اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

حرارت آمپلی فایر

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : حرارت آمپلی فایر

سلام دوست عزیزم
    ممنون از راهنمایی هات.حالا به نظر خودت این سیستم رو من از برق میکشم وشاید روزی یک ساعت یا کمتر یا بیشتر استفاده میشه به دلیل اینکه اگه نشتی تو مدار یا اشکال در همین رگلاتور باشه و اگه بخوام هم بفهمم باید مدارا جدا شه و بررسی کنم با این مشکلات اگه وجود داشته باشه میتونه آسیب جدی تری به قطعات ومدار بزنه با این استفاده؟
    یک سیستم سونی دیگر رو که قدرتمند بود آمپش و با برق 220 ولت کار میکرد و 0/13 اهم که در 220 ولت ضرب میشه و 28.6 وات مصرف داشت تو استند بای ,اما این سیستم از اون سونی یک سرو گردن بالا تر میزنه از قطعات قدرت توان و به دلیل اینکه اون هیچ مشکلی نداره واز زمان نو بودن همین مصرف رو داشت به نظرت این آمپ کنوود طبیعی نمیزنه ؟ضمنا این کنوود با 110 ولت کار میکنه و قبل دستگاه هم یک ترانس 220 ولت به 110 ولت 300 وات هم وصله.

دیدگاه

یک سیستم سونی دیگر رو که قدرتمند بود آمپش و با برق 220 ولت کار میکرد و 0/13 اهم که در 220 ولت ضرب میشه و 28.6 وات مصرف داشت

با سلام : میشه بگی چه جوری توان مصرفی رو اندازه میگیری و در باره نقل قول بالا هم توضیح بده

راستش توضیحات مشخص شدن توان مصرفی که قبلا نوشته بودی را به دلیل مشکلات جمله ای و .... درست متوجه نشدم لطفا شمرده تر توضیح بده

فکر کنم شما اهم اولیه ترانس را ضرب در ولتاژ میکنید .... درسته ؟
      --------------------------- --------------------------

دیدگاه

سلام
        من اشتباه نوشتم 0.13 آمپر رو ضرب در 220 ولت میکنیم .با توجه به فرمول توان که همون وات میشه میزان آمپر ضرب در ولت .یا واسه همین آمپ که 0.55 آمپر میشه ضرب در 110 ولت میشه و 60.5 در میاد توان مصرف تو استندبای.

دیدگاه

سلام دوست عزیز
          من منتظر راهنمایی هات بودم کم فروغ شدی.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط tape
            سلام دوست عزیز
            من منتظر راهنمایی هات بودم کم فروغ شدی.
            با سلام : من در کارم شیفت شب شدم برای همین فرصت نشد بیام خوب چیکار کردی خروجی رگولاتور را تعقیب کردی

اگر هم مشکل داری در تعقیب خروجی رگولاتور میشه رگولاتور را با یه نمونه جدید که از بازار میخری تعویض کنی

شاید رگولاتور فعلی خراب باشه و با تعویض قطعه مشکل برطرف بشه

دیدگاه

نوشته اصلی توسط aswhu600
              با سلام : من در کارم شیفت شب شدم برای همین فرصت نشد بیام خوب چیکار کردی خروجی رگولاتور را تعقیب کردی

اگر هم مشکل داری در تعقیب خروجی رگولاتور میشه رگولاتور را با یه نمونه جدید که از بازار میخری تعویض کنی

شاید رگولاتور فعلی خراب باشه و با تعویض قطعه مشکل برطرف بشه
              سلام
              آره نمی تونم دقیق تشخیص بدم . باید از قسمت پشت مدار که پایه ها لحیم شده بررسی بشه؟یه سوال زیر آمپ یعنی وسط که هواکش ها وجود داره یه قسمت از بدنه زیر مثله یه ورق جداگونه است که با اتصال های کوچکی متتصل به شاسی اصلی به ذهنم رسیده که اونو جدا کنم که دسترسی به پایه رگلاتوره آسون بشه واز همون زیر تعویض کنم بدون اینک تمام مدارا باز شه نظرت چیه؟اگه متوجه نشدی عکس بدم.بعدشم راجب اون سونی ومقایسه مصرف اون واین کنوود نظرت چیه؟

دیدگاه

سلام
                آره نمی تونم دقیق تشخیص بدم . باید از قسمت پشت مدار که پایه ها لحیم شده بررسی بشه؟
                با سلام :
                بله باید همینطوری عمل کنی در بعضی شرایط هم باید از این تعقیب ها نقشه تهیه کنی که معمولا کار مشکلی هست

