اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

کمک در مورد میدرنج و توئیتر و پخش موزیک خوب

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : کمک در مورد میدرنج و توئیتر و پخش موزیک خوب

سلام اگر ساب با بیس نرم میخواین من سابهای 1000 وات کنود رو بهتون معرفی میکنم ویبره کاملا نرمی داره و تمام فرکانسهای لرزشی ضعیف رو هم پخش میکنه

دیدگاه

میشه لطفا لینک مشخصاتشو بزارین؟مدلش چیه دقیقا؟
      رازي در کار نبود

دیدگاه

سلام ساب kfc3010 ساب 1000 وات کنوده که بیس خیلی نرمی داره مخصوص باکس هم هست ببخشید تو نت گشتم ولی چون قدیمی شده تو سایت کنود هم پیدا نکردم بزارم ولی هنوز تو ایران هست

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Mostafa65
          سلام اگر ساب با بیس نرم میخواین من سابهای 1000 وات کنود رو بهتون معرفی میکنم ویبره کاملا نرمی داره و تمام فرکانسهای لرزشی ضعیف رو هم پخش میکنه
          موافقم آقا مصطفا،متاسفانه تو ایران مارکهای مثل kenwood و jbl مظلوم موندن،سری kfc3012 هم عالیه دولایه با مگنت دوگانه 4 اهم و 1200 وات ماکزیمم،باسش خسته کننده نیس چون از 40 هرتز به بالا رو باحساسیت خوب ساپورت میکنه درضمن درمورد فرکانسش فکر بد نکنید free air هم داره واسه 30 هرتز خدا بده گوش شنوا!!،سعی کنید زیاد قیافه ساب گولتون نزنه این برجستگیهایی که بیشتر هم تو پایونر رو cone ساب دیده میشه بیشتر جنبه تبلیغاتن وارزش صوتی کمی داره مهم اون under layer ساب هست که از جنس پلی فوم(پلیمر تقویت شده) و یا کولاریوم(ماده سازنده جلیقه ضد گلوله) باشه و البته چندین و چندویژگی دیگه.اینکه یجا دیدم که دوستان گفته بودن ساب ماشین کوبنده و ...که در درجه اول مربوط به مشخصات ورودی پری صوته و البته بعضی مواردهم مربوط به ساب های نظیر پایونر pro و جعبه های sealed که بنظر شخصیم یه suspension بیشتر برای خالی کردن عقده باشه تا لذت از صدا

اگر A یک معادله از زندگی موفق باشد،آنگاه فرمولش به این صورت است: X^2 + Y - Z/2=A که در آن
          X : کار وتفکر Y: تفریح Z : حرف بیهوده،خواب و پرخوری تعریف شده است.
          http://s1.picofile.com/sasanscience/Pictures/SIGlogo.gif

