اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مشکل با STK

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : مشکل با STK

در مورد مدار که بنده اماده خریدم اونم نه یدونه شاید 20 تا 30 عدد . چون قیمتش مناسبتر از تولیدش بود. بدون هیچ مشکلی هم جواب داده.
    تو اون 20-30 تا امپی که خریدین مشکل رو که من داشتم رو نداشتین؟ من تا حالا دوتا 4392 خریدم هردو مشکل داشتند یکی امسال یکی پارسال شما کی خریدین؟

الان هم داره گرد خاک می خوره

این 4192 که بازم اماده خریدم خیلی قویه یه ساب 8 اینچ که 2 سانت فوم داره( Haymmer) رو خیلی راحت تکون میده در حال حاضر دوتا بلند گو 4 اهم 30 وات با دو دفت دیوتر بهش وصل که اگه یجفت دیگه هم اضافه کنم بازم کم نمیاره این درحالی یه که من ترانس جفت 24 وصل کردم که تو دیتاشیت ای سی گفت باید جفت 35 باشه در کل ای سی خیلی قویه هست یکم THD بالاست (0.4) که الان به عنوان اسپیکر داره کار میکنه که برای خنک خردنش هم از هیتسینک و فن CPU های اینتل LGA استفاده کردم که اصلا ای سی گرم نمیشه چه برسه به داغ کردن

اینم به عکس ازش

دیدگاه

نوشته اصلی توسط SANSUI
      امکان پذیر است !! این ای سی ها هایبرید هستند و قطعات به صورت یکپارچه درون انها قرار ندارد و در حقیقت همانطور که می دانید ...عناصر توان بدون جعبه خود حضور دارند .نقشه احتمالان همان نقشه کارخانه سانیو است .ولی چند مشکل هم وجود دارد !
      -امکان لحیم کاری انقدرها وجود ندارد .
      -باید ترانزیستور توان نزدیک به مجموعه جبران حرارتی باشد
      -باید ترانزیستور جدید مکمل یا مشابه ترانزیستور اورجینال باشد .
      ودر نهایت پس از زحمت بسیار ....ترانزیستورهای دیگر در معرض سوختن هستند .
      ولی ایده دستبردن درون اینها ....جسورانه و برای بالا بردن تجارب ساخت تقویت کننده ترانزیستوری هم ...سودمند است . :applause:
      خوب به سلامتی دوتا ترانزیستوری که اول گذاشتم آتیش گرفت :mrgreen: :mrgreen: :twisted: :twisted: :twisted:
      چرا؟
      البته من از ترانزیستور bd139 استفاده کردم! میدونم ضعیفه فقط میخواستم ببینم جواب میده یا نه
      پروردگارا: به من زيستني عطا کن که در لحظه مرگ بر بي ثمري لحظه اي که براي زيستن گذشته است حسرت نخورم، و مردني عطا کن که بر بيهودگيش سوگوار نباشم. بگذار تا آن را خود انتخاب کنم، اما آنچنان که تو دوست ميداري

دیدگاه

نوشته اصلی توسط امیر حسنی کاخکی
        خوب به سلامتی دوتا ترانزیستوری که اول گذاشتم آتیش گرفت :mrgreen: :mrgreen: :twisted: :twisted: :twisted:
        چرا؟
        البته من از ترانزیستور bd139 استفاده کردم! میدونم ضعیفه فقط میخواستم ببینم جواب میده یا نه
        lدیروز یک مدول مربوط به های فای سونی را گیر اور دم.stk ان با تغذیه متقارن 40 +- ولت کار می کند .رنگ ان خاکستری است و کاملا نشان می دهد که از انواع قلابی نیست.شاید با ان یک تقویت کننده بسازم .دومنبع تغذیه دارد.علاوه بر ان 40 ولت ها یک 25+- هم دارد .البته من باید بگویم تجارب نشان می دهد stk صرفا یک تقویت کننده با کیفیت نیست .و هدف از تولید ان چلوگیری از ساخت یک مدار شلوغ و صرفه جویی در هزینه ساخت بوده .الان هم که دیگر کارخانه های مانند سونی وپاناسونیک از ای سی های کلاس d استفاده می کنند و عملا stk دارد به تاریخ می پیوندد .(قابل ذکر است با تمام معایب stk انها کیفیتی بالاتر از ای سی های جدید کلاس d تجاری دارند )

