اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

این مدار 100 وات میده یا نه ؟ با ماسفت IRFP250N (لینک اصلاح شد)

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : این مدار 100 وات میده یا نه ؟ با ماسفت IRFP250N (لینک اصلاح شد)

نوشته اصلی توسط mohammad1365
    Daii-Stk جان
    یا گیرایی من خیلی پایینه یا شما خوب توضیح ندادی
    اگه وقت داشتی تو تاپیک منابع تغذیه از اول با شکل نشون بده چه کار کردی اخه وقتی شما یک عکس کلی گذاشتی من از کجا بدونم تو پاور چه چیزهایی رو تغییر دادی و ....
    با تشکر
    نه داداش روی پاور تغییری ایجاد نکردم فقط به جز زمین که بیرون هست دوتا کابل دیگه کشیدم بیرون فقط کافیه شما هم اون دوتا رو بکشید بیرون و با ستفاده از ترانس تغییرش بدید

دیدگاه

اگه درست فهمیده باشم . ایشون بدون تغییر در پاور ( دیوتی سایکل و سیم پیچی ترانس و...) ، اومدن و برق فرکانسی(AC) رو از خروجی ترانس داخل پاور که قبل از دیود های شاتکی قرار داره گرفتن و دوباره به یه ترانس دیگه دادن و خروجی ترانس دوم رو به دیود ULTRA FAST یا شاتکی دادن.

درسته؟؟ :icon_razz:
      دعاي خير از هر چيزي بهتر است...

دیدگاه

نوشته اصلی توسط nn20
        اگه درست فهمیده باشم . ایشون بدون تغییر در پاور ( دیوتی سایکل و سیم پیچی ترانس و...) ، اومدن و برق فرکانسی(AC) رو از خروجی ترانس داخل پاور که قبل از دیود های شاتکی قرار داره گرفتن و دوباره به یه ترانس دیگه دادن و خروجی ترانس دوم رو به دیود ULTRA FAST یا شاتکی دادن.

درسته؟؟ :icon_razz:
        بله دوست من دقیقا درسته اما من دیود شاتکی نداشتم به جاش فعلا چند تا دیود 6آمپر گردن کلفت بستم به هیت سینگ تا شاتکی تهیه کنم.

دیدگاه

اینو زودتر میگفتی! شما در واقع نصف پاور رو دستکاری کردی! بهتره ترانزیستور های قدرت رو هم تقویت کنی چون بزودی میسوزن . در ضمن سیم هایی که شما کشیدین روش فرکانسه و جریان بالا! این میتونه نویز فراوانی توی محیط ارسال کنه و شایدم خطر ناک باشه. خطوط AC قدرت باید تا میتونی کوتاه باشه

دیدگاه

نوشته اصلی توسط arvinfx
            اینو زودتر میگفتی! شما در واقع نصف پاور رو دستکاری کردی! بهتره ترانزیستور های قدرت رو هم تقویت کنی چون بزودی میسوزن . در ضمن سیم هایی که شما کشیدین روش فرکانسه و جریان بالا! این میتونه نویز فراوانی توی محیط ارسال کنه و شایدم خطر ناک باشه. خطوط AC قدرت باید تا میتونی کوتاه باشه
            بله حق باشماست اما اون عکسو موقت محض سادگی گذاشتم. اون سیم پیچ بیرونی هم بعد از دی سی شدنه و در نهایت بردی که آماده کردم کاملا به پاور چسبیده و فقط دیود شاتکی فعلا ندارم یعنی دارم همه از یک نوع نیستند از برد پاورهای سوخته باز کردم. اشکال نداره همونارو استفاده کنم؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Daii-Stk
              بله حق باشماست اما اون عکسو موقت محض سادگی گذاشتم. اون سیم پیچ بیرونی هم بعد از دی سی شدنه و در نهایت بردی که آماده کردم کاملا به پاور چسبیده و فقط دیود شاتکی فعلا ندارم یعنی دارم همه از یک نوع نیستند از برد پاورهای سوخته باز کردم. اشکال نداره همونارو استفاده کنم؟
              برو ببین دیتا شیتاشو اگه محدوده ولتاژ و جریانش بیشتر باشه نه مشکلی نداره

دیدگاه

پاسخ : این مدار 100 وات میده یا نه ؟ با ماسفت IRFP250N (لی&#160

نوشته اصلی توسط Daii-Stk
                شماره ی دیود ها چیه؟

اگر از نوع ultra fast نباشن زیاد داغ میکنن و زود میسوزن و تمام جریان رو عبور نمیدن . (حتی تو بی باری). چون فرکانس بالای سوییچینگ براشون قابل تحمل نیست!

