اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

[گفتگو وتبادل نظر]ولوم

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : ولوم

نوشته اصلی توسط vahidsport
    آقا از تون راهنمایی و کمک می خام
    آقا من می خام کاری بکنم که برای انجام اون ار 12 ای سی که 8تا CD4067 هست و 4 تای دیگه 74HC595 (شیفت رجیستر هست ) هست ش
    کارمی خام بکنم به کمک دو تا از 4067 صدای باند های جلو رو کنترل میکنم و با 2 تا دیگه از 4067 صدای باند های Surround رو کنترل میکنم و با دو تا دیگه از 4067 یه فیلتر بیس و تریبل با اپ امپ می سازم کنترل میکنم و با دو تا دیگه ورودی ها رو کنترل میکنم دارم از میکرو مگا 32 استفاده میکنم که یه ال سی دی گرافیکی و ای سی DS1307 بهش وصل برای کمبود پین از ای سی 74HC595 می خام استفاده کنم که با اشغال 6 تا پین میکرو میتونم 32 پین خروجی برای کنترل تک تک 4067 بدست میارم یه یکم حجم مدار بالا میشه ولی میشه مشکل نیست کار عقلانه هست یا نه راه بهتری سراغ دارین؟ احتمال داره چنتا چیز دیگه هم اضافه بشه مثل LED و....

راستی اگه مداری برای کنترل بیس و تریبل که هم بیس و هم تریبل رو هم تقویت کنه و تضعیف کنه با اپ امپ باشه بهتره رو دارید بزارید اینجا
    ممنون

نه وحید جان یه نظرم راه از این بهتر نیست برنامه نویسیش کمی اذیت میکنه و وقت گیر هم هست ولی خوب نمیدونم میکرو کشش این همه کار رو داره یا نه برای بهتر شدنش به نظرم فرکانس کاریش رو ببر بالا بزارش رو کریستال خارجی فرکانس کریستالش هم بزار 16 مگاهرتز اینجوری دقّتش بالاتر میره

البته چرا یه راه همین الان به ذهنم رسید میتونی به جای اینکه ایسی بافر بگیری یه میکروی mega 128 بگیر 7 تا پورت داره میمونه یه پورت لازم داری که اونم میشه mega32 خودت رو وصل کن در واقع این 2 میکرو رو به هم ارتباط بده هم از شرّ حجم مدار خلاضص میشی و هم از برنامه نوشتنش ( فکر کنم قیمت اون ایسیهای شیفت اندازه یه مگا128 بشه)
    AV Maziton 100
    Render By Artlantis Studio
    [img width=346 height=100]http://maziyar123.persiangig.com/View.jpg[/img]

دیدگاه

نوشته اصلی توسط maziyar123
      سلام جواد جان میگم مطمئنّی شمارش این بود ؟ oo: oo: سرچ کردم چیزی نبود oo:

یه بار دیگه بهش نگاه کن شاید شمارش این نبود :agree:
      مشکل همین جاست مازیار جون . منم که سرچ میکنم آی سی رو پیدا میکنه ولی فقط تو سایت هائی که آی سی میفروشن نه تو سایت هایی که دیتا شیت میدن . این آی سی چینی و فکر میکنم قدیمی باشه .بهمین دلیل دیتا شیتش پیدا نمیشه .
      وقتي همه نيروهاي جسمي و ذهني متمرکز شوند توانايي فرد براي حل مشکلات به طور حيرت انگيزي چند برابر مي شود .
      نرمن وينسنت پيل

دیدگاه

ممنون
        من بی صبرانه منتظرم تا شما تست کنید و جواب رو بگید
        دوستان همونطور که قول داده بودم اگه موفق بشم آی سی pt 2313 رو راه بندازم اینجا اعلام کنم
        من دیتاشیت این ای سی رو ندارم و بناچار طبق دیتاشیت آی سیMS6713 که به گفته خودش مشابه این آی سی هست مدار رو بستم و کد نویسی کردم
        اما به چند اختلاف بین این دو ای سی برخوردم
        1-پایه های خروجی صوت در این دو ای سی جابجا هستند
        2- دیتاهای ارسالی برای BASS و TREBLE ظاهرا فرق دارند(جابجا هستند) با چند تا جابجایی کوچک در ترتیب ارسال کماندها الان آی سی به خوبی کار میکنه
        3- LOUDNESS طبق دستور العمل دیتاشیت MS6713 راه نمیوفته (هنوزهم موفق نشدم راه بندازمش)

