اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

صدای تق شدید هنگام خاموش کردن آمپلیفایر !؟

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : صدای تق شدید هنگام خاموش کردن آمپلیفایر !؟

بله مشکل آمپلیفایره یک سوال دارم. آمپلیفایر من با ولتاژ متقارن کار میکنه 30 - 0 - 30 من وقتی بدنه ی خازن مدارو(خازن پاور) به گراند وصل میکنم مشکل نویز مدار حل میشه و صدای تق هم قطع میشه اما مشکل اینجاست که اگه مثلا 3بار دستگاه رو روشن خاموش کنم 1بار صدا نمیده 2بار صدا میده واقعا چیز عجیبیه :eek: و آیا بدنه ی خازن با صفر یا منفی مدار فرق داره ؟ خیلی ممنون از راهنماییهاتون
    پایدار باشید.
    I Love Music

دیدگاه

ممکنه یکی از خازنها خراب باشه. عوضشون کن. جهت تست میتونی از 2 تا خازن 1000 میکروی 50 ولت استفاده کنی. ببین حل میشه یا نه.منظورم همون خازنهای تغذیه است.
      خنده بر لب میزنم تا کس نداند راز من ورنه این دنیا که ما دیدیم خندیدن نداشت

با عرض پوزش از دوستان عزیزم به علت پاره ای از مشکلات کمتر در خدمتتون هستم. التماس دعا

دیدگاه

پاسخ : صدای تق شدید هنگام خاموش کردن آمپلیفا&

با سلام خدمت دوستان و اساتید محترم

سیستم من چند روز پیش دچار مشکل به شرح زیر شده امیدوارم اساتید راهنماییم کنن که چیکار کنم.

چند روز پیش که داشتم آهنگ گوش می دادم و ترک عوض میکردم یهو بعد از هر بار ترک عوض کردن صدایی از باند ها و ساب باکسی که به آمپ متصل هست ایجاد شد. باند ها یه تق شدید میکنه به طوری که cone هاش یک بار به طور کامل بالا و پایین میره و ساب باکس به طور مشابه یک بیس شدید میزنه و Cone ش یک بار بالا پایین میره و در حقیقت آدم رو میترسونه.
        این مساله در هنگام تعویض ترک،تعویض البوم، بلند کردن صدای هد یونیت از صفر به یک ، خاموش و روشن کردن سیستم و خاموش و روشن کردن ساب از روی هد یونیت اتفاق میفته و اصلا جالب نیست و کل آهنگی رو که گوش دادی میپرونه با اون صدای عجیبش.
        بردم جایی که آمپ و باند و ساب باکس رو ازش گرفتم با یه هد یونیت دیگه تست کرد و همین مشکلات رو داشت به غیر از اینکه هنگام تعویض ترک و آلبوم این صدا رو نمی داد و فقط موقع خاموش روشن کردن هد یونیت، خاموش روشن کردن ساب از روی هد یونیت و تغییر ولوم از صفر به یک این صدا شنیده می شد.
        ضمنا باید بگم وقتی که هد یونیت رو با باند های روی درب که بدون آمپلی به هد یونیت متصل هستن چک می کنیم هیچ صدایی نمیده و کاملا عادیه مثل قبلش یعنی مشکل از هد یونیت نیست.
        یعنی آمپلی فایرم خراب شده ؟ ایا قابل تعمیره ؟

مشخصات سیستم:
        آمپلی فایر : MTX TC6004
        باند : MTX THX693
        ساب باکس : MTX RT12AV
        خازن : 1.2Farad Cadence
        پک سیم کشی برق و RCA : استریت وایر 4 گیج + RCA استریت وایر

نحوه اتصال : یک جفت باند به خروجی های front و ساب باکس به خروجی های عقب به صورت بریج به آمپ وصل شدن.

نصاب گفت برق وارد آمپلی و خروجیش به سمت باند ها میشه.
        یعنی پاورپروتکتور ش مشکل پیدا کرده ؟

ببخشید اینجا پست زدم چون بعد از جستجوی زیاد تنها جایی که یه همچین مشکلی رخ داده اینجا بوده.

