اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

عکسهای آمپلیفایرهاتون (ترجیها ساخت خودتان) رو اینجا بگذارید

Collapse
این موضوع برجسته شده است.
X
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : عکسهای آمپلیفایرهاتون (ترجیها ساخت خودتان) رو اینجا بگذارید

اینا رو هم برا کسی ساختم
    (سال1387)

دیدگاه

آمپ 2x50 وات، واسه بریج کردن : (همون مدار تغییر یافته )

وقتی تو نیستی
      نه هست های ما چونانکه بایدند
      نه باید ها...
      هر روز بی تو http://www.up98.org/upload/server1/0...158wwayrz3.jpg
      روز مباداســـت !

دیدگاه

عزیز دل ترانزیستورای قدرتش چی هستن؟تغذیش چیه؟توضیحی راجع بش نمی دی؟بازم ازش عکس داری؟
        عکس همونا بسه :mrgreen:
        این نقشه کامل با لیست قطعاتش (تقریبا تست شده) :

تغذیه ترانس 33 ولت 6 آمپر واسه دو تا مدار.
        ترانزیستور قدرت TIP3055 کلا 8 عدد.
        هنوز کامل تست نکردم بعد دقیقتر میگم. بار خروجی هر کانال 4 اهم (2 اهم هم جواب داده ولی تست کامل نگرفتم)
        وقتی تو نیستی
        نه باید ها...
        روز مباداســـت !

دیدگاه

نوبتی هم باشه نوبت منه :mrgreen:
          این که همون AV400:

اینم یه 250 وات دوبل با ماسفته که کما کان در خط تولید قرار داره. از اون مدارات بدون مرگ:

اینم اولین دستگاه کامل شده با همون آمپلیه که برای تست اولیه در سال 85 ساخته شد:

اینم ترانس همون دستگاهه که قبلاً توضیح داده بودم همه جور بلایی سرش آوردم تا هوم رو کم کنم. هم تسمه مسی داره هم ارت داخلی هم قالپاق آلومینیومی. البته من رنگش کردم.

خنده بر لب میزنم تا کس نداند راز من ورنه این دنیا که ما دیدیم خندیدن نداشت

با عرض پوزش از دوستان عزیزم به علت پاره ای از مشکلات کمتر در خدمتتون هستم. التماس دعا

دیدگاه

سلام این هم امپلی ما بعداز مدتها رسیدیم درستش کنیم این امپلی 120 واته که ازش 4 تا درست کردم عکسای بعدی هم ترانس بعلاوه منبع تغذیه و مداره پروتکشنه

دیدگاه

اینا خیلی به هم ریختن ولی خوب کار میکنن تا جعبه رو عوض کنم :

وقتی تو نیستی
              نه باید ها...
              روز مباداســـت !

دیدگاه

سلام به همه عزیزان
                منم یه آمپلی بعنوان اسپیکر کامپیوتر سال 88 جمع کردم که عکساشو آوردم.
                دو کانال ورودی و 4 کانال خروجی داره.
                یکیش 2 تا 15 وات برای بلندگوهای جلو ( مونیتوری ) با TDA2030
                اون یکی 2 تا 80 وات برای بلندگوهای اصلی ( که برای خونه تقریبا مناسبه ) با IC RSN3502
                فقط بابت ترانسش بهم نخندین ، چون پایه ای واسه پیچ کردن نداشت ، با سیم نمره یک براش Spacer درست کردم :biggrin:
                مدارش بدون PCB و رو برد سوراخدار مونتاژ شده. هیت سینک TDA2030 هارو همونطور که تو عکس میبینید از 3502 جدا کردم ولی قطعاتش رو برد اصلیه (چون بیشتر وقتا از بلندگوهای جلو صدا میگیرم و خواستم جدا خنک بشن )
                هر 4 خروجی مدار قطع کننده بلندگو از آی سی رو داره ( 3502 داخلش هست و TDA ها هم مجهز به رله خروجی شده )
                برای ولوم های روی پانل : چپی و راستی ، تریبل و باس هستند. 2 تای وسطی ، یکی ولوم جلو و دیگری ولوم بلندگوهای 80 وات هستش.
                برای تون کنترل هم از Opamp استفاده کردم.
                اون فن پشت هیت سینک هم با دما کنترل میشه ، یعنی اولش خاموشه ولی با افزایش دمای هیت سینک سرعت میگیره و تا ماکزیمم هم میره.( مدارشم چیز خاصی نیست و 3 تا ترانزیستور بیشتر نداره و برای سنسور دما هم از دیود 1N4148 استفاده کردم )

