اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

ساخت ساده ترین اسپیکر ممکن

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : ساخت ساده ترین اسپیکر ممکن

نوشته اصلی توسط علم فردا
    درسته، من اشتباها مونو معرفیش کردم. TDA2822M هشت پین و استریو هستش که با 3 ولتم کار میکنه و برای 5 ولت بهترین گزینه همینه!
    بدون پسون M میشه 14 پین.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط maziyar123
      به قول خارجیا exactly

همین که مهندس علم فردا گفتن ینی tda2822 بهترین گزینه هست برای 5 ولت فقط یکم باید احتیاط کنی چون یه اشتباه میتونه پورت usb رو تعطیل کنه وقتی این آمپلی رو ساختی اول با یه تغذیه جدا امتحان کن و اگه سالم بود بعدا وصل کن به usb

فعلا همین tda2822 رو بگیر و مدارشو بساز تا بعد بگیم چجوری وصلش کنی به usb
      قبلا از usb واسه تغذیه استفاده کردم مشکلی با این موضوع ندارم
      اگه بخام از این آی سی مونو بگیرم چجوریه ؟ :nerd:

دیدگاه

یه سوال دیگه من میخام میکروفن هم به پورت mic کارت صدا وصل کنم یه میکروفن خازنی خریدم اینو چطور به مدار اضافه کنم تا صداشو به پورت mic کارت صدا ببرم ؟

دیدگاه

میکروفن خازنی مدار خاصی نداره. خود میکروفن رو مستقیماً با سیم شیلد به ورودی میکروفن کیس وصل میکنی.
          خنده بر لب میزنم تا کس نداند راز من ورنه این دنیا که ما دیدیم خندیدن نداشت

با عرض پوزش از دوستان عزیزم به علت پاره ای از مشکلات کمتر در خدمتتون هستم. التماس دعا

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ashk
            میکروفن خازنی مدار خاصی نداره. خود میکروفن رو مستقیماً با سیم شیلد به ورودی میکروفن کیس وصل میکنی.
            اینکارو کردم ولی صدا خیلی ضعیف بود

دیدگاه

سلام برای آمپلیفایر مونو میتونی از TA7368 هم استفاده کنید این IC با 5 ولت هم کار میکنه

میکروفن رو میشه مستقیم به ورودی کارت صدا وصل کرد ولی اگه سیگنال میکروفن رو تقویت کنیم و بعد به ورودی کارت صدا وصل کنیم نتیجه بهتری میده
              شما زندگي مي کنيد من بازي ميکنم، زندگي شما را; زندگي بازي خدا و يک عروسکِ گِلي ست

دیدگاه

اگر از مدار استفاده کنید دیگه نمیشه به پورت میکروفن وصلش کرد باید به پورت لاین وصلش کنید وگرنه کیفیت صدا خراب میشه. بهترین راه همون اتصال مستقیم به پورت میکروفن هستش.

با عرض پوزش از دوستان عزیزم به علت پاره ای از مشکلات کمتر در خدمتتون هستم. التماس دعا

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ashk
                  اگر از مدار استفاده کنید دیگه نمیشه به پورت میکروفن وصلش کرد باید به پورت لاین وصلش کنید وگرنه کیفیت صدا خراب میشه. بهترین راه همون اتصال مستقیم به پورت میکروفن هستش.
                  من به پورت میکروفن وصل کردم کیفیتش بهتر از ورودی لاین بود
                  شما زندگي مي کنيد من بازي ميکنم، زندگي شما را; زندگي بازي خدا و يک عروسکِ گِلي ست

دیدگاه

پس
                    یا این مدار کیفیت پایینی داره
                    یا میکروفن شما مرغوب نبوده
                    یا ورودی کارت صوت شما حساسیت لازم رو نداشته.
                    در مجموع مثل این میمونه که شما دو بار سیگنال رو تقویت کرده باشید. قاعدتاً چیزی جز صدای درهم بر هم ندارید.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ashk
                      پس
                      یا این مدار کیفیت پایینی داره
                      یا میکروفن شما مرغوب نبوده
                      یا ورودی کارت صوت شما حساسیت لازم رو نداشته.
                      در مجموع مثل این میمونه که شما دو بار سیگنال رو تقویت کرده باشید. قاعدتاً چیزی جز صدای درهم بر هم ندارید.
                      وقتی سیگنال تقویت شده رو به ورودی mic کارت صدا وصل کردم و ولوم mic کارت صدا رو روی کمترین مقدار خودش قرار دادم کیفیت صدا از حالت های دیگه بهتر بود

دیدگاه

خوب این نشون میده که توی سیستم مشکل دارید. چون این کیفیت عالی باید زمانی بدست بیاد که ولوم میکروفن سیستم شما وسط باشه و شما هیچ نویز صدای ناخواسته ای نداشته باشید. اگر قرار بود مداری سر راه این پورت قرار بگیره که دیگه بهش پورت میکروفن نمیگفتند.خود کارت صوت دارای یک ورودی میکروفن دیفرانسیلی با کیفیت خیلی بالاست.

دیدگاه

اگه حساسیت ورودی میکروفونتون پایینه تو قسمت recording و advance گزینه boost رو فعال کنین

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                          X