اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

ساخت آمپلی ماسفت

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : ساخت آمپلی ماسفت

نوشته اصلی توسط hs67
    این طوری روی اون مقاومت هم بار تلف میشه راه بهتری نیست؟
    چه تلفی ؟ فوقش یکی دو میلی آمپر مصرف بشه نه دو سه آمپر !! :biggrin: اصلا اون مقاومت باعث مچ شدن بهتر مدار قبلی هم میشه. اما نباید خیلی کم باشه چون بهره ولتاژ کاهش پیدا میکنه. برای دستگاههای که بلندگو یا هدفون میخورن میشه تا چند ده اهم کاهش داد. ولی برای مدارت عادی مثل تون کنترل و پری بین 1 تا 10 کیلو
    میشه گذاشت . 2 - 3 کیلو نرمال هست.
    وقتی تو نیستی
    نه هست های ما چونانکه بایدند
    نه باید ها...
    هر روز بی تو http://www.up98.org/upload/server1/0...158wwayrz3.jpg
    روز مباداســـت !

دیدگاه

دوستان بزرگوار برای رفع نویز تغذیه باید خازن 10 نانو یا 100 نانو با دیودهای یکسوساز موازی کنم؟دیگه چکارایی میشه کرد دوستان گلم؟؟
      رازي در کار نبود

دیدگاه

سلام hs67 جان : خازنهایی که با دیود ها موازی میکنی باید یه چیزی بین 5 تا 10 نانو باشه .

یه دونه 10 نانو هم در خروجی تغذیه قرار بده که فرکانس های بالا را حذف کنه

برای کم کردن ضریب نویز باید در طراحی برد هم توجهی داشته باشیم

اول اینکه به طور کلی حجم مسی که بار منفی منبع تغذیه را عبور میده نسبت به حجم مسی که این بار را عبور نمیده زیاد باشه ( منظورم اینکه حجم مسی که وظیفه سیم بندی بین قطعات را داره و به طور مستقیم به منفی اتصال نداره )

دوم ضریب نفوذ حجم مسی که دارای بار منفی هست به حجم مسی که دارای بار منفی نیست هم باید بالا باشه به این معنی که باید بین سیم بندی قطعات مدار بار منفی حضور داشته باشه

این کارها تضمین کننده عدم نویز در مدار میشه

--------------------------- --------------------------

دیدگاه

دوستان من یه نقشه برای پارازیت گیر پیدا کردم ولی نمی دونم مقادیرش رو چطور بزارم و اصلا چطور تو مدار استفاده کنم؟ممکنه راهنماییم کنین؟
          http://www.maxim-ic.com/images/appnotes/624/A268Fig05.gif
          رازي در کار نبود

دیدگاه

نوشته اصلی توسط hs67
            دوستان من یه نقشه برای پارازیت گیر پیدا کردم ولی نمی دونم مقادیرش رو چطور بزارم و اصلا چطور تو مدار استفاده کنم؟ممکنه راهنماییم کنین؟
            komaaaaaaak
            ببخشید داد زدم
            :icon_razz:

رازي در کار نبود

دیدگاه

نوشته اصلی توسط hs67
              این یه نقشه تئوری از فیلتر پایین گذر هست ؛ تقریبی میتونم بگم که باتوجه به مصرف مدارت مقدار سلف و خازن تعیین میشه. فرمولشو حفظ نیستم میتونی سرچ کنی.

اگه برای طبقات کم مصرف مثل میکسر و ... میخوای میتونی یه RFC از بازار بخری مثلا 1uH ، به جای خازن هم چند خازن موازی کن مثلا 100u و 1u و 10n . مقاومت هم مثلا 22k بزار . بعد تغذیه مدارات و به دوسر خازن وصل کن. ورودی سلف هم به خازن خروجی تغذیه وصل میشه. مقادیر و تجربی گفتم :biggrin:
              وقتی تو نیستی
              نه باید ها...
              روز مباداســـت !

دیدگاه

دوستان عزیزم همون طور که میدونید 1557 برای ماشین هستش اما من اگه بخوام تو خونه استفاده کنم بنظرتون چه ولتاژی بهش بدم؟مشکلی نداره ولتاژو زیاد کنم؟تا چه اندازه مجازه؟
                رازي در کار نبود

دیدگاه

نوشته اصلی توسط hs67
                  دوستان عزیزم همون طور که میدونید 1557 برای ماشین هستش اما من اگه بخوام تو خونه استفاده کنم بنظرتون چه ولتاژی بهش بدم؟مشکلی نداره ولتاژو زیاد کنم؟تا چه اندازه مجازه؟
                  18 ولت

ترانس 12 -5 آمپر با 10000 میکرو خازن
                  وقتی تو نیستی
                  نه باید ها...
                  روز مباداســـت !

دیدگاه

سلام
                    برای 1557 بیشتر از 17W توان نکش! 10% اعوجاج برای خونه خیلی زیاده که روی 22 وات بوجود میاد! :icon_razz:
                    برای تغذیه 18 ولت هم یه هیت سینک بزرگتر لازم داری .
                    برای فیلتر RLC که گذاشتی ، مقاومتش واجب نیس و خود مدار امپدانس داره. برای سلفش از سلف 3.3 میکر تا 10 میکروهانری استفاده کن. من تو پخش های ماشین دیدم از چوک استفاده کردن نه سلف معمولی.
                    برای خازنشم از 470 میکرو ، 35 ولت به بالا استفاده کن. ولی بیشتر از همه ظرفیت صافی اصلی مهمه.

دیدگاه

دوستان و عزیزان لطفا پیشنهادات خود را در مورد mp3 پلیر خوب مطرح نمایید،فقط کیفیت صوتی مطرحه،میخوام بزنم به آمپلی و برم تو عوالم دیگه... oo: oo:
                      رازي در کار نبود

دیدگاه

از ام پی تری پلیر سونی استفاده کن کیفیت فوق العاده ای دارن

دیدگاه

ممنون از پاسختون مدل خاصیش مد نظرتون نیست؟
                          بقیه دوستان هم که اصلا نمی دونن mp3 پلیر چیه؟
                          رازي در کار نبود

دیدگاه

نوشته اصلی توسط hs67
                            دوستان و عزیزان لطفا پیشنهادات خود را در مورد mp3 پلیر خوب مطرح نمایید،فقط کیفیت صوتی مطرحه،میخوام بزنم به آمپلی و برم تو عوالم دیگه... oo: oo:
                            به سلامتی استیو جابز آی پد بگیر میگن کیفیتش عالیه :mrgreen: :mrgreen:
                            AV Maziton 100
                            Render By Artlantis Studio
                            [img width=346 height=100]http://maziyar123.persiangig.com/View.jpg[/img]

دیدگاه

مدل هم بگید بهم که ببینم قیمت و مشخصات و اینا در چه حدوده...
                              میگم آی پاد گرون نیست؟میگن بیشتر پول مارکشو میگیره؟
                              رازي در کار نبود

دیدگاه

نوشته اصلی توسط hs67
                                ممنون از پاسختون مدل خاصیش مد نظرتون نیست؟
                                بقیه دوستان هم که اصلا نمی دونن mp3 پلیر چیه؟
                                مدل خاصیش رو نمیشناسم ولی صداشونو گوش کردم خیلی عالین البته ای پد هم اصلشون نه از این 20 تومنیا که دوستمون گفتن شنیدم گوش ندادم از ام پی تری خیلی بیشتره

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                                X