اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

آمپلی فایر با صدای کوبنده برای ماشین

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : آمپلی فایر با صدای کوبنده برای ماشین

مازیار جان به دل نگیر(خطرناکه میدونی که چی میشه اگه به دل بگیری؟)
    در ضمن من تیرمو می بخشم،چون میترسم بخوره بهت کمونه کنه =))
    رازي در کار نبود

دیدگاه

این از مدار منبع تغذیه

اینم پروتکشن مدار

چون خروجی مدار push-pull هست بازده مدار حدود 78 درصد هست به همین خاطر یه ترانس 2kva نیازه.در ضمن ترانزیستور های Q7 و Q8 نقش حفاظت مدار رو دارن و وقتی خروجی اتصال کوتاه بشه هم هیچ مشکلی نمی افته.
      به نظرتون اگه بخام اینو بسازم چقدر هزینه میبره؟
      دوست عزیز New-Ray به جای ترانزیستورهای push-pull در خروجی چه ترانزیستوری قرار دادید و تستش کردید؟
      در کل اگه یه همچین آمپلی داشته باشیم خوبه.شاید واسه پروژه دانشجوییم هم ارائه بدمش.

دیدگاه

شما هنوز متوجه نشدی هیچ باندی رو نیمتونی به این آمپ وصل کنی؟ حتی اگه تغذیه شم بتونی تهیه کنی !

ولی خدا وکیلی این آمپ بدرد پروژه دانشجویی میخوره پز دادنو اینا روی همه کم میشه... البته باید بجاش یه 20 تایی لامپ 100 وات بزاری که جمعیت حال کنن

دیدگاه

تحلیل این مدار واسم بیشتر از ساختنش مهمه.تو دیتاشیت ترانزیستورها هم نگاه کردم تا معادلش رو بزارم ولی معادلش هم توی پروتئوس نیست.

دیدگاه

ظاهرا این دوستمون از اون دسته هست که همه چیزو خودش باید تجربه کنه،بزارید کارشو بکنه،ما که نباید جاش تصمیم بگیریم،بقول asw گفتنیا را گفتیم،حالا خودش باید تصمیم بگیره
            ولی خداییش فکر می کنم اگه اینو راه بندازه فیوز نیروگاه بپره
            رازي در کار نبود

دیدگاه

سلام HS جان من هم با همه کم اطلاعی از برق و... همه چیز رو بالاتر گفته بودم .
              دعاي خير از هر چيزي بهتر است...

دیدگاه

مشکلشو بهت نمیگم که نسازی
                آقا ما بی خیال ساختش شدیم ولی به قول خودتون نتیجه گرفتن از چنین مداری خیلی حال میده.مشکلشو بگو ببینم چیه.راستی به جای ترانزیستور دارلینگتون چی گزاشتی من که دوتا ترانزیستور گذاشته بودم.واسه تست موج سینوسی دادین یا سیگنال صوتی؟به جای ترانزیستورهای قدرت که یه چیز دیگه گزاشتم چی گزاشتین؟
                اگه با نرم افزار که نتیجه بگیرم واسم خیلیه. :nice:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط yasgig
                  آقا ما بی خیال ساختش شدیم
                  مشکلشو بگو ببینم چیه
                  =)) =))
                  باید بنویسی زیرشم امضا کنی،این طوری قبول نیست
                  رازي در کار نبود

دیدگاه

نوشته اصلی توسط hs67
                    =)) =))
                    باید بنویسی زیرشم امضا کنی،این طوری قبول نیست
                    بابا حالا بی خیال.تحلیلش هم به قول دوستمون حال میده.راهنمایی کنید.

دیدگاه

مدارش ساخته شد البته به صورت مجازی
                      16 در 24 سانتی متر

حالا موند مشکلاتش که دوستان بگن

دیدگاه

از لحاظ تبادل حرارات بهترین مداریه که دیدم...
                        رازي در کار نبود

دیدگاه

• [li][list type=decimal]
                            [li][right][center]منظور از تبادل حرارت تو این آمپلی فایر یعنی چی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

اگه قرار باشه ترانزستورا تو همین فاصله از هم قرار داشته باشن و جریان کنترل نشده ازشون عبور کنه میشه مدارو تو یه چهار چوب (یا حباب) شیشه ای قرار داد و ازش به عنوان هیتر برای گرم کردن آب آکواریوم استفاده کرد . البته اگه ماهی ها آب پز نشن :mrgreen:

شایدم (حتمآ)من اشتباه میکنم

اگه آخرش شبیه این بشه که عالیه :wow:

[/list]
                          دعاي خير از هر چيزي بهتر است...

