اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

آمپلی فایر 600w با LM4702

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : آمپلی فایر 600w با LM4702

اگر امپلی پر قدرت می خوای چرا av400 رو درست نمیکنید جناب اشک هم انو رو ساخته وجواب داده

دیدگاه

اینم یه امپلی کلاس d
      http://www.4shared.com/folder/5vSPMph4/_online.html

دیدگاه

از همتون به خاطر نظرات ارزشمند و مفیدی که دادین ممنونم :agree:

حالا این av400 چه جوریاست ؟ قطعاتش پیدا میشه ؟ آیا شماتیکی دارین ازش ؟
        چه دعايي کنمت بهتر از آن که خدا پنجره باز اتاقت باشد ...

دیدگاه

اگه تا حالا آمپلی درست نکردی بنظرم سراغ av400 نرو بهتره اون آمپلی با ترانزیستورهای دارلینگتون رو بسازی با تغذیه دم دستی هم میتونی راه اندازیش کنی
          رازي در کار نبود

دیدگاه

آیا راهی هست که مدار آمپلی دارلینگتون رو باز هم از نظر قدرت ارتقاع بدیم ؟ :question:
            اون 150 واتی که نوشته واقعا RMS هست ؟ :question:
            اگه واقعا RMS باشه من دیگه مشکلی ندارم چون خودم یه اسپیکر برای کامپیوتر ساختم ( با آیسی TDA ) که 50 وات RMS هست که هر کانالش 25 وات میده و به نظرم چیز باهالیه و جوابگوی من هست .
            اینم عکساش !

ببخشید که یکم خاکی هست چون خیلی وقته که با هدفون صدا گوش میدم . به خاطر مادربزرگم
            تغذیه مدار 12 ولت سویچ مد و جریان مدار 4 آمپر هست که میشه 48 وات RMS

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ashk
              محمد جان شما صدای این کلاس D رو شنیدی؟؟؟ البته قطعاً مثل AB جواب نمیده ولی خیلی دلم میخواد صداش رو بشنوم. البته توان بالاش رو.
              من نشنیدم

این سری از آمپلیفایرها ، مدلهای 2 و 4 کانال هم دارند که از دوستان Tuningtalk میگفتن کیفیت بسیار خوبی داره.

در بین کلاس D ها میشه به سری I-tech کراون هم اشاره کرد که کیفیت و قدرت و راندمانش ، اون رو متمایز کرده.

دیدگاه

بله دوست عزیز اگه مدل قوی تر میخوای

PCB و توضیحاتش رو هم براتون پ میکنم،خودم خواستم بسازم ولی فیبرشو برعکس دراوردم :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:(چون با اتو بود)و قسمت نشد بسازم،این دارلینگتونا حسنش اینه که ترانزیستوراش هم ارزونه دونه ای حدود 600 700 ولی اگه بخواین ماسفت بگیرین!!!
                رازي در کار نبود

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ashk
                  محمد جان شما صدای این کلاس D رو شنیدی؟؟؟ البته قطعاً مثل AB جواب نمیده ولی خیلی دلم میخواد صداش رو بشنوم. البته توان بالاش رو.
                  سلام جناب اشک من صدای امپلی فایرهای خودرو کلاس d رو شنیدم دقیقا صداش باا امپلی فایرهای معمولی خودرو کلاس ab فرق میکنه وضوح صدا و شفافیتش کاملا حس میشه یه جورایی انگار خواننده پیشته

دیدگاه

جالب شد!!! مطمئن هستید کلاس D بوده؟؟؟ یعنی داخلش رو دیدید؟؟ کلاس D فقط راندمان بیشتری داره و قاعدتاً کیفیت به مراتب پایین تری نسبت به AB باید داشته باشه. بالا ترین کیفیت در مدارات ترانزیستوری مربوط به کلاس A است.
                    خنده بر لب میزنم تا کس نداند راز من ورنه این دنیا که ما دیدیم خندیدن نداشت

با عرض پوزش از دوستان عزیزم به علت پاره ای از مشکلات کمتر در خدمتتون هستم. التماس دعا

دیدگاه

جناب اشک از اونجایی که نویز روی سیگنال سوار میشه در نتیجه توی آمپلی فایر های آنالوگ به خوبی نویز حس میشه و از کیفیت صدا کم میکنه . توی مدارات دیجیتالی نویز زمانی که روی یه سیگنال مربعی ( دیجیتالی ) سوار میشه میشه با برش دامنه و محدود کردن اون به یه سیگنال صاف و سوف دیجیتالی دست پیدا کرد همون طور که توی گیرنده های دیجیتالی تلویزیون از این روش استفاده میکنن و تصویر مشتی تحویلت میدن .
                      توی مدارات دیجیتالی هم تقویت خیلی راحت از تقویت یه سیگنال سینوسی هست و از اونجایی که تقویت روی سیگنال مربعی انجام میشه درنتیجه ترانزیستور و یا هر المان تقویت کننده ای یا توی ناحیه قطع هست و یا ناحیه فعال . وسط این نواحی که تلفات توان در اون ایجاد میشه وجود نداره . درنتیجه تلفات به شدت در آمپلی های دیجیتالی کاهش پیدا میکنه .

اینم یه سیگنال دیجیتالی و نویزش

میشه با برش دادن بخشی از پیک های پایین و بالا ولتاژ دویاره سیگنال دیجیتالی رو بدون نویز بازسازی کرد .

طبق گفته های رفیقمون که درباره آمپلیشون میگفتن . فکر میکنم که صدای مشتی ای هم داشته باشه . چون باید طبقه خروجی بدون نقص باشه چون وظیفش بازسازی سیگنال سینوسی و صوتی از روی دیجیتالی هست درنتیجه ما تو خروجی دوباره همون صدا ر داریم .

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                      X