حالا هر سوالی در مورد راه اندازی این آی سی دارید در خدمتم
        پروردگارا: به من زيستني عطا کن که در لحظه مرگ بر بي ثمري لحظه اي که براي زيستن گذشته است حسرت نخورم، و مردني عطا کن که بر بيهودگيش سوگوار نباشم. بگذار تا آن را خود انتخاب کنم، اما آنچنان که تو دوست ميداري

دیدگاه

دوستان همونطور که قول داده بودم اگه موفق بشم آی سی pt 2313 رو راه بندازم اینجا اعلام کنم
          من دیتاشیت این ای سی رو ندارم و بناچار طبق دیتاشیت آی سیMS6713 که به گفته خودش مشابه این آی سی هست مدار رو بستم و کد نویسی کردم
          اما به چند اختلاف بین این دو ای سی برخوردم
          1-پایه های خروجی صوت در این دو ای سی جابجا هستند
          2- دیتاهای ارسالی برای BASS و TREBLE ظاهرا فرق دارند(جابجا هستند) با چند تا جابجایی کوچک در ترتیب ارسال کماندها الان آی سی به خوبی کار میکنه
          3- LOUDNESS طبق دستور العمل دیتاشیت MS6713 راه نمیوفته (هنوزهم موفق نشدم راه بندازمش)

حالا هر سوالی در مورد راه اندازی این آی سی دارید در خدمتم
          آقا ممنون یکم بیشتر تو ضیح بده در مورد پایه های خروجی صوت
          الان صدا کم و زیاد میشه؟بالانس کار میکنه اگه میشه یه نمونه کد که تو دیباگر پروتئوس نمایشه داده میشه و از کد ولوم بزارید می خام ببینم شما چی ارسال کردین
          خیلی ممنون
          راستس ولتاژ رو چند ولت دادین
          خیلی خیلی ممنون

دیدگاه

آقا ممنون یکم بیشتر تو ضیح بده در مورد پایه های خروجی صوت
            الان صدا کم و زیاد میشه؟بالانس کار میکنه اگه میشه یه نمونه کد که تو دیباگر پروتئوس نمایشه داده میشه و از کد ولوم بزارید می خام ببینم شما چی ارسال کردین
            خیلی ممنون
            راستس ولتاژ رو چند ولت دادین
            خیلی خیلی ممنون
            در مورد پایه ها به عکس زیردقت کن متوجه میشی
            در خصوص ولتاژ هم من به 5 ولت وصل کردم
            و در مورد برنامه هم حقیقتش بالانس و فیدر رو تست نکردم ولی ولوم و باس و تریبل درست کار میکنند و فقط لودنس کار نمیکنه
            برنامه هم چون برای تست نوشتم خیلی شلوغ و بی قانون و بهم ریختس تا شب کمی بهش میرسم و ترو تمیزش میکنم بعد براتون کاملش رو میذارم

پروردگارا: به من زيستني عطا کن که در لحظه مرگ بر بي ثمري لحظه اي که براي زيستن گذشته است حسرت نخورم، و مردني عطا کن که بر بيهودگيش سوگوار نباشم. بگذار تا آن را خود انتخاب کنم، اما آنچنان که تو دوست ميداري

دیدگاه

ببخشید من کل تایپیک رو نخوندم ولی میگم این آی سیهایی که با یک کلید پ و داون کار میکنند کار رو راه نمی اندازه؟؟؟
              خنده بر لب میزنم تا کس نداند راز من ورنه این دنیا که ما دیدیم خندیدن نداشت

با عرض پوزش از دوستان عزیزم به علت پاره ای از مشکلات کمتر در خدمتتون هستم. التماس دعا

