اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

کمک و پیشنهاد برای ساخت اسپیکر

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : کمک و پیشنهاد برای ساخت اسپیکر

نوشته اصلی توسط maziyar123
    نمیدونم والّا ولی من از آرایش ترانزیستورای خروجیش خوشم نیومد [-(
    نظرتون محترم ولی اگه منظورتون اون قرمزاست واضح تر بگین چرا؟؟؟؟ و اینکه فکر میکنم تو بیشتر امپهای قدرت ترانزیستوری این ساختار طبیعیه...البته فکر میکنم ها :redface:

دیدگاه

این مدار قبلاً هم توی سایت بوده. همین تازگی تو یکی از فرومها دیدمش. بهتر بود براش تایپیک جدا باز میکردی. مدار در ظاهر که خوبه ولی تا ساخته نشه نمیشه قضاوت کرد. البته اگر قصد ساخت داری مدارات تست شده اینجا زیاده ولی خوب اینم به اونها اضافه بشه بد نیست.
      باند ماشین خوبه ولی نه برای خونه. شما حجم داخل خودرو رو با حجم اتاق مورد نظرت مقایسه کن خودت به نتایج جالبی میرسی.
      از همه بدتر کراس پسیو شماست. بعد اون آمپلیها رو با اختلاف فاز به کویلها دادی یا مستقیم؟؟ البته من با ساب دو کوئل کار نکردم و نمیدونم با کدوم روش بهتره. اگر شما هم نمیدومنی هر و روش رو تست کن.
      سورس ورودیتون هم خوب نیست. اون پخش ماشین به درد اینکار نمیخوره. یابد یه مدار تن کنترل و فیلتر ساب مناسب بسازی. ورودی تمام آمپلیها باید از هم ایزوله باشه. باند 9 اهمی هم من فکر نکنم مید به شما جواب بده. در ضمن شما که ساب داری مید بیس میخوای چیکار؟؟ صدای میدبس توی صدای ساب گم میشه. من باشم به جاش میدرنج میزارم.
      خنده بر لب میزنم تا کس نداند راز من ورنه این دنیا که ما دیدیم خندیدن نداشت

با عرض پوزش از دوستان عزیزم به علت پاره ای از مشکلات کمتر در خدمتتون هستم. التماس دعا

دیدگاه

نوشته اصلی توسط 2ktor mega
        mostafa65 جان شما دیگه چرا؟؟؟؟ :surprised: :surprised: :surprised: سابم دو مگنته 4*2 اهم هر امپ به یه مگنت :mrgreen:
        در ضمن چی فسقلیه؟؟؟ :eek: :eek: دادا 4تا 6 اینچ مساحتش یا sd بیشتر از یه باند 12 اینچیه....تازه من خودم به میدبیسام 150 وات دادم اخ نگفته
        راستی اینقدر نزنین تو سر امپام میرم خودکشی میکنم ها... :bye :cry: :cry:
        ببین عزیز دله برادر این گفته شماست که گفتی امپها موازی بهم وصلن نگفتی سابم دو مگنته :NO:
        دوتا امپ 200 به صورت موازی به هم وصلن و خروجیشون به ساب 1200 وات جی بی ال که 350 _400 واتو واقعی میده. :eek:
        12 اینچه محصول امریکا
        حالا در هر صورت از ما گفتن بود امپلی هایی که تو خروجیشون خازن دارن بدرد موزیک نمیخورن برای سخنرانی مناسب هستن
        بعد باندهای خریزه ای خودرو بدلیل اتاق خودرو این شکل طراحی شدن که صدا کل اتاق رو در بر بگیره این یکی از اشکالاتشه برا فضای باز باید از بلندگوهای گرد استفاده کرد

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ashk
          این مدار قبلاً هم توی سایت بوده. همین تازگی تو یکی از فرومها دیدمش. بهتر بود براش تایپیک جدا باز میکردی. مدار در ظاهر که خوبه ولی تا ساخته نشه نمیشه قضاوت کرد. البته اگر قصد ساخت داری مدارات تست شده اینجا زیاده ولی خوب اینم به اونها اضافه بشه بد نیست.
          باند ماشین خوبه ولی نه برای خونه. شما حجم داخل خودرو رو با حجم اتاق مورد نظرت مقایسه کن خودت به نتایج جالبی میرسی.
          از همه بدتر کراس پسیو شماست. بعد اون آمپلیها رو با اختلاف فاز به کویلها دادی یا مستقیم؟؟ البته من با ساب دو کوئل کار نکردم و نمیدونم با کدوم روش بهتره. اگر شما هم نمیدومنی هر و روش رو تست کن.
          سورس ورودیتون هم خوب نیست. اون پخش ماشین به درد اینکار نمیخوره. یابد یه مدار تن کنترل و فیلتر ساب مناسب بسازی. ورودی تمام آمپلیها باید از هم ایزوله باشه. باند 9 اهمی هم من فکر نکنم مید به شما جواب بده. در ضمن شما که ساب داری مید بیس میخوای چیکار؟؟ صدای میدبس توی صدای ساب گم میشه. من باشم به جاش میدرنج میزارم.
          با سلام به همه دوستان عزیز
          بازم از اشک عزیز تشکر میکنم که به نکات ریزی توجه میکنن :applause:
          سابای دو مگنت یا بهتر بگم dual voice coil از دو سیم پیچه مجزا تشکیل شدن که به صورت 2 اهم یا 4 اهم هستن...دلیل این کارم برای بدست اوردن امپدانس
          مورد نیاز (1/2/4/8) است...البته سطح مقطع voice coil ها به مراتب بیشتر از تک مگنت یعنی قدرت مغناطیسیه بیشتری نسبت به شاره ورودی نشون میده...
          (ببخشید که توضیح دادم :redface: :redface من اطلاعات زیادی در رابطه با باند و پخش دارم و اگه دوستان دوست دارن در یه تایپیک جدا ارائه خواهم داد :read:

