اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

نسل جدید آی سی های سری STK (جهت آشنایی)

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : نسل جدید آی سی های سری STK (جهت آشنایی)

با دورو فراوان خدمت دوست و همکار عزیزم
    فرمایشاتتون کاملا صحیح و درست است و شما لطف کردین جواب منو دادین
    منظور من ار نسل جدید آی سی های سری stk این بود که شرکت سانیو قبلا در مدارات از پوش پولها استفاده میکرد و در این سری آی سی ها از این روش استفاده کرده خودتون میدونین پیدا شدن و استفاده از ماوس فت ها یک دگرگونی بزرگ در همه مدارات پدید آورده منظور منم از روش جدید این نبود که این روش همین دیروز پدید اومده اومده ا...شما دیگه میدونینت و با مدارات لامپی کار کردین در الکترونیک استفاده از ترانزیستور به جای لامپ یک انقلاب بزرگ بود بعد از اون با پدید اومدن مدارات مجتمع انقلاب دیگه ای رخ داد البته اساس کار همون ترانزیستوره منظور از انقلاب تکنیک جمع کردن هزاران ترانزیستور در یک مدار مجتمع هست و بعد از اون تکنیکهای کوچک کردن و استفاده خیلی بیشتر منجر به پدید اومدن آی سی های پردازشگر بود که حتما آی سی z80 در خاطظر مبارکتون هست و شاید یکی دوتا پروژه هم باهاش درست کرده باشین بعد کامپیوترها با پردازشگرهای 80386 و 80486 پدید اومد و 80586 که دیگه به پنتیوم تغییر اسم داد و فرکانس کارشون به 433 مگ رسید که من هنوز کامپیوتر اولم که پردازنده اون 433 بود رو دارم و گاهی اوقات برای تجدید خاطره باهاش کار میکنم که وحشتناک سرعت کمه اگه یکی از دوستان پشتش بشینه 5 دفیفه کلافه میشه از اون به بعد فقط پدید اومدن ترانزیستورهای ماوس فت تونست تحولی تازه در مدارات بوجود بیاره و تغذیه های سوئیچینگ نتیجه اون بود که خودش رو انقلابی دیگر در الکترونیک نام میبرن شما مطمئنا با سیر ترتیب stk ها آشنا هستید به نظرتون تنها نکته قابل توجه در این آی سی ها و تغییر اونا کجا بود؟؟منظور شخص من از این تاپیک همون بود همینو بس حالا هرکجای اون به خاطر کمی حوصله و خرابی اعصابم که شاید علتش رو بدونید اشتباه کردم من از همه سروران عزیز معذرت می خوام بنده رو ببخشید
    تا توانی رفع غم از چهره ای غمناک کن***در جهان گریاندن آسان است اشکی پاک کن

دیدگاه

بنده هم در تایید صحبت های آقا شهریار باید بگم که من به شخصه تا حالا خیلی از ای سی های stk استفاده نکرده ام.ولی چندتارو که دوستان استفاده کردن دیدم و در اندازه خودشون صدای قابل قبولی دارن و نمیدونستم که ای سی های قویترش هم هست.ولی با دیدن اون تایپیک علاقه مند شدم که یکیشونو گیر بیارم و استفاده کنم.به هر حال باید بگم وقتی کسی از چیزی تعریف میکنه یا میگه جالبه بقیه نباید به سطح معلومات و اطلاعاتش توهین کنن.من به شخصه نظرم اینه که اگه ما انجا جمع شدیم واسه اینکه یه چیری یاد بگیریم نه اینکه بهم توهین کنیم و دونسته هامونو به رخ هم بکشیم و بگیم ما هم بارون خوردیم یا گرگیم یا ... من چون خیلی وقت نیست عضو شدم به خودم اجازه نمیدم که بخوام از کارایی که کردم صحبت کنم یا عکس بذارم چون هدفم فقط یاد گرفتنه.ببخشید سرتونو درد اوردم.اخی راحت شدم.بازم عذر میخوام اساتید گل

