اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

پروژه تکمیل شده پرقدرت آمپلی فایر 100W rms

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : پروژه تکمیل شده پرقدرت آمپلی فایر 100W rms

سلام : در تغذیه دوبل هر ترانزیستوری که هدایت کنه پیک منفی یا مثبت روی سیم صفر ولت ریخته میشه و پوش پول واقعی را به وجود میاره و در این بین ولتاژ DC در کار نیست و فقط ولتاژ AC که توسط ترانزیستورها ساخته میشه وجود داره البته در عمل به خاطره نشتی ولتاژ کمی وجود داره و بلندگو عملا روی ولتاژ صفر ولت بسته میشه

ولی در مداری که شما کار می کنید چون از منبع تغذیه معمولی استفاده شده ما مجبوریم یک نوع اختلاف سطح در ترانزیستور هامون ایجاد کنیم . ما در این نوع مدارها میدونید پیک منفی واقعی نداریم و مثلا پیک منفی 10 ولته و پیک مثبت هم 30 ولت و ولتاژ صفر مونم 20 ولته (با فرض اینکه ولتاژ منبع تغذیه 30 ولت باشه) با این حساب مداری که در پوش پول ولتاژ صفر بود و به بلندگو اتصال پیدا میکرد حالا همون مدار با ولتاژ 20 ولت باید به بلندگو اتصال پیدا کنه برای همین ما مجبوریم از خازن بلندگو برای راه پیدا نکردن ولتاژ 20 ولت و سوختن بلندگو استفاده کنیم با این حساب پیک منفی از 10 ولت تا زیر 20 ولت هست و پیک مثبت هم از 20 ولت تا 30 ولت هست همونطور هم که میدونید توسط دیودها افت ولتاژ ناچیزی هم روی بیس ترانزیستور هامون میندازیم که از صفر تا 10 ولت در ترانزیستور هامون عبور کنه که به دلیل حالت گزار از پیک منفی به مثبت ترانزیستور ها نویز ایجاد میشه که این جریان نشتی اونارو می پوشونه و چون در این مدار ترانزیستور های بالایی جریان از منبع میکشن و ترانزیستور های پایینی فقط خازن بلندگو را دشارژ میکنن بازدهی به شرط بار خروجی صفر اهم به 78.5 درصد میرسه

من نمیدونم میخواید چی کار کنید ولی اگر هدف از بریج کردن جمع دوتا توان باشه نمیگم نمیشه ولی قطعا نمیتونید توان دو برابری از مدار تون بگیرید شایدم همین تک مدار بودن توانش بیشتر از مدار شما باشه

حالا من میگم نره شما میگی بدوش :-?

--------------------------- --------------------------

دیدگاه

aswhu600 عزیز ، من دوتا مدار ساختم که هرکدوم 20 ولت DC دارن و بلندگو رو بینشون میزنم، بازم میشه صفر ولت ؛
      بعد به ورودی آمپها 180 درجه اختلاف فاز میدم و حل میشه . درسته ؟ برای حل مشکل نیم سیکل منفی هم که دیدید بجای مقاومت فیدبک 6.8k یه منبع جریان گزاشتم تا نیم سیکل منفی OK شه . وقتی تو پروتئوس جواب بده در عمل هم جواب میده

این نقشه مدار نهایی :

اینم شکل موج خروجی بین دو طبقه روی بار 4 اهمی :

وقتی تو نیستی
      نه هست های ما چونانکه بایدند
      نه باید ها...
      هر روز بی تو http://www.up98.org/upload/server1/0...158wwayrz3.jpg
      روز مباداســـت !

دیدگاه

آقای نیو ری این نرم افزاری که باهاش شکل موج گرفتین رو میشه در اختیار ما هم قرار بدین؟
        رازي در کار نبود

دیدگاه

آقای نیو ری این نرم افزاری که باهاش شکل موج گرفتین رو میشه در اختیار ما هم قرار بدین؟
          اصلا کی گفته من آقا هستم ؟؟ :mrgreen: هستم :mrgreen:

اسیلوسکوپ Proteus هست. واسه شبیه سازی بود ، با اسکوپ خودمم یه عکس میگیرم فقط اسکوپ رو دیدین تعجب نکنیدها !!!
          وقتی تو نیستی
          نه باید ها...
          روز مباداســـت !

دیدگاه

نوشته اصلی توسط New-Ray
            اصلا کی گفته من آقا هستم ؟؟ :mrgreen: هستم :mrgreen:

اسیلوسکوپ Proteus هست. واسه شبیه سازی بود ، با اسکوپ خودمم یه عکس میگیرم فقط اسکوپ رو دیدین تعجب نکنیدها !!!
            سلام حاج آقا :mrgreen:

نکنه همین اسیلوسکوپ بخت آور رو ساختی ها ؟؟؟؟؟؟؟؟
            AV Maziton 100
            Render By Artlantis Studio
            [img width=346 height=100]http://maziyar123.persiangig.com/View.jpg[/img]

دیدگاه

منم خواستم بگم احتمالا با میکرو ساختی،نه؟یالا زود باش تند بگو :mrgreen:
              رازي در کار نبود

دیدگاه

B-) B-)

همممممم .... >
                این عکس شکل موج بین دو خروجی بدون بار حدود 28 ولت ac ( حدود 40 ولت پیک با تغذیه 46 ولت )
                مال بخت آور و سال دوم دبیرستان ساختم بچه ها قاط زدن !! :mrgreen:

وقتی تو نیستی
                نه باید ها...
                روز مباداســـت !

