اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

اطلاعات عمومی در مورد آمپلی فایرها

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : جریان ورودی آمپلی فایر

نوشته اصلی توسط وحید نصیری
    ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ ــــــــــــــــــــــــــــــ
    پی نوشت:
    آخه یکی نیست بگه مرد حسابی تورو به سروصدا و تقویت و آمپلی و اینجور چیزا چکار!!!؟؟؟؟؟ برو به همون AVR خودت بچسب و دلتو به چراغ چشمک زن ساختن باهاش خوش کن!!!!!!!!!!
    نگو این حرفارو خوب منم avr بلدم زیاد آمپلی هم تا دلت بخواد ساختم
    حالا این دوتا رو با هم مخلوط کردم شد آمپلیفایر دیجیتال :nerd:
    تو این انجمن عکساش هست http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=51101.0

آخر ما نفهمیدیم آمپلی 400 وات میخوای یا 1 وات استریو با 2822 ؟؟؟؟؟
    اصلا برای چه کاری میخوای ؟؟ برای سخنرانی ؟ برای موسیقی ؟

AV Maziton 100
    Render By Artlantis Studio
    [img width=346 height=100]http://maziyar123.persiangig.com/View.jpg[/img]

دیدگاه

من رفتم آمپلی مسجد محلمون رو نگاه کردم.
      5 یا 6 تا خروجی پشتش بود که 2 یا 3 تاش با سیم رفته بود پشت بوم و 4 تا از همون بلندگوهایی که بالا عکسش رو گذاشته بودم راه مینداخت. صداشم بد نیست.
      برای داخل مسجد هم 2 تا خروجی اومده بود و به دو تا بلندگو مثل :

اینا وصل شده بود که زده بودنش به 3 متری دیوار.
      بدبختانه توان آمپلی رو هرچی گشتم جاییش ندیدم نوشته باشه لااقل!!!
      راجع به این بلندگوها هم یه توضیحی میدید؟
      ممنون.
      راستی به نظرتون توان یه اینچنین چیزی در چه حدیه؟؟
      حدود 100 میشه؟؟
      شاید 200 300 وات(VOICE)واقعی اما کیفیت زیادی نمی خواد این مدل باندایی که عکسشو تو این تاپیک آخری زدین هم انواع داره توی اینا معمولا دو تا بلندگوی 12 اینچ استفاده میشه شما بلندگو 12 اینچ مگنت بزرگ از حدود 30 تومن میتونی گیر بیاری تا ... تومن و کیفیت و قدرت متفاوتی دارن من یه جفتشو گرفتم 36 تومن(البته چند سال پیشا)
      البته فقط به درد سخنرانی میخورد و اصلا اصلا مناسب موزیک نبودن اما فول رنجهای 12 اینچی هست که برای موزیک هم صدای فوق العاده ای دارند البته قیمت نجومی هم دارند...
      رازي در کار نبود

دیدگاه

وحید جان من برای هیئت های زیادی سیستم بستم
        اکو و ریورب دو تا افکتن که دستگا های هیئت ها معمولا استفاده میکنند
        واسه همینه که هر دستگاه 700-900 هزار تومان قیمت داره
        تازه توشون هم از dsb برای ساخت افکت ها استفاده شده

تو سیستم های صوتی یه چیزایی میبینی که فکت پیاده میشه
        من میخواستم یه دستگاه واسه هیئت بگیرم امپلی خالی بود 80 تا بوق رو با همون یکی راه مینداخت

تازه الان دیگه بیشتر دارن رو سیستم های بیسیم واسه هیئات کار میکنند
        تو دزفول مثلا 40 میلیون تومن فقط پول سیستم صوتی هیئت سیاهپوشانش شده البته نا گفته نماند این هیئت جزئ بزرگترین هیئت های کشوره واسه روز عاشورا یه فرکانس خریدن و یه فرستنده fm

اکو چنگ تو ایران محصولاتش رو واسه مساجد زیاد استفاده میکنند که معمولا محصولاتش کپی کارای شرکت فونیکه
        میتونی مشخصات بحصولات و ببینی تا دقیق دستت بیاد باید چی بسازی

مثلا پاورمیکسر k16 رو ببین این میکسر قیمتش 900 هزار تومانه ,و دو کانال 500 وات داره یعنی 1000 وات
        http://www.scavino.it/phonic_k16.htm

تو بگو ای سنگ صبور تو صبوری یا دل من
        تو بگو ای جام بلور تو شکستی یا دل من