یه سوال زیر آمپ یعنی وسط که هواکش ها وجود داره یه قسمت از بدنه زیر مثله یه ورق جداگونه است که با اتصال های کوچکی متتصل به شاسی اصلی به ذهنم رسیده که اونو جدا کنم که دسترسی به پایه رگلاتوره آسون بشه واز همون زیر تعویض کنم بدون اینک تمام مدارا باز شه نظرت چیه؟
                اگه اشتباه نکنم اون تیکه فلز برای شیلد یه بخشی از مدار که حساسیت زیادی به نویز داره هست . نمیدونم شاید برای تعویض باید بازش کنی (لطفا عکس)

اگه متوجه نشدی عکس بدم.بعدشم راجب اون سونی ومقایسه مصرف اون واین کنوود نظرت چیه؟
                آره عکس بدی بهتره

نظر خاصی ندارم هم دستگاهی و هر برندی متناسب با طراحی مداری که داره یه مصرفی داره

دیدگاه

سلام
                  منظورم از نظرت در مورد سونی وکنوود این بود که سونی از این کنوود ضعیف تره اما باز هم 30 وات مصرف داره تو استند بای .

حالا به نظرت من روزی شاید 1 ساعت یا 2 ساعت استفاده میکنم اگه خرابی تو رگلاتور یا قطعه بعدش باشه وتعویض نشه میشه آسیب جدی تری به مدار وقطعات بزنه؟در صورت وجود داشتن هم چین مشکلی .اون دوده ای که وسط دیده میشه به نظرت از حرارت بوده؟ اونجا دقیقا زیر آی سی استیک و ترانزیستورهاست.

اینم عکس زیر تمام ورق جداست از بدنه و با همین اتصال های کوچک که مشخص کردم متصله به شاسی هر ضلع 2 عدد اتصال که میشه 8 اتصال.

دیدگاه

میگم اگر درست ببینم این اتصالا اینطور که معلومه وصلا به خوده ورق اگه بخوای جداش کنی باید ببریش بعد چطور میخوای وصلش کنی ؟
                    بعد بلاخره اگه قطعه ای نیم سوز شده باشه میتونه بمورور اسیب بزنه به قطعاته دیگه چون کاروشو درست انجام نمیده

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Mostafa65
                      میگم اگر درست ببینم این اتصالا اینطور که معلومه وصلا به خوده ورق اگه بخوای جداش کنی باید ببریش بعد چطور میخوای وصلش کنی ؟
                      بعد بلاخره اگه قطعه ای نیم سوز شده باشه میتونه بمورور اسیب بزنه به قطعاته دیگه چون کاروشو درست انجام نمیده

نهایت پیچی میکنم.

دیدگاه

با سلام :

بلاخره درست شده ؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط آقای گـــــــــــــیــــــج (aswhu600 سابق)
                          با سلام :

بلاخره درست شده ؟
                          سلام دوست عزیز

چون باز کردنش یک مقدار مشکل بود فعلا بی خیال شدم از تعویض اون رگلاتور. با بررسی متوجه شدم اون رگلاتور با اون حرارت سیستم Termal Shutdown داره و اگر خیلی اوضاع بی ریخت بشه خودشو خاموش می کنه.و در نتیجه صدای خرو جی سیستم باید قطع بشه .در کل هم حرارت بالایی داره چون خطی هست .نظرت چیه ؟دلیل اصلی که قطع نکرده شاید این نیست که این گرما وحرارت واسش طبیعی باشه ؟

دیدگاه

با سلام : شاید طبیعی باشه

من مداراتی دیدم که با دمای بالا کار میکنه

در هر صورت کاری بهش نداشته باش بعضی وقتا باید انقدر کار کنه تا مشکل جدی براش پیش بیاد تا بهتر بشه قطعه معیوب را تشخیص داد

دیدگاه

نوشته اصلی توسط گـــــــــــــیــــــج
                              با سلام : شاید طبیعی باشه

من مداراتی دیدم که با دمای بالا کار میکنه

در هر صورت کاری بهش نداشته باش بعضی وقتا باید انقدر کار کنه تا مشکل جدی براش پیش بیاد تا بهتر بشه قطعه معیوب را تشخیص داد
                              سلام ممنون دوست عزیزم از راهنمایی های مفیدت خودمم فکر می کنم طبیعی باشه تا حدودی . .اگه در آینده مشکلی داشتم ازت کمک می گیرم.

دیدگاه

در حد توان در خدمتیم

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                                X