دیدگاه

نوشته اصلی توسط saeedwll
        بنده هم در تایید صحبت های آقا شهریار باید بگم که من به شخصه تا حالا خیلی از ای سی های stk استفاده نکرده ام.ولی چندتارو که دوستان استفاده کردن دیدم و در اندازه خودشون صدای قابل قبولی دارن و نمیدونستم که ای سی های قویترش هم هست.ولی با دیدن اون تایپیک علاقه مند شدم که یکیشونو گیر بیارم و استفاده کنم.به هر حال باید بگم وقتی کسی از چیزی تعریف میکنه یا میگه جالبه بقیه نباید به سطح معلومات و اطلاعاتش توهین کنن.من به شخصه نظرم اینه که اگه ما انجا جمع شدیم واسه اینکه یه چیری یاد بگیریم نه اینکه بهم توهین کنیم و دونسته هامونو به رخ هم بکشیم و بگیم ما هم بارون خوردیم یا گرگیم یا ... من چون خیلی وقت نیست عضو شدم به خودم اجازه نمیدم که بخوام از کارایی که کردم صحبت کنم یا عکس بذارم چون هدفم فقط یاد گرفتنه.ببخشید سرتونو درد اوردم.اخی راحت شدم.بازم عذر میخوام اساتید گل
        در تایید فرمایشات قشنگ دوست عزیزمون آقا سعید اضافه کنم
        هدف کلی ما در اینجا همینطور که دوست عزیزمون آقا سعید گفتن یادگیری و تبادل اطلاعات و تجربیاتمون هست
        حالا اومدیم و کسی در حین ارسال مطلبی یه اشتباه کوچکی هم مرتکب شد میشه خیلی دوستانه با رعایت ادب و نزاکت و دوستانه بیایم و با آوردن مثال و موردی شبیه اون طرف رو متوجه اشتباهش کرد مسلما در این صورت طرف هم خیلی ممنون خواهد شد و با اعلام اینکه اشتباه از طرف او بوده از شخص تصحیح کننده هم تشکر خواهد کرد من مطلقا مخالف بحث و تبادل نظر نیستم ممکنه دو نفر باهم اختلاف نظر هم داشته باشند و کلی باهم بحث کنند ولی میشه این بحث ها در محیطی دوستانه و با رعایت کامل ادب و نزاکت باشه البته طرف حرف من خودم هم هستم منظور شما نیستید هممون کلا رو عرض میکنم
        پس بیایم از همین آلان هممون سعی کنیم این مواردی رو که عرض کردم رو رعایت کنیم تا انشا...در محیطی دوستانه و کاملا صمیمی تجربیات و اطلاعاتمون بالا بره و کسی هم از دست کسی دلخوری پیدا نکنه
        خدا نگهدار همه
        تا توانی رفع غم از چهره ای غمناک کن***در جهان گریاندن آسان است اشکی پاک کن

دیدگاه

سلام دوستان.
          ممنون شهریار جان.انشاالله که ازاین به بعد همینطوره.آقا هرکه ای سی stk پرقدرت پیدا کرد به منم خبر بده که بخرم.همونطور که گفتم علاقه دارم تست کنم ببینم توانش همینه که تو دیتا شیت نوشته یا نه؟؟؟؟؟یه جور فضولیه دیگه

دیدگاه

سلام دایی های گلم
            فکر نمی کردم بحث این تاپیک به این جا بکشه
            بهرحال به جای زیبایی رسید که باید می رسید.
            بزارید یه چیزایی بهتون بگم که بدرد دنیا و آخرتتون می خوره!
            1- مقدمه
            در مباحث فنی همه باهم دوستیم و هر دو طرف می تونن به هم بگن تو اشتباه می کنی.
            احترام و ... مستقل بحث هستند. حتی اگه توی گفته های بدیهی یکدیگر شک کنیم، توهین به حساب نمیاد.
            در واقع ذات دانش و فن و پیشرفت علوم در همین شک هاست.
            اگه کسی فکر کنه، با شک کردن بهش توهین شده خودشو از بحث بیرون کشیده و توان ادامشو نداره.
            اگه همه بعد از سخنرانی شما کف زدن و به به و چه چه کردند بدونید یه جای کار می لنگه.
            این موضوع در تمام تاریخ بوده. از مولانا و بوعلی و گالیله و نیوتن و... هرکدوم در ادعای مدعی شک کردن، بعنوان گناهکار و توهین کننده شناخته شدند. حتی محاکمه شدن.
            هیچوقت ماسئل حاشیه ای و احترام و این جور چیزها باعث نشه نظرتون رو مخفی کنید. حتی اگه مقابل استادتون باشین.

2- همه ما که اینجا جمع شدیم سالان دراز دود هویه خوردیم. هرکسی تجربیاتی داره. هرکسی درکی عمیق یا سطحی از گستره وسیع الکترونیک و ... داره. اما ادعای پیر و مرشدی ادعای ساده ای نیست. بالاخره باید بپذیریم یه عده عمیقتر از ما درک می کنن. یا تجربیاتی با ارزشتر دارند.
            در ایران ما روزگاری بود که در هرجا پیر و مرشدی پیدا میشد و بقیه ازش بهره می بردند، پرسش هاشونو پیشش مطرح می کردند و جواب می گرفتند.
            هنوز هم در بعضی کشورها مردم منتظرند قشر تحصیلکرده نظری درباره موضوعی بیان کنند تا ازش استفاده کنند.
            اینجا همه تحصیلکرده اند.همه پیر و مرشد شدند! همه معمارند و ساختمون می سازن. همه کاسبند و تجارت می کنند. همه اخر سیاست و تحلیل سیاسی اند. دانشجو میگه من خودم استادم.
            حتی یه روز یکی میاد توی TV میگه عوام درست عمل کردند و خواص غلط.
            کلا همه ما همه کاره ایم!
            منصور حلاج هم میاد میگه اناالحق!
            بگذریم. بهرحال داریم نظام اجتماعی جدیدی رو داریم تجربه می کنیم.
            یادمون رفت که هرچی درک ما از جهان عمیقتر بشه، بیشتر به جهل خودمون پی می بریم.
            در آخر دایی های گلم من استاد فن بیان نیستم تا بتونم بگم این داستان دانستن به کجا می رسه. خودتون می تونید تو ذهن خودتون تحلیل کنید.

3- اگه چیزی پیدا کردیم مرجعش رو به بقیه بدیم. این روش سالیان زیادیست که رواج داره. وقتی از متنی عکسی برمی داریم و میزاریم واسه باقی دوستان، می تونیم مرجعش رو بزاریم تا باقی دوستان هم بتونن ازش استفاده کنن.
            با عرض پوزش خدمت دایی های عزیزم تا اطلاع ثانوی به اینترنت دسترسی ندارم.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
            X