بهرحال ببخشید دیگه ، آمپلی پرقدرت و حرفه ای نیست ولی گفتم شاید عکساش خالی از لطف نباشه :icon_razz:

دیدگاه

اینم مدار کنترل خودکار فن ؛

برای ولتاژ بالای 17 ولت طرح شده ، اگه نتونستید واسه ولتاژ پایین تر تغییرش بدید ، بگید که انجام بدم.
                  اون دوتا دیود 1N4148 بعنوان سنسور جریان روی هیت سینک آمپلی یا هر مداری که حرارت تولید میکنه نصب میشه ( بدون تماس الکتریکی ، با چسب سیلیکون بدنه دیود ها رو به آلومینیوم بچسبونید ) با افزایش دما ، جریان معکوس عبوری از دیودها زیاد میشه و باعث روشن شدن مدار میشه. هر قدر دما بالاتر باشه دور فن هم بیشتر میشه تا وقتی که به ماکزیمم برسه.
                  اگه دیدید حساسیت مدار زیاده ، یکی از دیودهارو بردارید و اگه حساسیت کمه یکی دیگه اضافه کنید.

دیدگاه

پاسخ : عکسهای آمپلیفایرهاتون (ترجیها ساخت خ&#

پری میکروفون و میکسر و تون کنترل و ولوم اکو :
                    تغذیه: 0 +6 +12
                    وری لو نویز :mrgreen:

وقتی تو نیستی
                    نه باید ها...
                    روز مباداســـت !

دیدگاه

این اول کار جعبه خالی ، بقیشو به زودی میزارم :

وقتی تو نیستی
                      نه باید ها...
                      روز مباداســـت !

دیدگاه

با سلام
                        این عکسها در حقیقت بهانه ای بود تا بیام و چند تذکر رو خدمت دوستان عزیز بدم
                        عزیزان گرامی موقع قرار دادن عکس ها دقت کنید قطع اونا رو کوچک کنید و با همون فایل اصلی اون که به کامپیوتر منتقلش می کنید قرار ندید
                        برای مثال من عکسها رو با دور بین موبایلم می اندازم که اونا رو در حجم 3 مگ و در اندازه 3000*2000 برای مثال میندازه ولی من اونا رو به اندازه 800*600که به نظرم یه اندازه استاندارد و خوبیه در می آورم که حجمشون هم به 60-70 کیلو بایت میرسه اینطور هم پلودش برای خودم راحت تره و زمان کمتری میبره هم دوستان عزیز نباید مدت زیادی صبر کنند تا عکسها باز بشه خوب بعد از این حرفها برسیم سر عکسها
                        این آمپلی رو دوستان حتما خیلی بخاطر دارند و عده زیادی از دوستان اونو ساختن

منم چند وقت پیش بسفارش دوستی اونو براش ساختم که داخل سیستمش که آی سی آمپلی اون سوخته بود و تو بازار هم نبود کار بذاره که خیلی هم عالی از آب در اومد

خواستم تاپیکم رو ویرایش کنم عکسها رو جایی دیگه پلود کردم ولی این بخش وحشتناکه باید نیم ساعت وایسی عکسها باز بشن از خیرش گذشتم بعدا یه جا دیگه براتون میذارمشون
                        اشک عزیز یه فکری به حال این بخش بکن البته عکسهای خودت هم مشکل سازه عکسها در اندازه های بزرگی گذاشته شدن زمان زیادی می خواد صبر کنی که همشون باز بشن

تا توانی رفع غم از چهره ای غمناک کن***در جهان گریاندن آسان است اشکی پاک کن

دیدگاه

سلام به همه دوستان عزیز
                          این آمپلی ما هم بلاخره آماده شده این هم عکس هاش:
                          بر روی تصاویر کلیک کنید:

دیدگاه

انتقالش دادم به تاپیک سوالها. :redface:

دیدگاه

نسخه نهایی

AV Maziton 100
                              Render By Artlantis Studio
                              [img width=346 height=100]http://maziyar123.persiangig.com/View.jpg[/img]

دیدگاه

سلام
                                آقا شرمنده توروخدا دعوامون نکن، من خبر نداشتم. :sad: :cry:

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                                X