اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

سوال خاص در مورد opamp ها

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : سوال خاص در مورد opamp ها

نوشته اصلی توسط antipa نمایش پست ها
    متوجه نمی شم !
    اگه ما یک ولت متر دو سر مقاومت RL , بگیریم . و سیگنال ورودی را یک سیگنال DC مثلا 4 ولت بدهیم، تحت هیچ شرایطی ولتاژ 160 را نخواهیم دید .
    .
    چرا مسئله را پیچیده می کنیم .فرض کنیم اوپ امپ اولی خروجی +38 باشد و خروجی اوپ امپ دومی -38 (خروجی اوپ امپ ها که از این بیشتر نمی شود، می سوزند ) البته نسبت به زمین.
    حالا میگیم چون مقاومت RL شناور است ولتاژ 160 ولت دارد !! . درصورتی که 38+)-38( برابراست با 76
    سلام، مسئله را پیچیده نکردم دوست عزیز شاید بد توضیح دادم، همین مثال DC رو که زدید این حالتی که گفتید ماکزیمم میشود و مینیمم هم قبول دارید که به همین ترتیب با ورودی -4 ولت برابر با 76- است. (البته با فرض rail to rail بودن) پس پیک تو پیک خروجی میتواند 2*76 باشد. فکر کنم به عبارت peak to peak دقت نکردید.
    آقای نورسیده هم به درستی به صحیح بودن مدار اشاره کردند و بهتر از من توضیح دادند.

دیدگاه

پاسخ : سوال خاص در مورد opamp ها

نوشته اصلی توسط pencil نمایش پست ها
      سلام امکانش هست یک مقدار بازتر توضیح بدید؟
      توضیح رو که عرض کردم. منظور از عبارت پیک تو پیک اختلاف پتانسیل دیفرانسیلی بین پیک مثبت ولتاژ بار تا پیک منفیش هست.
      تمام مدارهایی که بصورت بریج هستن دو برابر ولتاژ تغذیه ی ورودی پیک تو پیک میدن.
      مثلا آرایش فولبریج تو سوئیچینگ هم همینکارو میکنه یا مثلا سیگنالهای دیفرانسیلی ارتباط سریال تو یو اس بی ، 422 ، 485 و اترنت.
      کمترین توقع از یک فرد تحصیلکرده، دانستن املای صحیح کلمات است.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
      X