دیدگاه

خوب دلیل سوختن ترانزیستور به نظر شما چیه در صورتی که من هنوز باند رو بهش وصل نکرده بودم؟
          پروردگارا: به من زيستني عطا کن که در لحظه مرگ بر بي ثمري لحظه اي که براي زيستن گذشته است حسرت نخورم، و مردني عطا کن که بر بيهودگيش سوگوار نباشم. بگذار تا آن را خود انتخاب کنم، اما آنچنان که تو دوست ميداري

دیدگاه

احتمالا درایورهایی که مستقما کوپل می شوند به خروجی ها معیوب می شوند ..در موارد زیادی ترانزیستور از بین می رود و ورود جریانهای بالا به پایه بیس...... قطعات درایور را هم خراب می کند و شما ترانزیستور بعدی را نیز سریعا از دست می دهید بدون انکه بتوانید در مورد توان ان یا ولتاژ ان فکری کنید .

دیدگاه

دیروز یک مدول مربوط به های فای سونی را گیر اور دم.stk ان با تغذیه متقارن 40 +- ولت کار می کند .رنگ ان خاکستری است و کاملا نشان می دهد که از انواع قلابی نیست.شاید با ان یک تقویت کننده بسازم .دومنبع تغذیه دارد.علاوه بر ان 40 ولت ها یک 25+- هم دارد .البته من باید بگویم تجارب نشان می دهد stk صرفا یک تقویت کننده با کیفیت نیست .و هدف از تولید ان چلوگیری از ساخت یک مدار شلوغ و صرفه جویی در هزینه ساخت بوده .الان هم که دیگر کارخانه های مانند سونی وپاناسونیک از ای سی های کلاس d استفاده می کنند و عملا stk دارد به تاریخ می پیوندد .(قابل ذکر است با تمام معایب stk انها کیفیتی بالاتر از ای سی های جدید کلاس d تجاری دارند )
              مدل ضبط رو میتونید بگید و مدل STK استفاده شده در اون؟

الان هم که دیگر کارخانه های مانند سونی وپاناسونیک از ای سی های کلاس d استفاده می کنند و عملا stk دارد به تاریخ می پیوندد
              منظورتون از ای سی های کلاس D چی هست؟ یکم توضیح بدین

ممنون

دیدگاه

وحید خان مدار همون4192 که میگین الان دارین قدرتش چقدره؟درسته میگین خوبه و ساب و..ولی مثلا با چندتا ضبط پخش ماشین مقایسه کن واسم
                تغذیه4192تو یه مدار رو50دیدم حالا چرا شما میگین نوشته35!! oo:
                اگر A یک معادله از زندگی موفق باشد،آنگاه فرمولش به این صورت است: X^2 + Y - Z/2=A که در آن
                X : کار وتفکر Y: تفریح Z : حرف بیهوده،خواب و پرخوری تعریف شده است.
                http://s1.picofile.com/sasanscience/Pictures/SIGlogo.gif

دیدگاه

تا بال به تفاوت یک روستا (مقاومت متغییر )و یک سویچ دو حالته قطع و وصل توجه کرده اید ؟روستا با تغییر مقاومت موفق به اعمل تغییرات در الکتریسته می شود ولی در قبال ن کرما تلف می کند .ولی یک سویچ دو حالته یا وصل است یا قطع و معمولا حرارتی در قبال وصل بودن تولید نمی کند .امپلی فایر کلاس d مانند سویچ عمل می نماید و برای پاسخ به تغییرات سیگنال مدت زمان بسته بودن سو یچ را تغییر می دهد .پس اتلاف حرارت در این مدارات نسبت به مداراتی که کنترل سیگنال را در یک حالت پیوسته انجام ...بسیار کمتر است .و ما عملا موفق می شویم تقویت کننده کلاس d را در یک حجم کوچکتر و رادیاتور کم حجم تر به کار ببریم .کارخانه های سازنده وسایلی از قبیل ...سینمای خانگی ....امپلی فایر ساب وو فر ....مشتری این کلاس هستند ..در دنباله پست هایم ...به تشریح تقویت کننده کلاس d و عیب یابی ان خواهیم پرداخت .باید این را هم اضافه کرد که سویچ زنی و به وجود اوردن دوباره سیگنال انالوگ خالی از اشکال برای کیفیت صوت نمی باشد .