دیدگاه

آقا میشه کل زندگی نامه اش رو برای ما هم بزاری تا قاط نزنیم.؟؟!!
                  خنده بر لب میزنم تا کس نداند راز من ورنه این دنیا که ما دیدیم خندیدن نداشت

با عرض پوزش از دوستان عزیزم به علت پاره ای از مشکلات کمتر در خدمتتون هستم. التماس دعا

دیدگاه

پاسخ : پاسخ : پروژه تکمیل شده پرقدرت آمپلی فایر 100W rms

نوشته اصلی توسط New-Ray
                    B-) B-)

همممممم .... >
                    این عکس شکل موج بین دو خروجی بدون بار حدود 28 ولت ac ( حدود 40 ولت پیک با تغذیه 46 ولت )
                    مال بخت آور و سال دوم دبیرستان ساختم بچه ها قاط زدن !! :mrgreen:

آقا این اسیلوسکوپ با زبون c هست یا بیسکام ؟؟؟ اگه بیسکامه بفرست بیاد :mrgreen:
                    AV Maziton 100

دیدگاه

جناب نیو ری کمک میکنید ما هم اسکوپ دار شیم؟(خیلی تو کفشم)
                      رازي در کار نبود

دیدگاه

آقا میشه کل زندگی نامه اش رو برای ما هم بزاری تا قاط نزنیم.؟؟!!
                        اختیار دارید شما اسکوپ که حتما دارین ، فایلا و نقشه رو خیلی وقت پیش پاک کردم ( سیستم ویروس :cry: )
                        با میکرو avr زدم. طرز کارش ساده ست از یه adc میخونه و رو یه نقطه از LCD نشون میده و همینطور تکرار میکنه تا نقاط به آخر صفحه برسن ، بعد صفحه پاک میشه و دوباره از اول ...
                        البته جزییاتش خیلی ساده نیست.

آقا این اسیلوسکوپ با زبون c هست یا بیسکام ؟؟؟ اگه بیسکامه بفرست بیاد :mrgreen:
                        تا اونجا که یادمه هم C بود هم Basic هم اسمبلی !! :mrgreen:
                        وقت کنم طرح کاملشو دوباره درست میکنم (واسه پروژه بود)
                        اما یه مشکلی هست : من از lcd بزرگ استفاده کردم قیمتش ....
                        میشه از LCD کوچیکتر استفاده کرد.

جناب نیو ری کمک میکنید ما هم اسکوپ دار شیم؟(خیلی تو کفشم)
                        اگه میخوای واقعیشو بخر با فرکانس 20 مگاهرتز حدود 100 تومن ناقابل :biggrin: مال من کاملش کنم میشه 500 کیلو هرتز. فرکانسم نشون میده :twisted:
                        وقتی تو نیستی
                        نه باید ها...
                        روز مباداســـت !

دیدگاه

قیمت LCD چقد درومد؟این اسکوپ 100 تومنی لینکی آدرسی مشخصاتی چیزی ازش ندارین؟اسباب بازی نیست؟
                          رازي در کار نبود

دیدگاه

lcd 240x128 حدود 40 50 تومن میشه بقیه هم 10 تومن میشه 60 تومن. مال من پروژست مدارش هنوز کامل نیست.

اگه تهران هستی قیمت اسیلوسکوپ واقعی رو سوال کن. تو مدرسه به ما هم گفتن 25 میلیون ! تا یه وقت خرابش نکنیم :-))
                            وقتی تو نیستی
                            نه باید ها...
                            روز مباداســـت !

دیدگاه

نوشته اصلی توسط New-Ray
                              lcd 240x128 حدود 40 50 تومن میشه بقیه هم 10 تومن میشه 60 تومن. مال من پروژست مدارش هنوز کامل نیست.

اگه تهران هستی قیمت اسیلوسکوپ واقعی رو سوال کن. تو مدرسه به ما هم گفتن 25 میلیون ! تا یه وقت خرابش نکنیم :-))

حاج آقا دستت درد نکنه ممنون جواب دادی داشتم تو نت میگشتم دیدم سایت avr64.com داره اونم با بیسکام ممنون
                              جوون شی حاج آقا :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
                              AV Maziton 100

دیدگاه

مازیار جان ما رو بی نصیب نزار قربونت :rolleyes:
                                رازي در کار نبود

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                                X