اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

تقویت صدای میکروفن با LM386?

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

تقویت صدای میکروفن با LM386?

سلام

من میخوام صدای یک میکروفن (نوع میکروفن توسط کاربر مشخص میشه) رو با یه LM386 تقویت کنم و بدم به یک میکروکنترولر!

مدارای زیادی پیدا کردم ، ولی چون قراره میکرو صدا رو ضبط کنه فکر کنم فیلتر و... بخواد...

دوستان کسی میتونه کمکم کنه؟

ممنون

پاسخ : تقویت صدای میکروفن با LM386?

راستی یه مورد دیگه!

اینطور که داخل دیتاشیت LM386 دیدم ، ولتاژ تغذیش 4 تا 18 بود(حدودا) .... ولی من میخوام 3.3 بهش بدم!!!

آی سی دیگه ای هست که این قابلیت رو داشته باشه و در ضمن داخل ایران هم موجود باشه؟

من این دو تارو پیدا کردم ، دوستان اطلاع دارند که این آی سی ها داخل بازار هست یا نه؟

MCP601
    TS4871

بازم ممنون از همه :nerd:

دیدگاه

سلام .این آی سی مبزان تقویتش به Vcc ارتباط مستقیم داره و هرچی Vcc کمتر باشه میزان تقویتش کم میشه.من خودم یه مدار رو بستم واسه تقویت که خوب جواب میده. :biggrin:

دیدگاه

تا جایی که من سابقه این آی سی رو دارم با 3 ولت اصلا کار نمیکنه 3.3 ولت رو نمیدونم یه زمانی برای ساخت یه واکمن ازش استفاده کردم مجبور شدم مدار رو سه باتری کنم وقتی باتری ضعیف می شد طفلک موتور هنوز کار میکرد ولی صدای خروجی lm386 قطع میشد اگه ولتاژتون پایینه بهتره از tba820 استفاده کنین یا اینکه ولتاژ تغذیه lm386 رو قبل از رگولاتور 3.3 ولت بگیرین و خروجی اونو محدود کنین که a to d میکروتون نپره

دیدگاه

ممنون آقا محسن از کمکتون...

برای محدود کردن به نظرتون چطوره از دیود زنر 3.3 استفاده کنم؟ :-?

دیدگاه

نکته مهم تقویت صدای میکروفن نیست بلکه لیمتر فرکانس صوتی هستش . میکروفن ها
            معمولا همه صداهای محیط رو دریافت میکنند که این باعث مختل شدن یا ایجاد
            دیستروشن در اکثر سیستم های صوتی میشه . و زمانی که این سیگنالها رو به میکرو
            بدهید ممکنه قابل تشخیص برای میکرو نباشه .
            سیگنال های صوتی یعنی همون مکالمه تا فرکانس خاصی بدرد میخوره . غیر از اون
            صداهای محیطه که فرکانس های پایین تر و بالاتر رو شامل میشه .

اگر فقط میخواهید سیگنال مکالمه رو به میکرو بدهید بهتره ار محدود کننده زیر استفاده
            کنید :

http://aks98.com/images/q38uf4p4s50ci6wfi1o.rar
            توانا بود هر كه دارا بود ز ثروت دل پير برنا بود

دیدگاه

پسو :read:رد فایل؟

دیدگاه

atmel.com/atmel/acrobat/doc1456.pdf
                صفحه 7 یه شماتیک با 324 داره،
                پسوردش هم صلواتیه!
                {خلاف قوانین - امضا ویرایش شد}

دیدگاه

سلام
                  ای سی tda2822 تغذیه اش از 1.8 ولت تا بیشتر از 5 ولت من تو شیراز پاساژ قائم اینو خریدم.
                  هر چند برای میکروفن هست اما در حالت بی بار بحثش جداست شاید در اون حد که بخوای جوابت بده

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                  X