دیدگاه

درخصوص تویتر واسه رفقا یه چند نکته بگم واسه انتخاب خود دانید.معمولا تویتر ها چند نمونه دارن که متداولترینش از این حیث که حداقل ما میتونیم ازش استفاده کنیم.cone مدلیه که از قدیم الایام بوده و مثل یه بلندگوی معمولیه با این تفاوت که جنس دیافراگ خشک و نازک و خیلی ظریف و کشیده و محکمه و xmax اون مشخصا در حد میکرومتر و پایینتره،خوبیش اینه که گستره وسیع صدا از مثلا 8تا20 کیلوهرتز رو پوشش میده ودلیله صاف وطبیعی بودن صداش همینه و چون کمی گرونن قابل تعمیرم هستن-موقع انتخاب دقت کنین پردش خشک و خیلی کشیده و نازک باشه و انعظاف ناپذیر
            dome از عناصر خاصی که بیشتر فلز نظیر الومینیوم و مخصوصاترکیبات پلی اتیلن بشکل یه قیف کوچیک و روی قیف هم دیافراگمی ازجنس مواد فرو الکتریک و البته یک coil ،این نمونه معمولا تو عمل با نمونه پیزو مخلوط میشه و میتونه تا فرکانس های 50 کیلوهرتز رو جواب بده :eek: که باعث میشه صداش بنظر تیز و خشن و ازاردهنده بیاد و تو ماشین بقولا برا های فیدیلیتی زیاد استفاده میشه و توجه کنید که جهت نصب توش تاثیر داره و دیواره های فلزی اونها جنسش تو صدای خروجیش تاثیر داره و مسلما پلاستیکیش کیفیت مرغوبی نداره،روکش نیمدایره ای روی اونها هست که میشه نصب کرد و یا نکرد این علاوه بر جلوگیری از گرد و خاک تو دامنه ی فرکانسش تاثیر داره حتما ازش استفاده کنید
            piezo هم که از قطعه کریستال کوارتز بهره میگیره و عملکرد پیچیده ای داره که نیاز به مطرح کردن نیست واین نوع با نوع قبلی وقتی مخلوط میشن معایبشون پایین مباد و میشه یه توییتر با حساسیت بالا،دامنه فرکانسی گسترده و بیدردسر و اماده
            electrostatic از دو لایه ی بلندگو الکترواستایک حساس مجهز به فیلتر ساخته شدن و تو مراسم سنگین ازش استفاده میکنن به انضمام بعضی تئاترها،صداش از 10 کیلوهرتز به بالاست و بدلیل ساختارش تقریبا نامفهوم و درهم برهم ولی قدرتش به اندازه ای هست که اگه جلوش وایسی بتونه پرده گوشت رو به باد فنا بده
            انواع دیگه هم زیاده ولی کم کاربرد]
            cone

Dome

Dome mixed with cone&static

piezo

Electrostatic

dome with Cover

اگر A یک معادله از زندگی موفق باشد،آنگاه فرمولش به این صورت است: X^2 + Y - Z/2=A که در آن

دیدگاه

دوست عزیز ممکنه مرجع اون عکس اول رو معرفی کنید؟خودتون شخصا این توئیتر هارو امتحان کردین؟چطورن؟اگه اطلاعات بیشتری راجع به این مدل خاص دارین بدین لطفا
              رازي در کار نبود

دیدگاه

منبع رو نمیدونم رفیق من نوعا سرچ کردم که انواعش رو بهتون معرفی کنم و این توضیحاتم هم علمی بود و هم عملی و تجربیات خودم!اره زیاد استفاده کردم،واسه سیستمهای خونگی عالیه،صداشون واقعا طبیعیه و صدای طبقه بالای خواننده توش میاد و خیلی جذابه ،انواع سازها هم رنج فرکانس بالاشون توش شنیده میشه،صداشون فراگیره و خیلی خوب با طبقات دیگر سیستم مچ میشه و وقتی درایورهای صوتی کامل(ووفر مید باس و..) داشته باشی از دور صدایی کاملا یکنواخت با قابلیت تفکیک الات موسیقی رو داراست مثل یه ارکست.فقط حتما فیلتر کراس آنالوگ میخان وگرنه زوددی نیمسوز میشن،قدرتاشون هم کمی کمتر از ووفرهای مدرن امروزیه که خبری نیست و درسته

دیدگاه

ساب kfc3012 خیلی قویه و یه امپلی خیلی خیلی قوی می خواد برای راه اندازیش ولی بیس خیلی قشنگی داره برای خونه خیلی زیاده من خودم بنا به درخواست مشتری سه تاشو رو یه 405 بستم بیس خیلی قوی داشتن همه جا رو داشتن بهم میرختن از دور صدای بیس خیلی نرم و قشنگی داشتن

دیدگاه

آقا مصطفی با امپ چندوات مگه راه اندازی کردین؟میگم xmax اون ساب3012 چطور بود؟

دیدگاه

برا هرکدوم یه امپلی 1000 واته کلاس d کنوود بستم مدل KAC 8105D قدرتش هم که گفتم همه مغازه های اطراف شاکی شدن داشت همه جا رو بهم میریخت

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                      X