اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

[پروژه]فیلتر اکتیو برای ساب ووفر

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : فیلتر اکتیو برای ساب ووفر

این 072 با 082 چه فرقی با هم میکنن؟؟ 072 کم اوردم دیروز رفتم بگیرم چند جا رو گشتم نداشتن گفتن 082 بزار بهتر از 072 هست :eek:
    چرا؟؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط nn20
      با سلام خدمت همه دوستان

چند روز پیش به فکر ساحتن یه فیلتر ساب افتادم و از مازیار جان پرسیدم و گفتن که " این مدار رو hs جان معرفی کرده که به نظر میاد جالبه و ... ".

8 تا اپ امپ داره(4تا LM4558) و 3 تا ولوم ( 1-ولوم ،2-تقویت ضربات ساب(باس)و 3-تغییر فرکانس)

دوتا کلید هم داره که یکیش برای اینه که فیلتر رو از LPF به HPF تغییر میده :eek:

امروز مدار رو ساختم ولی یا باید ورودیش گردن کلفت باشه :icon_razz: یا بین فیلتر و آمپلی فایر ، پری آمپ باشه.

امروز تست کردم با آمپ AV200 که با یه ترانس 150 واتی داشت ساب رو منهدم میکرد.

نکته ی مهمش اینه که با تغییر فرکانسش میشه با گوش کردن به صدای ساب مناسب ترین محدوده ی فرکانس رو تنظیم کرد .

فایل PCB

http://wdl.persiangig.com/pages/download/?dl=http://maziyar123.persiangig.com/subwoofer-filtre.rar
      اینم عکسش ( اونی که من ساختم)

درود بر شما
      من این مدار شما رو ساختم ولی درست فیلتر نمیکنه و صداش رو هم تضعیف میکنه با این که 4 تا اپ امپ داره این قدر تضعیف میکنه
      ولی فکر کنم اشکال ش این باشه که به جایی 220نانو ها 220نانو پلی استر انداختم و باید به سرامیکی تغییرش بدم
      نظر شما چیه ؟
      با تشکر
      Fail Never
      گروه انجمن صوتی در تلگرام 09159126127
      دوستانی که تمایل دارن لطفا پیام بدین

دیدگاه

درود
        خازن ها شو عوض کردم ولی درست نشد
        یکی کمک کنه :angry:
        مدارش مشکل نداره؟؟؟ اگر شماتیکشو داری بزار :cry2:
        Fail Never
        گروه انجمن صوتی در تلگرام 09159126127
        دوستانی که تمایل دارن لطفا پیام بدین

دیدگاه

نوشته اصلی توسط jooly
          درود بر شما
          من این مدار شما رو ساختم ولی درست فیلتر نمیکنه و صداش رو هم تضعیف میکنه با این که 4 تا اپ امپ داره این قدر تضعیف میکنه
          ولی فکر کنم اشکال ش این باشه که به جایی 220نانو ها 220نانو پلی استر انداختم و باید به سرامیکی تغییرش بدم
          نظر شما چیه ؟
          با تشکر
          سلام
          منظورتون از اینکه درست فیلتر نمیکنه چیه؟

مدار من هم به پری آمپ نیاز داره . چون صدای خروجیش (زمانی که رو حالت LPF ) قرار داره ضعیفه!
          دعاي خير از هر چيزي بهتر است...

دیدگاه

سلام

منم می خوام اینو بسازم :mrgreen:

ولی PCB شو می خوام بدم بیرون بزنه که پروتوس هم قبول نمی کنن اگه کسی برام به پورتل 99SE تبدیلش کنید خیلی خوب میشه

دیدگاه

سلام منم این مدار رو ساختم زیاد نویز داره
              یه چیزی که هست مدار رو حالت lpf قدرتش کم میشه عجیبه البته من با یه باند معمولی تست کردم ولی همون باند رو داشت از جا در میاورد
              دوستانی که ساختن باهاش چی کار کردن؟
              موقعی که رو lpf هست کاملا فرکانسهای بالا رو حذف نمیکنه یه کوچیک میشنوی ماله شما هم همینطور هست؟

دیدگاه

این فیلتر خوبیه نویزش رو هم برطرف کردم ولی تنها مشکلش اینه که تو حالت lpf کاملا فرکانسای بالا رو قطع نمیکنه
                اگر شماتیکش بود میشد یه کاری کرد
                کسی نبود از دوستانی که ساختن جواب بده

دیدگاه

سلام من فیاتر پایین گذر اکتیو برای ساب ووفر ساختم اما کامل فیلتر نمیکنه حتی محاسبه کردم اما صدا خواننده و آهنگ یکم خفه شده و پخش میشه
                  و من فقط بیس می خوام خوری که صدا خاننده وآهنگ معلوم نشه فقط فرکانس بم چند نو فیلتر بستم اما درست نشد کانالم منو هست برای چپ راست نمی خوام اگر میشه کمک کنید
                  این عکسای مدار

دیدگاه

با سلام یک سوال
                    به طور کلی میصرفه من اینو بسازم؟
                    اون کلید ها که توی مدار هستند چجوری باید کلید رو بهشون وصل کنم و کارشون چیه ؟
                    چه خوش سلیقه است گلچین روزگار...
                    خوبان رفتند و ما ماندیم!