چسم اشک جان ایشالله در یه تایپیک جدا ارائه خواهم داد

در رابطه با باند های 9*6 حق با شماست این باندها با ساختاری بیضی شکل صدا رو در دو راستای 9 اینچیش پخش میکنن به همین دلیل وقتی در داخل ماشین نشستیم صدا بیشتره ولی اگه پیاده شیمو کناره در وایستیم صدا به شدت کم میشه ....برای اثبات من خودم در یه فضای باز با یه باند 9*6 و گرد امتحان کردم البته با یه جعبه > به نتایج جالبی رسیدم شما هم امتحان کنید....در ضمن باندای 9*6 حجم هوایی که میتونن جابه جا کنن دقیقا برابر با یه بان 7 اینچیه گرد هم واتشه...پس نتیجه گرد و بیضی تنها فرقشون تو شکل و بالانس صدا یا موج...حجم اتاق یا جایی که صدا در اون پخش میشه فقط روی دی سیبل صدا تاثیر داره که هرچی فضا بیشتر شه دسیبل میاد پایین....

در رابطه با پخش اوصولن پخشهای ماشین جزوه پخشهای حرفه ای محسوب میشن(منظورم گروناش و برندهایی مثل پایونیر/سونی ) :agree:...چون همین طور که میدونین امپهای ماشینی از قدرت و ,TDH خوبی برخوردار نیستن مخصوصا در 80 دی سیبل به بالا :eek: به همین دلیل پخشهای ماشینی رو با کیفیت بالا و حرفه ای تولید میکنن تا روی هم رفته کیفیت نسبی داشته باشیم....در ضمن امپدانس خروجیه پری های پخش با هر امپی مچ میشن....واسه همین پخشای ماشینی با این کوچیکی قیمتای بالایی دارن

ساب یا ووفرها برای فرکانسهای 20 تا 60 هرتز ساخته شدن(منظورم فرکانسه رزونانسه Fs) ولی میدبیس ها برای 60تا150 هرتز.... به نظرم اینجوری تمام فرکانسای پایینو در اختیار داریم..میدرنج دارم...راستی چرا 9 اهم میدرنج نیست؟؟؟ من که صدا ازش گرفتم مید مید

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Mostafa65
            ببین عزیز دله برادر این گفته شماست که گفتی امپها موازی بهم وصلن نگفتی سابم دو مگنته :NO:حالا در هر صورت از ما گفتن بود امپلی هایی که تو خروجیشون خازن دارن بدرد موزیک نمیخورن برای سخنرانی مناسب هستن
            بعد باندهای خریزه ای خودرو بدلیل اتاق خودرو این شکل طراحی شدن که صدا کل اتاق رو در بر بگیره این یکی از اشکالاتشه برا فضای باز باید از بلندگوهای گرد استفاده کرد
            سلام مصطفی جان
            شما به بزرگیه خودت ببخش در مورد باندا هم حق با شماست... اما دگه داشتم زورم اومد برم بخرم

دیدگاه

برادر مگا من از این حرف هایی که زدم قصد ناراحت کردن شما رو نداشتم فقط نسبت به حرفهایی که شما گفته بودید جواب دادم :nice:
              موفق باشی

دیدگاه

دکتر جان فرمایشات شما متین. ولی راستش من با نصف بیشترش مخالفم. یعنی تجربه من این رو میگه.

