اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

50hz noise

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

50hz noise

:?: بقیه ی چی؟

دیدگاه

50hz noise

بقیه 6 ولت !
      همونطور که شهریار جان توضیح دادند امواج الکترو مغناطیسی پیک ولتاژشون به سختی به 1 میرسه پس این 6 ولت از یک جا دیگس.

دیدگاه

50hz noise

سلام>بابا این بار دوم:
        پستا رو دقیق بخونین .منم که میگم روی بدن انسان یک نویز پدید می اید
        که دامنه این نویز میکروولت است

دیدگاه

50hz noise

Dear Anrico
          جون داداش فکر کنم مارو گرفتی.

شما از یک طرف می گی ولتاژی در حد میکرو ولت درست میشه از یک طرف میگی عامل بوجود آورنده این ولتاژ همش امواج الکترو مغناطیس هست که با بدن انسان برخورد میکنه؟ :shock:

شهریار
          Circuit Designers Choose Different Horses For Different Courses!

دیدگاه

50hz noise

با سلام
            اقا ما هم یه چیزهای به فکرمون رسید
            همونطورئیکه دوستان اشاره کردند ممکنه این نویز 50 هرتزدو منبع اصلی داره
            1- منبع الکترومغناطیسی
            2-منبع الکترواستاتیکی

درمورد اولی می دونید که وقتی از سیمی جریانی بگذره اطراف اون میدان مغناطیسی ایجاد خواهد شد. دوستان هم اشاره کردند وقتی بدن انسان در نزدیگی سیم های برق باشه یک مدار مغناطیسی بین بدن انسان و این میدان بسته خواهد شد
            این نوع نویز بستگی به عایق زیر پا نداره

درورد دومی هم همونطوریکه می دونید سیم برق حامل جریان میشه اون رو پتانسیل مثبت درنظرگرفت و سیم های اون رو به عنوان هادی جریان( کوربشه الهی هر کی بگه نمیشه!!!)
            خوب زمین رو هم یه دونه منتقل دهدنه بار های الکترواستاتیکی
            این وسط آدم علیه السلام هم میشه یه دی الکتریکی پس چی تشکیل شد ؟ همون خازن خوب خازن هم هم از طریق بدن انسان بارهای الکترواستاتیکی رو انتقال می ده

حالا اگه به پروب دست بزنیم نتیجه حاصل یه موج سینوسی کج و معوج میشه ولی چرا کج
            دلیلش بیشتر وابسته است به حالت دوم

خوب سیم های برق می تونه درنقش یه سلف ظاهر بشه و خازن هم که هست حالا هر کدومشون یه نوع تغییر فاز رو در موج سینوسی ایجادخواهد کرد.
            یه موردی هم هست سیم های برقی که در اطراف خونه درجهت های مختلف تغییر زاویه دارند باعث میشند که باز روی همین موج سینوسی تغییر فاز ایجاد بشه

یه مورد هم که باعث خراب شدن این شکل میشه اینکه در حالت اول از اطراف هم روی دامنه موج سینوسی انواع نویزهای تاثیر می ذاره باعث میشه دامنه شکل به هم بخوره

موفق باشید

دیدگاه

50hz noise

خوب آقا حامد این همه جواب!!!!!

نظریه خودتو کامل و تکمیل بگو یا یکی از این احادیثو قبول کن!!!!

دیدگاه

پاسخ : 50hz noise

سلام>یه کم دیر شد ببخشید>شهریار جان، سر کاری نیست!!!
                >>>>>من گفتم نویزی در حد میکروولت روی بدن انسان به وجود میاد
                >>>>>و همچنین گفتم اسیلوسکوپ دامنه این نویز و 10 ولت نشون میده
                >>>>>حالا مشکل اینجاست- که من تو پستای قبلی اشاره کرده بودم-پست آخر صفحه اول-
                >>>>>که چون امپدانس ورودی اسیلوسکوپ بالا هستش دامنه این نویز رو چندین برابر میبینید.
                >>>>>علتشم اینه که گراندی در کار نیستش که دامنه نویزو نسبت به اون اندازه بگیری.
                >>>>>10 ولتی که من میگم نسبت به گراند داخلی اسکوپ هستش ومقدار این دامنه به هیچ وجه درست نیست.
                و شهریار جان اما در مورد 6 ولتی که میگین شما مشاهده میکنین:
                من یه سوال دارم> منظورتون اینه که در محیط(مثلا روی زمین و دیوار) - پست یکی مونده به آخرشما تو صفحه اول- تو محیط6 ولت ولتاژ وجود داره؟
                شاید نظرتون این نباشه ولی اگه باشه من از شما یه سوال دارم :
                اگه ولتاژی باشه باید جریانی هم باشه.جریان الکتریکی هم به سطوح پایین تر شارش میکنه.آیا امکان اینکه جریان الکتریکی (اگه باشه) بجای شارش به طرف زمین وارد بدن انسان که مقاومتش زیاده بشه؟.
                و اما آقا فرشاد:
                فرشاد جان نظر شما(البته من اینطور متوجه شدم) اینه که عایق صد درصد نداریم و جریان نشتی از سیم های حامل برق وارد محیط میشه و از طریق زمین و دیوار به ما منتقل میشه.خوب اگه نظر شما اینه به این سوال من جواب بدین:
                چرا فقط وقتی انسان لمس میکنه این نویز دیده میشه؟
                اگه جریان نشتی در کار بود باید وقتی پروب رو به زمین یا دیوار(مطابق نظر شما) بزنیم این نویز دیده بشه.
                (این مورد تو سوال اولی هم صدق میکنه).

