اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مشکل امپ سیستم ساب ووفر دسکتاپی

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

مشکل امپ سیستم ساب ووفر دسکتاپی

سلام دوستان. در یک سیستم سابووفر و امپ دسکتاپ که دارم، خروجی ساب درست کار میکنه ولی خروجی بلندگوهای استریو، با زدن به برق یک لحظه فقط صدا از بلندگوها در میاد و صدا قطع میشه. با به برق زدن و از برق کشیدن دستگاه، دوباره و دوباره همین اتفاق میفته. در واقع خروجی اسپیکر ها صدا نداره فقط یک لحظه صدا داره. مشکل از کجا میتونه باشه

نوشته اصلی توسط Ramin987 نمایش پست ها
    سلام دوستان. در یک سیستم سابووفر و امپ دسکتاپ که دارم، خروجی ساب درست کار میکنه ولی خروجی بلندگوهای استریو، با زدن به برق یک لحظه فقط صدا از بلندگوها در میاد و صدا قطع میشه. با به برق زدن و از برق کشیدن دستگاه، دوباره و دوباره همین اتفاق میفته. در واقع خروجی اسپیکر ها صدا نداره فقط یک لحظه صدا داره. مشکل از کجا میتونه باشه
    سلام
    بنظرت میشه حدس زد مشکل از چیه؟ بنظر میاد مشکل تغذیه باشه، باید ولتاژ گیری کنید عیب رو پیدا کنید

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Celine نمایش پست ها

سلام
      بنظرت میشه حدس زد مشکل از چیه؟ بنظر میاد مشکل تغذیه باشه، باید ولتاژ گیری کنید عیب رو پیدا کنید
      والا روی ترانس داخلی دوتا خروجی نوشته، یکی ۹ ولت و یکی ۱۰.۵ ولت، در صورتی که من با اهم متر گرفتم، ۹ ولتی ولتاژ ۱۰.۸ به بورد میده و اون یکی ۱۴.۵ میده.
      این قسمت خروجی استریو هم از همون قسمت ۹ ولتی تغذیه میکنه و با ۹ ولت ادابتور خارجی هم تست کردم و مشکل پابرجا بود

دیدگاه

والا روی ترانس داخلی دوتا خروجی نوشته، یکی ۹ ولت و یکی ۱۰.۵ ولت، در صورتی که من با اهم متر گرفتم، ۹ ولتی ولتاژ ۱۰.۸ به بورد میده و اون یکی ۱۴.۵ میده.
        این قسمت خروجی استریو هم از همون قسمت ۹ ولتی تغذیه میکنه و با ۹ ولت ادابتور خارجی هم تست کردم و مشکل پابرجا بود
        درود،
        منظورتون از اینکه« یک لحظه صدا میاد» آیا صدای ورودی هست ، یا صدای تق؟؟
        آیا دستگاه مد نظر ولوم دیجیتالی و بخش فلش خور داره؟
        مداری ساده و عملی برای صرفه جویی در مصرف برق خانه:
        https://www.eca.ir/forums/thread89900.html

دیدگاه

نوشته اصلی توسط HS1386 نمایش پست ها

درود،
          منظورتون از اینکه« یک لحظه صدا میاد» آیا صدای ورودی هست ، یا صدای تق؟؟
          درود بر شما. ببینید این یه ساب باکس کوچیک و کم توان از ایناس که به کامپیوتر وصل میشه. یه ورودی صدا داره که ورودی رو از هر جایی بهش میدیم، بخش خروجی صدا درواقع دو شاخه میشه، یکی ساب داخلی همین باکس، و دیگری یک خروجی استریو میده که وصل کنیم به اسپیکر ها.
          مشکل اینجاست که ساب کار میکنه، ولی باند های خروجی، برای یک لحظه کوتاه صدا دارن و سریع قطع میشه. صدای تقه و نویز هم نیست. صدای اهنگه ولی سریع قطع میشه.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط HS1386 نمایش پست ها

خیر، فلش خور و بلوتوثی هم نیست. ولومش هم دستی روی خود باکس هست. یه ولوم ۲۰ کیلو اهم هست اگه اشتباه نکنم

دیدگاه

خیر، فلش خور و بلوتوثی هم نیست. ولومش هم دستی روی خود باکس هست. یه ولوم ۲۰ کیلو اهم هست اگه اشتباه نکنم
              درود...
              از روی برد عکس بگذارید بگویم مشکل از کجاست....
              اوباش مجازی یا ترول به انگلیسی):Troll) در گفتمان اینترنتی به افرادی گفته می*شود؛ که با رفتار مخرب در فضای وب به دنبال جلب نظر کاربران، ایجاد تشنج و بیان مطالب محرک و توهین*آمیز هستند.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط parsa bahrami نمایش پست ها

درود...
                از روی برد عکس بگذارید بگویم مشکل از کجاست....

دیدگاه

درود....
                  ببینید tda2822 برای ساب است یا bt2025 ?
                  بنده حدس میزنم ic6 آی سی آپ آمپ برای فیلتر پایین گذر میباشد .....
                  اوباش مجازی یا ترول به انگلیسی):Troll) در گفتمان اینترنتی به افرادی گفته می*شود؛ که با رفتار مخرب در فضای وب به دنبال جلب نظر کاربران، ایجاد تشنج و بیان مطالب محرک و توهین*آمیز هستند.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط parsa bahrami نمایش پست ها

درود....
                    ببینید tda2822 برای ساب است یا bt2025 ?
                    بنده حدس میزنم ic6 آی سی آپ آمپ برای فیلتر پایین گذر میباشد .....
                    اینجوری که دنبال کردم روی بورد ، tda 2822 برای همین خروجی اسپیکرهاست که مشکل داره، و bt2025 هم برای ساب هست. Ic۶ هم حقیقتش مبتدی هستم و نمیدونم دقیقا چه کاره اس. اسمش هم پاک شده کامل. ولی پایه های این ای سی به ولوم و ولوم کنترل وصل هست.