با عرض پوزش از دوستان عزیزم به علت پاره ای از مشکلات کمتر در خدمتتون هستم. التماس دعا

دیدگاه

نظرتون محترم ولی اگه منظورتون اون قرمزاست واضح تر بگین چرا؟؟؟؟ و اینکه فکر میکنم تو بیشتر امپهای قدرت ترانزیستوری این ساختار طبیعیه...البته فکر میکنم ها :redface:
                  سلام نه داداش ایراد نداره چون ترانزیستورای خروجی همشون تیپ منفی تشریف دارن . به همین خاطر من باهاشون حال نمیکنم.
                  AV Maziton 100
                  Render By Artlantis Studio
                  [img width=346 height=100]http://maziyar123.persiangig.com/View.jpg[/img]

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Mostafa65
                    برادر مگا من از این حرف هایی که زدم قصد ناراحت کردن شما رو نداشتم فقط نسبت به حرفهایی که شما گفته بودید جواب دادم :nice:
                    موفق باشی
                    سلام به همه دوستان
                    مصطفی جان من ناراحت نشدم بر عکس از این که صادقانه کمک میکنی خوشحالم :applause: :applause:....اگه هم چیزی گفتم بزار رو حساب شوخ طبعیم :agree: :agree:....دست گلتون درد نکنه... @};- @};- @};- @};-

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ashk
                      دکتر جان فرمایشات شما متین. ولی راستش من با نصف بیشترش مخالفم. یعنی تجربه من این رو میگه.
                      سلام اشک عزیز
                      والا نمیدونم حتما حق با شماست...اما اگه پخش ماشین خوب نیست پس حداقل یه سورس خوب معرفی کنین...؟؟؟؟
                      راستی من با ازمایشاتی که انجام دادم دوتا ترانس رو به یه اسپیکر وصل کردم کلی بیسش فرق کرد اما ساب کمی بهتر شد...به نظر خودم از ترانس و امپای سابم ضعیفه...اگه شما صلاح می بینید یا این امپ 500 که معرفی کردم درست کنم یا av 400 واسه ساب؟؟؟؟
                      در ضمن اشک عزیز الان تازه صدای میدبیسام در اومده. واقا عالیه. :wow: :wow: :wow:..نمی دونم چرا شما با میدبیس مخالفین؟؟؟؟؟؟؟ oo:
                      دست تمامیه دوستان درد نکنه...ایشا الله همیشه موفق باشین @};- @};- @};- @};- @};-

دیدگاه

نوشته اصلی توسط maziyar123
                        سلام نه داداش ایراد نداره چون ترانزیستورای خروجی همشون تیپ منفی تشریف دارن . به همین خاطر من باهاشون حال نمیکنم.
                        سلام مازیار جان
                        مازیار جان ما از اخر نفهمیدیم 400 500 وات میده یا اینکه این امپه دکوریه؟؟؟؟؟ :mrgreen: :mrgreen:
                        مازیار جان واسه ساب یه امپ 400 500 وات که قطعی جواب میده بی زحمت لینکش رو برام بزار ....مرسی داداشی :job: :job: :nice: :nice:

دیدگاه

سلام مازیار جان
                          مازیار جان ما از اخر نفهمیدیم 400 500 وات میده یا اینکه این امپه دکوریه؟؟؟؟؟ :mrgreen: :mrgreen:
                          مازیار جان واسه ساب یه امپ 400 500 وات که قطعی جواب میده بی زحمت لینکش رو برام بزار ....مرسی داداشی :job: :job: :nice: :nice:
                          برو av200 رو بساز . واسه یدونه ساب ؟؟؟؟؟ من با 80 وات صدای همسایه طبقه بالاییمون رو در اوردم. :mrgreen:
                          باید تغذیه ناسبم داشته باشی . نظر من همون av200 بگردی پیداش میکنی.
                          AV Maziton 100
                          Render By Artlantis Studio
                          [img width=346 height=100]http://maziyar123.persiangig.com/View.jpg[/img]

دیدگاه

سلام به مگا جون پخش ماشین 5050 خیلی پخش عالیه فقط بعد از اون هم باید تون کنترل بزاری بعد به امپلی بدی برا امپلی هم چیزی که مازیار گفت خیلی خوبه اگه نخواستی یه سر به تاپیک دکتر لیزارد که امپلیاشو توش گداشته بزن اونجا هم امپهای خوبی هست
                            موفق باشی

دیدگاه

دکتر جان من مخالف میدبیس نیستم. فقط گفتم شاید صداش توی صدای ساب گم بشه. آخه باکس ساب شما به باکس اصلی چسبیده و قابلیت جابه جایی نداره. به قول خودتون تازه صداش در اومده.
                              برای سورس هم منبعی مثل کامپیوتر مناسبتره. البته طبقات اول مثل تن کنترل و فیلترها خیلی خیلی مهم هستند. همه سرو صداها اینجا درست میشه.

دیدگاه

سلام به همه دوستان و استادان
                                فقط میتونم بگم دست گلتون درد نکنه .ایشا الله جبران کنم... @};- @};- @};- @};- @};-
                                راستی av 200 واسه jbl 1200 که تو دفترچش نوشته 350 400 وات نورمال کم نیست ؟؟؟؟
                                اخه نمی خوام از تمام وات امپ واسه راه اندازیه ساب استفاده کنم یا به قول بازاریا باند به امپ زور نباشه [-( [-(

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                                X