مطلبی رو که اقا رضا مطرح کردن قابل قبوله و نسبت به سایر نظریه ها پخته تره ولی بازم یه سوال پیش اومده:
                آقا رضا فرمودین آدم علیه السلام رو میشه دی الکتریک دونست.حالا نمیشه مثلا یه میز لعنت ا.. علیه دی الکتریک باشه؟
                البته و صدالبته اینا نظره منه و شاید درست نباشه.اگه موردی باشه خوشحال میشم بشنوم.
                تشکرات فراوان>

دیدگاه

;D

دیدگاه

نوشته اصلی توسط anrico_lc
                    سلام>یه کم دیر شد ببخشید>شهریار جان، سر کاری نیست!!!
                    >>>>>من گفتم نویزی در حد میکروولت روی بدن انسان به وجود میاد
                    >>>>>و همچنین گفتم اسیلوسکوپ دامنه این نویز و 10 ولت نشون میده
                    >>>>>حالا مشکل اینجاست- که من تو پستای قبلی اشاره کرده بودم-پست آخر صفحه اول-
                    >>>>>که چون امپدانس ورودی اسیلوسکوپ بالا هستش دامنه این نویز رو چندین برابر میبینید.
                    >>>>>علتشم اینه که گراندی در کار نیستش که دامنه نویزو نسبت به اون اندازه بگیری.
                    >>>>>10 ولتی که من میگم نسبت به گراند داخلی اسکوپ هستش ومقدار این دامنه به هیچ وجه درست نیست.
                    و شهریار جان اما در مورد 6 ولتی که میگین شما مشاهده میکنین:
                    من یه سوال دارم> منظورتون اینه که در محیط(مثلا روی زمین و دیوار) - پست یکی مونده به آخرشما تو صفحه اول- تو محیط6 ولت ولتاژ وجود داره؟
                    شاید نظرتون این نباشه ولی اگه باشه من از شما یه سوال دارم :
                    اگه ولتاژی باشه باید جریانی هم باشه.جریان الکتریکی هم به سطوح پایین تر شارش میکنه.آیا امکان اینکه جریان الکتریکی (اگه باشه) بجای شارش به طرف زمین وارد بدن انسان که مقاومتش زیاده بشه؟.
                    و اما آقا فرشاد:
                    فرشاد جان نظر شما(البته من اینطور متوجه شدم) اینه که عایق صد درصد نداریم و جریان نشتی از سیم های حامل برق وارد محیط میشه و از طریق زمین و دیوار به ما منتقل میشه.خوب اگه نظر شما اینه به این سوال من جواب بدین:
                    چرا فقط وقتی انسان لمس میکنه این نویز دیده میشه؟
                    اگه جریان نشتی در کار بود باید وقتی پروب رو به زمین یا دیوار(مطابق نظر شما) بزنیم این نویز دیده بشه.
                    (این مورد تو سوال اولی هم صدق میکنه).

مطلبی رو که اقا رضا مطرح کردن قابل قبوله و نسبت به سایر نظریه ها پخته تره ولی بازم یه سوال پیش اومده:
                    آقا رضا فرمودین آدم علیه السلام رو میشه دی الکتریک دونست.حالا نمیشه مثلا یه میز لعنت ا.. علیه دی الکتریک باشه؟
                    البته و صدالبته اینا نظره منه و شاید درست نباشه.اگه موردی باشه خوشحال میشم بشنوم.
                    تشکرات فراوان>

با سلام
                    دوست عزیز من تو پست گفتم شما باید این نویز رو یه موج الکترومغناطیسی در نظر بگیری
                    و ماهیت الکترواستاتیکی اون رو مد نظر نداشته باشی
                    خوب من در مورد اون اخرین مطلب همون ادم علیه السلام یه چیزی بگم دیگه همه چی حل بشه
                    بله میز عایقه ولی من شاید اشتباه منظور م رو رسوندم
                    بدن انسان دی الکتریکه اونم در حالتیکه خازن رو مد نظر داریم

ضمنا یه مورد هم می تونی آزمایش بکنی اونم این که افراد که راست دست هستند وقتی با دست راست پروپ اسیلوسکوپ رو لمس می کنند دامنه ولتاژ بالائی رو تو صفحه اسیلوسکوپ میشه مشاهده کرد
                    و افرادی که چپ دست هستند.......
                    دلیل این مورد هم به میزان زیاد گردش خون و آهن توی خون مربوط میشه

موفق باشی

دیدگاه

با سلام
                      اگه تو جای که این آزمایش رو انجام دادین لامپ فلورسنت باشه احتمالا عاملش لامپ خواهد بود چون امپدانس بدن بالاس ولتاژ تقریبا در حد ولت رو بدن انسان تولید میشه اگه امکان داره این کارو بدون لامپ مهتابی انجام بدین ((لامپ مهتابی یک لامپ خلیه ای هستش و تشعشع زیادی تو باند های بالاتر از باند نور مورعی داره )) :exclaim:

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                      X