دیدگاه

آقای نجدی عزیز ساخت چنین سیستم هایی کار یک نفر نیست و تو شرکتهای بزرگ با سرمایه گذاری زیاد انجام میشه(بقول خودتون یه شرکتی مثل چنگ فقط این کارا رو کپی میکنه) این دوستمون همون طور که گفتن انگار دنبال آمپلی فایر سخنرانی هستن که بتونه چند تا بلندگوی بوقی رو راه بندازه...
          بنابراین به این کیفیت و تکنولوژی و قیمت نیاز نیست...
          رازي در کار نبود

دیدگاه

راستی باند ها هم دو نوعند اکتیو و پسیو
            همون طور که دوستون گفت پسیو از 50000 تومان به بالا گیر میاد
            مثلا باند پسیو sp550 حدود 500000 تومانه (دونه ای )

این لینک ها رو هم یه نگاهی بنداز
            دو تا 1000 وات http://psr-co.ir/ProductDetails.aspx?Typeid=169
            http://psr-co.ir/ProductDetails.aspx?Typeid=648

تقریبا تمام دستگا هایی که من باز کردم ترانس تطبیق رو داشتن

دیدگاه

نوشته اصلی توسط hs67
              آقای نجدی عزیز ساخت چنین سیستم هایی کار یک نفر نیست و تو شرکتهای بزرگ با سرمایه گذاری زیاد انجام میشه(بقول خودتون یه شرکتی مثل چنگ فقط این کارا رو کپی میکنه) این دوستمون همون طور که گفتن انگار دنبال آمپلی فایر سخنرانی هستن که بتونه چند تا بلندگوی بوقی رو راه بندازه...
              بنابراین به این کیفیت و تکنولوژی و قیمت نیاز نیست...
              دوست عزیز شما درست میگید
              اگه قرار باشه فقط یه دستگاه درست کنند و فقط چند بوق رو راه بندازن که مشکلی نیست
              من اطلاعات رو دادم برای افرادی که میخوان کار تجاری انجام بدند تا هم رقبا رو بشناسند و هم از امکانات دستگاه ها اگاه باشند
              چند تا از دوستام برد های اماده میگیرند و خودشون دستگاه میسازند و با قیمت های خیلی پایین و کیفیت خوب میفروشند
              گفتم شاید این دوستمون هم همچین طرحی داره

دیدگاه

بعد از حدود 4 سال فعالیت تو این سایت اولین باره که میبینم در عرض 50 دقیقه 6 تا پاسخ به یه تاپیکم داده شده!!!!!!!! فکر کنم رکورد شکستم!!!!!!!!!! :mrgreen:

نگو این حرفارو خوب منم avr بلدم زیاد
                مازیار جان ما کوچیکتیم. من خودمو گفتم!!!!!! :mrgreen:
                اون قضیه 2822 رو همین امروز یکی از بچه ها گفت براش بسازم. اصلا ربطی هم به این قضایا نداره.(فقط موندم چرا وز وز میکنه)

اون قضیه آمپلی ساختن هم برای یه کار نهایتش هیئتی حسابش کنید. میشه گفت کلا ربطی به موسیقی نداره.

وحید جان من برای هیئت های زیادی سیستم بستم
                اکو و ریورب دو تا افکتن که دستگا های هیئت ها معمولا استفاده میکنند
                واسه همینه که هر دستگاه 700-900 هزار تومان قیمت داره
                تازه توشون هم از dsb برای ساخت افکت ها استفاده شده
                دمت گرم دایی امین. منم خیلی هنر کنم برای کار هیئتی استفادش کنم. اکو هم که از ملزمات نوحه خوانیه(مثل گاز اشک آور عمل میکنه) اون ریورب رو نمیدونم چیه. میتونی یه توضیحی برام بدی؟؟ممنونم.
                هنوز قصد فرستادن پلو 18 به فضا رو ندارم پس از dsb صرف نظر میکنم.
                نمیخوام میکسر و آمپلی حرفه ای برای استدیو بسازم که. فوقش قراره صدای یه حاج آقا!!! ویا یه مداح رو پخش کنه و یا اذان.
                اون سایتی هم که معرفی کردید نگاه کردم. واقعا فکم پیاده شد. عجب دراکولاییه!! آدمو میترسونه

دوست عزیز شما درست میگید
                من اطلاعات رو دادم برای افرادی که میخوان کار تجاری انجام بدند تا هم رقبا رو بشناسند و هم از امکانات دستگاه ها اگاه باشند
                چند تا از دوستام برد های اماده میگیرند و خودشون دستگاه میسازند و با قیمت های خیلی پایین و کیفیت خوب میفروشند
                واقعا از اطلاعاتت ممنونم امین جان
                این قضیه بردهای آماده رو میتونید برام بگید چطوریه؟