دیدگاه

ببین اگر تو خروجی امپلیت برق داری یعنی امپلی سوخته باید تعمیر بشه دیگه هم روشنش نکن چون ممکنه به باندا و سابت اسیب برسونه
          مشکلشون هم بیشتر ترانزیستورای قدرت میسوزن ربطی به پروتکتور مدار نداره البته ممکنه اینطور که شما میگین پروتکتور هم مشکل پیدا کرده باشه

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Mostafa65
            ببین اگر تو خروجی امپلیت برق داری یعنی امپلی سوخته باید تعمیر بشه دیگه هم روشنش نکن چون ممکنه به باندا و سابت اسیب برسونه
            مشکلشون هم بیشتر ترانزیستورای قدرت میسوزن ربطی به پروتکتور مدار نداره البته ممکنه اینطور که شما میگین پروتکتور هم مشکل پیدا کرده باشه
            یه مقدار راهنماییم می کنید که چطور مطمئن شم خروجی هاش برق داره یا نه ؟
            منظورتون رو از سوختن آمپلی دقیق می گید ؟ چون همه ی عملکرد هاش درسته فقط موقع تعویض آهنگ،تعویض آلبوم،روشن شدن ضبط، و تغییر صدا از صفر به یک یه تق شدید باندا میکنن و ساب هم یه بیس میزنه.
            آیا تعمیرش کار درستیه یا وقتی می گید سوخته یعنی باید برم سراغ یه آمپ دیگه !! ؟
            چشم باندا و ساب رو بهش وصل نمیکنم.
            بهترین جا برای پیدا کردن قطعات آمپ مثل آی سی ها و ترانزیستور ها و خازن ها ی مدارش کجاست چون امروز تعمیر کار گفت یه آی سی ش خرابه که اون آی سی هم پیدا نیست یعنی خودش نتونسته پیدا کنه. بهش گفتم آمپو بده بهم خودم بگردم ببینم جایی می شه آی سی شو پیدا کرد یا نه !!!!

دیدگاه

والا من از اطلاعاتی که دادید فکر کردم که امپلی اصلا کار نمیکنه اگه میگید کار میکنه پس نسوخته سالمه عیب جای دیگه هست
              باید تعمیر بشه الکی که نمیشه برید هزینه کنید یه امپ دیگه بخرید
              عیبش هم خیلی بده شما یه کار کن یه سیم وصل کن به بدنه پخش بعد اون سره سیم رو وصل کن به منفی RCA همون سیما که از پخش به امپلی رفته (دو به دو که مثله فیش که مثلا از سینما خانگی به TV وصل میشه) ببین چی میشه؟

دیدگاه

باسلام خدمت دوست عزیز اقا نیازی به این همه کار نیس شما کارت با چندتا رله و خازن حل میشه :rolleyes:
                برای مثال شما تو خروجی هر بلندگو امپت یه رله بزا و همچنین رله ای در مسیر ولتاژ مدارت بزار و توری تنظیم کن که اول رله بلندگوت قطع شه بعد رله تغزیه امپت حالا شما این تنظیم زمان خاموش شدن رله هارو میتونی باظرفیت خازنی که میزاری روی رله تغزیه تنظیم کنی به همین راحتی :nice:
                موفق باشی
                زگهواره تاگور دانش بجوی وانگهی دریاشود

دیدگاه

نوشته اصلی توسط پسرخوب
                  باسلام خدمت دوست عزیز اقا نیازی به این همه کار نیس شما کارت با چندتا رله و خازن حل میشه :rolleyes:
                  برای مثال شما تو خروجی هر بلندگو امپت یه رله بزا و همچنین رله ای در مسیر ولتاژ مدارت بزار و توری تنظیم کن که اول رله بلندگوت قطع شه بعد رله تغزیه امپت حالا شما این تنظیم زمان خاموش شدن رله هارو میتونی باظرفیت خازنی که میزاری روی رله تغزیه تنظیم کنی به همین راحتی :nice:
                  موفق باشی
                  دوست عزیز این مداری که شما میگین مدار انتی پلاپه برا امپلیهای ماشین نیازی نیست چون خودشون مدار محافظ کاملی دارن بعد تازه با این مداری که شما میگین مشکل حل نمیشه

