اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

آمپلی فایر 800 W ماسفت

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : آمپلی فایر 800 W ماسفت

نوشته اصلی توسط ashk
    من که نساختمش. دوستان دیگه رو هم نمیدونم. ولی باید کار کنه. کیفیتش هم بد نیست و شما رو راضی میکنه . ولی اگه واقعاً قرار باشه 800 وات بده که به نظر من نمیده بدون جعبه و مدارات جانبی و فقط آمپلی و تغذیه ات باید یه 100 تومنی واسش بذاری. چون فقط ترانست دست کم 60-70 تومن در میاد. البته با کیفیت خوب.
    در این آمپلی فایرها هیچ وقت از ترانس استفاهد نمیکنن چون هزینش همونطور که گفتین از خوده مدار بیشتر میشه در این مدارات از منابع تغذیه سو ئیچینگ استفاده میکنن .

دیدگاه

من مدار کامل این امپلی فایرو از سایت سازندش دانلود کردم و میخام بسازم چون از ترانزیستورهای ماسفت توان بالا استفاده کرده irfp360 توانی معادل 24 آمپر در درین داره که توان زیادیه . به نظر من اگه مدار کار کنه که من مطمئنم که کار میکنه توان آر ام اسی معادل 450 وات میده که توان خیلی خیلی زیادیه .

من نقشه رو دانلود کردم و حتما میسازمش .

دیدگاه

در ضمن فایل pdf ای که تو این سایت گذاشتن برای دانلود بعد از دانلود اسمشو تغییر بدین تا باز بشه چون اسمش طولانی است باز نمیشه باید اسمشو کوچکتر کنید rename کنید تا باز شه .

دیدگاه

خوش حالم که بالاخره کسی حاضر به ساخت مدارات قدرتی شد. و امیدوارم که موفق باشید. اما حتماً میدونید که توان آمپلیفایر تنها به ترانزیستورهای طبقه قدرت و نوع اون بستگی نداره و مهمترین قسمت طبقه درایور اون هست.
          پس صرفاً با استناد به ترانزیستورها نمیشه روی توان کلی مدار قضاوت کرد. من از ماسفتهای 41 آمپری در 360 وات استفاده کردم . به سختی جواب گرفتم چه برسه به 800 وات .البته در این که این آمپلی 800 وات نیست که شکی وجود نداره.اما میشه بفرمائید توان 450 وات رو چطور بدست آوردید؟؟؟

تجربه این حقیر میگه این آمپ بیش از 300 وات نمیده. تنها حسنش اینه که چون از ماسفت استفاده کرده و تعداد اونها هم زیاده میتونه امپدانسهای پایین رو پاسخ گو باشه و همچنین مسیرهای نسبتاً طولانی رو جوابگوست.
          خنده بر لب میزنم تا کس نداند راز من ورنه این دنیا که ما دیدیم خندیدن نداشت

با عرض پوزش از دوستان عزیزم به علت پاره ای از مشکلات کمتر در خدمتتون هستم. التماس دعا

دیدگاه

با یخورده تغییرات کوچولو تو طبقه درایور میتونیم به همچین قدرتی برسیم . اجازه بدین من کاملش که کردم تمام توضیحاتو با عکسای ساخته شدش براتون میزارم استفاده کنین .

دیدگاه

من ۲تا بلنگو خربزه ای دارم ۸۰۰ وات ۴ اهم میآ‌خوام تو خونه وصل کنم به کامپیوتر به عنوانه سپیکر کامپیوتر.فقط میآ‌خوام مثل تو ماشین صدا خفنی بده،به یه تقویت کنندهٔ ۸۰۰ وات احتیاج دارم و مهمتر از اون میآ‌خوام چیزی باشه که به sound کامپیوتر آسیب نرسونه و نسزونه.و وولم تنظیم صدا و باس هم داشته باشه و بتونم mp3 player و گوشی هم بش وصل کنم،برا همین میآ‌خوام اگه کسی چیز مطمئنیآ‌ داره و ساخته و داره کار میگیره منم بسازم که کامپیوتر نسوز و کارت صداش نسوزه .میآ‌خوام همهآ‌چیز به این باندا وصل کنم ولیآ‌ میآ‌خوام برا کامپیوتر هم اتفاقی نیفته و یه چیز اصولی باشه،لطفا شما راهنماییم کنید.و در ضمن میآ‌خواستم به این مداری هم که گذشتم یه نگاهیآ‌ بکنید میآ‌خواستم ببینم کسی این را ساخت تاحالا و اصلا به درد میآ‌خوره.و این مدار و مدار شما از لحاظه هزینهآ‌ای تقریبا چقد هزینهٔ قطعه هاش میآ‌شه با تشکر

http://www.forum.parsiland.com/attachment.php?s=d0289774a665d3445ba9b9b0f687940c& amp;attachmentid=343&d=1239227382

دیدگاه

1- مگه از باندهات سیر شدی؟؟
                2- تا حالا آمپلیفایر ساختید؟؟ چند وات؟؟
                3- میدونید ساخت 800 وات چقدر هزینه داره؟؟
                برای این کار هم 2 تا آمپلیفایر یا یک مدار استریو لازم دارید.
                لینکتون هم باز نمیشه و عضویت میخواد. تصویر رو روی همین سایت پلود کنید تا از راهنمایی دوستان استفاده کنید.
                نتیجه: اول خوب پستهای سایت رو بخونید. مطالب مفیدی براتون داره. مدارات زیادی هم وجود داره. ولی در جریان باشید که بلندگوهای شما 40 وات هم نمیتوانند جواب بدهند چه برسه به 400 وات.واتهای تجاری رو با توان واقعی اشتباه نکنید.
                پایدار باشید.