من الان دیگه دارم طرح کلی رو برای خودم تصویر میکنم.
                مثلا یه چیزی بسازم که دارای 6 یا 4 خروجی باشه. توانش 200 وات باشه. برای کارای مسجد و یا هیئت مناسب باشه. 3 تا ورودی داشته باشه. اکو هم اگه شد داشته باشه. این شد طرح کلی من :nerd:
                راستی برای اکو کردن صدا آیسی و یا قطعه خاصی مورد نیازه؟؟؟

با سپاس مجدد از دوستان

درد من تنهایی نیست؛ بلكه مرگ ملتی است كه گدایی را قناعت، بی‏عرضگی را صبر، و با تبسمی بر لب این حماقت را حكمت خداوند می‏ نامند! "گاندی"

به دلیل وجود برخی مشکلات و بی احترامی ها این اکانت رو غیر فعال کردم. همیشه سر بلند باشید.
                بدرود . . .

دیدگاه

پاسخ : اطلاعات جزئی در مورد آمپلی فایرها

عد از حدود 4 سال فعالیت تو این سایت اولین باره که میبینم در عرض 50 دقیقه 6 تا پاسخ به یه تاپیکم داده شده!!!!
                  پس چی فکر کردی داداش شما تو انجمن آمپلی نبودی اگه میومدی زودتر رکورد میشکوندی !!! :mrgreen:

یه چیزی بسازم که دارای 6 یا 4 خروجی باشه. توانش 200 وات باشه. برای کارای مسجد و یا هیئت مناسب باشه. 3 تا ورودی داشته باشه. اکو هم اگه شد داشته باشه. این شد طرح کلی من
                  راستی برای اکو کردن صدا آیسی و یا قطعه خاصی مورد نیازه؟؟؟
                  اکو رو که میتونی با ایسی pt2399 راه بندازی اینم دیتاشیت

http://www.datasheetcatalog.org/data...n/mXyzsyzt.pdf

برای ورودییهاش از یه میکسر استفاده کن ( یه میکسر 4 کانال تو کتاب بخت آور بود بعدا برات پ میکنم)

توان آمپلی بستگی به محیط مسجد داره منظورم اینه که مسجد بزرگه ؟؟ کوچیکه ؟؟ چند تا بلندگو میخوای دور تا دورش بزاری ؟
                  AV Maziton 100

دیدگاه

مسجده نه بزرگه و نه کوچیکه. متوسطه :mrgreen:
                    حدودای 70 در 50 متره(میشه گفت کوچیکه)

اگه منم که میگم 4 تا شیپوری بالای پشت بوم باشه و اگر شد 2 یا 4 تا از این خوشگلا(اسمشونو نمیدونم چیه. همین جعبه ای ها) داخل مسجد.
                    فقط مهمه که 3 یا 4 ورودی میکروفن داشته باشه. چون یکیشو قراره به یه دستگاهی وصل کنم که بعدها میگم چیه. یکیشم قراره میکروفن حاجی رو ساپورت کنه. بالاخره باید 1 یا دوتای دیگه ورودی داشته باشه تا موقع مداحی یکی بخونه و چند نفر هم فیس فیس کنن!!!!!!!!! =))
                    (جدی نگیری ها همین مداح های 2010 ای رو میگم که خودشون میخونن و یکی دیگه هم با یه میکروفن دیگه همزمان هیس هیس میکنه!!!!!)

باید انقدری قدرت داشته باشه تا بتونه صدا رو از پشت بوم تو مواقع لزوم حداقل در شعاع 500 پخش کنه. مثلا اذان دادن باید برای بیرون مسجد پخش بشه و همه هم بفهمن دیگه.

راستی این آیسیه رو برای هر ورودی باید یکی گذاشت؟؟؟
                    چند ورودی چند خروجی نیست؟؟؟
                    اینطوری که مثلا اگه 4 تا ورودی داشته باشیم هر 4 تاشو اکو میکنه.
                    راستی ته دیتا شیت در باره ساراند نوشته بود. اون دیگه چیه؟؟؟

با تشکر
                    درد من تنهایی نیست؛ بلكه مرگ ملتی است كه گدایی را قناعت، بی‏عرضگی را صبر، و با تبسمی بر لب این حماقت را حكمت خداوند می‏ نامند! "گاندی"

به دلیل وجود برخی مشکلات و بی احترامی ها این اکانت رو غیر فعال کردم. همیشه سر بلند باشید.
                    بدرود . . .