دیدگاه

پاسخ : صدای تق شدید هنگام خاموش کردن آمپلیفا&

والا من از اطلاعاتی که دادید فکر کردم که امپلی اصلا کار نمیکنه اگه میگید کار میکنه پس نسوخته سالمه عیب جای دیگه هست
                    باید تعمیر بشه الکی که نمیشه برید هزینه کنید یه امپ دیگه بخرید
                    عیبش هم خیلی بده شما یه کار کن یه سیم وصل کن به بدنه پخش بعد اون سره سیم رو وصل کن به منفی RCA همون سیما که از پخش به امپلی رفته (دو به دو که مثله فیش که مثلا از سینما خانگی به TV وصل میشه) ببین چی میشه؟

نه ببینید آمپ از هر لحاظ سالمه نه صداش مشکل داره نه ضعیفه نه هیچی !!!! فقط مشکلس همونه که گفتم. صدای تق باندها و یک بیس شدید (باند ها و ساب هر بار که صدا میده یک بار به طور کامل بالا پایین می پره انگار یه لحظه با تمام قدرت بهش جریان می رسه) در 4 وضعیت
                    1. خاموش روشن کردن ضبط
                    2.تعویض ترک یا البوم
                    3.خاموش روشن کردن آمپ از روی هد یونیت
                    4.افزایش صدا از صفر به یک (فقط صفر به یک نه بقیه ولوم ها)

صداش خیلی بده آدم رو می ترسونه با اینکه میدونم صدا میده اما وقتی صدا میده میترسم.

از منفی RCA ضبط که میره به آمپ بزنم به بدنه خود ضبط ؟
                    RCA مگه منفی مثبت داره ؟ داخل دفترچه نوشته RCA ها رو همیشه بپوشانید تا به بدنه اتصال نکنه چون ممکنه ضبط بسوزه !!!

دیدگاه

نوشته اصلی توسط پسرخوب
                      موفق باشی
                      آمپلی فایر من دست ساز نیستا آمپ ماشینه میدونم این فروم مربوط به آمپ های دست سازه !!! اما آمپ من مال ماشینه فکر نکنم بشه این کارهایی که شما فرمودید روش انجام داد. اگر هم بشه فکر نکنم من بتونم این کار رو بکنم.

دیدگاه

دوست عزیز این مداری که شما میگین مدار انتی پلاپه برا امپلیهای ماشین نیازی نیست چون خودشون مدار محافظ کاملی دارن بعد تازه با این مداری که شما میگین مشکل حل نمیشه

آره آمپ من آمپ ماشینه.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط sophoss

آره آمپ من آمپ ماشینه.
                          بله حرف شما کاملا درسته ولی دوست عزیزمون ابتدای پستش نوشته بود هنگام خاموش کردن دستگاه تق شدیدی داره من هم فکر کردم شاید اینجوری مشکلشون حل بشه
                          زگهواره تاگور دانش بجوی وانگهی دریاشود

دیدگاه

برو به اون مهندسی که این سیستم رو برات بست بگو خروجی های RCA پخش رو تست کنه و موقع تعویض ترک و... هم به دقت گوش کنه.

دیدگاه

پاسخ : پاسخ : صدای تق شدید هنگام خاموش کردن آمپلیفا&

نوشته اصلی توسط sophoss
                              از منفی RCA ضبط که میره به آمپ بزنم به بدنه خود ضبط ؟
                              RCA مگه منفی مثبت داره ؟ داخل دفترچه نوشته RCA ها رو همیشه بپوشانید تا به بدنه اتصال نکنه چون ممکنه ضبط بسوزه !!!
                              rca هم منفی و هم مثبت داره اون میله کوچیک وسط فیش مثبت و دور اون میله که هنگام نصب به پخش یا امپلی دیده میشه منفی هست حالا شما اینکار رو بکن با یه تیکه سیم اون به بدنه بزن ببین چی میشه فقط حواست باشهکه منفی مثبت rca بهم نخوره

دیدگاه

پاسخ : پاسخ : صدای تق شدید هنگام خاموش کردن آمپلیفا&

rca هم منفی و هم مثبت داره اون میله کوچیک وسط فیش مثبت و دور اون میله که هنگام نصب به پخش یا امپلی دیده میشه منفی هست حالا شما اینکار رو بکن با یه تیکه سیم اون به بدنه بزن ببین چی میشه فقط حواست باشهکه منفی مثبت rca بهم نخوره

نصاب این تست رو هم انجام داد یه سر سیم رو پیچید دور RCA و RCA رو زد به آمپ اون سر دیگه سیم رو زد به اتصال بدنه ماشین بازم همینطوری بود.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                                X