با عرض پوزش از دوستان عزیزم به علت پاره ای از مشکلات کمتر در خدمتتون هستم. التماس دعا

دیدگاه

نمیدونم چرا همه دنبال ساخت بخاری برقی هستن!

اگر میخاین RMS واقعی رو لمس کنید برین بخاری برقی رو روشن کنید ( از اونایی که 3 پره دان) یه برشو روشن کنی 600 وات گرما تولید میکنه به RMS

حالا شما میخای 800W صدا تولید کنی! میدونی گوش انسان صدا رو لوگاریتمی میشنوه؟ من تا حالا تجربه شنیدن این صدا رو نداشتم و اگرم بشه یه همچین قدتی رو ایجاد کرد حتما" باید یه تجربه فیزیکی از صدا داشته باشین نه شنوایی یعنی تمام دل و جیگرو کلتون به رعشه میافته و مغز شما بیشتر ارتعاشات عصبی این عضو ها رو درک میکنه! نه صدا رو

اون واحدی که شرکتهای تجاری اعلام میکنن P.M.P.O یه ضریب 10 از پیک واتی هستش که به موزیک نسبت میدن که من نمیدونم از چرا اینو مینویسن! ( اساتید بهتر میدنن)

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ashk
                    1- مگه از باندهات سیر شدی؟؟
                    2- تا حالا آمپلیفایر ساختید؟؟ چند وات؟؟
                    3- میدونید ساخت 800 وات چقدر هزینه داره؟؟
                    برای این کار هم 2 تا آمپلیفایر یا یک مدار استریو لازم دارید.
                    لینکتون هم باز نمیشه و عضویت میخواد. تصویر رو روی همین سایت پلود کنید تا از راهنمایی دوستان استفاده کنید.
                    نتیجه: اول خوب پستهای سایت رو بخونید. مطالب مفیدی براتون داره. مدارات زیادی هم وجود داره. ولی در جریان باشید که بلندگوهای شما 40 وات هم نمیتوانند جواب بدهند چه برسه به 400 وات.واتهای تجاری رو با توان واقعی اشتباه نکنید.
                    پایدار باشید.
                    با سلام و تشکر از پاسخ شما.شما فکمیکنید امپ چقدر برای این ۲تا باند خربزهآ‌ای مناسب،مثلا ۲تاش باهم ۳۰۰ وات هم نیست؟آخه تو ماشین صداش خیلیآ‌ قوی هست!حالا شما مدار خاصیآ‌ مده نظرتون هس که به من معرفیآ‌ کنید و من را راهنمایی کنید که جواب بگیرم؟بدم من هرچیآ‌ مدار دیدم اصلا ولم تنظیم صدا نداره،چون من میآ‌خوام به کامپیوتر وصل کنم و میآ‌خوام یه فیش اینپوت هم براش بذارم که از گوشی یا امآ‌پآ‌۳ پلیر هم بتونم وقتیآ‌ بهش وصل کردم کنترل صدا داشته باشم و فقط از کامپیوتر و یا دستگاهی که بش وصل صدا را کم و زیاد کنم و میآ‌خوام یه چیزی باشه که جواب داده باشه که برای Sound Cart کامپیوتر مشکل درست نکنه و نسزونه

دیدگاه

نه. 2 تاش رو هم 100 وات هم نیست. من یه مداری روی سایت قرار دادم که هم خودم ساختم و هم آروین جان به تازگی ساختنش رو تجربه کرده. توصیه میکنم 2 تا از این مدار بسازی. البته اگه ارزونتر و ساده تر میخوای از ای سیهای stk هم میتونی استفاده کنی.
                      ولی آنچه مسلمه اینه که شما احتیاج به مدارات واسطه هم دارید. مثل تن کنترل. پری آمپلیفایر و ....
                      اگه تجربه ساخت این مدارات رو ندارید توصیه میکنم کم کم و با مدارات خیلی ساده شروع کنید ویک دفعه سراغ یه سیستم کامل نروید.
                      پایدار باشید.

دیدگاه

اره دادا همینی که استاد گفت درسته
                        اون باندا رو میشه با 200وات دلو رودشو در اورد چه برسه به 800وات... :mrgreen:
                        اول یه مدار سبکتر بساز اگر مورد پسند واقع نشد یه پله بالاتر
                        طوری زندگی کن انگار امروز اخرین روز زندگیته!!!
                        امروز رو کامل زندگی کن...
                        (یه روز یعنی هیچوقت!)

دیدگاه

نوشته اصلی توسط arvinfx

اون واحدی که شرکتهای تجاری اعلام میکنن P.M.P.O یه ضریب 10 از پیک واتی هستش که به موزیک نسبت میدن که من نمیدونم از چرا اینو مینویسن! ( اساتید بهتر میدنن)
                          برای اینکه مردم عقلشون به چشمشونه
                          --------------------------- --------------------------

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                          X