اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

سئوال در مورد تغذیه آمپلی

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

سئوال در مورد تغذیه آمپلی

با سلام شاید این سئوالی که میخواه بپرسم به نظرتان مسخره بیاد ولی وقتی شما میگین دوبل 30 ولت یعنی 15- 15+ یا 30- 30+ چون یک دیتا شیت دیدم متوجه نمیشم نوشته تغذیه پیشنهادی کمپانی 30 ولت مثل STK402-070 آمپلی خودم ولی توی توضیحات تغذیه نوشته بود 30-0-30 oo: آیسی اون هم استریو هستش لطف کنید یه توضیح شفاف بهم بدهید متوجه بشوم فکر کنم این دید من از تغذیه دوبل اشتباه است شما وقتی یک آیسی استریو 40W+40W که ولتاژ پیشنهادی 30 ولت هست را چطوری تغذیه میکنید اگر می توانید یه نقشه ای چیزی بگذارید من متوجه بشوم یعنی چی واقعا در این لحضه قاطی کردم لطفا کمکم کنید درست متوجه نمیشم تمام تصوراتم بهم ریخته :angry: :angry: :angry: آمپلی من هم استریو هستش
    کارکن مگو کار چیست که سرمایه آمپلی ساختن است تا کار نکنی پول نداری آمپلی بسازی

پاسخ : سئوال در مورد تغذیه آمپلی

وقتی میگیم دوبل 30 ولت یعنی ترانس 3 سر که هر سر 30 ولت باشه.اونم AC که وقتی DC بشه میشه هر سر 42 ولت. مثلاً ما میگیم 30 ولت دویل هر سر سه آمپر بگیر. میشه ترانس سه سر که هر سر 30 ولت و سه آمپره.
    یعنی شما از این ترانس میتونی 60 ولت 3 آمپر یا 30 ولت 6 آمپر بگیری که در هر صورت توان ماکزیمم ترانس میشه 180 وات. که برای اون مدار دارلینگتون مناسبه.با این ترانس شما میتونید حدود 100 وات توان از آمپلیفایر بگیرید.
    خنده بر لب میزنم تا کس نداند راز من ورنه این دنیا که ما دیدیم خندیدن نداشت

با عرض پوزش از دوستان عزیزم به علت پاره ای از مشکلات کمتر در خدمتتون هستم. التماس دعا

دیدگاه

با سلام استاد اشک پس طبق گفته شما من آمپلیه خودم را با توان کم تغذیه کردم 15- 15+ oo: واقعا من مشنگم این هم تقصیر اون سیم پیچ بود چون بهش گفتم دوبل 30 ولت اینو داد تحویل منم محاسباتم اشتباه شد پس یک آمپلی که با 30 تا 56 ولت متقارن کار میکند باید هر سر 30 ولت باشد :cry2: :angry: :eek: :NO: خوب آمپر مصرفی stk402-070 چه مقدار است طبق گفته علم فردا عزیز گفته بودن 2.5 آمپر ولی من این ضخامت سیم گیرم نیامد والا هست ولی خرده فروشی ندارند باید عمده بگیرم که صرفی نمیده اشکالی دارد تا 4 آمپر یا 3.7 بپیچم بازم تشکر

دیدگاه

نه اشکالی نداره و باعث میشه مدارت اصلاً کم نیاره و با تمام توان کار کنه. فقط هر چی آمپر بره بالا باید بیشتر مواظب باشی. چون تحمل آی سی توی اتصال کوتاه کم میشه و زودتر میسوزه.

با عرض پوزش از دوستان عزیزم به علت پاره ای از مشکلات کمتر در خدمتتون هستم. التماس دعا

دیدگاه

استاد اشک واقعا ازتون بخاطر توضیحات شفافی که دادین تشکر میکنم این همه جعبه دارم برای این تزئیناتی ها میسازم ولی حتی یه دونه برای شما که استاد ما هستی را نمیتوانم بسازم :cry: خیلی دلم میخواست به صورت خیلی نزدیک با هم کار کنیم من برایتان جعبه بزنم شما هم در الکترونیک کمکم کنید :angry: چونکه من قبل از اینکه توی کار ساخت لوازم اداری بروم علاقه شدید به الکترونیک داشتم ودارم 3 ماه دم یک مغازه تعمییر تلویزیون کار کردم یارو خیلی از لحیم کردن من خوشش میومد ولی کار یادم نمیداد فقط لحیم کاری میکردم بعدش سر یه جریان انحرافی سر از کارگاه نجاری در آوردم بازم راضی ام شاید اینجوری بهتره :angry: :angry: اگه می خواهی جعبه برات بسازم بدهم به باربری برات بیاره فقط کاشکی می توانستم این لطف همه شما هایی :read:که توی این انجمن کمکم میکنید را جبران کنم (داره بیش از حد احساسی میشه ) با تشکر بدرود

دیدگاه

خواهش میکنم. منم مثل خودتم ابی جان یهو نمیدونم چی شد سر آزمایشگاه در آوردم. ولی الکترونیک توی خونم جریان داره. معتاد دود هویه شدم :mrgreen:
            آخ گفتی اتفاقاً من گیر یه نجار توپ و با سلیقه هستم تا کارهای سفارشیم رو بزنه. با 4-5 نفر کار میکنم ولی هر کدوم باید 10 جعبه بزنند تا یه کم مثل اونی که میخوام بشه.
            الان چند ساله دوست دارم یه سیستم عالی برای خودم ببندم ولی جعبه باند جالب ندارم. میدونی که 70% صدا به همین جعبه بستگی داره. با 4432 یه مدا بستم رو ماشین چنان باسش ضربه میزد که آینه وسط ماشین چیزی توش پیدا نبود. ولی بیرون ماشین صداش جالب نیست.
            خوب منم زیاد خحرف زدم.
            موفق باشید.