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ashk
                ببخشید من کل تایپیک رو نخوندم ولی میگم این آی سیهایی که با یک کلید پ و داون کار میکنند کار رو راه نمی اندازه؟؟؟
                چرا میشه ولی فرض کنید بخوایم میزان صدا یا باس و ... مثل پخشهای ماشین یا تلویزیون به صورت گرافیکی نمایش بدیم اونوقت چی؟ یا مثلا نخوایم از کلید استفاده کنیم و بخوایم از انکودر یا بقولی همون ولوم های هرزگرد استفاده کنیم اونوقت چی؟
                یا مثلا میخوایم میزان باس و تریبل رو تو حافظه ذخیره کنیم که مثلا چند حالات اکولایزر پیش فرض مثل POP ROCK VOCAL یا ...رو داشته باشیم
                میبینیم که با این ای سی هایی که بدون میکرو کار میکنند نمیشه همچین کارهایی رو انجام داد

دیدگاه

خوب نمیشه بجای کلید از پالسهای میکرو استفاده کرد؟؟
                  نمیشه مقدار عددی یا تعداد پالسها رو نمایش داد؟؟؟
                  نمیشه این مقدار رو ذخیره کرد تا در مواقع لزوم ایجاد بشن؟؟
                  مثلاً تست میکنیم با چند پالس آی سی از صفر تا حداکثر میره. فرض کنیم 10 پالس کافیه. پس میشه از 0 تا 10 رو نمایش داد. حالا فرض کنیم ولوم روی 5 باشه. سیستم زمان خاموش شدن این مقدار رو ذخیره میکنه. زمان روشن شدن 5 پالس میفرسته تا صدا به حالت قبل برگرده و این کار انقدر سریع اتفاق میافته که کسی متوجه افزایش تدریجیش نمیشه.
                  البته اگه این آیسیها که گفتم زمان خاموش شدن ریست بشن این کار لازمه وگرنه فقط کافیه مقدار نمایش داده بشه و ارسال پالس لازم نیست.
                  من فکر میکنم یه جورایی بشه ها.
                  خنده بر لب میزنم تا کس نداند راز من ورنه این دنیا که ما دیدیم خندیدن نداشت

با عرض پوزش از دوستان عزیزم به علت پاره ای از مشکلات کمتر در خدمتتون هستم. التماس دعا

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ashk
                    خوب نمیشه بجای کلید از پالسهای میکرو استفاده کرد؟؟
                    نمیشه مقدار عددی یا تعداد پالسها رو نمایش داد؟؟؟
                    نمیشه این مقدار رو ذخیره کرد تا در مواقع لزوم ایجاد بشن؟؟
                    مثلاً تست میکنیم با چند پالس آی سی از صفر تا حداکثر میره. فرض کنیم 10 پالس کافیه. پس میشه از 0 تا 10 رو نمایش داد. حالا فرض کنیم ولوم روی 5 باشه. سیستم زمان خاموش شدن این مقدار رو ذخیره میکنه. زمان روشن شدن 5 پالس میفرسته تا صدا به حالت قبل برگرده و این کار انقدر سریع اتفاق میافته که کسی متوجه افزایش تدریجیش نمیشه.
                    البته اگه این آیسیها که گفتم زمان خاموش شدن ریست بشن این کار لازمه وگرنه فقط کافیه مقدار نمایش داده بشه و ارسال پالس لازم نیست.
                    من فکر میکنم یه جورایی بشه ها.
                    خوب یک سوال؟! ضرورت این کار چیه؟وقتی آی سی هایی هستند که مستقیم با میکرو کنترل میشند چرا از اونها استفاده نکنیم؟در کاری که شما میفرمایید باز هم از میکرو استفاده شده ! احتمال خطا بسیار زیاد برنامه نویسی سخت تر و تعداد پایه های اشغالی میکرو بیشتر و مدار پیچیده تر میشه و سرعت انجام یک عملکرد به شدت پایین میاد
                    شما فرض کنید از VOCAL میخوایین به ROCK تغیر وضعیت بدین اول باید بدونین قبلا باستون روی چند بوده بعد اونو زیاد کنین بعد تریبل رو انتخاب کنین و به فرض اینکه میدونین تریبل قبلا روی چند بوده مثلا زیادش کنین به نظر شما چقدر طول میکشه؟ تازه توجه کنین که ما هم در همون لحظه داریم صدارو که این تغییرات روش انجام میشه میشنویم در صورتی که با ای سی هایی که با I2C کار میکنند اینکار چند هزارم ثانیه بیشتر طول نمیکشه
                    تازه فرض کنید وسط کار میکرو بدلیلی ری استارت بشه !حالا میکرو فلک زده از کجا بفهمه ولوم یا با و یا تریبل قبلا روی چند بوده؟ oo: :eek:

دیدگاه

برنامه هم چون برای تست نوشتم خیلی شلوغ و بی قانون و بهم ریختس تا شب کمی بهش میرسم و ترو تمیزش میکنم بعد براتون کاملش رو میذارم
                      صفحه قبل که یه نمونه کد شما گذاشتید از همون استفاده کردین دیگه ....
                      این مدار صدا کم و زیاد میکنه ولی نمیدونم چرا نویز داره امروز یا میکرو تست کردم اگه نویز ش نباشه یه چیز خیلی خوبیه

اینم نمونه صدا ی نویز ش
                      http://www.4shared.com/video/cQwD-AB...d_clip_01.html

واقعا گیر کردم تو این ولوم دیجیتال مازیار جان شما تست نکریدن ببینید چی میشه نویز داره یا نه؟

دیدگاه

صفحه قبل که یه نمونه کد شما گذاشتید از همون استفاده کردین دیگه ....
                        این مدار صدا کم و زیاد میکنه ولی نمیدونم چرا نویز داره امروز یا میکرو تست کردم اگه نویز ش نباشه یه چیز خیلی خوبیه

اینم نمونه صدا ی نویز ش
                        http://www.4shared.com/video/cQwD-AB...d_clip_01.html

واقعا گیر کردم تو این ولوم دیجیتال مازیار جان شما تست نکریدن ببینید چی میشه نویز داره یا نه؟
                        سلام بر وحید عزیز >-

اگه منظورت با pt 2313 هست ؟ راستش نساختمش زیاد به کارم نمیاد :mrgreen:
                        اگه منظورت 4067 هست نه من نویزی باهاش ندارم :agree:
                        AV Maziton 100

دیدگاه

سلام بر وحید عزیز >-

اگه منظورت با pt 2313 هست ؟ راستش نساختمش زیاد به کارم نمیاد :mrgreen:
                          اگه منظورت 4067 هست نه من نویزی باهاش ندارم :agree:
                          دلیل نویزش رو فهمیدم چون این مقدار که گذاشتم در مجموع 650 کیلو اهم هستش و این برای امپ زیاد با کم کردنش فعلا درست شده
                          راستی مازیار جان شما صدا کم و زیاد میکنی با 4067؟

آقا دیروز که با میکرو تست می کردم وقتی که کلید رو از روی میکرو فشار میدادم یه تق کوچیک از بلنگو شنیده می شد از چی میتونه باشه تو اون صدا که ضبط کردم هم هست وقتی که کلید رو فشار میدم میاد یک لحظه کوتاه

امیر جان شما که میگی صدا رو کم و زیاد میکنه دامنه صدا رو کم و زیاد میکنه یا نه مقاومت ورودی امپ رو تغییر میده اگه ممکنه از این قضیه مطمئن بشید چون برام مهمه

دیدگاه

آقا من یه سوال دارم
                            مثلا میگن مقاومت ورودی این امپ 30 کیلو اهم هست این تو کجا بدرد می خوره برای این امپ از چه پتانسیومتر ی باید استفاده کنم

این رنج مقاومت پیدا میشه oo:

0.07 اهم
                            0.14 اهم
                            0.28 اهم
                            0.52 اهم
                            1.4 اهم
                            2.8 اهم
                            5.6 اهم