دیدگاه

سلام خسته نباشی
                    مدارو بستم ولی زمانی که در حالت اماده به کار هست صدار بیس خیلی زیادی داره و زمانی کا روی هیت سینک دست میزارم صدا قطع میشه وکیفیت خیلی بالامیره .
                    اگر بخوام برای میزان صدا ولوم بزارم باید چه کنم .
                    /// خیلی ممنون////

دیدگاه

برای گذاشتن ولوم قبل از امپ باید شما خروجیی که از دستگاه پخش کننده(mp3 و کامپیوتر و موبایل....) میاد وارد پایه کناری ولوم بشه و از پایه وسط ولوم بره به امپ و پایه کناری دیگه به گراند وصل بشه
                      اینکار رو کن به احتمال زیاد نویزت برطرف بشه

دیدگاه

ذوستان بنده باstk4192کار کردم کلا وقتی سیگنالی بهش نمیدم یه مقدارنسبتا زیاد ازش صدای هوا میاد این حالت طبیعیه؟یا دوستان دیگه که از این ایسی استفاده کردن به این مورد بر نخوردن؟
                        زگهواره تاگور دانش بجوی وانگهی دریاشود

دیدگاه

نوشته اصلی توسط پسرخوب
                          ذوستان بنده باstk4192کار کردم کلا وقتی سیگنالی بهش نمیدم یه مقدارنسبتا زیاد ازش صدای هوا میاد این حالت طبیعیه؟یا دوستان دیگه که از این ایسی استفاده کردن به این مورد بر نخوردن؟
                          چقدر زیاد ؟
                          چون خیلی از عوامل باعث این مشکل میشه مثل جنس سیم شیلد مثل خازنای تغذیه مثل قطعات نا مرغوب و حتی جنس بد خوده ای سی

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Mostafa65
                            چقدر زیاد ؟
                            چون خیلی از عوامل باعث این مشکل میشه مثل جنس سیم شیلد مثل خازنای تغذیه مثل قطعات نا مرغوب و حتی جنس بد خوده ای سی
                            حدودا صدای هوای خروجی طوری هست که تو فاصله یک الی دومتری امپ بشینی صدای هوای بلندگوهارو میشنوی البته صدای هواکاملا صاف و بدون نویزه لازم به ذکر جنس ای سی به نظرم خوب باید باشه چون قدیمیه از طرفی سیم کشی ورودی رو با سیم بلندگو بستم و شیلد نیس خازنهای تغذیشم4700میکرو فاراده و حالا یه سوال؟اگه از ای سی باشه راه حلی داره؟
                            توسیم کشیم ایراد هس؟باید عوض شه؟
                            یک مورد دیگم هس باید بگم باند مورد استفاده مال ضبط هس6اهمه و یک بلنگو کوچیکم داره که صداهای با فرکانس بالا رو پخش میکنه و بیشتر میزان صدای هوا از اون پخش میشه :NO:

دیدگاه

سیم بلندگو رو برای ورودی صدا قرار دادی یا برای برقش؟
                              اگر برای صدا هست یکی از عوامل همین هست دیگه عوضش کن شیلد بزار ببین چی میشه
                              بیشتر همین نویزا در فرکانسای بالا هست که از اون بلندگو پخش میشه

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Mostafa65
                                سیم بلندگو رو برای ورودی صدا قرار دادی یا برای برقش؟
                                اگر برای صدا هست یکی از عوامل همین هست دیگه عوضش کن شیلد بزار ببین چی میشه
                                بیشتر همین نویزا در فرکانسای بالا هست که از اون بلندگو پخش میشه
                                سیمشو عوض کردم از نوع شیلد گذاشتم ولی درست نشد اما برای امتحان ورودیشو که به مدار اکولایزر وصل بود جداکردم حسابی صدای هواش کم شدبه جایی رسید که وقتی گوشموبه باند چسبوندم صدای هواشنیده میشد مداراکولایزرمpt2389هست ازمدار اکولایزره :cry:راه حلی هست؟ :cry2:

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                                X