دیدگاه

نوشته اصلی توسط yasgig
                            بابا حالا بی خیال.تحلیلش هم به قول دوستمون حال میده.راهنمایی کنید.
                            هم باید تعهدنامه بنویسی هم وصیت نامه :mrgreen:

شوخی کردم . چندتا نکته :
                            1- در پروتئوس خیلی از ترانزیستورا از کتابخونه مشترک استفاده میکنن، پس ممکنه 2N2222 جریان 10 آمپر هم بده ! در واقع فقط اسمشون فرق میکنه ولی در اکثر مدارات جواب میدن در غیر اینصورت باید بایاسشون رو تغییر بدی یا از نوعی استفاده کنی که کتابخونه SPICE داره (البته تعداد معدودی دارن مثل همین2N2222

2- بخاطر تفاوت بتا و ولتاژ Vbe ترانزیستورها با نمونه واقعی ، میزان جریان و ولتاژ مدارت با عمل کمی فرق داره.

3- ممکنه نیاز به تغییر مقدار پتانسیومترها باشه. پتانسیومتر این مدار رو طوری تنظیم کن که جریان عبوری از منابع حدود 200 میلی باشه. در حالت وسط که بود 11 آمپر میکشید. و البته در عمل باید ابتدا مقدارش زیاد باشه و بعد آروم کمش کنیم وگرنه ترانزیستورای قدرت میسوزن.

4- برای کار با منابع صوتی سعی کن از مولد سیگنال با فرکانس کمتر از 1KHz استفاده کنی Signal Generator بهترین گزینه هست. اما فایل صوتی بخاطر فرکانس بالا سرعت بیشتری از CPU میگیره.

اگه میخوای حتما از فایل صوتی استفاده کنی بخاطر کمبود سرعت کامپیوتر نباید Real Time اجرا کنی. بلکه باید اول از قسمت نمودارها Audio Analys رو استفاده کنی و بعد در خروجی مدار یک Voltage Probe بزاری و بعد این پروب رو در سمت چپ نمودار درگ کنی. بعد داخلشون گزینه هایی مثل مدت زمان ضبط و کیفیت و ... رو تنظیم کنی. در پایان با زدن دکمه Space تحلیل مدار شروع میشه و آخرش میتونی با رفتن به داخل نمودار فایل صوتی رو ذخیره کنی. ( فقط زمان تحلیل مثل رندر 3dMax طول میکشه :mrgreen: پس زمان ضبط رو خیلی کوتاه بگیر )

هنگام شبیه سازی عادی میتونی یه speaker به مدار اضافه کنی تا صدای خروجی رو از اسپیکر کامپیوتر بشنوی. البته باید تمام قطعات ورودی و خروجی رو تنظیم کنی ها ، همینطوری نزنی !! مثلا توی تنظیم بلندگو ماکزیمم ولتاژ رو به 130 ولت تغییر بده و ...
                            وقتی تو نیستی
                            نه هست های ما چونانکه بایدند
                            نه باید ها...
                            هر روز بی تو http://www.up98.org/upload/server1/0...158wwayrz3.jpg
                            روز مباداســـت !

دیدگاه

دوستان میدونستین طراحان این مدارها با تولید کنندگان قطعه در ارتباطن ؟!
                              وقتی تو نیستی
                              نه هست های ما چونانکه بایدند
                              نه باید ها...
                              هر روز بی تو http://www.up98.org/upload/server1/0...158wwayrz3.jpg
                              روز مباداســـت !

دیدگاه

New-Ray جان ممنون از راهنماییت.nn20 جان از شما هم بابت گزاشتن عکس آمپلی فایر ممنونم.با دیدن این عکس فهمیدم که ساختن یه همچین مداری واسم هنوز زوده. :icon_razz:اگه ممکنه یه آمپلی فایر به همراه یه منبع تغذیه بهم پیشنهاد بدین که خودتون ساختیدش و قدرت خوبی هم داشته باشه و تو ماشین بشه ازش استفاده کردم.مثلا نزدیکای 100 وات rms.تا با این فعلا خودمو سرگرم کنم. :mrgreen:
                                tnx

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                                X