اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

ساخت جعبه بلندگو

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : ساخت جعبه بلندگو

سام جان ما که دیدیم دستگاه رو می چرخونن تمیز هم در میاد (البته ببخشید من به جا ominoaudio جان جواب دادم)
    امتحان گرفتن گواهینامه داشتم ،افسر پرسید کجا دور زدن ممنوعه ؟
    گفتم تو رفاقت

دیدگاه

نوشته اصلی توسط dasht
      سام جان ما که دیدیم دستگاه رو می چرخونن تمیز هم در میاد (البته ببخشید من به جا ominoaudio جان جواب دادم)
      اختیار داری داداش خیلی هم کار خوبی کردی چون خیلی وقت بود این تاپیک پاسخ نداشت برای همین من از ominoaudio عزیز پرسیدم

داداشی پس میدونی که خیلی سخته دستگاه رو بچرخونی چون دست میارزه و خطا میزنه. تا حالا ندیدی دستگاه مثلا به یک محور
      مانند وصل بشه ( منظورم مثل پرگار) یا اصلا یک راهنما مثل راهنمای راسته بری که خود دستگاه روش هست داشته باشه ؟

نمیدونم درست منظورم را رسوندم؟
      خوشبختي از آن کسانيست که خواهان خوشبختي ديگران باشند .زرتشت

دیدگاه

با همون فرز باید این کارو کرد به این صورت که اول قطر دایره مد نظرتون رو علامت میزنید (نیازی به پرگار نیست چونکه خود فرز رو به مرکز دایره ثابت میکنی) بعد فرز رو به آرومی میچرخونید. مثل شکل زیر:

اگه بخواید به اندازه چند میلی متر لبه بلندگو داخل بشینه باید قطر دایره رو از لبه های بدنه بلندگو حساب کنید و با فرز به اندازه چند میل یک دایره بزنید و از دوباره به اندازه قطر دهنه بلندگو یک سوراخ بزنید. مثل شکل زیر:

عکسها اینترنتی هست.
        I Love Music

دیدگاه

ominoaudio جان داداش خیلی آقایی مرسی و دمت گرم

دقیقا فهمیدم چی شد

دیدگاه

بلندگوهای بوک شلف:
            باندهای Bookshelf به آنهایی گفته می شود که شبیه به باندهای ایستاده هستند اما در ابعاد کوچکتر. این نوع از باندها جایگزین مناسبی برای باندهای ایستاده هستند و معمولآ بهره و کیفیت صوتی قابل قبولی نسبت به ابعاد و قیمت در مقایسه با باندهای ایستاده دارند. این نوع از باندها را هم در قفسه کتابخانه یا طاقچه قرار می دهند و هم بر روی زمین، اما در حالت اخیر به علت کوچکی باند معمولآ از پایه برای بالاتر آمدن باند از سطح زمین استفاده می شود.
            این باندها اغلب دو مسیره بوده و تقریبآ در تمام سیستم های صوتی معمول که جوانان تهیه می کنند از آنها استفاده می شود. به دلیل سایز کوچک آنها نمی توان از آنها خروجی بم با کیفیت و قدرت بالا گرفت، به همین دلیل بسیاری از شنوندگان حرفه ای موسیقی که توان مالی خرید باندهای ایستاده را ندارند با افزودن یک ساب ووفر (Subwoofer) سیستم صوتی خود را تقویت میکنند.

نمونه ای از باندهای فقسه ای یا کتابخانه ای که به تازگی خودم ساختم :smile:

اگر سوالی باشه در خدمت هستم. سایزهای ساخت رو براتون میزارم.
            I Love Music

دیدگاه

درودی بی پایان

واقعا خسته نباشی اولین عکس را که در بالا بود دیدم فکر کردم یک باند خارجی هست همینطور که داشتم میخوندم
              فهمیدم کار خودت هست . برای همین دلم نیامد فقط تشکر خالی بزنم. دمت گرم داداشی عالی و بیست :applause: :applause: :applause:

چقدر 45 درجه تمیزی کار کردی حرف نداره :nice:

دیدگاه

کارت عالی هست داداش منم فکر کردم کار کارخونه هست .
                یه سوال: کلا چه قدر هزینه اش شد؟
                گفتم تو رفاقت

دیدگاه

نوشته اصلی توسط سام-سیروس
                  درودی بی پایان

واقعا خسته نباشی اولین عکس را که در بالا بود دیدم فکر کردم یک باند خارجی هست همینطور که داشتم میخوندم
                  فهمیدم کار خودت هست . برای همین دلم نیامد فقط تشکر خالی بزنم. دمت گرم داداشی عالی و بیست :applause: :applause: :applause:

چقدر 45 درجه تمیزی کار کردی حرف نداره :nice:
                  خیلی ممنونم از شما دوستان گرامی، لطف دارید

نوشته اصلی توسط dasht
                  کارت عالی هست داداش منم فکر کردم کار کارخونه هست .
                  یه سوال: کلا چه قدر هزینه اش شد؟
                  من خیلی از وسایلی که در ساخت این بلندگوها استفاده شد از چندسال قبل داشتم. مثلا بلندگوهای 4اینچ و MDF سیم گیر پشت باکس. ولی الآن با توجه به تورم :eek: حساب کردم. حدود 170هزار تومن فقط جنس و برشکاری MDF.
                  I Love Music