دیدگاه

آقا نقدا این هست اگه بدرد میخوره کامل ترشم بزارم
                      رازي در کار نبود

دیدگاه

البته باید برای ساخت اکو از نقشه اصلاح شده استفاده کنی تو تاپیکا بگردی پیدا میکنی
                        رازي در کار نبود

دیدگاه

نوشته اصلی توسط امین شیخ نجدی
                          دوست عزیز شما درست میگید
                          آقای نجدی عزیز لطفا در مورد بردهای آماده بیشتر توضیح بدید.
                          I Love Music

دیدگاه

آقا نقدا این هست اگه بدرد میخوره کامل ترشم بزارم
                            دایی دمت گرم. خیلی گلی :applause:
                            این همون 50 واته بخت آور نیست؟؟؟
                            یادمه دوران دانشگاه یکی از دوستان صمیمیم اونو ساخته بود و تو خوابگاه بچه ها گرفته بودنش وسط خوابگاه باهاش داد و بیداد میکردن!!!! یادش بخیر :cry:

قرار شد رو این کار کنیم ببینیم چی از ش در میاد:
                            مثلا یه چیزی بسازم که دارای 6 یا 4 خروجی باشه. توانش 200 وات باشه. برای کارای مسجد و یا هیئت مناسب باشه. 3 تا ورودی داشته باشه. اکو هم اگه شد داشته باشه. این شد طرح کلی من
                            البته باید برای ساخت اکو از نقشه اصلاح شده استفاده کنی تو تاپیکا بگردی پیدا میکنی
                            ورودیهاش چطور؟؟؟
                            اینو پرسیده بودم:
                            با تشکر مجدد

بدرود . . .

دیدگاه

اینو بخت آور بعنوان 400 وات زده!!!البته مال این حرفا نیست اما اگه بتونی با تغییرات توش بجای 3055 از 3773 (تفاوت قیمت و البته توانشون زیاده)استفاده کنی بهتر جواب میده(برای توان بالا باید قکر خازن و هیت سینک و ترانس مناسب هم باشی که خرج میزارن)کلا یه مقدار تجربه نیاز داره که اگه بتونیم کمکت میکنیم برای میکسر هم بخت آور یه مدار 4 کانال داره که اکو و حجم صدای هر کانالو کنترل میکنه اون هم خیلی حرفه ای نیست ولی کیفیتش برای voice زیاد هم هست ایشالا بزودی همشو با راهنمای مونتاژ میزارم
                              رازي در کار نبود

دیدگاه

مسجده نه بزرگه و نه کوچیکه. متوسطه :mrgreen:
                                حدودای 70 در 50 متره(میشه گفت کوچیکه)

اگه منم که میگم 4 تا شیپوری بالای پشت بوم باشه و اگر شد 2 یا 4 تا از این خوشگلا(اسمشونو نمیدونم چیه. همین جعبه ای ها) داخل مسجد.
                                فقط مهمه که 3 یا 4 ورودی میکروفن داشته باشه. چون یکیشو قراره به یه دستگاهی وصل کنم که بعدها میگم چیه. یکیشم قراره میکروفن حاجی رو ساپورت کنه. بالاخره باید 1 یا دوتای دیگه ورودی داشته باشه تا موقع مداحی یکی بخونه و چند نفر هم فیس فیس کنن!!!!!!!!! =))
                                (جدی نگیری ها همین مداح های 2010 ای رو میگم که خودشون میخونن و یکی دیگه هم با یه میکروفن دیگه همزمان هیس هیس میکنه!!!!!)

باید انقدری قدرت داشته باشه تا بتونه صدا رو از پشت بوم تو مواقع لزوم حداقل در شعاع 500 پخش کنه. مثلا اذان دادن باید برای بیرون مسجد پخش بشه و همه هم بفهمن دیگه.

با تشکر
                                :mrgreen:
                                خوب پس اگه برای مسجد با این متراژ میخوای از همون دارلینگتونه برای هر جفت بلندگو یکی بساز خیلی هم ارزونه قطعاتش هم موجوده .

همین مداح های 2010 ای رو میگم که خودشون میخونن و یکی دیگه هم با یه میکروفن دیگه همزمان هیس هیس میکنه
                                حال کردم باحال بود :mrgreen:
                                AV Maziton 100

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                                X