دیدگاه

سلام
                      اول شرمندم در وجود اساتیدی مثل nn20 راجع مدار نظر میدم :redface:
                      دوم مشکلی که اکثر بچه های انجمن دچارش هستن و عنوان میکنن اینه که صدای خواننده هم میاد. قبل از ساخت بهتره راجع به شیب کات فیلتر تحقیق کنید. گاهی من دیدم که فقط 3 db هستش این شیب که خوب کاملا منطقیه صدای خواننده هم بیاد تو خروجی.
                      فیلتر 24 دسیبل بیشتر ندیدم من. صدا خیلی خوب فیلتر میشه. اکثر امپ های تجاری ماشین 12 (خیلی چینی ها ) و 18 (برند های معروف ) هستن
                      6 db هم در حد قابل قبوله ولی کمتر از 6 به نظرمن اصلا سراغش نرین بهتره
                      زکات علم نشر آن است
                      بیشتر با من اشنا بشین :
                      http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=1721.375
                      ساخت منبع تغذیه ازمایشگاهی :
                      http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=110170.0

دیدگاه

نوشته اصلی توسط b e h n a m
                        سلام
                        اول شرمندم در وجود اساتیدی مثل nn20 راجع مدار نظر میدم :redface:
                        دوم مشکلی که اکثر بچه های انجمن دچارش هستن و عنوان میکنن اینه که صدای خواننده هم میاد. قبل از ساخت بهتره راجع به شیب کات فیلتر تحقیق کنید. گاهی من دیدم که فقط 3 db هستش این شیب که خوب کاملا منطقیه صدای خواننده هم بیاد تو خروجی.
                        فیلتر 24 دسیبل بیشتر ندیدم من. صدا خیلی خوب فیلتر میشه. اکثر امپ های تجاری ماشین 12 (خیلی چینی ها ) و 18 (برند های معروف ) هستن
                        6 db هم در حد قابل قبوله ولی کمتر از 6 به نظرمن اصلا سراغش نرین بهتره
                        برام خیلی مهم نیست صدای خواننده یکمی بیاد چون میدرنج هام اون قدر صدا تولید میکنند که اون توش گم میشه.
                        خوبان رفتند و ما ماندیم!

دیدگاه

نوشته اصلی توسط oss2
                          برام خیلی مهم نیست صدای خواننده یکمی بیاد چون میدرنج هام اون قدر صدا تولید میکنند که اون توش گم میشه.
                          برای شما مهم نیست گناهه کویل بدبخت ساب چیه که دمای اضافی بهش تحمیل میکنید ؟
                          هرچی فرکانس بالاتر بره تو ساب همونقدر هم عمر ساب کوتاهتر میشه
                          زکات علم نشر آن است
                          بیشتر با من اشنا بشین :
                          http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=1721.375
                          ساخت منبع تغذیه ازمایشگاهی :
                          http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=110170.0

دیدگاه

نوشته اصلی توسط b e h n a m
                            برای شما مهم نیست گناهه کویل بدبخت ساب چیه که دمای اضافی بهش تحمیل میکنید ؟
                            هرچی فرکانس بالاتر بره تو ساب همونقدر هم عمر ساب کوتاهتر میشه
                            جدی!!؟؟؟؟ :cry2:
                            خوبان رفتند و ما ماندیم!

دیدگاه

نوشته اصلی توسط DR.Lizard
                              سلام مجدد دوستان مهربون.
                              این فیلتری که گذاشتید چیز جالبی بود. اینم داشته باشید. که خودم ساختمش.

کد:
                              Specifications
                              Voltage Gain: 	Unity
                              Frequency response 	Within ±1dB from 10Hz to 20kHz (see Fig.5)
                              Filter attenuation slope 	24dB/octave
                              Total harmonic distortion 	Typically .003% at 1V RMS
                              Signal to noise ratio 	-94dB unweighted (22Hz to 22kHz) with respect to 1V RMS
                              Separation between channels 	Typically better than -100dB from 10Hz to 20kHz
                              Input impedance 	47kΩ
                              Output impedance 	less than 200Ω
                              لینک pcb
                              http://us1.webpublications.com.au/st...ssover_pcb.pdf
                              لینک لیست قطعات
                              http://uploadpa.com/beta/12/5thjy803fhuvf1gg9le.doc
                              نه باری کلا نهه بارییکللا نهههه باریییکلااا اقا گل کاشتی واقعا
                              عجب مدار خوبیه خیلی وقته دنبال یه هنچین چیزی میگشتم باهاش کار کردی ؟ مشکل خواصی نداشت؟
                              خوبان رفتند و ما ماندیم!

دیدگاه

oss2 این مدار رو دوستان ساختن و کار میکنه ولی باید خیلی دقت در ساختش بخرج بدی و از قطعات عالی استفاده کنی چون اونایی که ساختن با نویز مواجه شدن
                                اون مداری هم که در اول تاپیک هست رو من و چند نفر از دوستان ساختن هیچ نویزی نداره صدای خواننده هم قابل قبوله ولی مشکلی که هست
                                اینکه که فیلتر ساب خروجیش خیلی ضعیفه یعنی حتی اگه در ورودی یه آمپلی قوی هم قرار بگیره باز هم صدای بیس ضعیفی بهت میده
                                سعی کن کل این تاپیک رو بخونی
                                موفق باشی

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                                X