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ominoaudio

من خیلی از وسایلی که در ساخت این بلندگوها استفاده شد از چندسال قبل داشتم. مثلا بلندگوهای 4اینچ و MDF سیم گیر پشت باکس. ولی الآن با توجه به تورم :eek: حساب کردم. حدود 170هزار تومن فقط جنس و برشکاری MDF.
                    عجب بریم آماده بخریم که ارزون تر درمیاد
                    گفتم تو رفاقت

دیدگاه

نوشته اصلی توسط dasht
                      البته جفتش دیگه
                      من خودم باند اوراقی میگیرم بانداشو درمیارم جعبشو میندازم دور خیلی هم خوب از اب درمیاد
                      باند کارکره از 30 تومن داریم تا ...
                      زکات علم نشر آن است
                      بیشتر با من اشنا بشین :
                      http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=1721.375
                      ساخت منبع تغذیه ازمایشگاهی :
                      http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=110170.0

دیدگاه

نوشته اصلی توسط b e h n a m
                        البته جفتش دیگه
                        من خودم باند اوراقی میگیرم بانداشو درمیارم جعبشو میندازم دور خیلی هم خوب از اب درمیاد
                        بهنام از کجا میخری؟

دیدگاه

از تعمیرگاه های اینجور چیزا
                          امپش رو نمیتونن تعمیر کنن به قیمت مفت از صاحب جنس برمیدارن با یکم سور اوراقش میکنن
                          الان ی باند پاناسونیک 60 وات ( تا جایی که یادمه ) هست 30تومن
                          یدونه دیگه سراغ دارم از همین باند با امپ و ترانسو جعبه و ... جمعا 70
                          البته تعمیر کار به خودش زیاد زحمت نمیده و برای جنس دلسوزی نمیکنه تعمیر کنه
                          ی دی وی دی رم گرفتم 1000تا تک تومنی اوردم 1000 تومنم دادم تسمشو عوض کردم مثل اولش کار میکنه.
                          بد نیست هر از گاهی به این اوراق فروشیا سر بزنیم گاها چیزای با ارزشی پیدا میشه تو وسایلاشون :nice:
                          2 تا خازن 10000 75 ولت امریکایی و پیچی 5 تومن
                          زکات علم نشر آن است
                          بیشتر با من اشنا بشین :
                          http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=1721.375
                          ساخت منبع تغذیه ازمایشگاهی :
                          http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=110170.0

دیدگاه

البته جفتش دیگه
                            ولی بازم هرجور حساب میکنم بیشتر میشه
                            هزینه ی چوب و برشکاری170 هزار تومان
                            هزینه ی بلندگو ها حدودا بین 60 تا 70 هزار تومان
                            هزینه ی آمپلی با ترانس اینم یه 100 هزار تومانی در میاد البته با کراس اور.
                            که جمعا شد 330 هزار تومان
                            ببین این اسپیکر رو تازگی ها قیمت کردم میداد 240 هزار تومان البته دقیقا مثل این نبود تازه اینا فلش مموری هم می خورن
                            http://image.made-in-china.com/2f0j00yvpEBDfKnVce/3-Way-Entry-level-Floor-Standing-Speakers-AN-HF003-Pair-.jpg
                            گفتم تو رفاقت

دیدگاه

نوشته اصلی توسط dasht
                              این کار یک علاقه هست. درسته که گرونتر میشه ولی خیلی بیشتر از اینکه یک اسپیکر چینی حاضری بخریم برای امثال من لذت بخش هست. خیلی چیز ها الآن حاضری هست.
                              باید این نکته رو هم در نظر بگیریم که اگر یک وسیله شرکتی ارزونتر از نمونه ای هست که ما میسازیم دلیلش این هست که اون شرکت تولید انبوه داره و هر یک از محصولات برای شرکت ارزونتر تموم میشه، ولی ما فقط داریم یک نمونه از اون محصول رو میسازیم و همه هزینه هارو باید کامل بپردازیم.
                              OK
                              موفق باشید.
                              I Love Music

دیدگاه

از تعمیرگاه های اینجور چیزا
                                امپش رو نمیتونن تعمیر کنن به قیمت مفت از صاحب جنس برمیدارن با یکم سور اوراقش میکنن
                                الان ی باند پاناسونیک 60 وات ( تا جایی که یادمه ) هست 30تومن
                                یدونه دیگه سراغ دارم از همین باند با امپ و ترانسو جعبه و ... جمعا 70
                                البته تعمیر کار به خودش زیاد زحمت نمیده و برای جنس دلسوزی نمیکنه تعمیر کنه
                                ی دی وی دی رم گرفتم 1000تا تک تومنی اوردم 1000 تومنم دادم تسمشو عوض کردم مثل اولش کار میکنه.
                                بد نیست هر از گاهی به این اوراق فروشیا سر بزنیم گاها چیزای با ارزشی پیدا میشه تو وسایلاشون :nice:
                                2 تا خازن 10000 75 ولت امریکایی و پیچی 5 تومن
                                میشه بی زحمت ادرس یکی از این اوراق فروشی ها رو به ما هم بدی؟ :redface:من تو عبدل اباد خیلی دنبالشون گشتم ولی هیچی پیدا نکردم :sad:

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                                X