معمولآ این دیود ها پیشوند UF یا MUR دارن :agree:

در ضمن شماره ی شاتکی ها چیه؟
                دعاي خير از هر چيزي بهتر است...

دیدگاه

مدار من حاضر شد اما این 100 وات نیست! حداقل 100 واته وقتی داشتم امتحانش میکردم ویبره ساب لرزش ناجوری داشت، اولین تجربه ی ماسفت بود خیلی حال داد. احتمالا کلاسش هم حداقل ab باشه در کل برای ساب راضی کننده بود اما به درد بلندگو نمیخوره چون دوسوت دود میکنه بلندگوی بیچاره رو. ولتاژ کاریش هم دوبل 50 تا 100(تک 200 ولت) ولت باشه مشکلی نداره.

اینم تصویری از مدار

راستی من مقاومت 0.33 اهم 5 وات گیر نیاوردم به جاش 0.5 اهم گذاشتم مشکلی ایجاد نخواهد کرد در آینده؟ به جاش سیم 0.25 میل 0.33 اهم بپیچم بهتر نیست؟

دیدگاه

با سلام
                    اگه یه بار 4 اهمی بزاری حدود 78 وات .اقعی با تغذیه ی 50 ولت بهت میده .
                    Best Events
                    Goldsmith
                    Feel free to contact me , if you have any problem

دیدگاه

دوستان گرامی یه لطفی میکینید اخرین نظرتون رو بگید درباره ی این مدار ؟ خوب کار کرد برای ساب میخوام . ممنون .

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mahditorkaman
                        دوستان گرامی یه لطفی میکینید اخرین نظرتون رو بگید درباره ی این مدار ؟ خوب کار کرد برای ساب میخوام . ممنون .
                        شما اون سابی رو که مد نظر داری با این میتونی 3 تاشو راه بندازی فقط مشکل اینکه الان من ماسفت هاش رو برای ساخت دومیش خریدم دونه ای 4000 تومن ! :eek:
                        بپا سابت نسوزه ها حتما پروتکت بزار
                        میگن یه نخ سیگار به آدم ارامش میده!
                        به اندازه یه سیگار نبودی!

دیدگاه

ممنون دوست عزیز اون مهم نیست الان امگ رفتم بخرم منو 400 وات 280هزار تومن!!!!کلا قیمتا فضاییه .
                          ساب من 1000 پایونیره واسه ماشینه .
                          مدار پروتکت چجوره ؟

دیدگاه

دوست عزیز یه لطف دیگه هم میکنید ؟ کدوم pcb از همه بهتر بود اوانو درست کنم با قطعاتی که خودتون سلاح میدونید . ممنون.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mahditorkaman
                              دوست عزیز یه لطف دیگه هم میکنید ؟ کدوم pcb از همه بهتر بود اوانو درست کنم با قطعاتی که خودتون سلاح میدونید . ممنون.
                              کدوم pcb ؟ :eek: این که کلا یه pcb بیشتر نداره که !
                              شما هم اینو باسز اون سابت رو جر میده :wow:
                              قطعات هم که مشخصه فقط تا حد امکان چینی نخر !!!
                              موفق باشی
                              در ضمن pcb هم دایی جان لطف کردن با کیفیت 600 گذاشتن همونو استفاده کن
                              میگن یه نخ سیگار به آدم ارامش میده!
                              به اندازه یه سیگار نبودی!

دیدگاه

ببخشید حواسم نبود اره یدونس
                                فردا میرم امجد بگیرم مطمپنا چینی میدن بهمون چاره ای نیست .
                                این پروتکت هم توضیح بدی ممنون میشم .

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                                X