دیدگاه

استاد عزیز من نمیدونم ساکن کجایی ولی اگه نزدیکی بپر سوار ماشینت شو بیا پیشم یه جعبه برات بزنم عشق کنی خدایش من تمام اصول را رعایت میکنم شما تصور کن شما خودت بتوانی جعبه بزنی طبق سلیقه خودت چی میشه اگه توجه کرده باشی یه تاپیک زدم یه چند نمونه جعبه گذاشتم که اینها همش برای خانه هستش که از هر دو طرف ساب استفاده میشه که به کیفیت بوم بوم اضافه میکنه تا جایی که ابتدا و انتهای بوم بوم را نمیشه تشخیص داد من موقعی که ماشینو میارند پیشم جعبه براش طراحی کنم کاری میکنم همون قضیه ای که شما میگید درش اتفاق نیفته موقعی از ماشین پیاده میشی تازه میری تو هوا :wow:هر چی در و دیواره کنارت تکون میخوره اون نجارهایی که شما باها شون کار میکنید هیچ کدام فکر نکنم آمپلی بسازند oo: و نمیدونند اصلا صدا یعنی چی توی شهرمون حرف اول را میزنم راستی من به غیر از ساب چند عدد بلند گوی معمولی استفاده میکنم که مقداری از صدای ضروری توی فیلتر ساب حذف میشه که اونها را باید با یه تکنیک دیگه اضافه کرد که اینجا نمی تونم بگم به دلیل مسائل کاری والبته برای هر کسی کار نمیکنم ولی شما استاد ما هستی واقعا میگم خیلی طالب شدم جعبه بسازم راهی نداره اصلا یه کاری کنیم من ساب میخرم و جعبه را میسازم برات می فرستم یک بار برای خودت ارزشش را داره اگه خوشت نیامد به خرجه خودم بفرستش پس فقط چه سایز ساب می خواهی باشه بگو بقیه اش با من استاد اشک :bye

دیدگاه

منم با حرفتون موافقم ، خیلی از نجارها بعد از اتمام کار انگار در حال دویدن جعبه ساختن !! :mrgreen: :mrgreen:

سر همون جعبه چوبی آمپ یا باندی که ازش استفاده کردم پیچها همه درب و داغون از چوب زدن بیرون و خودم همشون رو دوباره سوراخکاری کردم و .... بعد که بجاش جعبه فلزی ساختم.

وقتی ما بخشی از دستگاه رو میسازیم وسواس داریم که بقیه قسمتهاش کج و معوج نباشه ولی بقیه این وسواس رو ندارن. همون جعبه فلزی که می بینید کلا ورقش کج و قسمت داخلش بزرگتر بود که من بدون ابزار مناسب اونطوری درآوردمش !! حالا نمیذارن با دستگاهشون کار کنیم ، کلی التماس کردم زیر دستگاه پرس یه تیکه کاغذ بزاره لبه ورق خیلی ترک نخوره !

راستی در مورد تغذیه آیسیها معمولا توی دیتا شیت خوب نگاه کنید برای بار 8 اهم یه تغذیه پیشنهادی دارن و برای 4 اهم یه مقدار دیگه. معمولا ولتاژ DC زیر بار رو مینویسن و بهتره از مقدار گفته شده بیشتر نشه.
                وقتی تو نیستی
                نه هست های ما چونانکه بایدند
                نه باید ها...
                هر روز بی تو http://www.up98.org/upload/server1/0...158wwayrz3.jpg
                روز مباداســـت !

دیدگاه

در مورد نجارها باید بگم فقط تعداد کمی به خاطر علاقه وارد این کار می شوند خیلی ها فقط چون شنیدن نون خوبی داره این کاره میشن و خوب دیگه هیچ وقتم پیشرفت نمی کنندو به همون نون شبشون راضی اند در مورد جعبه آمپلی من آلومینیوم را می چسبون روی MDF بعد با دستگاه دورکن 45 درجه گوشه ها را برش میزنم بعد چسب و سرم کاری بعدشم کل الومینیوم داخلی را به هم وصل میکنم که پارازت گیره خفنی میشود و جلوه زیبای MDF را دارد که خیلی قشنگ میشه و در مورد تغذیه هم اگه اشتباه نکنم همون گزینهrecommended supply voltage هست که باید ازش پیروی کرد خیلی ممنون NEW RAY با تشکر

دیدگاه

اقا ابی یه عکس از اون جعبه ها که ساختی رو بزار ببینیم تا ما هم با روش کار اشنا بشیم

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                    X