میگم من یه آی سی TDA 2822 اضافه نو دارم، به نظرتون عوضش بکنم ببینم چطور میشه یا با این شرح احوال ، ای سی سالمه به نظر شما؟
                    جدیدترین ویرایش توسط Ramin987; ۱۵:۰۸ ۱۴۰۳/۰۲/۰۳.

دیدگاه

اینجوری که دنبال کردم روی بورد ، tda 2822 برای همین خروجی اسپیکرهاست که مشکل داره، و bt2025 هم برای ساب هست. Ic۶ هم حقیقتش مبتدی هستم و نمیدونم دقیقا چه کاره اس. اسمش هم پاک شده کامل. ولی پایه های این ای سی به ولوم و ولوم کنترل وصل هست.

میگم من یه آی سی TDA 2822 اضافه نو دارم، به نظرتون عوضش بکنم ببینم چطور میشه یا با این شرح احوال ، ای سی سالمه به نظر شما؟
                      درود...
                      بنده اثر خرابی اطراف tda2822 مشاهده نمیکنم..... بنابراین شما به پایه های 8 و 5 tda2822 منفی سیگنال صدا و به پایه های 6 و 7 هم L وR سیگنال صدارو متصل کنید.... ببینید در اسپیکر های چپ و راست صدا دارید یا خیر؟؟ بعد بررسی کنید ببینید آی سی بیش از حد حرارت تولید میکند؟؟
                      همچنین ولتاژ تعذیه TDA2822 را هم بررسی کنید و اطلاع دهید....

دیدگاه

سلام مجدد ،
                        خب تصویر کمک خوبی میتونه کنه.
                        با توجه به تصویر آیسی BT2025 مربوط به ووفر هست و آیسی های TDA2822 هم مربوط به خروجی استریو.
                        آیسی IC6 هم به نظر میکروکنترلر هست و آیسی SMD شماره 2313 پشت برد هم آیسی کنترل صدا هست.
                        ببینید با لمس پایه های TDA2822 آیا صدای نویز دارید؟
                        در بعضی مواقع با قرار دادن خازن در حد 220 پیکوفاراد بین پایه های 28 و GND و همینطور بین 27 و GND مشکل حل میشه.

دیدگاه

سلام دوستان. خیلی ممنونم که وقت گذاشتید و راهنمایی کردید.
                          من متوجه شدم که خروجی صدای ای سی tda 2822 برای هر کانال دو شاخه میشه و تصویر شماتیک در عکس کشیدم که بهتر متوجه منظورم بشید.
                          متوجه شدم که با اتصال بین دو نقطه قرمز رنگ در عکس زیر، صدا برقرار میشه .

ولی دیدم که نویز زیاده و یک مقاومت یک کیلو بین این دو نقطه قرار دادم
                          با مقاومتهای مختلف تست کردم و کمترین نویز با همین بود. خازن هم مشکل رو برطرف نمیکرد.
                          حالا مشکل حل شده ولی خیلی نامحسوس هنوز نویز در باند ها هست. اگر راهنمایی برای بهتر شدنش دارید ممنون میشم بفرمایید.
                          البته این دستگاه توان و ارزش چندانی واسم نداشت، بیشتر برای کسب تجربه افتادم به جونش. بازم ممنونم. لطف کردید.

.

دیدگاه

من متوجه شدم که خروجی صدای ای سی tda 2822 برای هر کانال دو شاخه میشه و تصویر شماتیک در عکس کشیدم که بهتر متوجه منظورم بشید.

با مقاومتهای مختلف تست کردم و کمترین نویز با همین بود. خازن هم مشکل رو برطرف نمیکرد.
                            حالا مشکل حل شده ولی خیلی نامحسوس هنوز نویز در باند ها هست. اگر راهنمایی برای بهتر شدنش دارید ممنون میشم بفرمایید.
                            البته این دستگاه توان و ارزش چندانی واسم نداشت، بیشتر برای کسب تجربه افتادم به جونش. بازم ممنونم. لطف کردید.

.
                            درود..
                            کاری که انجام دادید غیر اصولی است....
                            طراحی مدار اسپیکر هم بی کیفیت است.... و اصولی نمی‌باشد

شما هرچی خازن و مقاومت در پایه های خروجی آی سی مشاهده می‌کنید را حذف کنید و منفی هر بلندگو را به زمین مدار و بین مثبت بلندگو و خروجی آی سی از یک خازن الکترولیت ۱۰۰ میکرو ۲۵ ولت استفاده کنید...به گونه ای که مثبت خازن به طرف خروجی صدای آی سی و منفی خازن به طرف مثبت بلندگو باشد....
                            باید مدار کار بکند...

دیدگاه

.
                              دوست عزیز اینکه با اتصال دادن دو نقطه مورد نظر مدار راه بیوفته یه احتمال هست اون هم اینکه خروجی آیسی TDA2822 یه خروجی سطح DC بالا داره و خازن عبور نمیده.
                              میتونه علامت نیمسوز شدن آیسی TDA2822 باشه.
                              یه احتمال کم هم که وجود داره خرابی یکی از خازن های الکترولیت اطراف آیسی هست.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X