه هست در یوتیوب هم میتونین مشاهده کنید

دلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپم

بابت غلط های املائی عذرخواهم سایز باکس تایپ با صفحه گوشیم همخونی نداره
    هرگونه سوال در این باره بود در خدمتم

دیدگاه

سلام از هیت سینک استفاده کردی شما؟

دیدگاه

بله دوست عزیز
        کار عاقلانه ای هستش استفاده از هیت سینک
        در ضمن در بخش ترانس پالس یادم رفت بگم ک سعی کنید برای ثانویه از سیم 0.2 یا کمتر(از0.1 کمتر نشود) استفاده کنید تا بهترین بازدهی رو داشته باشید
        این مدار صرفا جنبه آموزشی داره و استفاده نابجا از اون طبق تجربه شخصی خودم
        خودتون رو زمین گیر میکنه
        اصلا شوخی بردار نیست وقتی تو جیب خودم روشن شد 2 هفته جفت پاهام
        بی حس بودن و تیک های عصبی شدیدی داشتم تو اون مدت
        پس بسازید و تجربه و سواد خودتون رو ببرید بالا و این رو هم بگم استفاده از این مدار ب عنوان شوکر همراه خطرات جانی زیادی برای خودتون داره
        خیلیا فک میکنن ک ن شوکر نمیتونه آدم رو بکشه ولی کاملا اشتباهه
        شوک دادن بیش از حد تمام مویرگ های مغز رو پاره میکنه و این یعنی مرگ حتمی

دیدگاه

سلام آقای نیکولا تسلا این تاپیک را دیگه ادامه نمی دید ؟
          بنده تاپیک ۳۴ صفحه ایی شما را کامل مطالعه کردم
          و واقعا اسمی که برای خودتان گزاشته اید کاملا صدق می*کنند بنده همچنان مشتاق آموزش های
          بی*نظیر شما هستم

دیدگاه

پاسخ : آموزش ساخت شوکر با هر رو (جدید)

سلام دوستان. واسه بحث شوکر که نگاه میکنم میبینم بعضی اا خیلی الکی خودشونو اذیت میکنن یا دست کم میگیرن غیر از افرادی که این* کاره نیستن یا الکترونیک کار نکردن.

دیدگاه

https://youtu.be/_0EegrGtQo0

دیدگاه

عمو نیچولا کجایی بیا اموزش بده

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                X