همین طور تا 2200 اهم که دو برابر میشن پشت سر هم منظورم اون مقادیر زیر 1 اهم هست یا معادلشون پیدا میشن

دیدگاه

دلیل نویزش رو فهمیدم چون این مقدار که گذاشتم در مجموع 650 کیلو اهم هستش و این برای امپ زیاد با کم کردنش فعلا درست شده
                              راستی مازیار جان شما صدا کم و زیاد میکنی با 4067؟

آقا دیروز که با میکرو تست می کردم وقتی که کلید رو از روی میکرو فشار میدادم یه تق کوچیک از بلنگو شنیده می شد از چی میتونه باشه تو اون صدا که ضبط کردم هم هست وقتی که کلید رو فشار میدم میاد یک لحظه کوتاه

امیر جان شما که میگی صدا رو کم و زیاد میکنه دامنه صدا رو کم و زیاد میکنه یا نه مقاومت ورودی امپ رو تغییر میده اگه ممکنه از این قضیه مطمئن بشید چون برام مهمه
                              آره یه صدای تق خیلی خیلی کم از بلندگو میاد ولی اصولا مدارهای دیجیتال این مشکل رو دارن الان شما آمپلی رو بزن به کامپیوتر صداش رو تا آخر زیاد کن اگه بدون تن کنترل بزنی وقتی ماوس رو حرکت میدی صدای تق تق خیلی کمی با تکون دادن ماوس میاد
                              البته این ضبط های سی دی خور و کاست خور خونگی هم همینه وقتی صدا رو تا آخر زیاد میکنی کم کم صدای تق تق رو متوجّه میشی
                              در کل میخوام بگم این صدا ها که از میکرو میاد چون در چند مرحله تقویت میشه صدای تق میاد
                              حالا میدونم فیلتری برای این کار هست ؟ :-?
                              AV Maziton 100

دیدگاه

اصولا مدارهای دیجیتال این مشکل رو دارن الان شما آمپلی رو بزن به کامپیوتر صداش رو تا آخر زیاد کن اگه بدون تن کنترل بزنی وقتی ماوس رو حرکت میدی صدای تق تق خیلی کمی با تکون دادن ماوس میاد
                                البته این ضبط های سی دی خور و کاست خور خونگی هم همینه وقتی صدا رو تا آخر زیاد میکنی کم کم صدای تق تق رو متوجّه میشی
                                نه دوست عزیز این همیشه صدق نمیکنه
                                اگر شما میکرو فون و line in رو روی mute قرار بدین به احتمال خیلی زیاد اون صدای نویز موس قطع میشه مگر اینکه مادر بوردتون واقعا اصل چین باشه
                                کارت صداهای حرفه ای که چند صد هزار تومان قیمت دارند نه تنها اینجور نویزها بلکه تقریبا هیچ نویزی ندارند(تقریبا مثل اون صدای سه بعدی آرایشگاه مجازی)
                                ای سیPT من همچین نویزی و تیک تیکی نداره یا اگر هم داره اینقدر کمه که من متوجه نشدم
                                به هر صورت دقیق تست میکنم و هم این مورد هم مورد دامنه صدا رو روش تست میکنم
                                هرچند بازم فکر نکنم این ای سی و احتمالا کلا این آی سی که برای ولوم طراحی شدن مقاوت خروجی رو تغییر بدن مگر در حالت MUTE
                                در هر حال با یک مقاومت بالای 2 کیلو اهم اگر خروجی صوت آی سی رو زمین کنید و بعد به آمپ وصل کنید دیگه مشکل احتمالی نویز در صدا های کم رو نخواهید داشت
                                در ورودی هم اگه این کار بشه فکر نکنم نویزی مانند اونچه که دوستمون گذاشتن وجود داشته باشه
                                در ضمن آقا وحید مقاومت ورودی 2.4 کیلو هست نه 650 کیلو اهم
                                الان دارم برنامه رو سر رو سامون میدم
                                خود برد هم تو کارگاهه احتمالا تا شب خبرش رو بهتون میدم

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                                X